Ухвала від 17.06.2025 по справі 725/4377/25

Єдиний унікальний номер 725/4377/25

Номер провадження 2/725/1366/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.06.2025. Суддя Чернівецького районного суду міста Чернівців Стоцька Л. А., розглянувши матеріали, які надійшли за позовною заявою Міського комунального підприємства «Чернівцітеплокомуненерго», до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за надані послуги з постачання теплової енергії,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов вищевказаний позов.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд приходить до наступного висновку.

При встановленні місця проживання відповідача, на запит суду, надійшла інформація, відповідно до якої ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , не значаться зареєстрованими за вказаною адресою місця проживання у позові , в зв'язку з державною реєстрацією смерті.

Позивач звернувся з позовною заявою до суду після того, як відповідачі померли, тому вони не можуть бути стороною у справі, оскільки зі смертю особи припиняється її цивільна правоздатність та померла особа не наділена процесуальною дієздатністю.

Згідно положень ч. 4ст. 25 ЦК Україницивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті, а відтак припиняється і цивільна процесуальна дієздатність.

Процесуальне правонаступництво у разі смерті фізичної особи в порядкуст. 55 ЦПК Україниможливо лише шляхом залучення правонаступника померлої сторони за умови, що смерть фізичної особи настала після звернення позивача до суду та відкриття провадження у справі, адже залучення правонаступників особи, яка померла до відкриття провадження у справі, суперечить принципам цивільного судочинства.

Відповідно до положень п.6 ч.1ст.186 ЦПК Українисуддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які звернулися із позовною заявою або до яких пред'явлено позов, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.

Аналогічна правова позиція міститься в Постанові ВС №127/328/17 від 18.12.2019р., - «Правонаступників можна залучити як відповідачів тільки у випадку, коли смерть особи сталася після відкриття провадження у справі».

Оскільки позов пред'явлено до померлої особи, а позивачем не надано суду підтвердження того, що у цих правовідносинах є правонаступники, залучення яких можливе лише після відкриття провадження, суд вважає, що слід відмовити у відкритті провадження у зв'язку зі смертю відповідача.

Керуючись п. 6 ч. 1 ст.186, ст.ст.260,353 ЦПК України, суддя,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Міського комунального підприємства «Чернівцітеплокомуненерго», до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за надані послуги з постачання теплової енергії.

Ухвалу про відмову у відкритті провадження по справі надіслати позивачеві разом із позовною заявою та всіма доданими до неї документами

Ухвала може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Чернівецький районний суд міста Чернівців протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Чернівецького районного

суду міста Чернівців Стоцька Л. А.

Попередній документ
130313446
Наступний документ
130313448
Інформація про рішення:
№ рішення: 130313447
№ справи: 725/4377/25
Дата рішення: 17.06.2025
Дата публікації: 22.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Чернівецький районний суд міста Чернівців
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (27.08.2025)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 27.05.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості
Розклад засідань:
10.07.2025 10:40 Першотравневий районний суд м.Чернівців
29.07.2025 10:30 Першотравневий районний суд м.Чернівців
27.08.2025 10:00 Першотравневий районний суд м.Чернівців