Справа № 308/16899/24
Закарпатський апеляційний суд
16.09.2025 м. Ужгород
Закарпатський апеляційний суд в особі судді Феєра І. С., за участю представника Закарпатської митниці Зубенка І. І., особи, яка притягується до відповідальності ОСОБА_1 та його захисника-адвоката Конара В. І., розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Ужгороді справу про порушення митних правил № 33/4806/912/24 за апеляційною скаргою захисника-адвоката Конара В. І. на постанову судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 28.10.2024.
Цією постановою:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець та мешканець АДРЕСА_1 , визнаний винним у порушенні митних правил за ст. 485 МК України та на нього накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 150 (сто п'ятдесят) відсотків несплаченої суми митних платежів, що складає 177032 (сто сімдесят сім тисяч тридцять дві) грн. 91 коп.
Стягнуто з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 605,60 (шістсот п'ять ) грн 60 коп.
З протоколу про порушення митних правил № 0646/30500/24 від 25.09.2024 та постанови судді від 28.10.2024 вбачається, що 07.06.2024 Закарпатською митницею отримано лист від 07.06.2024 № 20/20-02-01/7/573 (вх. Закарпатської митниці № 40002/4/7.7-1) Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби, яким направлено лист з матеріалами (інформацією) військової частини НОМЕР_1 , щодо не отримання транспортних засобів та товарів, які було переміщено через митний кордон України на адресу зазначеної військової частини в якості гуманітарної допомоги.
Зазначеним листом військової частини повідомлено Державну митну службу України про не отримання гуманітарного вантажу, зокрема - транспортного засобу марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_2 (пункт № 33 таблиці, лист від 07.06.2024 № 20/20-02-01/7/573).
Під час проведення перевірки законності ввезення на митну територію України транспортних засобів, що переміщувались у якості гуманітарної допомоги зі звільненням від сплати обов'язкових митних платежів, ввезення яких відбулось в зоні діяльності Закарпатської митниці, встановлено наступне.
Згідно з інформацією Автоматизованої системи митного оформлення «Інспектор» було встановлено, що 20.10.2022 о 09 год 50 хв через митний пост «Ужгород-автомобільний» Закарпатської митниці громадянином України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_3 , на митну територію України ввезено у якості гуманітарної допомоги - транспортний засіб марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , реєстраційний номерний знак Чехії НОМЕР_4 .
-2-
Як підставу для переміщення через митний кордон України транспортного засобу марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_2 , реєстраційний номерний знак Чехії НОМЕР_4 , ОСОБА_1 подав такі документи: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_2 ; паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_3 ; договір купівлі-продажу від 19.10.2022; лист-звернення військової частини НОМЕР_1 від 24.10.2022 № 21; декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою (за відповідною формою, встановленою Додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2022 № 174 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану» (зі змінами та доповненнями).
Відповідно до декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою у графі 6 «Отримувач/Consignee (name, adress)» вказано - «Військова частина НОМЕР_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_5 », а у графі 9 «Вид допомоги/Type of assistance» вказано - транспортний засіб «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_2 .
18.06.2024 митницею ОСОБА_1 направлено лист-запрошення від 18.06.2024 № 7.7-20/20-07/10/3210 із проханням прибути до Закарпатської митниці для надання пояснень з приводу обставин переміщення вказаного транспортного засобу через митний кордон України або надіслати письмові пояснення на адресу митниці засобами поштового зв'язку чи електронною поштою.
У своєму поясненні від 08.07.2024 ОСОБА_1 зазначив, що він дійсно ввозив на митну територію України транспортний засіб марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 . В подальшому транспортний засіб він передав солдату ОСОБА_4 .
Згідно зі службовою запискою Управління контролю та адміністрування митних платежів Закарпатської митниці від 18.09.2024 № 15/15-01/15002, розмір митних платежів, які підлягали сплаті під час ввезення транспортного засобу марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , станом на 20.10.2022 становить 118021,94 грн, з яких ввізне мито - 6843,20 грн, акцизний податок - 80103,08 грн, ПДВ - 31075,66 грн.
Таким чином, ОСОБА_1 здійснив протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів у розмірі 118021.94 грн.
Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбачених ст. 485 МК України.
В апеляційній скарзі захисник-адвокат Конар В. І. просить постанову судді від 28.10.2024 скасувати, а провадження у справі закрити. В обґрунтування доводів апеляційної скарги захисник зазначає, що в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України, оскільки останній не мав умислу на уникнення сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а митним органом не доведено факту зазначення ОСОБА_1 у митній декларації неправдивих відомостей та/або надання документів, що містять неправдиві відомості щодо вартості чи отримувача транспортного засобу. Транспортний засіб марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , після ввезення на територію України фактично був доставлений за призначенням - у військову частину НОМЕР_1 та переданий солдату ОСОБА_4 , який на той час проходив військову службу у цій військовій частині. Станом на 18.10.2024 відповідно до інформації командира військової частини НОМЕР_1 зазначений автомобіль знаходився у розташуванні цієї частини, а на облік не був поставлений у зв'язку з відсутністю вільних місць по штатному розпису бронетанкової та автомобільної техніки.
-3-
Необлікування автомобіля військовою частиною не можна ставити у вину ОСОБА_1 . Разом з тим, захисник подав клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, посилаючись на те, що такий пропущено з поважних причин, оскільки ОСОБА_1 не брав участі в розгляді справи, так як не був належним чином повідомлений про час та місце судового засідання 28.10.2024, а про наявність оскаржуваної постанови дізнався у за стосунку «Дія» тільки 21.11.2024.
Заслухавши доповідь судді, пояснення ОСОБА_1 та захисника-адвоката Конара В. І., які підтримали клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження та доводи апеляційної скарги, думку представника Закарпатської митниці Зубенка І. І., який заперечив апеляційну скаргу, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до висновку, що клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження підлягає задоволенню, а апеляційна скарга захисника-адвоката Конара В. І. - частковому задоволенню з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржувана постанова винесена без участі ОСОБА_1 . Жодних відомостей, які б свідчили про отримання ОСОБА_1 постанови у матеріалах справи не міститься. Тому, заслуговують на увагу доводи про те, що про наявність оскаржуваної постанови ОСОБА_1 дізнався у за стосунку «Дія» тільки 21.11.2024. при цьому, з матеріалів справи вбачається, що з такими захисник-адвокат Конар В. І. ознайомився 25.11.2024.
Зазначені обставини, на переконання апеляційного суду, перешкодили захиснику-адвокату Конару В. І. своєчасно подати в інтересах ОСОБА_1 апеляційну скаргу на постанову суду від 28.10.2024, а тому з метою недопущення порушення права ОСОБА_1 на доступ до правосуддя та захист, причини пропуску строку на апеляційне оскарження судового рішення, визнаються поважними, у зв'язку із чим, клопотання захисника про поновлення строку визнається обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню, а строк поновленню.
Апеляційний суд, відповідно до положень ст. 294 КУпАП, переглядає справу в межах апеляційної скарги.
Згідно ст. 245, 252 КУпАП та ст. 486 МК України, завданнями провадження в справі про порушення митних правил і обов'язками органу, який її розглядає, є своєчасне, всебічне, повне, і об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її з дотриманням вимог закону.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, ст. 489 МК України при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає особа адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
За приписами ст. 495 МК України доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у
-4-
його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; поясненнями свідків, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта, іншими документами.
Доводи апеляційної скарги про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України, апеляційний суд відхиляє з таких підстав.
Апеляційний суд вважає, що висновок судді про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, на яке вказується у протоколі про порушення митних правил та оскаржуваній постанові, відповідає фактичним обставинам справи, є обґрунтованим та підтверджується сукупністю доказів, які містяться у матеріалах справи, а саме: інформацією в/ч НОМЕР_6 про неотримання транспортного засобу марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_2 , ввезеного 20.10.2022; копією декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою; копією звернення ТВО начальника штабу в/ч НОМЕР_1 № 321 від 24.04.2022; відомостями з АСМО Інспектор; розрахунком митних платежів на транспортний засіб; доповідною запискою старшого державного інспектора відділу боротьби з контрабандою № 1 УБК та ПМП ОСОБА_5 ; та іншими доданими до протоколу матеріалами.
Вказані докази, на переконання апеляційного суду, є належними, достатніми та допустимими, отримані у передбаченому законом порядку, у своїй сукупності підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню, а також інших обставин, які мають значення для справи.
При цьому, судом апеляційної інстанції береться до уваги і те, що стороною захисту на підтвердження доводів про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення не надано жодного доказу, який міг би ставити під сумніви правильність та обґрунтованість висновків суду першої інстанції.
Статтею 485 МК України передбачено відповідальність за заявлення в митній декларації з метою неправомірного звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру неправдивих відомостей щодо істотних умов зовнішньоекономічного договору (контракту), ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача товару, неправдивих відомостей, необхідних для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості, та/або надання з цією ж метою митному органу документів, що містять такі відомості, або несплата митних платежів у строк, встановлений законом, або інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів, а так само використання товарів, стосовно яких надано пільги щодо сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв'язку з якими було надано такі пільги.
Відповідно до ст. 257 МК України визначено, що декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення
Згідно із ч. 4 ст. 266 МК України у разі самостійного декларування товарів декларантом передбачену Митним кодексом України відповідальність за вчинення порушення митних правил у повному обсязі несе декларант.
Відповідно до ч. 2 ст. 459 МК України суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
-5-
Частинами 6 та 8 статті 264 МК України визначено, що митна декларація приймається для митного оформлення, якщо вона подана за встановленою формою, підписана особою, яка її подала, і перевіркою цієї декларації встановлено, що вона містить всі необхідні відомості і до неї додано всі документи, визначені цим Кодексом. Факт прийняття митної декларації засвідчується посадовою особою митного органу, яка її прийняла, шляхом проставлення на ній відбитка відповідного митного забезпечення та інших відміток (номера декларації, дати та часу її прийняття тощо). З моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.03.2022 № 174 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану» (із змінами) на період воєнного стану пропуск через митний кордон України гуманітарної допомоги від донорів (у значенні «Про гуманітарну допомогу») здійснюється за місцем перетину митного кордону України шляхом подання декларації, заповненої особою, що перевозить відповідний товар, за формою згідно з додатком без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Слід зазначити, що з 01.12.2023 переміщення гуманітарної допомоги, врегульовано іншим порядком пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.09.2023 № 953 «Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану (ПКМУ від 01.03.2022 № 174 з 01.12.2023 втратила чинність). При цьому, Порядок митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2000 № 544, та Порядок взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади та Національного банку щодо реалізації Закону України «Про гуманітарну допомогу», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2013 № 241, не застосовуються.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про гуманітарну допомогу» (№ 1192-XIV від 22.10.199) (із змінами та доповненнями) гуманітарна допомога - цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв'язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту.
Згідно з ч. 4 ст. 6 Закону Україну «Про гуманітарну допомогу» звільнення від оподаткування товарів (робіт, послуг) гуманітарної допомоги здійснюється у порядку, встановленому Податковим кодексом України та Митним кодексом України.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 287 МК України та п. 197.11 ст. 197, п. 213.3.9 ст. 213 Податкового кодексу України, при ввезенні на митну територію України вантажі гуманітарної допомоги звільняються від оподаткування, а саме від сплати ввізного мита, акцизного податку та податку на додану вартість.
Згідно ч. 1 ст. 292 МК України митні платежі не сплачуються у разі, якщо відповідно до цього Кодексу, Податкового кодексу України, інших законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України щодо товарів надано звільнення або повне умовне звільнення від сплати митних платежів - у період дії такого звільнення і при дотриманні умов, у зв'язку з якими його надано.
-6-
Використання гуманітарної допомоги не за цільовим призначенням або з метою отримання прибутку є порушенням законодавства про гуманітарну допомогу, що тягне за собою кримінальну або адміністративну відповідальність (ст. 12 ЗУ «Про гуманітарну допомогу»).
Матеріалами справи встановлено, що 20.10.2022 о 09 год 50 хв через митний пост «Ужгород-автомобільний» Закарпатської митниці громадянином України ОСОБА_1 на митну територію України ввезено у якості гуманітарної допомоги - транспортний засіб марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , реєстраційний номерний знак Чехії НОМЕР_4 .
Як підставу для переміщення через митний кордон України транспортного засобу марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_2 , реєстраційний номерний знак Чехії НОМЕР_4 , громадянин України ОСОБА_1 подав наступні документи: свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_2 , паспорт громадянина України для виїзду за кордон № НОМЕР_3 , договір купівлі-продажу від 19.10.2022, лист-звернення військової частини НОМЕР_1 від 24.10.2022 № 21 та декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою (за відповідною формою, встановленою Додатком до Постанови Кабінету міністрів України від 01.03.2022 № 174 «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану».
Відповідно до декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою у графі 6 «Отримувач/Consignee (name, adress)» вказано: «Військова частина НОМЕР_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_5 », у графі 9 «Вид допомоги/Type of assistance» вказано транспортний засіб - «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_2 .
З листа Державної митної служби № 40002/4/7.7-1 від 07.06.2024 слідує, що Департаментом боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил отримано лист Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони України від 28.05.2024 № 220/9/1399 щодо отримання товарів гуманітарної допомоги, отримувачем яких є в тому числі військова частина НОМЕР_1 .
Згідно інформації, наданої військовою частиною, слідує що транспортний засіб марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_2 , не отримано.
Відповідно до службової записки управління контролю та адміністрування митних платежів Закарпатської митниці від 18.09.2024 № 15/15-01/15002 розмір митних платежів, які підлягали сплаті під час ввезення транспортного засобу марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , станом на 20.10.2022 становить: 118 021,94 грн, з яких ввізне мито - 6843,20 грн, акцизний податок - 80103,08 грн, ПДВ - 31075,66 грн.
Указані обставини, безумовно свідчать про те, що ОСОБА_1 здійснив протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів у розмірі 118021,94 грн.
Належні документи (докази), на основі яких митницею встановлено причетність ОСОБА_1 до вказаного правопорушення, наявні в матеріалах справи та доводять факт вчинення ОСОБА_1 інкримінованого йому діяння.
Що стосується акту приймання-передачі транспортного засобу від 05.11.2022, відповідно до якого транспортний засіб марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_2 , передано ОСОБА_1 солдату ОСОБА_4 , апеляційний суд зазначає, що указаний акт із достовірністю не підтверджує факт передачі транспортного засобу до в/ч НОМЕР_1 , оскільки відповідно до
-7-
інформації, наданої військовою частиною, слідує що транспортний засіб марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова: НОМЕР_2 , ввезений 20.10.2022, військовою частиною не було отримано.
Між тим, в матеріалах справи відсутні відомості про те, що солдат ОСОБА_4 був уповноважений військовою частиною НОМЕР_1 на отримання від ОСОБА_1 вищезгаданого транспортного засобу та подальшого його передачі цій військовій частині.
Поряд із тим, у зверненні військової частини НОМЕР_1 зазначено дані про особу, відповідальну за вирішення оперативних питань, - ОСОБА_6 ( НОМЕР_7 ).
Усім доказам, зібраним митним органом, а також обставинам, які мали місце, суд першої інстанції дав належну оцінку та дійшов обґрунтованого висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України.
Разом з тим, відповідно до п. 9-50 Розділу ХХІ Прикінцевих та Перехідних положень МК України особа звільняється від адміністративної відповідальності за вчинення порушень митних правил, передбачених статтями 483 і 485 цього Кодексу, у разі добровільної (без попереднього або наступного відшкодування вартості) передачі Збройним Силам України, добровольчим формуванням територіальних громад, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з'єднанням, військовим частинам, підрозділам, а також військовослужбовцям для використання під час здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, безпеки населення та захисту інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (далі в цьому пункті - набувачі гуманітарної допомоги), транспортних засобів, що класифікуються у товарних позиціях 8703, 8704 згідно з УКТ ЗЕД, ввезених на митну територію України та визнаних гуманітарною допомогою у період з 24.02.2022 до 01.04.2024, за умови документального підтвердження факту передачі таких транспортних засобів будь-якому набувачу гуманітарної допомоги, зазначеному у цьому пункті.
Як встановлено матеріалами справи, транспортний засіб марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , реєстраційний номерний знак Чехії НОМЕР_4 , було ввезено ОСОБА_1 20.10.2022 о 09 год 50 хв на митну територію України в якості гуманітарної допомоги через митний пост «Ужгород-автомобільний» Закарпатської митниці.
При цьому, з листа командира в/ч НОМЕР_1 № 929 від 18.10.2024 вбачається, що транспортний засіб марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , реєстраційний номерний знак Чехії НОМЕР_4 , на даний час перебуває у розташуванні в/ч НОМЕР_1 та використовується для виконання бойових завдань в зоні відповідальної цієї військової частини у першому ешелоні оборони на Кремінському напрямку, однак не стоїть на обліку в зв'язку з відсутністю вільних місць по штатному розпису бронетанкової та автомобільної техніки, передбаченого для в/ч НОМЕР_1 .
Відповідно до п. 5 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі видання акта амністії, якщо він усуває застосування адміністративного стягнення.
За таких обставин, беручи до уваги те, що транспортний засіб марки «HYUNDAI» моделі «SANTA FE», ідентифікаційний номер кузова НОМЕР_2 , реєстраційний номерний знак Чехії НОМЕР_4 , переданий військовій частині НОМЕР_1 , що підтверджується листом командира в/ч НОМЕР_1 від 18.10.2024, ОСОБА_1 підлягає звільненню від адміністративної відповідальності за ст. 485 МК України.
-8-
У зв'язку з чим, доводи апеляційної скарги захисника-адвоката Конара В. І. підлягають частковому задоволенню, постанова суду першої інстанції скасуванню, а провадження у справі щодо ОСОБА_1 закриттю на підставі п. 5 ст. 247 КУпАП.
При прийнятті рішення враховуються положення передбаченого нормативно-правовими актами України принципу диспозитивності, відповідно до якого сторони провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених нормативно-правовими актами; ст. 294 КУпАП у частині перегляду судового рішення в межах апеляційної скарги; те, що учасниками справи не надано будь-яких доказів та не наведено таких обставин, які б спростовували вищенаведені висновки апеляційного суду.
Керуючись ст. 527-530 МК України, ст. 294 КУпАП, апеляційний суд
Клопотання захисника-адвоката Конара В. І. про поновлення строку на апеляційне оскарження задовольнити та поновити йому строк на апеляційне оскарження постанови Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 28.10.2024 щодо ОСОБА_1 .
Апеляційну скаргу захисника-адвоката Конара В. І. в інтересах ОСОБА_1 задовольнити частково.
Постанову Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 28.10.2024 про притягнення ОСОБА_7 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 485 МК України скасувати, звільнити ОСОБА_7 від адміністративної відповідальності за ст. 485 МК України, а провадження в справі закрити на підставі п. 5 ст. 247 КУпАП.
Постанова оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Суддя