Ухвала від 16.09.2025 по справі 183/7219/25

ДНІПРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Провадження № 22-ц/803/9339/25 Справа № 183/7219/25 Суддя у 1-й інстанції - Сорока О. В. Суддя у 2-й інстанції - Свистунова О. В.

УХВАЛА

про повернення справи до суду першої інстанції

16 вересня 2025 року м. Дніпро

Дніпровський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати у цивільних справах:

головуючого судді - Свистунової О.В.,

суддів - Єлізаренко І.А., Макарова М.О.,

ознайомившись з апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Самарівського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 01 серпня 2025 року про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа - Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Самарівської міської ради Дніпропетровської області, про встановлення місця проживання дитини, -

ВСТАНОВИВ:

07 серпня 2025 року ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Медведовська Любов Михайлівна, подав безпосередньо до суду апеляційної інстанції засобами поштового зв'язку апеляційну скаргу на ухвалу Самарівського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 01 серпня 2025 року.

Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 11 серпня 2025 року витребувано з Самарівського міськрайонного суду Дніпропетровської області матеріали за заявою про забезпечення позову у цивільній справі № 183/7219/25.

08 вересня 2025 року матеріали за заявою про забезпечення позову надійшли на адресу апеляційного суду.

При вирішенні питання щодо відкриття апеляційного провадження судом апеляційної інстанції установлено, що матеріали справи надійшли до суду неналежним чином оформленими.

Відповідно до положень підпункту 15.10 підпункту 15 пункту 1 розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України (в редакції Закону № 460-IX від 15.01.2020), у разі подання апеляційної скарги на ухвали суду першої інстанції, передбачені пунктами 1, 6-9, 11, 14-16, 20, 22, 23, 37-39 частини першої статті 353 цього Кодексу (крім ухвал про відмову у прийнятті або повернення зустрічного позову, про відмову у прийнятті або повернення позову третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, ухвал про зупинення провадження у справі, які подані з пропуском строку на їх оскарження), чи подання касаційної скарги на ухвали суду апеляційної інстанції (крім ухвал щодо забезпечення позову, зміни заходу забезпечення позову, щодо зустрічного забезпечення, ухвал про зупинення провадження у справі, які подані з пропуском строку на їх оскарження, про накладення штрафу в порядку процесуального примусу, окремих ухвал) - до суду апеляційної або касаційної інстанції передаються всі матеріали.

В інших випадках - до суду апеляційної або касаційної інстанції передаються копії матеріалів, необхідних для розгляду скарги. У разі необхідності суд апеляційної або касаційної інстанції може витребувати також копії інших матеріалів справи.

Згідно абзацу 3 пункту 21 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України (зі змінами), затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20 серпня 2019 року № 814 (у редакції наказу Державної судової адміністрації України від 17 жовтня 2023 року № 485) матеріали оскарження ухвали формуються лише з копій матеріалів, необхідних для розгляду скарги. До матеріалів оскарження ухвали приєднується копія оскаржуваної ухвали, яка виготовляється з оригіналу ухвали з підписом судді (підписами суддів) та засвідчується суддею, а за його відсутності - одним із заступників голови суду або головою суду. При цьому копія оскаржуваної ухвали засвідчується в установленому порядку. Оригінал оскаржуваної ухвали залишається в матеріалах справи.

Проте, надіслані до апеляційного суду матеріали за заявою про забезпечення не містять підшитої копії ухвали Самарівського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 01 серпня 2025 року про забезпечення позову, яка засвідчена суддею в установленому порядку.

Відповідно до частини третьої статті 365 ЦПК України, якщо під час вивчення матеріалів справи суд виявить нерозглянуті зауваження на правильність і повноту фіксування судового процесу технічними засобами, нерозглянуті письмові зауваження щодо повноти чи неправильності протоколу судового засідання, невирішене питання про ухвалення додаткового рішення, суд постановляє ухвалу із зазначенням строку, протягом якого суд першої інстанції має усунути недоліки.

Ураховуючи викладене, матеріали за заявою про забезпечення позову підлягають поверненню до суду першої інстанції для належного оформлення протягом п'яти днів з дня отримання матеріалів справи.

На підставі викладеного та керуючись ч.3 ст. 365 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали за заявою про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , третя особа - Орган опіки та піклування Виконавчого комітету Самарівської міської ради Дніпропетровської області, про встановлення місця проживання дитини - повернути до Самарівського міськрайонного суду Дніпропетровської області для належного оформлення протягом п'яти днів з дня отримання матеріалів, після чого матеріали справи підлягають поверненню до Дніпровського апеляційного суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий О.В. Свистунова

Судді: І.А. Єлізаренко

М.О. Макаров

Попередній документ
130291742
Наступний документ
130291744
Інформація про рішення:
№ рішення: 130291743
№ справи: 183/7219/25
Дата рішення: 16.09.2025
Дата публікації: 19.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Дніпровський апеляційний суд
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Інші справи
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (06.11.2025)
Дата надходження: 08.08.2025
Предмет позову: про забезпечення позову
Розклад засідань:
30.09.2025 13:00 Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
18.11.2025 10:00 Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
10.02.2026 12:20 Дніпровський апеляційний суд