СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/16534/25
пр. № 3/759/6015/25
17 вересня 2025 року суддя Святошинського районного суду міста Києва Кравець В.М., за участю прокурора Київської обласної прокуратури Сироватки В.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Київській області ДСР НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП,
Відповідно до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 3812 від 23.07.2025, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді провідного спеціаліста сектору №2 другого відділу фітосанітарних заходів на кордоні управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, будучи державним службовцем 7 рангу в межах категорії «В» посад державної служби, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, згідно з пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону №1700-VII, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII та п. 2-7 розділу XIII Закону №1700-VII, несвоєчасно 16.03.2024, без поважних причин, подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 3813 від 23.07.2025, ОСОБА_1 , перебуваючи до 30.01.2023 на посаді провідного спеціаліста сектору №2 другого відділу фітосанітарних заходів на кордоні управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, будучи державним службовцем 7 рангу в межах категорії «В» посад державної служби, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, згідно з пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону №1700-VII, в порушення вимог п. 2 ч. 2 ст. 45 розділу VII Закону №1700-VII, несвоєчасно 16.04.2024, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після звільнення за 2023 рік, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 3814 від 23.07.2025, ОСОБА_1 , перебуваючи до 30.01.2023 на посаді провідного спеціаліста сектору N?2 другого відділу фітосанітарних заходів на кордоні управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, будучи державним службовцем 7 рангу в межах категорії «В» посад державної служби, являючись суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, згідно з пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону №1700-VII та приміткою до ст. 172-6 КУпАП, на якого поширюється дія Закону №1700-VII, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 розділу VII та п. 2-7 розділу XIII Закону №1700-VII, несвоєчасно 24.06.2025, без поважних причин, подала при звільненні декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період (з 01.01.2023 по 30.01.2023) не охоплений раніше поданими деклараціями, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала та не заперечувала обставини, викладені в протоколах про адміністративні правопорушення.
Прокурор Сироватка В.В. у судовому засіданні зазначив, що матеріали справи про адміністративне правопорушення містять докази вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з чим, просив накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку.
Встановлено, що на підставі Наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області від 06.08.2021 №412-к «Про переведення працівників» ОСОБА_1 переведено з посади провідного спеціаліста сектору №l першого відділу фітосанітарних заходів на кордоні управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні на посаду провідного спеціаліста сектору №2 другого відділу фітосанітарних заходів на кордоні управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні, зі збереженням восьмого рангу державного службовця та всіх видів надбавок.
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про державну службу» посада провідного спеціаліста сектору №2 другого відділу фітосанітарних заходів на кордоні управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області відноситься до категорії «В» посад державної служби.
21.12.2016 ОСОБА_1 прийняла присягу державного службовця.
Згідно з підпунктом «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону "Про запобігання корупції" суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону є державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, тобто особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України «Про державну службу» на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України "Про запобігання корупції".
Згідно з п. 15.4 особової картки державного службовця ОСОБА_1 під підпис ознайомлена з вимогами та обмеженнями, встановленими Законом України "Про запобігання корупції".
Таким чином, провідний спеціаліст сектору №2 другого відділу фітосанітарних заходів на кордоні управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції" відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідальності відповідно до Примітки до ст. 172-6 КУпАП, і вона зобов'язана виконувати вимоги Закону.
Частиною 1 ст. 45 Закону Закону України "Про запобігання корупції"визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Наказом Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області від 30.01.2023 №145-К «Про звільнення ОСОБА_1 » з 31.01.2023 останню звільнено із займаної посади.
Абзацом 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що особи, які припинили діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пп. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3, зобов?язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Абзацом 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що особи, зазначені у п. 1, підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов?язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період , не охоплений раніше.
Згідно Закону України № 3384-IX від 20.09.2023 «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, та пп. 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Декларації, подані в період з 24.02.2022 до 11.10.2023 включно вважаються такими, що були подані на виконання обов'язку, передбаченого ст. 45 розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України "Про запобігання корупції" (абз. 2 п. 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону N?1700-VII).
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 будучи суб'єктом, на якого поширюються вимоги Закону "Про запобігання корупції" , повинна була подати щорічну декларацію за 2022 рік , щорічну декларацію за 2023 рік, та декларацію при звільненні до 31.01.2024 включно (граничний строк).
Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, яка повинна бути обізнаною щодо обов'язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення частини першої статті 45 та п. 2-7 розділу XIII Закону, подала щорічну декларацію за 2022 рік лише 16.03.2024 о 15 годині 04 хвилин, щорічну декларацію за 2023 рік лише 16.04.2024 о 16 годині 38 хвилин, та декларацію при звільненні лише 24.06.2024 о 17 годині 32 хвилин, що встановлено відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК.
Будь - яких підстав чи причин, які б перешкоджали ОСОБА_1 вчасно подати вказані декларації, не встановлено.
Вказане підтверджується наступними доказами: протоколами про адміністративне правопорушення № 3812 від 23.07.2025, № 3813 від 23.07.2025, № 3814 від 23.07.2025; роздруківкою поданих ОСОБА_1 декларацій; рапортом від 07.07.2025 оперуповноваженого 1-го сектору УСР в Київській області І.А. Тернового; копією наказу №412-К від 06.08.2021 про переведення працівників; копією присяги від 21.12.2016 ОСОБА_1 ; копією наказу №58-К від 05.01.2023 про присвоєння рангу державного службовця ОСОБА_1 ; копією наказу №145-К від 30.01.2023 про звільнення ОСОБА_1 ; копією посадової інструкції від 08.06.2021; копією особової картки працівника №2297300248 від 03.08.2016; скріншотами з Єдиного державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Наведені вищі докази узгоджуються між собою, є належними та допустимими, підстави ставити під сумнів їх достовірність відсутні.
Відповідно до ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 є винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Ч. 2 ст. 33 КУпАП встановлено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, та за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).
Зважаючи на завдання КУпАП та мету адміністративного стягнення (ст. 1 та 23 КУпАП), беручи до уваги обставини та характер вчиненого правопорушення, ступінь вини ОСОБА_1 та особу останньої, суд приходить до висновку про накладення на неї стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 172-6, 221, 276, 280, 283, 284 КУпАП, суд
Визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Згідно ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги через Святошинський районний суд міста Києва до Київського апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя В.М. Кравець