Рішення від 18.09.2025 по справі 200/227/24

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 вересня 2025 року Справа№200/227/24

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Загацької Т.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом заступника керівника Покровської окружної прокуратури Донецької області (місцезнаходження: вул. Дмитра Коцюбайла “Да Вінчі», 148, м. Покровськ, Донецька область, 85302, код ЄДРПОУ: 25707002) до Комунального некомерційного підприємства «Добропільська лікарня інтенсивного лікування» (код ЄДРПОУ: 39017488, місцезнаходження: вул. Гагаріна, буд.3, м. Добропілля, Донецька область), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача : Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області (код ЄДРПОУ: 38652962, місцезнаходження: вул. Першотравнева, 54-А, м. Добропілля, Донецька область, 8500) про визнання бездіяльністю протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

У січні 2024 року заступник керівника Покровської окружної прокуратури Донецької області звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави до Комунального некомерційного підприємства «Добропільська лікарня інтенсивного лікування» (далі - КНКП «Добропільська ЛІЛ»), у якому просив: визнати противоправною бездіяльність відповідача щодо невжиття ним заходів з належного утримання захисної споруди цивільного захисту - протирадіаційного укриття № 17639, що знаходиться за адресою: Донецька область, Покровський район, місто Добропілля, вулиця Гагаріна, будинок 3; зобов'язати КНКП «Добропільська ЛІЛ» привести у стан готовності захисну споруду цивільного захисту - протирадіаційне укриття № 17639, що знаходиться за указаною адресою, з метою її використання за цільовим призначенням відповідно до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.07.2018 № 579 (із змінами) (далі - Вимоги №579).

Позов обґрунтовано тим, що Покровською окружною прокуратурою здійснено вивчення стану додержання вимог законодавства у сфері використання та забезпечення функціонування об'єктів цивільного стану (захисних споруд), розміщених на території обслуговування. У ході такої перевірки, позивачем встановлено, що указана споруда визнана обмежено готовою до використання, у зв'язку з чим не здатна забезпечити захист цивільного населення у повному обсязі, а у разі її використання за призначенням може створювати загрозу для життя та здоров'я людей. Прокуратура указує, що власником укриття № 17639 є Донецька обласна державна адміністрація, а балансоутримувачем - КНКП «Добропільська ЛІЛ», яка свої обов'язки не виконує, а вжиті до неї заходи належного впливу не мають, тому, на думку позивача, органи прокуратури України є єдиними суб'єктами, які наділені повноваженнями щодо захисту інтересів держави у правовідносинах, пов'язаних з належним утриманням захисної споруди. Ураховуючи те, що в силу положень статті 131-1 Конституції України та статті 23 Закону України «Про прокуратуру» обов'язком прокурора є захист інтересів держави, у тому числі територіальної громади, то за твердженням позивача, є підстави для самостійного звернення заступника керівника Покровської окружної прокуратури Донецької області до суду з таким позовом.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22.01.2024, залишеною без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 08.04.2024, позовну заяву заступника керівника Покровської окружної прокуратури Донецької області в інтересах держави до КНКП «Добропільська ЛІК», за участю третьої особи - Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Донецькій області, про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії, повернуто, оскільки її підписано особою, право якої на вчинення таких дій не підтверджено у встановленому законом порядку.

Постановою Верховного Суду від 25.06.2025 касаційну скаргу заступника керівника Донецької обласної прокуратури задоволено. Ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 22.01.2024 та постанову Першого апеляційного адміністративного суду від 08.04.2024 скасовано, а справу №200/227/24 направлено до Донецького окружного адміністративного суду для продовження розгляду.

Справа надіслана Верховним Судом до Донецького окружного адміністративного суду для розгляду та надійшла до суду 08.07.2025.

Відповідно до вимог ст. 31 Кодексу адміністративного судочинства України та за результатами автоматизованого розподілу справ між суддями, адміністративну справу №200/227/24 передано на розгляд судді Донецького окружного адміністративного суду Загацкій Т.В.

Ухвалою суду від 18.07.2025 позовну заяву залишено без руху, встановивши позивачу строк, протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

Представником позивача на виконання вказаної ухвали надано заяву про усунення недоліків позову.

Ухвалою суду від 24.07.2025 прийнято до розгляду позовну заяву заступника керівника Покровської окружної прокуратури Донецької області в інтересах держави до Комунального некомерційного підприємства «Добропільська лікарня інтенсивного лікування», за участю третьої особи - Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Донецькій області, про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії, відкрити провадження в адміністративній справі №200/227/24. Призначено справу до розгляду одноособово суддею в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач не скористався правом на подання відзиву.

Відповідно до частини 6 статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Третя особа правом на подання пояснень відповідно до статті 165 КАС України не скористалась.

Згідно з пунктом 10 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Частиною 4 статті 243 КАС України передбачено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Відповідно до частини 1 статті 258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.

Відповідач - Комунальне некомерційне підприємства «Добропільська лікарня інтенсивного лікування» є юридичною особою з кодом ЄДРПОУ 39017488 та є балансоутримувачем протирадіаційного укриття №17639.

Відповідно до інформації з Державного реєстру з речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна право власності на комплекс об'єктів нерухомості Комунального закладу охорони здоров'я «Добропільська лікарня інтенсивного лікування», розташований за адресою: м. Добропілля, вул. Гагаріна, буд. З, зареєстровано за державою в особі Донецької обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 00022473) на підставі рішення Добропільської міської ради № 6/39-54 від 20.03.2013 та рішення Донецької обласної ради №6/23-636 від 14.11.2013, акт приймання-передачі від 29.05.2014 Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації та КНП «Добропільська ЛІЛ».

Згідно із посвідченням на проведення заходу державного нагляду (контролю) ГУ ДСНС України в Донецькій області від 28.12.2019 № 118 встановлено, що у період з 08.01.2020 по 09.01.2020 начальником відділення запобігання надзвичайним ситуаціям 19 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Донецькій області капітаном служби цивільного захисту Подольським А.С., старшим інспектором відділення запобігання надзвичайним ситуаціям 19 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Донецькій області старшим лейтенантом служби цивільного захисту Рябенко О.М. проведено позапланову перевірку стану додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки КНП «Добропільська лікарня інтенсивного лікування».

Відповідно до акту № 12 від 09.01.2020, складеного ГУ ДСНС України в Донецькій області за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб'єктом господарювання - КНП «Добропільська ЛІЛ» вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у графі «Захисна споруда цивільного захисту № 17639» встановлено, що вона не відповідає наступним Вимогам щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.07.2018 № 579 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.07.2018 за № 879/32331) (далі по тексту - Вимоги):

- відсутні таблички позначення та покажчики маршруту руху до захисної споруди цивільного захисту (п.п. 3, 4 розділу II Вимог);

- не обладнано захисну споруду цивільного захисту системою пожежної автоматики та сигналізації (п. 5 розділу II Вимог);

- експлуатація та утримання електрообладнання споруди не відповідає вимогам чинного законодавства у сфері улаштування електроустановок (п. 9 розділу II Вимог);

- інженерні комунікації захисної споруди не пофарбовані відповідно до їх призначення (п. 13 розділу II Вимог);

- формування не забезпечені спеціальним інвентарем та майном, у тому числі засобами індивідуального захисту, радіаційної і хімічної розвідки, спеціальної обробки та зв'язку (п. 5 глави 1 розділу VII Вимог);

- не забезпечено герметичність та дотримання в сховищі температурно-вологісного режиму, який запобігає утворенню конденсату (п. 1 глави 3 розділу III Вимог);

- не проводиться перевірка та обслуговування захисно-герметичних пристроїв сховища, захисно-герметичних та герметичних дверей (воріт), віконниць (ставень), герметичних клапанів та клапанів надмірного тиску (абз. 3 п. 8 глави 2 розділу VI Вимог);

- не проводиться щорічна перевірка на герметичність сховища (глава 3, п.п. 1,2 глави 9 розділу III Вимог);

- не проводиться щорічна перевірка системи вентиляції (записи у журналі перевірки протирадіаційного укриття) (п. 2 додатку 10 до Вимог);

- відсутній план консервації та збереження спеціального обладнання, інженерних мереж та систем життєзабезпечення (п. 4 розділу VIII Вимог);

Вказаний акт особисто підписано уповноваженою особою відповідача -директором КНП «Добропільської ЛІЛ» Бабковим В.Д. 09.01.2020, примірник акту отримано.

На підставі зазначеного акту 21.02.2020 ГУ ДСНС України в Донецькій області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до КНП «Добропільської ЛІЛ» про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) підприємства до повного усунення порушень шляхом заборони експлуатації об'єкту.

Позовні вимоги щодо вжиття такого заходу реагування вмотивовані тим, що встановлені актом перевірки порушення створюють безпосередню загрозу виникнення пожежі, несуть загрозу життю та здоров'ю людей, перешкоджають вільній евакуації людей у разі настання надзвичайної ситуації, ускладнюють гасіння пожежі.

За результатами розгляду справи 19.07.2021 Донецьким окружним адміністративним судом ухвалено рішення у справі № 200/1798/20-а, яким у задоволенні адміністративного позову ГУ ДСНС у Донецькій області до КНП «Добропільської ЛІЛ» про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатація (роботи) об'єкту відмовлено.

Також, відповідно до акту оцінки стану готовності захисної споруди цивільного захисту від 28.07.2021 комісія (завгосп КНП «Добропільська ЛІЛ» Жукова Г.Л., відповідальний з обслуговування захисної споруди Литвинова О.Л., уповноважена особа з питань цивільного захисту Маслаган Т.В. у присутності директора КНП «Добропільська ЛІЛ» Бабкова В.Д.) дійшла висновку, що станом на 28.07.2021 ПРУ № 17639 є обмежено готовим до використання за призначенням.

Зазначеним актом оцінки стану готовності захисної споруди встановлено наступні порушення Вимог:

1) п. 8 «Стан систем вентиляції»: вентилятори витяжної, припливної систем вентиляції відсутні, електроручні вентилятори відсутні, що є порушенням п. З Глави 9 Розділу 2 Вимог;

2) п. 9 «Стан системи водопостачання»: відсутні покажчики руху води, що є порушенням п. 1 Глави 6 Розділу 3 Вимог;

3) п. 10 «Стан каналізаційної системи»: труби каналізації не пофарбовані, резервуари для збору фекальних вод відсутні, насоси відкачування відсутні, що є порушенням п. 13 Розділу 2 Вимог;

4) п. 11 «Справність системи опалення»: трубопроводи не пофарбовані, що є порушенням п. 13 Розділу 2 Вимог;

5) п. 17 «Температурно-вологісний режим і параметри повітряного середовища приміщень захисної споруди»: відсутні вимірювальні прилади та прилади виявлення радіоактивного забруднення, що є порушенням п. 5 Глави 3 Розділу 3 Вимог.

З актом ознайомлено директора КНП «Добропільська ЛІЛ» Бабкова В.Д.

Також, відповідно до акту від 17.11.2022 оцінки готовності захисної споруди цивільного захисту - ПРУ №17639, складеного завідувачем господарства Жуковою Л.Л., відповідальним з обслуговування захисної споруди Литвиновою О.Л. у присутності директора КНП «Добропільська ЛІЛ» Бабкова В.Д., станом на 17.1 1.2022 укриття визнано обмежено готовим до використання за призначенням.

Акт підписано керівником балансоутримувача - директором КНП «Добропільська ЛІЛ» Бабковим В.Д.

У 2023 році двічі: 17.08.2023 та 10.10.2023 проведено оцінку стану готовності захисної споруди цивільного захисту № 17639 за участі, у тому числі, представників поліції, міської ради, Покровського РУ ГУ ДСНС України у Донецькій області, за результатами чого ПРУ № 17639 визнано обмежено готовим до використання за призначенням.

Встановлені у попередніх актах оцінки (за 2021 та 2022 роки) порушення наказу МВС України № 579 від 09.07.2018 станом на 10.10.2023 не усунуто та крім того, додатково встановлено наступні порушення Вимог:

1) п. 3 «Стан входів і аварійних виходів»: не обладнано засобами для доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, що є порушенням п. 6 Розділу 2 Вимог;

2) п. 16 «Протипожежний стан»: автоматичні системи пожежогасіння та сигналізації не передбачено проектом, що є порушенням п. 5 Розділу 2 Вимог.

Акт підписано керівником балансоутримувача - директором КНП «Добропільська ЛІЛ» Бабковим В.Д.

Крім того, в акті від 10.10.2023 зазначено наступні рекомендації щодо приведення захисної споруди у готовність для використання за призначенням:

1. Захисну споруду забезпечити системою пожежної сигналізації відповідно до вимог Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05.03.2015 за №252/26697, а також державних будівельних норм і національних стандартів, що діють у сфері пожежної безпеки (п. 5 розділу II Наказу МВС від 09.07.2018 № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30.07.2018 за № 879/32331.

2. Забезпечити можливість користування входом особами з інвалідністю та іншими мало мобільними групами населення і мати достатню (нормативну) пропускну спроможність (п. 6 розділу II Наказу МВС № 579).

3. Захисну споруду обладнати фільтровентиляційним обладнанням відповідно до п. 2.44 глави 2 ДБН В.2.2.5-97 «Захисні споруди цивільної оборони» (розділ II Наказу МВС № 579).

З листа Донецької обласної державної адміністрації, Донецької обласної військової адміністрації від 02.10.2023 за № 0.3/24-3865/4-23 встановлено, що листи КНП «Добропільська ЛІЛ» не надходили, а кошти з обласного бюджету для приведення ЗС ЦЗ у стан готовності для використання за цільовим призначенням не виділялись.

У той же час, КНП «Добропільська ЛІЛ» у листі від 08.09.2023 № 1052 окружну прокуратуру повідомило про те, що КНП «Добропільською ЛІЛ» неодноразово були надіслані листи до Добропільської міської ради, Шахівської сільської ради, Добропільської районної державної адміністрації, Добропільської районної ради, Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації з проханням виділити кошти для забезпечення виконання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, а саме на усунення порушень стану пожежної безпеки, встановлених під час позапланової перевірки (акт № 12 від 09.01.2020).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Статтею 27 Конституції України визначено, що кожна людина має невід'ємне право на життя, обов'язок держави - захищати життя людини.

Указом Президента України “Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022 на території України з 24.02.2022 на 30 діб введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався і діє натепер.

Статтею 2 Закону України “Про оборону України» передбачено, що оборона України базується на готовності та здатності органів державної влади, усіх складових сектору безпеки і оборони України, органів місцевого самоврядування, єдиної державної системи цивільного захисту, національної економіки до переведення, при необхідності, з мирного на воєнний стан та відсічі збройній агресії, ліквідації збройного конфлікту, а також готовності населення і території держави до оборони.

Згідно із статтею 3 Закону України “Про оборону України» підготовка держави до оборони в мирний час, серед іншого, включає: забезпечення готовності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, єдиної державної системи цивільного захисту об'єктів критичної інфраструктури до виконання завдань цивільного захисту в особливий період, зокрема у воєнний час, з урахуванням норм міжнародного гуманітарного права.

Відповідно до пункту 14 частини 1 статті 2 Кодексу цивільного захисту України захисні споруди цивільного захисту - інженерні споруди, призначені для захисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів. До захисних споруд цивільного захисту належать сховища та протирадіаційні укриття, а також споруди подвійного призначення.

Цивільним захистом відповідно до статті 4 Кодексу є функція держави, спрямована на захист населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій шляхом запобігання таким ситуаціям, ліквідації їх наслідків і надання допомоги постраждалим у мирний час та в особливий період.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 21 Кодексу громадяни України мають право на забезпечення засобами колективного та індивідуального захисту та їх використання.

Відповідно до частини восьмої статті 32 Кодексу цивільного захисту України утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється їх власниками, користувачами, юридичними особами, на балансі яких вони перебувають (у тому числі споруд, що не увійшли до їх статутних капіталів у процесі приватизації (корпоратизації), за рахунок власних коштів.

Механізм утримання фонду захисних споруд цивільного захисту конкретизовано Порядком створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту та ведення його обліку, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10.03.2017 № 138 (далі - Порядок № 138).

За змістом пункту 10 Порядку № 138 балансоутримувач забезпечує утримання захисних споруд та інших споруд, що повинні використовуватися для укриття населення, а також підтримання їх у стані, необхідному для приведення у готовність до використання за призначенням відповідно до вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд. Конкретний строк приведення захисної споруди в готовність до використання за призначенням (крім споруд, що відповідно до законодавства повинні перебувати в постійній готовності) зазначається в паспорті захисної споруди, а саме: не більше 12 годин - для захисних споруд, призначених для укриття працівників (персоналу, найбільшої працюючої зміни) суб'єктів господарювання, віднесених до відповідних категорій цивільного захисту; не більше 24 годин - для інших захисних споруд, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів.

Вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд визначаються МВС (пункт 11 Порядку № 138).

На виконання цього пункту наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.07.2018 № 579 затверджено вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту затверджені (далі Вимоги № 579).

Відповідно до пункту 1 розділу II Вимог № 579 щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, споруди фонду захисних споруд мають утримуватися та експлуатуватися у стані, що дозволяє привести їх у готовність до використання за призначенням у визначені законодавством терміни.

Відповідно до пункту 8 глави 2 розділу VI Вимог № 579 під час оцінки стану готовності перевіряються: загальний стан приміщень, входів, оголовків аварійних виходів, гідроізоляції, повітрозабірних і витяжних каналів, обвалування окремо розташованих і підсипки покриття у вбудованих захисних спорудах, покрівлі та бічних поверхонь гірничих виробок, кріплень і захисно-герметичних перемичок (зовнішнім оглядом); двері (ворота, ставні), механізми задраювання, захисні пристрої, системи вентиляції, водопостачання, каналізації, електропостачання, зв'язку, автоматики та іншого інженерного обладнання (випробуванням на працездатність); температура і відносна вологість повітря всередині захисної споруди; наявність і стан засобів пожежогасіння; герметичність захисної споруди, справність ДЕС, експлуатація в режимі захисної споруди протягом 6 годин з перевіркою роботи в режимі чистої вентиляції і фільтровентиляції (у сховищах).

За результатами оцінки стану готовності захисну споруду може бути визнано як готову, обмежено готову або неготову до використання за призначенням. Захисна споруда вважається обмежено готовою або неготовою, якщо вона має хоча б один із недоліків, зазначених в основних недоліках в утриманні захисних споруд, що погіршують стан їх готовності, наведених у додатку 13 до цих Вимог. У разі відсутності таких недоліків захисна споруда вважається готовою до використання за призначенням (пункт 9 глави 2 розділу VI Вимог № 579).

Таким чином, суд приходить до висновку, що утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням покладається на суб'єктів господарювання, на балансі яких вони перебувають, за рахунок власних коштів, що передбачено пунктом 8 статті 32 Кодексу цивільного захисту України.

Судом встановлено, що на відповідача як балансоутримувача протирадіаційного укриття №17639, розташованого за адресою: Донецької області, м. Добропілля, вулиця Гагаріна, 3, покладено обов'язки з утримання цієї споруди у стані, що дозволяє привести її у готовність до використання за призначенням у визначені законодавством терміни.

Проте, наявні в матеріалах справи докази не можуть свідчити про приведення в належний технічний стан та готовність до укриття населення захисної споруди цивільного захисту - протирадіаційного укриття №17639 відповідно до вимог щодо утримання та експлуатації споруд цивільного захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.07.2018 № 579.

Невжиття відповідачем визначених законодавством заходів з метою приведення укриття до стану готовності суперечить інтересам держави у сфері підготовки країни до оборони в умовах воєнного стану та захисту життя людини.

Частиною 1 статті 9 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частин 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відтак з огляду на те, що обставини, наведені прокурором у позові, знайшли підтвердження в ході судового розгляду, тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

З урахуванням положень частини 2 статті 139 КАС України, а також з огляду на відсутність витрат суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, тому питання про відшкодування витрат не вирішується.

Керуючись ст.ст. 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов заступника керівника Покровської окружної прокуратури Донецької області (місцезнаходження: вул. Дмитра Коцюбайла “Да Вінчі», 148, м. Покровськ, Донецька область, 85302, код ЄДРПОУ: 25707002) до Комунального некомерційного підприємства «Добропільська лікарня інтенсивного лікування» (код ЄДРПОУ: 39017488, місцезнаходження: вул. Гагаріна, буд.3, м. Добропілля, Донецька область), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача : Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області (код ЄДРПОУ: 38652962, місцезнаходження: вул. Першотравнева, 54-А, м. Добропілля, Донецька область, 8500) про визнання бездіяльністю протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Комунального некомерційного підприємства «Добропільська лікарня інтенсивного лікування» щодо невжиття заходів з належного утримання захисної споруди цивільного захисту - протирадіаційного укриття №17639, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, буд.3, м. Добропілля, Покровський район, Донецька область.

Зобов'язати Комунальне некомерційне підприємство «Добропільська лікарня інтенсивного лікування» привести у стан готовності захисну споруду цивільного захисту - протирадіаційне укриття № 17639, що знаходиться за адресою: вул. Гагаріна, буд.3, м.Добропілля, Покровський район, Донецька область з метою використання її за цільовим призначенням відповідно до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ №579 від 09.07.2018.

Повне судове рішення складено 18.09.2025.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя Т.В.Загацька