17 вересня 2025 року Київ справа №320/583/24
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративний позов Приватного підприємства «Фармлогістика» до Головного управління Державної податкової служби України в м. Києві та Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
До Київського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Приватного підприємства «Фармлогістика» до Головного управління Державної податкової служби України в м. Києві та Державної податкової служби України, в якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення від 21.08.2023 №9380782/36311997 комісії Головного управління ДПС у місті Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такий реєстрації податкових накладних № 140 від 28.02.2022;
- визнати протиправними та скасувати рішення від 21.08.2023 №9380784/36311997 комісії Головного управління ДПС у місті Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такий реєстрації податкових накладних № 143 від 28.02.2022;
- визнати протиправними та скасувати рішення від 21.08.2023 №9380783/36311997 комісії Головного управління ДПС у місті Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такий реєстрації податкових накладних № 146 від 28.02.2022;
- визнати протиправними та скасувати від 21.08.2023 №9380785/36311997комісії Головного управління ДПС у місті Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такий реєстрації податкових накладних № 152 від 28.02.2022;
- визнати протиправними та скасувати рішення від 21.08.2023 №9380781/36311997 комісії Головного управління ДПС у місті Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такий реєстрації податкових накладних № 153 від 28.02.2022;
- визнати протиправними та скасувати рішення від 21.08.2023 року №9380780/36311997 комісії Головного управління ДПС у місті Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такий реєстрації податкових накладних № 161 від 28.02.2022 року;
- Зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних подані Приватним підприємством «Фармлогістика» податкові накладні № 140, №143, №146, №152, №153 та №161 від 28.02.2022 року, датою їх первинного подання платником податків на реєстрацію.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 22.01.2024 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Позов мотивовано протиправністю винесення контролюючим органом рішення про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних через відповідність позивача пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, з огляду на безпідставність зупинення контролюючим органом реєстрації вказаних податкових накладних, та з огляду на те що обсяг постачання товару/послуги перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу постачання та на надання позивачем контролюючому органу відповідних пояснень з підтверджуючими документами, яких було достатньо для прийняття рішень про реєстрацію поданих позивачем податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Також, позивачем наголошено, що у спірних рішеннях комісією не зазначено конкретну підставу для відмови у реєстрації податкових накладних та не вказано, які саме документи не надані на підтвердження зазначених у податкових накладних інформації та/або які документи складені позивачем з порушенням законодавства, у яких документах міститься неповна інформація про господарські операції, що унеможливило прийняття Комісією рішень про реєстрацію податкових накладних.
Відповідачами до суду надані відзиви на позовну заяву, в яких зазначено, що з доводами позивача не погоджуються, вважають їх такими, що задоволенню не підлягають з огляду на те, що позивачем не надано усіх первинних та розрахункових документів, які б підтвердили реальність здійснення господарської операції за вказаними податковими накладними. Відтак, на думку відповідачів, контролюючий орган діяв в межах своїх повноважень та у спосіб, визначений чинним законодавством на час виникнення спірних правовідносин.
Представником позивача подано відповідь на відзив ДПС України, де вважає аргументи та міркування останнього хибними та необґрунтованими. Оскільки позивачем в якості доказів було надано виключно ті ж первинні документи та пояснення, що і надавалися в якості доказів до скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Позивачем були надані письмові пояснення, як того вимагає законодавства і у формі як того вимагає законодавство. Підсумовуючи викладене, вважає, що аргументи та висновки представника ДПС України, викладені у відзиві, не спростовують підстав, з яких заявлено позов по справі.
Головне управління ДПС у м. Києві заявило клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Розглянувши вказане клопотання, суд зазначає таке.
Відповідно до частин першої-третьої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
У силу положень пункту 10 частини шостої статті 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є інші справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно із частинами першою-третьою статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі. (частина перша статті 260 КАС України).
Згідно з частиною четвертою статті 260 КАС України, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Отже, за загальним правилом, будь-яка справа може розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження, крім тих, які обов'язково повинні розглядатися за правилами загального позовного провадження (їх визначено частиною четвертою статті 12, частиною четвертою статті 257 КАС України).
Обґрунтовуючи подане клопотання, позивач зазначає, що розмір оскаржуваного рішення щодо відмови у реєстрації податкової накладної складає 1 260 885, 42 грн, тобто дана справа підпадає під категорію справ, які не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження.
Надаючи оцінку таким аргументам представника Головного управління Державно податкової служби у м. Києві, суд зауважує, що представник у поданому клопотанні не просить про витребування чи забезпечення додаткових доказів, виклик свідків, призначення у справі експертиз чи вжиття судом інших дій, для вчинення яких необхідним було б проведення розгляду справи у порядку загального позовного провадження у судовому засіданні з викликом учасників.
При цьому, суд звертає увагу на те, що сторони не позбавлені можливості повноцінно користуватися своїми процесуальними правами (подавати суду заяви, клопотання, докази) для захисту своїх прав та інтересів та мають право висловлювати свою позицію та спростовувати доводи опонентів письмово.
За таких обставин, зважаючи на те, що цей спір виник у справі незначної складності, враховуючи характер спірних відносин, склад учасників та предмет доказування, що не вимагають проведення підготовчого провадження для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд вважає за можливе розглядати цю справу за правилами спрощеного позовного провадження.
За приписами частини п'ятої статті 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до пункту 2 частини шостої статті 262 КАС України суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Отже, для швидкого вирішення справи, враховуючи характер спірних правовідносин та предмет доказування у цій справі, яка є незначної складності та вимагає проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, а пояснення сторін у судовому засіданні не є доказами у справі, тому відсутні підстави для розгляду цієї справи в порядку загального позовного провадження із викликом сторін.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання відповідачів про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази та з'ясувавши обставини справи, суд виходив з наступного.
Приватне підприємство «Фармлогістика» (код ЄДРПОУ 36311997, адреса: вул. Харківське шосе, буд. 174, нежитлове приміщення 1) 14.01.2009 зареєстровано в якості юридичної особи, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: №13541020000002033.
Основний вид діяльності платника:
52.10 Складське господарство (основний)
52.24 Транспортне оброблення вантажів
52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту
68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна
68.32 Управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту
Як вбачається із матеріалів справи,
09.08.2023 позивачем було складено та подано на реєстрацію податкову накладу №140 від 28.02.2022 постачальник - ПП «Фармлогістика» Отримувач - ТОВ «Систем Фарм», послуги - суборенди нежитлового приміщення за лютий 2022, КВЕД 66,32, ціна послуг - 151 617,66 грн, сума ПДВ - 25 269,61 грн та надіслано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
09.08.2023 позивач отримав квитанцію №2 від 09.08.2023 року податкову накладу №140 збережено, реєстрацію зупинено: «… відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 28.02.2022 №140 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 68.32, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.0816%, "Р"=133313.52 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних …»
09.08.2023 позивачем було надано письмові пояснення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1 та надано копії документів. В пояснення зокрема зазначено, що: послуги суборенди надає ПП "Фармлогістика" своєму клієнту ТОВ "Сістем Фарм" на основі договору №2018 від 1З.12.2020, додано договір».
15.08.2023 позивач отримав повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 15.08.2023 №9348624/36311997, в даному повідомленні, було запропоновано надати письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено, додаткова інформація (зазначити, до якої інформації): не надано документи підтверджуючи взаємовідносини з Суборендарем, Виконавцем тощо (надано лише договори).
17.08.2023 позивачем було направлено повідомлення про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №3 від 17.08.2023 року, де зазначено, що «ПП" Фармлогістика" надала клієнту у лютому 2022 року послуг суборенди на суму 151617,66грн. ПДВ з яких 25 269, 61 грн, додано рахунок та акт.
21.08.2023 позивач отримав Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних №9380782/36311997 від 21.08.2023 року (далі Рішення №9380782/36311997), згідно з яким було прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних, в зв'язку з наданням платником податку копії документів, складених із порушенням законодавства, не надано пояснення та документальне підтвердження щодо власності/оренди об'єкта (приміщення/складу)на якому надаються логістичні послуги з обслуговування лікарських засобів, не надано документи підтверджуючі передачу, повернення продукції із збереження тощо.
Не погоджуючись з Рішенням №938072/36311997 позивачем було подано Скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних від 21.08.2023 року №9380782/36311997 (Далі - Скарга №9380782/36311997) В скарзі для підтвердження операції та подальшої реєстрації податкової накладної №140 від 28.02.2022 ПП «Фармлогістика» було надано пояснення, Договір суборенди, рахунок та акт виконаних робіт, але в Рішенні зазначено, що не надано пояснення та документальне підтвердження щодо власності/оренди об'єкта. ПП "Фармлогістика" підписало Договір суборенди № 2018 від 13.12.2020 з ТОВ "Сістем Фарм" на підставі Договору оренди №2014 від 13.12.2020 з ПП "Ваналь". Щомісяця ПП "Фармлогістика" надавало послуги ТОВ "Сістем Фарм" на підставі Договору суборенди №2018 та акту виконаних робіт. Додано Договір суборенди №2018 від 13.12.2020, Акт виконаних робіт №160 від 28.02.2022, рахунок №290 від 28.02.2022 та Договір Оренди №2014 від 13.12.2020. Позивач просив скасувати рішення комісії регіонального рівня та реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування. Рішення комісії регіонального рівня в судовому порядку не оскаржувалось. До скарги №9380782/36311997 були додані копії наступних документів: Договір суборенди №2018 від 13.12.2020 р., Акт виконаних робіт №160 від 28.02.2022, рахунок№290 від 28.02.2022 та Договір Оренди №2014 від 13.12.2020.
30.08.2023 позивач отримує Рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 65586/36311997/2 від 30.08.2023 року (далі - Рішення № 65586/36311997/2), відповідно до якого скаргу залишено без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін, підстава: «ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена; ненадання платником податку копій розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків».
Рішення № 65586/36311997/2 в адміністративному порядку не оскаржувалось.
Позивачем в ході надання пояснень та подачі скарги №9380782/36311997 Відповідачу - 1 було надано: письмові пояснення, копії Договору суборенди №2018 від 13.12.2020, Акту виконаних робіт №160 від 28.02.2022, рахунку №290 від 28.02.2022 та Договору Оренди №2014 від 13.12.2020, як того вимагав Відповідач - 1.
Щодо копії розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків, то ці документи Відповідачем - 1 не вимагались в ході розгляду наших документів, та надання пояснень і додаткових пояснень, однак позивач додав виписку.
09.08.2023 позивачем було складено та подано на реєстрацію податкову накладу №143 від 28.02.2022 року (далі - ПН 143 ) постачальник - ПП «Фармлогістика» Отримувач - ТОВ «Польфарма ЮА», послуги - зберігання на митному складі, послуги навантаження-розвантаження, транспортно-експедиційні послуги, послуги з комплектації замовлення та відвантаження, послуги по обробці палет з товаром плівкою, за лютий 2022 року, КВЕД 52.10 та 52.25, ціна послуг - 258 102,41 грн сума ПДВ - 43 017,07 грн та надіслано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
09.08.2023 позивачем отримано квитанцію №2 від 09.08.2023 податкову накладу №143 збережено, реєстрацію зупинено: «… відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 28.02.2022 №143 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 52.10,52.29.2 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.0816%, "P"=186542.02 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних …» .
09.08.2023 позивачем було надано письмові пояснення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №2 та надано копії документів. В поясненні зокрема було зазначено, що брокерські послуги та послуги зберігання надає ПП "Фармлогістика" своєму клієнт у ТОВ "ПОЛЬФАРМА ЮА" на основі договору №1 від 24.12.2019, додано Договір.
15.08.2023 ПП «Фармлогістика» отримало повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 15.08.2023 року № 9348621/36311997, в даному повідомленні було запропоновано надати письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено, додаткова інформація (зазначити, до якої інформації): не надано документи підтверджуючи взаємовідносини з Суборендарем, Замовником, Виконавцем тощо (надано лише договори).
17.08.2023 позивачем було направлено повідомлення про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №2 від 17.08.2023 року, де зазначено що ПП" Фармлогістика" надала клієнту у лютому 2022 року послуг зберігання, транспортних та інших допоміжних послуг на суму 258102,41 грн. ПДВ з яких 43017,07 грн, додано рахунок та акт.
21.08.2023 позивач отримав Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних №9380784/36311997 від 21.08.2023 (далі Рішення №9380784/36311997), згідно з яким було прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних, в зв'язку з наданням платником податку копії документів, складених із порушенням законодавства, не надано Пояснення та документальне підтвердження щодо власності/оренди об'єкта якому надаються (приміщення/складу)на логістичні послуги з обслуговування лікарських засобів, не надано документи підтверджуючі передачу, повернення продукції із збереження тощо.
Не погоджуючись з Рішенням №9380784/36311997 позивачем було подано скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних від 21.08.2023 року №9380784/36311997 (Далі - Скарга №9380784/36311997). В Скарзі №9380784/36311997, позивач зазначив, що на підставі Договору №l від 24.12.2019 між ПП "Фармлогістика" та ТОВ "Польфарма ЮА" зберігається товар ТОВ "Польфарма ЮА" на складі ПП "Фармлогістика", яке в свою чергу орендує складські приміщення у ТОВ "Трансвест" згідно договору оренди №10419 від 01.04.2019. Товар на склад лягає згідно митних декларацій та інвойсів. Відвантаження товару відбувається на підставі видаткових накладних. В кінці місяця ПП "Фармлогістика" виставляє рахунок за надані послуги зберігання. Також замовник доручає виконавцю організувати перевезення вантажу шляхом заявки по електронній пошті. В свою чергу виконавець згідно договору №191/1 від 28.01.2019 між ТОВ "АВФ-Плюс" (експедитор) і ПП "Фармлогістика" (замовник) організовує перевезення вантажу згідно заявки в паперовому вигляді. Після виконання замовлення експедитор надає ПП "Фармлогістика" рахунок, акт і ТТН на акти. ПП "Фармлогістика" в кінці місяця формує рахунок ТОВ "Польфарма ЮА" на компенсацію своїх витрат та просив скасувати рішення комісії регіонального рівня та реєстрація податкової накладної/ розрахунку коригування. Рішення комісії регіонального рівня в судовому порядку не оскаржувалось.
До скарги №9380784/36311997 були надані копії наступних документів: договір №1 від 24.12.2019, акт №164 від 28.02.2022, рахунок №294 від 28.02.2022, договір оренди №10419 від 01.04.2019, виписка б/н від 25.03.2022, специфікація б/н від 28.02.2022, накладні на прихід б/н від Документ сформований в системі «Електронний суд» 13.12.2023 9 28.02.2022, договір перевезення №191/1 від 28.01.2019, акт №94 від 01.02.22, рахунок №94 від 01.02.22, ТТН №6163 від 01.02.11, заявка від 01.02.2022, акт №105 від 02.02.22, рахунок №105 від 02.02.22, ТТН №6166 від 02.02.22, заявка від 02.02.2022, акт №132 від 08.02.22, рахунок №132 від 08.02.22, ТТН №6169 від 08.02.22, заявка від 08.02.2022, акт №154 від 14.02.22, ТТН №6191 від 14.02.22 заявка від 14.02.2022, акт№160 від 15.02.22, рахунок №160 від 15.02.22, ТТН №6192 від 15.02.22, заявка від 15.02.2022, акт №194 від 21.02.22, рахунок №194 від 21.02.22, ТТН №6200 від 21.02.22, заявка від 21.02.2022, акт №201 від 22.02.22, рахунок №201 від 22.02.22, ТТН №6202 від 22.02.22, заявка від 21.02.2022, акт №155 від 14.02.22, рахунок №155 від 14.02.22, ТТН №6190 від 14.02.22заявка від 14.02.2022.
08.09.2023 позивач отримав Рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 67130/36311997/2 від 08.09.2023 року (далі - Рішення № 67130/36311997/2), відповідно до якого скаргу залишено без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін, підстава: «ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних».
Рішення № 67130/36311997/2 в адміністративному порядку не оскаржувалось.
Позивачем в ході надання пояснень та подачі скарги №9380784/36311997 Відповідачу - 1 було надано: всі первинні документи що стосується постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, розвантаження складських продукції, документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/ інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг).
Зокрема було надано пояснення та наступні копії документів: договір №1 від 24.12.2019 р., акт №164 від 28.02.2022, рахунок №294 від 28.02.2022, договір оренди №10419 від 01.04.2019, виписка б/н від 25.03.2022, специфікація б/н від 28.02.2022, накладні на прихід б/н від 28.02.2022, договір перевезення №191/1 від 28.01.2019, акт №94 від 01.02.22, рахунок №94 від 01.02.22, ТТН №6163 від 01.02.11, заявка від 01.02.2022, акт №105 від 02.02.22, рахунок №105 від 02.02.22, ТТН №6166 від 02.02.22, заявка від 02.02.2022, акт №132 від 08.02.22, рахунок №132 від 08.02.22, ТТН №6169 від 08.02.22, заявка від 08.02.2022, акт №154 від 14.02.22, ТТН №6191 від 14.02.22 заявка від 14.02.2022, акт№160 від 15.02.22, рахунок №160 від 15.02.22, ТТН №6192 від 15.02.22, заявка від 15.02.2022, акт №194 від 21.02.22, рахунок №194 від 21.02.22, ТТН №6200 від 21.02.22, заявка від 21.02.2022, акт №201 від 22.02.22, рахунок №201 від 22.02.22, ТТН №6202 від 22.02.22, заявка від 21.02.2022, акт №155 від 14.02.22, рахунок №155 від 14.02.22, ТТН №6190 від 14.02.22заявка від 14.02.2022.
09.08.2023 Позивачем було складено та подано на реєстрацію Податкову накладу №146 від 28.02.2022 року (далі - ПН 146 ) постачальник - ПП «Фармлогістика» Отримувач - ТОВ «Хербіон», послуги зберігання за лютий 2022 року, КВЕД 52.10, ціна послуг - 55 000,80 грн сума ПДВ - 9 166,80 грн. та надіслано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
09.08.2023 позивач отримав квитанцію №2 від 09.08.2023 року податкову накладу №146 збережено, реєстрацію зупинено: «… відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 28.02.2022 №146 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 52.10 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.0816%, "P"=186542.02 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних …».
09.08.2023 позивачем було надано письмові пояснення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №3 та надано копії документів. В пояснення зокрема зазначено, що послуги зберігання надає ПП "Фармлогістика" своєму клієнту ТОВ "Хербіон" на основі договору №03-07/17 від 01.07.2017, додано Договір.
15.08.2023 ПП «Фармлогістика» отримало повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 15.08.2023 року № 9348617/36311997, в даному повідомленні було запропоновано надати письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено, додаткова інформація (зазначити, до якої інформації): не надано документи підтверджуючи взаємовідносини з Суборендарем, Замовником, Виконавцем тощо (надано лише договори).
17.08.2023 позивачем було направлено повідомлення про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №4 від 17.08.2023, де зазначено що ПП" Фармлогістика" надала клієнту у лютому 2022 року послуг зберігання на суму 55 000,80 грн ПДВ з яких 9 166, 80 грн, надано рахунок та акт.
21.08.2023 позивач отримав Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних №9380783/36311997 від 21.08.2023 року (далі Рішення №9380783/36311997), згідно з яким було прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних, в зв'язку з наданням платником податку копії документів, складених із порушенням законодавства, не надано пояснення та документальне підтвердження щодо власності/оренди об'єкта (приміщення/складу) на якому надаються логістичні послуги з обслуговування лікарських засобів, не надано документи підтверджуючі передачу, повернення продукції із збереження тощо.
Не погоджуючись з Рішенням №9380783/36311997 позивачем було подано скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних від 21.08.2023 року №9380783/36311997 (Далі - Скарга №9380783/36311997). В скарзі №9380783/36311997, позивачем було зазначено, що на підставі Договору зберігання №03-07/17 від 01.07.2017 між ТОВ "Хербіон" і ПП "Фармлогістика" зберігається товар ТОВ "Хербіон". Цей товар зберігається на складі, який орендує ПП"Фармлогістика" у ПП "Ваналь" згідно Договору №2014 від 13.12.2020. В кінці кожного місяця підприємство "Фармлогістика" виставляє рахунок ТОВ "Хербіон" для подальшої оплати за зберігання товару. Товар на склад лягає на підставі митної декларації та інвойсу, а відвантажується на підставі видаткових накладних.» та просить скасувати рішення комісії регіонального рівня та реєстрація податкової накладної/ розрахунку коригування. Рішення комісії регіонального рівня в судовому порядку не оскаржувалось. До скарги №9380783/36311997 були надані копії наступних документів: договір №03-07/17 від 01.07.2017, договір №2014 від 13.12.2020, рахунок №314 від 28.02.2022, акт №184 від 28.02.2022, інвойс №002 від 09.02.2022, митна декларація №304030 від 15.02.2022, митна декларація №301201 від 21.01.2022, інвойс від 18.01.2022, видаткові накладні №67, 63, 68, 66 від 04.02.2022, ТТН №23670 та 23671 від 07.02.2022, видаткові накладні №81, 82 від 10.02.22 №83 від 11.02.2022, ТТН №23716 від 14.02.2022, видаткові накладні №89, 90, 91 від 11.02.2022, ТТН №23720, 23721, 23719 від 14.02.2022, видаткові накладні № 108 та 109 від 17.02.2022, ТТТ №23768 від 21.02.2022.
01.09.2023 позивач отримав Рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 66142/36311997/2 від 01.09.2023 року (далі - Рішення № 66142/36311997/2), відповідно до якого залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін, підстава: «ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних».
Рішення № 66142/36311997/2 в адміністративному порядку не оскаржувалось.
Позивачем в ході надання пояснень та подачі скарги №9380783/36311997 Відповідачу - 1 було надано всі первинні документи що стосується постачання/придбання товарів/послуг, зберігання розвантаження продукції, і транспортування, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/ інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг).
Зокрема було надано пояснення та наступні копії документів: договір №03-07/17 від 01.07.2017 р., договір №2014 від 13.12.2020, рахунок №314 від 28.02.2022, акт №184 від 28.02.2022, інвойс №002 від 09.02.2022, митна декларація №304030 від 15.02.2022, митна декларація №301201 від 21.01.2022, інвойс від 18.01.2022р., видаткові накладні №67, 63, 68, 66 від 04.02.2022 р., ТТН №23670 та 23671 від 07.02.2022, видаткові накладні №81, 82 від 10.02.22 р. №83 від 11.02.2022, ТТН №23716 від 14.02.2022, видаткові накладні №89, 90, 91 від 11.02.2022, ТТН №23720, 23721, 23719 від 14.02.2022, видаткові накладні № 108 та 109 від 17.02.2022, ТТТ №23768 від 21.02.2022.
09.08.2023 позивачем було складено та подано на реєстрацію Податкову накладу №152 від 28.02.2022 (далі - ПН 152 ) постачальник - ПП «Фармлогістика» Отримувач - ТОВ «Ворвартс Фарма», послуги зберігання на спеціалізованому КС за лютий 2022 року, КВЕД 52.10, ціна послуг - 48 653,02 грн, сума ПДВ - 8 108,84 грн та надіслано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
09.08.2023 позивач отримав квитанцію №2 від 09.08.2023 року податкову накладу №152 збережено, реєстрацію зупинено: «… відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 28.02.2022 №152 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 52.10 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.0816%, "P"=117586.04 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних …».
09.08.2023 позивачем було надано письмові пояснення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №4 та надано копії документів. В поясненнях зокрема зазначено, що послуги зберігання ПП "Фармлогістика" надає своєму клієнту ТОВ "Ворвартс Фарма" на основі договору №2106 від 01.11.2021, додано Договір.
15.08.2023 ПП «Фармлогістика» отримало повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 15.08.2023 року № 9348615/36311997, в даному повідомлення, пропонується надання письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено, додаткова інформація (зазначити, до якої інформації): не надано документи підтверджуючи взаємовідносини з Суборендарем, Замовником, Виконавцем тощо (надано лише договори).
17.08.2023 позивачем було направлено повідомлення про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1 від 17.08.2023 року (Додаток №27), де зазначено, що ПП" Фармлогістика" надала клієнту у лютому 2022 року послуг зберігання на суму 48 653,02грн, ПДВ з яких 8108,84 грн, додано Рахунок та акт.
21.08.2023 позивач отримав Рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних №9380785/36311997 від 21.08.2023 року (далі Рішення №9380785/36311997), згідно з яким було прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних, в зв'язку з наданням платником податку копії документів, складених із порушенням законодавства, не надано пояснення та документальне підтвердження щодо власності/оренди об'єкта (приміщення/складу)на якому надаються логістичні послуги з обслуговування лікарських засобів, не надано документи підтверджуючі передачу, повернення продукції із збереження тощо.
Не погоджуючись з Рішенням №9380785/36311997 нашим підприємством було подано Скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних від 21.08.2023 року №9380785/36311997 (Далі - Скарга №9380785/36311997).
В скарзі №9380785/36311997, позивач зазначив, що на підставі Договору№2106 від 01.11.2021 між ПП "Фармлогістика" та ТОВ "Ворвартс Фарма" зберігається товар ТОВ "Ворвартс Фарма" на складі ПП "Фармлогістика", яке в свою чергу орендує складські приміщення у ТОВ "Трансвест" згідно договору оренди №151119 від 15.11.2019. Товар на склад лягає згідно митних декларацій та інвойсів. Відвантаження товару відбувається на підставі видаткових накладних. В кінці місяця ПП "Фармлогістика" виставляє рахунок за надані послуги зберігання.» та просить скасувати рішення комісії регіонального рівня та реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування.
Рішення комісії регіонального рівня в судовому порядку не оскаржувалось.
До скарги №9380785/36311997 були надані копії наступних документів: договір №2106 від 01.11.2021, договір №151119 від 15.11.2019, рахунок №374 від 28.02.2022, акт №246 від 28.02.2022, видаткові накладні №456, 464 від 07.02.2022, №403 від 02.02.2022, митна декларація №003422 від 14.02.2022, митна декларація №003677 від 16.02.2022, інвойс VP 13/2022 від 07.02.2022, інвойс №20211220 від 20.12.2021.
05.09.2023 позивач отримав Рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 66553/36311997/2 від 05.09.2023 року (далі - Рішення № 66553/36311997/2), відповідно до якого залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін, підстава: «ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, продукції, розвантаження складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних».
Рішення № 66142/36311997/2 адміністративному порядку не оскаржувалось.
Позивачем в ході надання пояснень та подачі скарги №9380785/36311997 Відповідачу - 1 було надано всі первинні документи що стосується постачання/придбання товарів/послуг, зберігання розвантаження продукції, і транспортування, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/ інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг).
Зокрема було надано пояснення та наступні копії документів: договір №2106 від 01.11.2021, договір №151119 від 15.11.2019, рахунок №374 від 28.02.2022, акт №246 від 28.02.2022, видаткові накладні №456, 464 від 07.02.2022, №403 від 02.02.2022, митна декларація №003422 від 14.02.2022, митна декларація №003677 від 16.02.2022, інвойс VP 13/2022 від 07.02.2022, інвойс №20211220 від 20.12.2021.
09.08.2023 позивачем було складено та подано на реєстрацію Податкову накладу №153 від 28.02.2022 року (далі - ПН 153 ) постачальник - ПП «Фармлогістика» Отримувач - ТОВ «РЕККІТТ БЕНКІЗЕР ХАУСХОЛД ЕНД ХЕЛС КЕР УКРАЇНА», послуги зберігання товарів (лікарських засобів) за лютий 2022 року, КВЕД 52.10, ціна послуг - 326 644,40 грн сума ПДВ - 54 440,73 грн та надіслано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
09.08.2023 позивач отримав квитанцію №2 від 09.08.2023 року податкову накладу №153 збережено, реєстрацію зупинено: «… відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 28.02.2022 №153 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 52.10 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.0816%, "P"=117906.36 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних …».
09.08.2023 позивачем було надано письмові пояснення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №5 та надано копії документів. В пояснення зокрема зазначено, що послуги зберігання надає ПП "Фармлогістика" своєму клієнту ТОВ "Реккітт" на основі договору№902 від 01.01.2019, додано Договір.
15.08.2023 позивач отримав повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 15.08.2023 року № 9348614/36311997, в даному повідомлення, пропонується надання письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено, додаткова інформація (зазначити, до якої інформації): не надано документи підтверджуючи взаємовідносини з Суборендарем, Замовником, Виконавцем тощо (надано лише договори).
17.08.2023 позивачем було направлено повідомлення про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №5 від 17.08.2023 року, де зазначено що ПП «Фармлогістика» надала клієнту у лютому 2022 року послуг зберігання на суму 326 644, 40грн, ПДВ з яких 54 440,73 грн, додано Рахунок та акт.
21.08.2023 позивач отримав Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних №9380781/36311997 від 21.08.2023 року (далі Рішення №9380781/36311997), згідно з яким було прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних, в зв'язку з наданням платником податку копії документів, складених із порушенням законодавства, не надано Пояснення та документальне підтвердження щодо власності/оренди об'єкта (приміщення/складу)на якому надаються логістичні послуги з обслуговування лікарських засобів, не надано документи підтверджуючі передачу, повернення продукції із збереження тощо.
Не погоджуючись з Рішенням №9380781/36311997 позивачем було подано скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних від 21.08.2023 №9380781/36311997 (Далі - Скарга №9380781/36311997). В скарзі №9380781/36311997, позивач помилково зазначив не ті документи, що стосувалися предмету оскарження ПН №153, а саме згідно Договору №521 від 18.08.2015 та ДУ від 08.07.2021 до цього ж Договору між ПП "Фармлогістика"(виконавець) і ТОВ "Реккітт Бенкізер Хаузхолд енд Хеле Кер Україна"(замовник), замовник доручає виконавцю організувати перевезення вантажу шляхом заявки по електронній пошті. В свою чергу виконавець згідно договору №191/1 від 28.01.2019 між ТОВ "АВФ-Плюс" (експедитор) і ПП "Фармлогістика" (замовник) організовує перевезення вантажу згідно заявки в паперовому вигляді. Після виконання замовлення експедитор надає ПП "Фармлогістика" рахунок, акт і ТТН на акт. ПП "Фармлогістика" в кінці місяця формує рахунок ТОВ "Реккітт Бенкізер Хаузхолд енд Хеле Кер Україна" на компенсацію своїх витрат та просив скасувати рішення комісії регіонального рівня та реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування.
В скарзі №9380781/36311997 повинно було бути зазначено що згідно Договору №902 від 01.01.2019 між ПП "Фармлогістика"(виконавець) і ТОВ "Реккітт Бенкізер Хаузхолд енд Хеле Кер Україна" (замовник), Виконавець бере на себе зобов'язання надавати логістичні послуги з обслуговування, лікарських засобів. На підтвердженням надання логістичних послуг надано акт що підписується сторонами. ПП "Фармлогістика" в кінці місяця формує рахунок ТОВ "Реккітт Бенкізер Хаузхолд енд Хеле Кер Україна" на компенсацію своїх витрат.
Рішення комісії регіонального рівня в судовому порядку не оскаржувалось.
Відповідач - 1 прийняв Рішення від 31.08.2023 року за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 66882/36311997/2 (далі - Рішення № 66882/36311997/2), відповідно до якого залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін, підстава: «ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних».
Рішення № 66882/36311997/2 в адміністративному порядку не оскаржувалось.
Позивачем в процедурі адміністративного оскарження Відповідачу - 1 було надано пояснення та копії Договору №902 від 01.01.2019, акту приймання передачі № 251 від 28.02.2022, рахунок №376 від 28.02.2022. В підтверджені реальності господарської операції і відповідно наявності підстава для реєстрації ПН №153, надаємо копії наступних документів: Договір №902 від 01.01.2019, рахунок №376 від 28.02.2022, акт №251 від 28.02.2022, Договір №10419 від 01.04.2019, банківські виписки від 22.03.22 та від 20.05.22, видаткові накладні №РН-22077942, РН-22077941, РН-22077940 від 18.02.22, №РН-22077929, РН-22077928, РН-22077927 від 17.02.22, РН-22077848, РН-22077847 від 14.02.22, РН-22077825, РН-22077824, РН-22077823, РН-22077822 від 11.02.22, РН-22077831, РН-22077829, РН-22077828, РН-22077827, РН-22077816, РН-22077815 від 10.02.22, №РН-22077779, РН-22077780, РН-22077784, РН-22077782 від 07.02.22, РН-22077753, РН-22077752, РН-22077724, від 04.02.22, № РН-22077740, РН-22077741, РН-22077739, РН-22077738, РН-22077718, РН-22077717 від 03.02.22, № РН-22077713, РН-22077711, РН-22077706, РН-22077705, РН-22077703, РН-22077701, РН-22077702 від 01.02.22, митні декларації №302661, від 01.02.22, №303400 від 08.02.22, РН-22077713303417 від 08.02.22, №303533 від 09.02.22, №303119 від 15.02.22, №304208 від 16.02.22, №304630 від 21.02.22.
09.08.2023 позивачем було складено та подано на реєстрацію податкову накладу №161 від 28.02.2022 року (далі - ПН 161 ) постачальник - ПП «Фармлогістика» Отримувач - ТОВ «РЕККІТТ БЕНКІЗЕР ХАУСХОЛД ЕНД ХЕЛС КЕР УКРАЇНА», транспортно-експедиційні послуги, послуги по організації і документальному супроводу транспортно-експедиційних послуг за лютий 2022 року, КВЕД 52.29, ціна послуг - 228 640,60 грн сума ПДВ 38 106,77 грн та надіслано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
09.08.2023 позивач отримав квитанцію №2 від 09.08.2023 податкову накладу №161 збережено, реєстрацію зупинено: «… відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 28.02.2022 №161 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 52.29.2, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.0816%, "P"=135184.16 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних …».
09.08.2023 позивачем було надано письмові пояснення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №6 та надано копії документів. В пояснення зокрема зазначено, що послуги зберігання ПП "Фармлогістика" надає своєму клієнту транспорті та допоміжні при транспортуванні послуги ТОВ «РЕККІТТ БЕНКІЗЕР» на основі договору №521 від 18.05.2015, додано Договір.
15.08.2023 ПП «Фармлогістика» отримало повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 15.08.2023 року № 9348613/36311997, в даному повідомлення, пропонується надання письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено, додаткова інформація (зазначити, до якої інформації): не надано документи підтверджуючи взаємовідносини з Суборендарем, Замовником, Виконавцем тощо (надано лише договори).
17.08.2023 позивачем було направлено повідомлення про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №6 від 17.08.2023 року, де зазначено, що ПП" Фармлогістика" надала клієнту у лютому 2022 року транспортно-експедиційних послуг на суму 228 640, 60грн, ПДВ з яких 38 106,77 грн, додано Рахунок та акт.
21.08.2023 позивач отримав Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних №9380780/36311997 від 21.08.2023 року (далі Рішення №9380780/36311997), згідно з яким було прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних, в зв'язку з наданням платником податку копії документів, складених із порушенням законодавства, не надано пояснення та документальне підтвердження щодо власності/оренди об'єкта (приміщення/складу)на якому надаються логістичні послуги з обслуговування лікарських засобів, не надано документи підтверджуючі передачу, повернення продукції із збереження тощо.
Не погоджуючись з Рішенням №9380780/36311997 позивачем було подано скаргу щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунків коригувань в Єдиному реєстрі податкових накладних від 21.08.2023 року №9380780/36311997 (Далі - Скарга №9380780/36311997). В Скарзі №9380780/36311997, позивач зазначив, що згідно Договору №521 від 18.08.2015 та ДУ від 08.07.2021 до цього ж Договору між ПП "Фармлогістика"(виконавець) і ТОВ "Реккітт Бенкізер Хаузхолд енд Хеле Кер Україна" (замовник), замовник доручає виконавцю організувати перевезення вантажу шляхом заявки по електронній пошті. В свою чергу виконавець згідно договору №191/1 від 28.01.2019р. між ТОВ "АВФ-Плюс" (експедитор) і ПП "Фармлогістика" (замовник) організовує перевезення вантажу згідно заявки в паперовому вигляді. Після виконання замовлення експедитор надає ПП "Фармлогістика" рахунок, акт і ТТН та акту. ПП "Фармлогістика" в кінці місяця формує рахунок ТОВ "Реккітт Бенкізер Хаузхолд енд Хеле Кер Україна" на компенсацію своїх витрат та просив скасувати рішення комісії регіонального рівня та реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування.
Рішення комісії регіонального рівня в судовому порядку не оскаржувалось.
До скарги №9380780/36311997 були надані копії наступних документів: договір №521 від 18.08.2015, договір №191/1 від 28.01.2019, ДУ б/н від 08.07.21, рахунок №390 від 28.02.2022, акт №266 від 28.02.2022; акт №197, рахунок №197 від 22.02.22, ТТН №23777 та заявка від 21.02.22; акт №204, рахунок №204, ТТН №19274 та заявка від 22.02.22; акт №200, рахунок №200, ТТН №23788 та заявка від 22.02.22; акт №200, рахунок №203, ТТН №19270 та заявка від 22.02.22; акт №202, рахунок №202, ТТН №23785 та заявка від 22.02.22; акт №184, рахунок №184 від 18.02.22, ТТН №23761 та заявка від 17.02.22; акт №183, рахунок №183 від 18.02.22, ТТН №23760 та заявка від 17.02.22; акт №165, рахунок №165 від 16.02.22, ТТН №23736 та заявка від 15.02.22; акт №147, рахунок №147 від 11.02.22, ТТН №23709 та заявка від 10.02.22; акт №115, рахунок №115 від 04.02.22, ТТН №19180 та заявка від 03.02.22; акт №117, рахунок №117 від 04.02.22, ТТН №23657 та заявка від 03.02.22; акт №118, рахунок №118 від 04.02.22, ТТН №23656 та заявка від 03.02.22; акт №99, рахунок №99 від 02.02.22, ТТН №239617 та заявка від 01.02.22; акт №100, рахунок №100 від 02.02.22, ТТН №239616 та заявка від 01.02.22.
08.09.2023 позивач отримав Рішення за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 67121/36311997/2 від 08.09.2023 року (далі - Рішення № 67121/36311997/2), відповідно до якого залишено скаргу без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін, підстава: «ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, продукції, розвантаження складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних».
Рішення № 67121/36311997/2 адміністративному порядку не оскаржувалось.
Позивачем в ході надання пояснень та подачі скарги №9380780/36311997 Відповідачу - 1 було надано всі первинні документи що стосується постачання/придбання товарів/послуг, зберігання розвантаження продукції, і транспортування, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/ інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг). Зокрема було надано пояснення та наступні копії документів: договір №521 від 18.08.2015, договір №191/1 від 28.01.2019, ДУ б/н від 08.07.21, рахунок №390 від 28.02.2022, акт №266 від 28.02.2022; акт №197, рахунок №197 від 22.02.22, ТТН №23777 та заявка від 21.02.22; акт №204, рахунок №204, ТТН №19274 та заявка від 22.02.22; акт №200, рахунок №200, ТТН №23788 та заявка від 22.02.22; акт №200, рахунок №203, ТТН №19270 та заявка від 22.02.22; акт №202, рахунок №202, ТТН №23785 та заявка від 22.02.22; акт №184, рахунок №184 від 18.02.22, ТТН №23761 та заявка від 17.02.22; акт №183, рахунок №183 від 18.02.22, ТТН №23760 та заявка від 17.02.22; акт №165, рахунок №165 від 16.02.22, ТТН №23736 та заявка від 15.02.22; акт №147, рахунок №147 від 11.02.22, ТТН №23709 та заявка від 10.02.22; акт №115, рахунок №115 від 04.02.22, ТТН №19180 та заявка від 03.02.22; акт №117, рахунок №117 від 04.02.22, ТТН №23657 та заявка від 03.02.22; акт №118, рахунок №118 від 04.02.22, ТТН №23656 та заявка від 03.02.22; акт №99, рахунок №99 від 02.02.22, ТТН №239617 та заявка від 01.02.22; акт №100, рахунок №100 від 02.02.22, ТТН №239616 та заявка від 01.02.2022.
Не погоджуючись із прийнятими контролюючим органом рішеннями, позивач звернувся з цим позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Спірні правовідносини врегульовано нормами ПК України, Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі - Порядок №1246), Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі - Порядок № 1165) та Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 грудня 2019 року №1245/34216 (далі - Порядок № 520).
Відповідно до абзаців першого-третього пункту 187.1 статті 187 ПК України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.
Відповідно до пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
У підпункті 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Згідно з абзацами першим-другим, п'ятим, десятим пункту 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та з підстав, визначених Кабінетом Міністрів України.
Механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів, визначає Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1165 від 11 грудня 2019 року.
Нормами податкового законодавства (пункти 3, 4, 5, 7, 10 Порядку № 1165) встановлено обов'язок платника податку на додану вартість скласти податкову накладну на дату виникнення податкових зобов'язань та зареєструвати таку податкову накладну в ЄРПН. Направлена податкова накладна в автоматичному режимі перевіряється на відповідність ознакам безумовної реєстрації, і якщо такі ознаки наявні, реєстрація такої податкової накладної (або розрахунку коригування) не зупиняється. У випадку ж подання для реєстрації в ЄРПН податкової накладної (розрахунку коригування), що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, контролюючий орган наділений повноваженнями на здійснення автоматизованого моніторингу такої податкової накладної на відповідність критеріям ризиковості платника податку, а також показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.
У разі коли за результатами моніторингу встановлено відповідність господарської операції хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції (за виключенням випадку, коли податкова накладна направлена на реєстрацію платником податку, який відповідає хоча б одному показнику позитивної податкової історії), реєстрація податкової накладної (розрахунку коригування) зупиняється.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування) платнику податків надсилається квитанція, у якій в обов'язковому порядку зазначається, крім іншого, критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку, а також пропозиція надати пояснення та копії документів, необхідні для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Пунктом 1 Критеріїв ризиковості операцій до ознак ризиковості здійснення операцій віднесено: відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, у таблиці даних платника податку на додану вартість як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 року у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.
За змістом пунктів 6, 10, 11 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.
Відповідно до абзацу другого пункту 25, абзацу першого пункту 26 Порядку №1165 Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку. Комісія регіонального рівня діє в межах повноважень, визначених цим Порядком та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Мінфіном.
Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначено Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12 грудня 2019 року (далі - Порядок № 520).
Пунктами 2-5, 11 Порядку №520 передбачено, що прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).
Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі.
Перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:
- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.
Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.
Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/ оформлених із порушенням законодавства.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення. Рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку (пункти 12, 13 Порядку №520).
Слід зазначити, що приймаючи рішення про реєстрацію податкової накладної, контролюючий орган не повинен здійснювати повний аналіз господарських операцій платника податку на предмет їх реальності. Змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами ПК України. Вказану правову позицію викладено Верховним Судом у постанові від 16.02.2023 у справі №380/7648/22.
Отже, предметом розгляду є виключно стадія правильності та правомірності зупинення та відмови в реєстрації податкових накладних, а не реальність та товарність здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентами.
Верховний Суд за результатами аналізу наведених норм у постанові від 18 листопада 2021 року у справі № 380/3498/20 дійшов висновку, що чинними нормативно-правовими актами визначено вичерпний перелік обставин, які можуть слугувати підставою для прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.
При цьому, як підтверджується змістом пункту 5 Порядку № 520, передбачений цим пунктом перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, не є вичерпним. В залежності від виду господарської операції, за наслідками якої подається податкова декларація для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також відповідних договірних зобов'язань між суб'єктами господарювання, обсяг документів може бути відмінним.
У постановах від 3 листопада 2021 року у справі № 360/2460/20, від 29 червня 2022 року у справі №380/5383/21, від 27 липня 2022 року у справі № 520/15348/2020, від 16 вересня 2022 року у справі №380/7736/21, від 25 листопада 2022 року №320/3484/21 Верховний Суд за наслідками аналізу положень Порядку № 520 зазначив, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної до реєстрації в ЄРПН прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків з зазначенням необхідності надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не довільно, на власний розсуд.
Судом встановлено, що позивачем було подано для реєстрації в ЄРПН податкову накладну №140 від 28.02.2022. За наслідками проведеного моніторингу відповідачем зупинено реєстрацію вказаної податкової накладної.
Підставою для зупинення реєстрації у квитанції зазначено наступне: Обсяг постачання товару/послуги 68.32, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.0816%, "Р"=133313.52 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних …».
Судом встановлено, що позивачем було подано для реєстрації в ЄРПН податкову накладну №143 від 28.02.2022. За наслідками проведеного моніторингу відповідачем зупинено реєстрацію вказаної податкової накладної.
Підставою для зупинення реєстрації у квитанції зазначено наступне: «Обсяг постачання товару/послуги 52.10,52.29.2, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.0816%, "P"=186542.02 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних …».
Судом встановлено, що позивачем було подано для реєстрації в ЄРПН податкову накладну №146 від 28.02.2022. За наслідками проведеного моніторингу відповідачем зупинено реєстрацію вказаної податкової накладної.
Підставою для зупинення реєстрації у квитанції зазначено наступне: Обсяг постачання товару/послуги 52.10, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.0816%, "P"=186542.02 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних …»
Судом встановлено, що позивачем було подано для реєстрації в ЄРПН податкову накладну №152 від 28.02.2022. За наслідками проведеного моніторингу відповідачем зупинено реєстрацію вказаної податкової накладної.
Підставою для зупинення реєстрації у квитанції зазначено наступне: Обсяг постачання товару/послуги 52.10, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.0816%, "P"=117586.04 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних …».
Судом встановлено, що позивачем було подано для реєстрації в ЄРПН податкову накладну №153 від 28.02.2022. За наслідками проведеного моніторингу відповідачем зупинено реєстрацію вказаної податкової накладної.
Підставою для зупинення реєстрації у квитанції зазначено наступне: «Обсяг постачання товару/послуги 52.10, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.0816%, "P"=117906.36 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних …».
Судом встановлено, що позивачем було подано для реєстрації в ЄРПН податкову накладну №161 від 28.02.2022. За наслідками проведеного моніторингу відповідачем зупинено реєстрацію вказаної податкової накладної.
Підставою для зупинення реєстрації у квитанції зазначено наступне: Обсяг постачання товару/послуги 52.29.2, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=2.0816%, "P"=135184.16 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних …».
Проте, квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних містять вимоги про надання пояснень та копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, без зазначення конкретної пропозиції щодо переліку документів, необхідних та достатніх для прийняття відповідних рішень.
Суд звертає увагу, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкових накладних прямо залежить від зазначення у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних чіткого переліку документів.
Також, суд звертає увагу на те, що зупинення реєстрації податкової накладної без переліку документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної не надало позивачу можливості надати достатній обсяг підтверджуючих документів. Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкових накладних прямо залежить від чіткого визначення податковим органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
Разом з тим, вживання податковим органом загального посилання на пункт 1 Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд. Аналогічна правова позиція вже неодноразово висловлена Верховним Судом, зокрема, у справі №0940/1240/18, у справі №819/330/18, у справі № 824/245/19-а.
Верховний Суд у справах № 640/11321/20, № 320/3484/21 зазначив, що незважаючи на те, що затверджена Порядком № 1165 форма рішення, яка не передбачає конкретизації підстав у разі відповідності пунктам 1-8 Критеріїв ризиковості платника податку, не скасовує обов'язок податкового органу необхідності доказування, передбаченого частиною другою статті 77 КАС України.
Суд зазначає, що позивач надав контролюючому органу пакет документів згідно переліку, а у письмових поясненнях було розписано специфіку діяльності позивача.
Як вже було зазначено, згідно із оскаржуваними рішеннями позивачу відмовлено у реєстрації податкових накладних з підстав, що обсяг постачання товару/послуги перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу постачання та на надання позивачем контролюючому органу відповідних пояснень з підтверджуючими документами, яких було достатньо для прийняття рішень про реєстрацію поданих позивачем податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
За вказаних обставин, суд зазначає, що ГУ ДПС у м. Києві, як при зупиненні реєстрації податкових накладних, так і при винесенні оскаржуваних рішень, запропонувавши позивачу надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначених в податкових накладних, для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної в ЄРПН, процитовано лише норму законодавства без будь-якої конкретизації обставин справи та не вказало конкретного переліку документів, які він вважає належними та достатніми для прийняття позитивного рішення.
Відповідно до частини другої статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Отже, за загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.
Прийняття протиправного рішення про зупинення реєстрації податкової накладної зупинення реєстрації податкової накладної є передумовою прийняття відповідного рішення Комісії.
Суд зазначає, за наявності поданих позивачем документів, що підтверджують реальність здійснених господарських операцій, та відсутності роз'яснення контролюючого органу яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної, були відсутні підстави для відмови у їх реєстрації у ЄРПН.
Щодо аналізу господарських операцій між позивачем та його контрагентами в даній справі суд не надає оцінку реальності їх здійснення, оскільки це питання повинно досліджуватись під час здійснення податкового контролю шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог ПК України, а тому не є предметом судового розгляду у справах щодо оскарження рішень про відмову в реєстрації податкових накладних, які стосуються наявності чи відсутності підстав для зупинення та відмови у реєстрації податкових накладних згідно виключних підстав для вчинення податковим органом таких дій та прийняття рішень, що передбачені податковим законодавством, до числа яких не відноситься встановлення ані контролюючим органом, ані судом реальності господарських операцій поза межами податкового контролю та прийнятими за такими заходами контролю рішеннями.
У свою чергу, при реєстрації податкової накладної фактично проводиться моніторинг операції чи платника податків лише за зовнішніми (формальними) критеріями. Тому і суд за результати розгляду справи не робить висновків щодо реальності операцій за участю позивача, а лише оцінює наявність чи відсутність підстав для реєстрації податкової накладної. При цьому суд зазначає, що здійснення моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення такого моніторингу не повинно підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу. Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 28.11.2019 №К/9901/17623/19 (справа №1640/2650/18), від 27.04.2020 №К/9901/27904/19 (справа №360/1050/19), від 21.05.2019 №К/9901/7590/19 (справа №0940/1240/18).
Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про визнання протиправними та скасування рішень комісії Головного управління ДПС у м. Києві №9380782/36311997 від 21.08.2023 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №140 від 28.02.2023, №9380784/36311997 від 21.08.2023 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №143 від 28.02.2023, №9380783/36311997 від 21.08.2023 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №146 від 28.02.2023, №9380785/36311997 від 21.08.2023 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №152 від 28.02.2023, №9380781/36311997 від 21.08.2023 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №153 від 28.02.2023, №9380780/36311997 від 21.08.2023 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №161 від 28.02.2023 та задоволення позовних вимог в цій частині.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання Державної податкової служби України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складені Приватного підприємства «Фармлогістика» податкові накладні №140 від 28.02.2022, №143 від 28.02.2022, №146 від 28.02.2022, №152 від 28.02.2022, №153 від 28.02.2022, №161 від 28.02.2022 датою їх подання на реєстрацію, суд зазначає таке.
Відповідно до вимог підпункту 201.1, 201.10 статті 201 ПК України реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних віднесено до обов'язків платника податків.
У той же час, наведені норми розраховані на відсутність спірних правовідносин, позаяк у випадку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування механізм її подальшої реєстрації в ЄРПН є іншим.
Згідно з нормами пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі також - Порядок №1246), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку. Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.
Отже, реєстрація в ЄРПН податкових накладних/розрахунку коригування, реєстрацію яких попередньо було зупинено, є повноваженням ДПС.
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що надані позивачем документи складені з дотриманням вимог законодавства були достатніми для реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.
Відповідно до частини третьої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
Верховний Суд (постанови від 03.11.2021 у справі №360/2460/20, від 27.10.2022 у справі №360/3253/20, від 25.11.2022 у справі №320/3484/21 тощо) неодноразово наголошував на тому, що зобов'язання ДПС зареєструвати в ЄРПН подані позивачем податкові накладні є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, та належним способом захисту порушеного права.
Таким чином, враховуючи висновки суду про протиправність оскаржуваного рішення про відмову в реєстрації складеної позивачем податкової накладної в ЄРПН та відсутність законодавчо закріплених перешкод для такої реєстрації, суд вважає, що належним та ефективним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні №140 від 28.02.2022, №143 від 28.02.2022, №146 від 28.02.2022, №152 від 28.02.2022, №153 від 28.02.2022, №161 від 28.02.2022 датою їх фактичного подання.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Судом встановлено, що під час звернення до суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 16 104,00 грн, що підтверджується платіжною інструкцією №976 від 06.10.2023.
Оскільки позов задоволено повністю судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 16 104,00 грн підлягають присудженню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань призначених для Головного управління ДПС у м. Києві, оскільки саме спірне рішення відповідача призвело до виникнення спірних правовідносин.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 2, 72-77, 132, 134, 139, 143, 241-246, 251,252 КАС України суд -
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у місті Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такий реєстрації податкових накладних від 21.08.2023 №9380782/36311997 про відмову у реєстрації податкової накладної № 140 від 28.02.2022.
Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393; адреса: Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Приватним підприємством «Фармлогістика» (код ЄДРПОУ 36311997, адреса: вул. Харківське шосе, буд. 174, нежитлове приміщення 1) №140 від 28.02.2022 датою її фактичного подання.
Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у місті Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такий реєстрації податкових накладних від від 21.08.2023 №9380784/36311997 про відмову у реєстрації податкової накладної № 143 від 28.02.2022.
Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393; адреса: Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Приватним підприємством «Фармлогістика» (код ЄДРПОУ 36311997, адреса: вул. Харківське шосе, буд. 174, нежитлове приміщення 1) №143 від 28.02.2022 датою її фактичного подання.
Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у місті Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такий реєстрації податкових накладних від 21.08.2023 №9380783/36311997 про відмову у реєстрації податкової накладної №146 від 28.02.2022.
Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393; адреса: Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Приватним підприємством «Фармлогістика» (код ЄДРПОУ 36311997, адреса: вул. Харківське шосе, буд. 174, нежитлове приміщення 1) №146 від 28.02.2022 датою її фактичного подання.
Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у місті Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такий реєстрації податкових накладних від 21.08.2023 №9380785/36311997 про відмову у реєстрації податкової накладної № 152 від 28.02.2022.
Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393; адреса: Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Приватним підприємством «Фармлогістика» (код ЄДРПОУ 36311997, адреса: вул. Харківське шосе, буд. 174, нежитлове приміщення 1) №152 від 28.02.2022 датою її фактичного подання.
Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у місті Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такий реєстрації податкових накладних від 21.08.2023 №9380781/36311997 про відмову у реєстрації податкової накладної № 153 від 28.02.2022.
Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393; адреса: Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Приватним підприємством «Фармлогістика» (код ЄДРПОУ 36311997; адреса: вул. Харківське шосе, буд. 174, нежитлове приміщення 1) №153 від 28.02.2022 датою її фактичного подання.
Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у місті Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такий реєстрації податкових накладних від 21.08.2023 року №9380780/36311997 про відмову у реєстрації податкової накладної №161 від 28.02.2022.
Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393; адреса: Львівська площа, буд. 8, м. Київ, 04053) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Приватним підприємством «Фармлогістика» (код ЄДРПОУ 36311997; адреса: вул. Харківське шосе, буд. 174, нежитлове приміщення 1) №161 від 28.02.2022 датою її фактичного подання.
Стягнути на користь Приватного підпримства «Фармлогістика» (код ЄДРПОУ 36311997; адреса: вул. Харківське шосе, буд. 174, нежитлове приміщення 1) судовий збір у розмірі 16 104 (шістнадцять тисяч сто чотири) грн 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби у м. Києві (код ЄДРПОУ ВП 44116011; адреса: вул. Шолуденка, буд. 33/19, м. Київ, 04116).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Суддя Я.В. Горобцова
Горобцова Я.В.