Справа № 752/27083/24
Провадження по справі № 1-кс/752/7713/25
іменем України
"17" вересня 2025 р. слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду клопотання слідчого відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12024100000000672 від 30.05.2024,
встановив:
12 вересня 2025 року слідча ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , звернулася до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва, з клопотанням про арешт майна підозрюваної ОСОБА_5 з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення (цивільний позов).
В обґрунтування клопотання слідча зазначила, що відділом розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024100000000672 від 30.05.2024.
В ході досудового розслідування встановлено, що відповідно до наказу директора Комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло» (далі - КП «Київміськсвітло») ОСОБА_6 від 31.08.2022 № 277-к «Про переведення» начальника відділу внутрішнього аудиту та контролю ОСОБА_5 з 01.09.2022 переведено на посаду начальника відділу моніторингу ринкових цін за її згодою.
У подальшому відповідно до наказу директора КП «Київміськсвітло» ОСОБА_6 від 31.03.2023 № 121-к «Про переведення» начальника відділу моніторингу ринкових цін ОСОБА_5 з 01.04.2023 переведено на посаду заступника начальника управління забезпечення та публічних закупівель-начальник відділу моніторингу ринкових цін.
Відповідно до положень посадової інструкції заступника начальника управління забезпечення та публічних закупівель - начальник відділу моніторингу ринкових цін КП «Київміськсвітло», затвердженої 31.03.2023 директором КП «Київміськсвітло» затвердженої ОСОБА_7 зокрема передбачено, що заступник начальника управління забезпечення та публічних закупівель - начальник відділу моніторингу ринкових цін (далі скорочено - заступник начальника УЗ та П3 - начальник ВМРЦ) належить до професійної групи «Керівники»; у своїй діяльності керується: чинним законодавством України про працю, законодавством України про ціни та ціноутворення, методичними, нормативними, керівними матеріалами з питань організації матеріально-технічного постачання та складського господарства, постановами, розпорядженнями, наказами, методичними, нормативними та іншими інструктивними матеріалами з ціноутворення, економічної конкуренції та публічних закупівель: Статутом підприємства, Колективним договором, положенням про Управління забезпечення та публічних закупівель, правилами внутрішнього трудового розпорядку, наказами та розпорядженнями директора підприємства, цією посадовою інструкцією (п.п. 1.1., 1.5. розділу І)
Відповідно до п.п. 2.1., 2.1.1., 2.1.2., 2.1.3., 2.1.4, 2.1.7., 2.1.8., 2.1.10. розділу ІІ Завдання та обов'язки» заступник начальника УЗ та П3 - начальник ВМРЦ: аналізує відповідно до чинних інструкцій і положень дослідження співробітників відділу моніторингу ринкових цін внутрішнього ринку товарів, робіт послуг; вивчає та аналізує становище виробників товару або підприємства постачальників товару на ринку; своєчасно перевіряє проекти висновків співробітників відділу, моніторингу ринкових цін за результатами проведеного аналізу ринкових цін на товари, послуги для подальшого надання відповіді структурним підрозділам підприємства; узагальнює матеріли надані від структурных підрозділів підприємства з метою вироблення єдиного підходу до оформлення документів при здійсненні аналізу ринкових цін; за дорученням першого заступника керівника підприємства розробляє оголошення про проведення ринкових консультацій з метою отримання інформації щодо актуальних цін, виробників, постачальників/ підрядників та рівня технічних рішень та інновацій; конкуренції, можливих варіантів товарів, робіт та послуг з урахуванням нових за своїм підписом направляє запити до потенційних учасників ринку з метою отримання комерційних/цінових пропозицій, що до найменування товару, послуг та актуальності цін на ринку; аналізує правильність та ефективність витрат коштів, цільове використання власних і бюджетних коштів.
Відповідно до п.п. 4.1., 4.1.1., 4.1.2., 4.1.3 розділу ІІІ «Завдання та обов'язки» заступник начальника У3 та П3 - начальник ВМРЦ несе відповідальність: за неналежне виконання або невиконання своїх посадових обов'язків, що передбачені цією посадовою інструкцією, - в межах, визначених діючим законодавством України про працю; за правопорушення, скоєні в процесі здійснення своєї діяльності, - в межах, визначених діючим адміністративним, кримінальним та цивільним законодавством України; за завдання матеріальної шкоди - в межах, визначених чинним цивільним законодавством та законодавством про працю України.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Таким чином, ОСОБА_5 перебуваючи на посаді заступника начальника УЗ та П3 - начальник ВМРЦ виконує організаційно-розпорядчі обов'язки та, таким чином, згідно частини 3 статті 18 КК України є службовою особою.
Разом з цим, нехтуючи вимогами законів та підзаконних нормативно - правових актів, відповідно до яких при виконанні покладених обов'язків необхідно керуватись тільки законом та діяти в його межах, заступник начальника УЗ та П3 - начальник ВМРЦ ОСОБА_5 неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них підозрюється у вчиненні злочину у сфері службової діяльності, за наступних обставин.
У невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 10.03.2023 начальником відділу монітиронигу ринкових цін ОСОБА_5 проведено моніторинг цін комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло» за предметом майбутніх закупівель: «Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-64W/730-I/W-92, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-74W/730-I/W-22, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-68W/740-I/W-02, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-68W/740-I/W-92, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-100W/740-I/W-02, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-110W/740-I/W-82, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-110W/740-I/W-22, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-136W/740-I/W-02, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-136W/740-I/W-12, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-136W/740-I/W-22, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-75W/740-I/W-13, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-75W/730-I/W-13, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-75W/740-I/W-23, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-100W/740-I/W-93, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-100W/730-I/W-03 з відповідними характеристиками та розмірами.
Під час виконання моніторингу цін, ОСОБА_5 , в порушення основних принципів здійснення закупівель - добросовісної конкуренції серед учасників; максимальної економії, ефективності та пропорційності; відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель; недискримінації учасників та рівне ставлення до них; об'єктивного та неупередженого визначення переможця процедури закупівлі; запобігання корупційним діям і зловживанням передбачених ст. 3 Закону України «Про здійснення державних закупівель», а також всупереч п.п. 2.1.2., 2.1.3., 2.1.10 Посадової інструкції заступника начальника управління забезпечення та публічних закупівель - начальник відділу моніторингу ринкових цін КП «Київміськсвітло», не провела належний моніторинг вартості відповідних товарів і визначення їх середньо ринкової ціни, на базі якої визначається очікувана вартість, необхідна для виконання завдань (функцій), пов'язаних з організацією та проведенням процедур закупівель/спрощених закупівель, а саме не належно провела аналіз ринку щодо предмету закупівлі надавши цінові пропозиції з завищеною вартістю, а також скерувала запити до установ, які не здійснюють постачання зазначених товарів відповідно до характеристик, тобто не належно здійснила моніторинг цін.
10 березня 2023 року під час проведення виборчої наради КП «Київміськсвітло», на якій обговорювалося питання щодо обґрунтування та затвердження Замовником переліку основних виробів та матеріалів, що будуть застосовуватися при складанні інвесторської документації на 2023 рік по об'єктам будівництва, реконструкції та капітальному ремонту мереж зовнішнього освітлення, ОСОБА_5 повідомила, що станом на 10.03.2023 закінчила проведення моніторингу цін на основні матеріалів відповідно до службових записок наданих УПРКБтаР та Порядку проведення моніторингу цін на товари, роботи, послуги в КП «Київміськсвітло», в якому враховані методи визначення середньоринкової вартості відповідно до вимог наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275 «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі», надала зібрані матеріали (комерційні пропозиції, прайс листи, роздруковану інформацію з сайтів компаній у мережі інтернет) на засідання виробничої наради для ознайомлення всіма відповідними особами.
10 березня 2023 року за результатами проведення виробничої наради КП «Київміськсвітло» вирішено затвердити перелік виробів та матеріалів, які були узгоджені та затверджені протоколами засідань технічної ради КП «Київміськсвітло» та прийняти поточні ціни на матеріальні ресурси, які не можуть бути вищими за середню ціну усіх отриманих пропозицій замовником, що склалася на момент розроблення проектної документації станом на березень 2023 року на підставі проведеного замовником аналізу ринкових цін на основні матеріали за обґрунтованими цінами отриманих в комерційних пропозиціях, прайс листах, даних у мережі інтернет.
У подальшому, що у період часу з 12.04.2023 по 28.11.2023 КП «Київміськсвітло» опубліковано ряд оголошень про проведення відкритих торгів, а саме:
UA-2023-03-14-011382-a-b1 «Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення м. Києва з заміною ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні світильники по вул. Миколи Юнкерова (Пуща-Водиця), ПВ-3359, ПВ-3336, ПВ-3340, ПВ-3347, ПВ-3360 в Оболонському районі м. Києва згідно з КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва»;
UA-2023-03-14-011550-a-b1 «Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення м. Києва з заміною ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні світильники по вул. Федора Максименка (Пуща-Водиця), ПВ-3244, ПВ-3463, ПВ-3336, ПВ-3359, ПВ-3509 в Оболонському районі м. Києва згідно з КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва»;
UA-2023-06-30-006212-a-a1 «Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення м. Києва з заміною ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні світильники по вул. Маслівка, ПВ-4791 у Дарницькому районі м. Києва згідно з КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва»;
UA-2023-07-06-010315-a-b1 «Капiтальний ремонт мереж зовнішнього освітлення м. Києва з заміною ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні світильники по вул. Якуба Коласа, ПВ-2125, ПВ-2436, ПВ-2624, ПВ-2525, ПВ-2123, ПВ-2639, ПВ-2811 у Святошинському районі м. Києва згідно з КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва»;
UA-2023-07-12-006339-a-b1 «Капiтальний ремонт мереж зовнішнього освітлення м. Києва з заміною ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні світильники по вул. Костянтина Ареф'єва, ПВ-4289 у Дарницькому районі м. Києва згідно з КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва»;
UA-2023-07-10-006905-a-a1 «Капiтальний ремонт мереж зовнішнього освітлення м. Києва з заміною ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні світильники по вул. В'ячеслава Чорновола, ПВ-8812, ПВ-8045, ПВ-8363 у Шевченківському районі м. Києва згідно з КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва»;
UA-2023-09-08-009879-a-a1 «Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення м. Києва з заміною ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні світильники по вул. Завальна ПВ-4288, у Дарницькому районі м. Києва згідно з КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва»;
UA-2023-11-01-008470-a-a1 «Капiтальний ремонт мереж зовнішнього освітлення м. Києва з заміною ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні світильники по вул. Героїв Дніпра, ПВ-3765, ПВ-3782, ПВ-3151, ПВ-3769 в Оболонському районі м. Києва згідно з КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва»;
UA-2023-11-01-007781-a-a1 «Капiтальний ремонт мереж зовнішнього освітлення м. Києва з заміною ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні світильники по вул. Левка Лук'яненка, ПВ-3682, ПВ-3212, ПВ-3214, ПВ-3770, ПВ-3826, ПВ-3765 в Оболонському районі м. Києва згідно з КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва»;
За результатами проведення публічних закупівель переможцем обрано ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» (ЄДРПОУ 42764074).
Далі, між КП «Київміськсвітло» (замовник) та ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» (підрядник) укладено договори підряду: Договір 07-КР від 31.07.2023 в сумі 4 705 868,93 гривень; Договір 30-КР від 04.08.2023 в сумі 2 848 833,06 гривень; Договір 24-КР від 04.10.2023 в сумі 2 973 440,6 гривень; Договір 55-КР вiд 04.10.2023 в сумі 9 201 995,63 гривень; Договір 78-КР вiд 28.11.2023 в сумі 8 438 143,01 гривень; Договір 80-КР вiд 28.11.2023 в сумі 8 869 655,53 гривень; Договір 79-КР вiд 28.11.2023 в сумі 7 971 323,43 гривень; Договір 56-КР вiд 04.08.2023 в сумі 5 716 329,0 гривень; Договір 25-КР вiд 26.07.2023 в сумі 850 987,97 гривень; Договір 64-КР вiд 12.04.2023 в сумі 8 315 608,53 гривень; Договір 62-КР вiд 12.04.2023 в сумі 8 162 363,15 гривень. Загальна сума договорів підряду складає 68 054 548,80 грн.
Відповідно до акту від 22.11.2023 № 1/55-КР приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 2 261 884,30 гривень.
Відповідно до акту від 29.11.2023 № 2/55-КР приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 2 413 460,46 гривень.
Відповідно до акту від 26.12.2023 № 3/55-КР приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 3 772 209,48 гривень.
Відповідно до акту від 20.10.2023 № 1/30-КР приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 2 116 154,34 гривень.
Відповідно до акту від 20.10.2023 № 2/30-КР приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 732 678,72 гривень.
Відповідно до акту від 06.09.2023 № 1/07-КР приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 2 721 467,77 гривень.
Відповідно до акту від 04.10.2023 № 2/07-КР приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 1 872 400,36 гривень.
Відповідно до акту від 01.11.2023 № 3/07-КР приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 95 265,74 гривень.
Відповідно до акту від 01.11.2023 № 3 вартості устаткування до акта приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 16 735,06 гривень.
Відповідно до акту від 01.11.2023 № 1/24-КР приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 2 158 561,25 гривень.
Відповідно до акту від 14.11.2023 № 2/24-КР приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 754 596,31 гривень.
Відповідно до акту від 20.12.2023 № 3/24-КР приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 60 283,04 гривень.
Відповідно до акту від 13.12.2023 № 1/78-КР приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 3 557 351,66 гривень.
Відповідно до акту від 20.12.2023 № 2/78-КР приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 3 823 866,73 гривень.
Відповідно до акту від 26.12.2023 № 3/78-КР приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 695 543,20 гривень.
Відповідно до акту від 26.12.2023 № 3 вартості устаткування до акту приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 361 381,42 гривень.
Відповідно до акту від 20.09.2023 № 1/56-КР приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 2 953 451,77 гривень.
Відповідно до акту від 04.10.2023 № 2/56-КР приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 1 386 490,92 гривень.
Відповідно до акту від 01.11.2023 № 3/56-КР приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 930 807,56 гривень.
Відповідно до акту від 14.11.2023 № 4/56-КР приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 255 176,42 гривень.
Відповідно до акту від 24.11.2023 № 4 вартості устаткування до акту приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 190 402,33 гривень.
Відповідно до акту від 20.12.2023 № 1/79-КР приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 5 955 902,05 гривень.
Відповідно до акту від 26.12.2023 № 2/79-КР приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 2 015 421,38 гривень.
Відповідно до акту від 06.12.2023 № 1/80-КР приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 8 722 537,87 гривень.
Відповідно до акту від 26.12.2023 № 2/80-КР приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 147 117,66 гривень.
Відповідно до акту від 30.08.2023 № 1/25-КР приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 765 889,17 гривень.
Відповідно до акту від 30.08.2023 № 1/25-КР приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 85 098,80 гривень.
Відповідно до акту від 26.05.2023 № 1/64-КР приймання виконаних будівельних робіт за травень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 4 457 106,79 гривень.
Відповідно до акту від 14.06.2023 № 2/64-КР приймання виконаних будівельних робіт за червень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 1 932 372,07 гривень.
Відповідно до акту від 05.07.2023 № 4/64-КР приймання виконаних будівельних робіт за липень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 1 096 032,17 гривень.
Відповідно до акту від 26.07.2023 № 3/64-КР приймання виконаних будівельних робіт за липень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 56 753,90 гривень.
Відповідно до акту від 26.07.2023 № 3/64-КР приймання виконаних будівельних робіт за липень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 773 343,60 гривень.
Відповідно до акту від 14.06.2023 № 1/62-КР приймання виконаних будівельних робіт за червень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 2 715 633,61 гривень.
Відповідно до акту від 05.07.2023 № 2/62-КР приймання виконаних будівельних робіт за липень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 1 564 299,32 гривень.
Відповідно до акту від 26.07.2023 № 3/62-КР приймання виконаних будівельних робіт за липень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 3 066 193,90 гривень.
Відповідно до акту від 26.07.2023 № 3 вартості устаткування до акту приймання виконаних будівельних робіт за липень 2023 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 816 236,32 гривень.
Після приймання виконаних будівельних робіт замовником відповідно до вищезазначених актів Договорів підряду КП «Київміськсвітло» у період часу з 05.06.2023 по 20.10.2023 з рахунку № 344351002400048673 (рахунок відправника) на рахунок підрядника ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» № 26003010326487 (рахунок отримувача) перерахували грошові кошти на загальну суму 68 054 548,8 гривень.
Разом з тим, досудовим розслідуванням встановлено, що ринкова вартість виконаних підрядником робіт є завищеною: відповідно до Договору підряду № З0-KP від 04.08.2023 на загальну суму 355973,55 гривень; Договору підряду № 24-КР від 04.10.2023 на загальну суму 485759,58 гривень; Договору підряду № 55-КР від 04.10.2023 на загальну суму 1378283,90 гривень; Договору підряду № 78-КР від 28.11.2023 на загальну суму 1869097,38 гривень; Договору підряду № 80-КР від 28.11.2023 на загальну суму 2068468,78 гривень; Договору підряду № 79-КР від 28.11.2023 на загальну суму 2019125,76 гривень; Договору підряду № 56-КР від 04.08.2023 на загальну суму 85073,65 гривень; Договору підряду № 25-КР від 26.07.2023 на загальну суму 165631,41 гривень; Договору підряду № 07-КР від 31.07.2023 на загальну 805992,20 гривень; Договору підряду № 64-КР від 12.04.2023 на загальну суму 2537324,28 гривень; Договору підряду № 62-КР від 12.04.2023 на загальну суму 2643752,62 гривень.
За таких обставин, внаслідок службової недбалості та неналежного виконання ОСОБА_5 своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що виразилось у неналежному проведенні моніторингу вартості відповідних товарів і визначення їх середньо ринкової ціни, на базі якої визначається очікувана вартість закупівлі предмету: «Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-64W/730-I/W-92, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-74W/730-I/W-22, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-68W/740-I/W-02, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-68W/740-I/W-92, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-100W/740-I/W-02, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-110W/740-I/W-82, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-110W/740-I/W-22, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-136W/740-I/W-02, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-136W/740-I/W-12, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-136W/740-I/W-22, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-75W/740-I/W-13, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-75W/730-I/W-13, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-75W/740-I/W-23, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-100W/740-I/W-93, Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-100W/730-I/W-03 з відповідними характеристиками та розмірами державі в особі КП «Київміськсвітло», завдано збитки на загальну суму 14414483, 10 гривень (чотирнадцять мільйонів чотириста чотирнадцять тисяч чотириста вісімдесят три гривні 1 коп.), що відповідно до п. 4 примітки до ст. 364 КК України є тяжкими наслідками.
Крім цього, у березні 2024 року, ОСОБА_5 , в порушення основних принципів здійснення закупівель, не провела належний моніторинг вартості відповідних товарів і визначення їх середньо ринкової ціни, на базі якої визначається очікувана вартість, необхідна для виконання завдань (функцій), пов'язаних з організацією та проведенням процедур закупівель/спрощених закупівель, а саме не належно провела аналіз ринку щодо предмету закупівлі надавши цінові пропозиції з завищеною вартістю, а також скерувала запити до установ, які не здійснюють постачання зазначених товарів відповідно до характеристик, тобто не належно здійснила моніторинг цін.
Після чого, скерувала директору КП «Київміськсвітло» ОСОБА_7 службову записку з додатковими матеріалами, де були зазначені цінові пропозиції з завищеною вартістю.
27 березня 2024 року під час проведення виборчої наради КП «Київміськсвітло», начальник УЗ та ПЗ Артем Мазур доповів, що станом на 26.03.2024 ВМРЦ УЗ та П3 закінчено проведення дорученого моніторингу цін на основні матеріали відповідно до наданого УПРКБтаР переліку матеріалів, та подано напрацьовані матеріали (комерційні пропозиції, прайс листи, роздруковану інформацію з сайтів компаній у мережі інтернет), для подальшого ознайомлення та прийняття рішення всіма відповідальними особами, щодо визначення поточних цін на матеріальні ресурси, які не можуть бути вищими за середню ціну.
За результатами проведення виробничої наради КП «Київміськсвітло» вирішено затвердити приведений перелік виробів та матеріалів, які були узгоджені та затверджені протоколами засідань технічної ради КП «Київміськсвітло» та прийняти поточні ціни на матеріальні ресурси, які не можуть бути вищими за середню ціну усіх отриманих пропозицій замовником, що склалася на момент розроблення проектної документації станом на березень 2024 року на підставі проведеного замовником аналізу ринкових цін на основні матеріали обґрунтованими цінами отриманих комерційних/цінових пропозиціях, прайс листах, даних у мережі інтернет.
У подальшому, 28.03.2024 КП «Київміськсвітло» опубліковано оголошень про проведення відкритих торгів, а саме:
UA-2024-03-28-005435-a-c1 «Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення м. Києва з заміною ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні світильники по вул. Підлипка, ПВ-4289, у Дарницькому районі м. Києва згідно з КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва»;
UA-2024-03-28-005627-a-a1 «Капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення м. Києва з заміною ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні світильники по вул. Привокзальна, ПВ-4170, ПВ-4393, ПВ-4531, у Дарницькому районі м. Києва згідно з КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва».
За результатами проведення публічних закупівель переможцем закупівель - обрано ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» (ЄДРПОУ 42764074), які запропонували ціну загальної тендерної пропозиції у розмірі 2 658 602, 39 грн. з врахуванням ПДВ та 4 674 291,42 грн. з врахуванням ПДВ.
Далі, між КП «Київміськсвітло» (замовник) та ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» (підрядник) укладено договори підряду: Договір 07-КР від 26.04.2024 в сумі 2 693 263, 91 грн. та Договір 06-КР від 26.04.2024 в сумі 4 833 111, 11 грн.
Відповідно до акту від 28.05.2024 №1/06-КР приймання виконаних будівельних робіт за травень 2024 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 1 942 206,01 грн.
Відповідно до акту від 29.05.2024 № 2/06-КР приймання виконаних будівельних робіт за травень 2024 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 1 103 286,64 грн.
Відповідно до акту від 10.07.2024 № 3/06-КР приймання виконаних будівельних робіт за липень 2024 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 1 628 798,77 грн.
Після виконаних будівельних робіт замовником відповідно до вищезазначених актів приймання виконаних робіт за Договором підряду № 06-КР від 26.04.2024 з рахунку КП «Київміськсвітло» № 344351002400048673 (відправник) на рахунок підрядника ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» № 26003010326487 (отримувач) перерахували грошові кошти на загальну суму 4 674 291,42 грн.
Відповідно до акту від 12.06.2024 № 1/07-КР приймання виконаних будівельних робіт за червень 2024 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 1 775 671,36 грн.
Відповідно до акту від 24.07.2024 № 2/07-КР приймання виконаних будівельних робіт за липень 2024 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 208 935,00 грн.
Відповідно до акту від 24.07.2024 № 2 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2024 ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» отримало від КП «Київміськсвітло» грошові кошти на суму 673 996,03 грн.
Після виконаних будівельних робіт замовником відповідно до вищезазначених актів приймання виконаних робіт за Договором підряду № 07-КР від 26.04.2024 з рахунку КП «Київміськсвітло» № 344351002400048673 (рахунок відправника) на рахунок підрядника ТОВ «ЕКСПРЕС ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД» № 26003010326487 (рахунок отримувача) перерахували грошові кошти на загальну суму 2 658 602,39 грн.
Разом з тим, досудовим розслідуванням встановлено, що ринкова вартість виконаних підрядником робіт є завищеною: відповідно до Договору підряду № 06-KP від 24.04.2024 на загальну суму 1 081 606,74 та Договору підряду № 07-KP від 24.04.2024 на загальну суму 313 269,84.
За таких обставин, внаслідок службової недбалості та неналежного виконання ОСОБА_5 своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що виразилось у не належному проведенні моніторингу вартості відповідних товарів і визначення їх середньо ринкової ціни, на базі якої визначається очікувана вартість закупівлі предмету: «Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-64W/730-I/W-92 та «Світильників ITW SYSTEMS PARK LED-100W/730-I/W-02 з відповідними характеристиками та розмірами державним інтересам в особі КП «Київміськсвітло», завдано збитки на загальну суму 1 394 876, 58 грн. (один мільйон триста дев'яносто чотири тисячі вісімсот сімдесят шість гривень 58 коп.), що відповідно до п. 4 примітки до ст. 364 КК України є тяжкими наслідками.
03 квітня 2025 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
15 травня 2025 ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Постановою слідчого СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 від 27.08.2025 Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло» залучено як потерпілого у кримінальному провадженні №12024100000000672 від 30.05.2024.
11 вересня 2025 року у вищезазначеному кримінальному провадженні прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , в інтересах держави в особі Комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло» подано цивільний позов до ОСОБА_5 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Київська міська державна адміністрація, пред'явлено позов про стягнення матеріальної шкоди у розмірі 15 809 359,70 грн., завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
З даних державного реєстру прав на нерухоме майно встановлено, що ОСОБА_5 , є власником 1/3 частки квартири АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2886995180000, опис об'єкта: загальна площа (кв.м): 69.1, житлова площа (кв.м): 41.6.
Слідчий вказує, що підозрювана ОСОБА_5 , будучи обізнаною про пред'явлення до неї цивільного позову про відшкодування матеріальної шкоди, може вчинити дії направлені на відчуження належного їй майна, з метою ухилення від виконання рішення суду на випадок його задоволення.
З відкритих джерел у мережі Інтернет слідчим встановлено, що вартість майна підозрюваної не перевищує розміру завданої нею шкоди.
З метою забезпечення відшкодування ОСОБА_5 матеріальної шкоди у розмірі 15809359,70 грн., завданої державі в особі Комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло», внаслідок вчинення нею кримінального правопорушення, слідчий просить накласти арешт на належне їй майно, а саме на 1/3 частку квартири АДРЕСА_1 .
Слідча подала заяву про розгляду клопотання без її участі. Просила клопотання задовольнити.
З метою забезпечення арешту майна, в судове засідання відповідно до ч.2 ст. 170 КПК України на виконання вимог клопотання слідчого, власник майна не викликався, що було обґрунтовано ризиком відчуження, переховування майна.
У зв'язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та на підставі ч.4 ст.107 КПК України фіксування кримінального провадження в суді за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Розглянувши клопотання прокурора, дослідивши додані до нього додатки у виді копії матеріалів досудового розслідування, надавши оцінку відомостям, що у них містяться, слідчий суддя дійшов до наступного.
Дане клопотання з урахування вимог п.1 ч.2 ст.132 КПК України подано до Голосіївського районного суду м. Києва в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, враховуючи, що таким органом у даному провадженні є відділ розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП у м. Києві, який розташований на території Голосіївського району м. Києва.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості кримінального провадження, одним із яких є арешт майна.
Вирішуючи питання, що визначені у ч.2 ст. 173 КПК України, слідчий суддя дійшов до наступного.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Відповідно до ч. 6 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Відповідно до ч.1 ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.
Системний аналіз вказаних норм дозволяє дійти висновку, що арешт майна з метою забезпечення вимог про відшкодування шкоди, завданої вчиненням кримінального правопорушення, може бути застосований не до будь-якої особи, а лише до тієї, що вчинила кримінальне правопорушення або яка в силу закону несе цивільно-правову відповідальність за дії особи, що спричинили шкоду.
Так з поданих слідчому судді матеріалів встановлено, що відділом розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024100000000672 від 30.05.2024.
В ході досудового розслідування встановлено, що внаслідок службової недбалості та неналежного виконання ОСОБА_5 своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, КП «Київміськсвітло» здійснило закупівлю світильників для капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення м. Києва за завищеними цінами, чим державі в особі КП «Київміськсвітло» було завдано матеріальні збитки у сумі 15 809 359,70 грн.
03 квітня 2025 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
15 травня 2025 ОСОБА_5 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, тобто у неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам.
Постановою слідчого СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 від 27.08.2025 Комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло» залучено як потерпілого у кримінальному провадженні №12024100000000672 від 30.05.2024.
11 вересня 2025 року у вищезазначеному кримінальному провадженні прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №12024100000000672 від 30.05.2024, в інтересах держави в особі Комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло» подав цивільний позов до ОСОБА_5 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Київська міська державна адміністрація, про стягнення матеріальної шкоди у розмірі 15 809 359,70 грн., завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
З даних державного реєстру прав на нерухоме майно встановлено, що ОСОБА_5 , є власником 1/3 частки квартири АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2886995180000, опис об'єкта: загальна площа (кв.м): 69.1, житлова площа (кв.м): 41.6.
Слідчий вказує, що підозрювана ОСОБА_5 , будучи обізнаною про пред'явлення до неї цивільного позову про відшкодування матеріальної шкоди, може вчинити дії направлені на відчуження належного їй майна, з метою ухилення від виконання рішення суду на випадок його задоволення.
З відкритих джерел у мережі Інтернет слідчим встановлено, що вартість майна підозрюваної не перевищує розміру завданої нею шкоди.
Оскільки на даному етапі кримінальне провадження ще не розглянуто судом по суті, слідчий суддя не має можливості передбачити чи буде постановлений обвинувальний вирок стосовно ОСОБА_5 та чи буде задоволено цивільний позов про стягнення з неї матеріальної шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення, тому у даному випадку вказані події мають розглядатися лише як вірогідні.
Заявлена слідчим мета - забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), може бути досягнута через застосування саме такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна, що перебуває у власності підозрюваної ОСОБА_5 , оскільки таке його незастосування може призвести до вжиття підозрюваною заходів для його відчуження, а тому слідчий суддя вважає, що накладення арешту на майно на даному етапі є цілком обґрунтованим і необхідним для забезпечення кримінального провадження.
Разом з тим, розглядаючи клопотання про арешт майна з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), слідчий суддя не встановлює остаточний розмір шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів врахувати заявлений стороною обвинувачення можливий розмір шкоди та перевірити співмірність обмеження майнових прав підозрюваного розміру шкоди, завданої внаслідок вчинення злочину.
У той же час відсутність інформації щодо приблизної вартості нерухомого майна позбавляє слідчого суддю можливості перевірити таку співмірність у контексті вартості майна підозрюваної у співвідношенні із заявленим цивільним позовом.
Проте, слідчий суддя підкреслює, що накладення арешту на відповідне майно не є припиненням права власності на нього або невідворотнім позбавленням такого права. Хоча власник і обмежуються у реалізації відчуження майна, однак такий захід є тимчасовим. Натомість, відмова у задоволенні клопотання про арешт майна може призвести до його безповоротної втрати, тому обтяження майна в такому випадку є єдиним можливим, реальним та ефективним заходом забезпечення кримінального провадження.
Беручи до уваги зазначене, слідчий суддя переконаний, що накладення арешту на майно підозрюваної на даному етапі досудового розслідування, з урахуванням досліджених обставин з якими процесуальний закон, відповідно до ст.173 КПК України, пов'язує таке накладення арешту, у цьому випадку є пропорційним та співрозмірним завданням кримінального провадження, що виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи особи.
З огляду на викладене, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність накладення арешту на майно підозрюваної ОСОБА_5 , заборонивши їй відчужувати та розпоряджатись ним, з метою забезпечення відшкодування нею шкоди у розмірі 15 809 359,70 грн., завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення, про яке заявлено у межах цивільного позову прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , в інтересах держави в особі Комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло» до ОСОБА_5 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Київська міська державна адміністрація, про стягнення матеріальної шкоди у розмірі 15 809 359,70 грн., завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення, який подано у межах кримінального провадження №12024100000000672 від 30.05.2024.
На підставі викладеного, керуючись ст. 170-173, 175, 309, 372, 392 КПК України, слідчий суддя -
постановив:
клопотання слідчого задовольнити.
Накласти арешт з метою забезпечення відшкодування шкоди у розмірі 15 809 359,70 грн., про яке заявлено у межах цивільного позову прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 , в інтересах держави в особі Комунального підприємства електромереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло» до ОСОБА_5 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Київська міська державна адміністрація, про стягнення матеріальної шкоди у розмірі 15 809 359,70 грн., завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення, який подано у межах кримінального провадження №12024100000000672 від 30.05.2024 на майно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , із забороною розпорядження та відчуження, а саме на:
1/3 частку квартири АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2886995180000, опис об'єкта: загальна площа (кв.м): 69.1, житлова площа (кв.м): 41.6, яка належить їй на праві спільної часткової власності.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Організацію виконання ухвали покласти на слідчу відділу розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого управління ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 .
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 .
Арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням власника або володільця майна у порядку, передбаченому частиною 1 статті 174 КПК України.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1