09.09.25 Справа № 469/1025/25
3/469/491/25
09 вересня 2025 року с-ще Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Гапоненко Н.О., за участю секретаря судового засідання Потриваєвої М.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, що надійшли від Управління патрульної поліції в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , водія ФОП " ОСОБА_2 ", РНОКПП невідомий,
за ст.124 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 417219 від 09 серпня 2025 року, ОСОБА_1 09 серпня 2025 року о 08.40 год. на автодорозі М-14 в районі повороту на с. Щасливе Миколаївського району Миколаївської області, керуючи транспортним засобом "NEOPLAN", державний номерний знак НОМЕР_1 , не був уважним, не стежив за дорожною обстановкою, не обрав безпечної дистанції та інтервалу, чим допустив зіткнення з транспортним засобом "DAF", державний номерний знак НОМЕР_2 , з напівпричепом "Donbur", номерний знак НОМЕР_3 , що рухався попереду, під керуванням ОСОБА_3 , унаслідок чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.3б, 13.1 Правил дорожнього руху України.
У судове засідання ОСОБА_1 не з"явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Оскільки правилами ст.268 КУпАП не передбачено розгляд справ зазначеної категорії за обов"язкової участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розгляд справи проведено судом без участі вказаної особи.
Відповідно до вимог ст.9 КУпАП підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 124 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Пунктом 2.3б Правил дорожнього руху України передбачено, що водій повинен бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Пунктом 13.1 Правил дорожнього руху України передбачено, що водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримувати безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
При складенні протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 надав письмові пояснення, відповідно до яких під час руху керованого ним транспортного засобу автобусу "NEOPLAN", державний номерний знак НОМЕР_1 , попереду рухався автомобіль, номерний знак НОМЕР_3 , який почав екстрено гальмувати, у зв"язку з чим ОСОБА_1 також почав екстрено гальмувати, не маючи можливості уникнути зіткнення.
Зазначені пояснення у сукупністю з даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 417219 від 09 серпня 2025 року (а.с.1), схемою місця ДТП від 09 серпня 2025 року (а.с.4), якою зафіксовано місце зіткнення, положення автомобілів після ДТП, виміри відстаней, наявність пошкоджень передньої частини автобуса "NEOPLAN", державний номерний знак НОМЕР_1 , та задньої частини напівпричепу "Donbur", номерний знак НОМЕР_3 , до транспортним засобом "DAF", державний номерний знак НОМЕР_2 ; поясненнями свідка ОСОБА_3 про те, що при керуванні ним транспортним засобом "DAF", державний номерний знак НОМЕР_2 , з напівпричепом "Donbur", номерний знак НОМЕР_3 , він почав гальмувати у зв"язку з раптовим гальмуванням легкового автомобіля, що рухався попереду, при цьому автобус в"їхав у задню частину причепу його автомобіля (а.с.5), даними поліцейського відеореєстратора, якими зафіксовано час складання протоколу про адміністративне правопорушення з 09.08 по 09.18 год. та місце складення протоколу на автодорозі (а.с. 7), свідчать про те, що водій ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.3б, 13.1 Правил дорожнього руху України, оскільки у дорожній ситуації, що виникла, водій ОСОБА_1 під час руху автомобіля не був уважним, не стежив за дорожною обстановкою, не обрав безпечної дистанції, що призвело до пошкодження автомобілів -учасників ДТП.
За таких обставин суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, тобто порушення Правил дорожнього руху України, що спричинило пошкодження транспортного засобу.
На підставі ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 252, 280, 283, 284 КУпАП, суддя -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, і піддати його адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день винесення постанови складає 850 (вісімсот п"ятдесят) гривень, у дохід держави, отримувач коштів: Миколаїв.ГУК/тг с-ще Березанка/21081100, код отримувача за ЄДРПОУ 37992030, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.подат.), номер рахунку UA308999980313030106000014406, код класифікації доходів бюджету 21081100, стягувач Департамент патрульної поліції, адреса: вул. Федора Ернста, 3, м. Київ, 03048, код ЄДРПОУ 40108646.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605,60 грн., отримувач коштів ГУК/тг с-ще Березанка/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37992030, банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат.), Рахунок отримувача: UA418999980313121206000014406, код класифікації доходів бюджету: 22030101, судовий збір (ДСА України, 050), стягувач Державна судова адміністрація України, адреса: 01601, м.Київ, вул. Липська, 18/5, код ЄДРПОУ 26255795.
Штраф має бути сплачений порушником через установу банку України не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Документ, що підтверджує сплату штрафу, або його копія має бути надана правопорушником до суду протягом трьох робочих днів з моменту закінчення строку сплати.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягуються подвійний розмір штрафу, зазначеного у цій постанові, та витрати на облік зазначених правопорушень, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Миколаївського апеляційного суду через Березанський районний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження та може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: