Ухвала від 18.09.2025 по справі 200/7076/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

18 вересня 2025 року Справа №200/7076/25

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Черникова А.О., вирішуючи питання про прийняття позовної заяви та відкриття провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 (зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (зареєстроване місцезнаходження: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, пл. Соборна, буд. 3; ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі-позивач), через свого представника, адвоката Варбана Олександра Валентиновича, який діє на підставі ордеру серії АН № 1610890 від 26 січня 2025 року, через підсистему Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) «Електронний суд» звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі-відповідач), в якому просить:

- дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо припинення з 01 вересня 2025 року нарахування та виплати позивачу щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2 000,00 грн, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 № 713 визнати неправомірними;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Донецької області відновити позивачу нарахування та виплату щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2 000,00 грн, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» від 14.07.2021 № 713 з 01 вересня 2025 року.

Позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі-КАС України), підсудна Донецькому окружному адміністративному суду, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність. Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Підстави для повернення позовної заяви позивачеві, а також для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі або залишення позовної заяви без розгляду відсутні.

Частиною 1 ст. 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Позивачем пред'явлено вимоги, які у відповідності до ч. 6 ст. 12 КАС України належать до справ незначної складності та згідно з вимогами ст. 257, п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

У відповідності до ст. 80 КАС України суд з власної ініціативи вважає за необхідне витребувати докази.

Керуючись статтями 12, 80, 12, 160-164, 171, 248, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні).

2. Встановити відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі.

3. Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. До відзиву додаються: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи (ч. ч. 3, 4 ст. 162 КАС України).

4. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву, а відповідач - заперечення протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив. До відповіді на відзив та заперечень застосовуються правила, встановлені ч.ч. 2-4 ст. 162 КАС України.

5. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, справу буде розглянуто судом за наявними матеріалами.

6. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надати суду належним чином:

- копію рішення (протоколу, розпорядження) про призначення позивачу пенсії за вислугу років;

- копію рішення, прийнятого на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 року № 713, яким позивачу призначено доплату до пенсії у сумі 2 000,00 грн;

- копію рішення, протоколу прийнятого на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 28.03.2025 по справі № 200/567/25 про перерахунок пенсії позивача з 1 грудня 2019 року;

- доказ направлення відзиву та доданих до нього документів позивачу.

7. Роз'яснити учасникам справи, що сторони мають процесуальні права та обов'язки, визначені у ст.ст. 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

8. Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

9. Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: http://court.gov.ua/fair/sud2670/.

10. Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя А.О.Черникова

Попередній документ
130316153
Наступний документ
130316155
Інформація про рішення:
№ рішення: 130316154
№ справи: 200/7076/25
Дата рішення: 18.09.2025
Дата публікації: 22.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Донецький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; осіб, звільнених з публічної служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (05.11.2025)
Дата надходження: 15.09.2025
Предмет позову: про визнання дій протиправними, зобов'язання поновити нарахування та виплату щомісячної доплати до пенсії
Учасники справи:
суддя-доповідач:
ЧЕРНИКОВА А О
відповідач (боржник):
Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області
позивач (заявник):
Лішафа Вікторія Вікторівна
представник позивача:
Варбан Олександр Валентинович