Ухвала від 15.09.2025 по справі 2-а-8484/11

Справа № 333/8485/25

Пр.2-а/333/4938/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2025 року м. Запоріжжя

Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі судді Наумової І.Й. розглянувши позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , про зобов'язання видати військовий квиток,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Комунарського районного суду м. Запоріжжя з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , про зобов'язання видати військовий квиток, в якій заявлені наступні позовні вимоги:

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 видати позивачу військовий квиток.

На підставі даної позовної заяви сформована судова адміністративна справа, суддею з розгляду якої, в порядку автоматизованого розподілу визначена суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Наумова І.Й.

Відповідно до викладених в позові обставин, відповідач не реагує на звернення позивача щодо видачі йому військового квитка, тому він оскаржує бездіяльність відповідача шляхом зобов'язання вчинити певні дії.

Суд, дослідивши даний позов та додані до нього документи, дійшов висновку, що у відкритті провадження за даним позовом слід відмовити з наступних підстав.

З пункту 1 частини 1 статті 170 КАС України вбачається, що підставою для відмови у відкритті провадження у справі є подання позову, який не розглядається за правилами Кодексу адміністративного судочинства.

Критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб'єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин у їх сукупності. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, в якому розглядається визначена категорія справ.

Відповідно до п. 7 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 р. № 154, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства.

Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя.

Відповідно до п. 1 вказаного вище Положення, Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст.20 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:

- оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;

- уточнення списку виборців;

- оскарження дій чи бездіяльності суб'єктів у сфері медіа, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників суб'єктів у сфері медіа, що порушують законодавство про вибори та референдум;

- оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:

- примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;

- примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;

- затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

- продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;

- затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні, або особами без громадянства;

- затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті;

5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років";

6) адміністративні справи за позовними заявами територіального центру комплектування та соціальної підтримки з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.

2. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частинами першою та третьою цієї статті.

3. Вищому антикорупційному суду підсудні справи про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону України "Про санкції".

Позивач відповідно до позову оскаржує бездіяльність юридичної особи публічного права, яка не стосується притягнення до адміністративної відповідальності, чи інших публічно-правових відносин, передбачених ч. 1 ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства.

Враховуючи положення ст. 20 КАС України, даний спір підсудний Запорізькому окружному адміністративному суду.

З огляду на те, що позивачем порушено порядок звернення до суду з пред'явленими ним вимогами, передбачений ст.20 КАС України, суд вважає за необхідне, відмовити у відкритті провадження Комунарським районним судом м. Запоріжжя за даним позовом, роз'яснивши позивачу його право звернутись з даними позовними вимогами доЗапорізького окружного адміністративного суду .

Керуючись ст.ст. 19, 20 КАС, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , про зобов'язання видати військовий квиток.

Роз'яснити позивачу його право на звернення до Запорізького окружного адміністративного суду з даним адміністративним позовом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, проте може бути оскаржена до Третього адміністративного апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення..

Суддя Комунарського районного суду

м. Запоріжжя: І.Й. Наумова