Справа № 569/15858/25
12 вересня 2025 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Костюк О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП _____________,
за ч. 1 ст. 130 КУпАП,
1. Опис обставин, встановлених під час розгляду справи
10.07.2025, о 05 год 05 хв, в м. Рівне по вул. Андрія Мельника, 12, ОСОБА_1 керував транспортним засобом «Mercedes-Benz», д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Alcotest Drager 0523, що підтверджується тестом №4123 від 10.07.2025, результат огляду становить 0, 40 проміле, чим порушив п. 2.9 а Правил дорожнього руху.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
2. Пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 подав до суду письмові заперечення на протокол про адміністративне правопорушення, в яких просив закрити провадження у справі, у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП. На доведення доводів посилався на порушення Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що виразилось у проведенні огляду без застосування оригінального мундштука до приладу Drager Alcotest, у вимозі пройти огляд без фактичного встановлення ознак алкогольного сп'яніння, вказував на відсутність доказів керування транспортним засобом, звернув увагу на те, що поліцейські схилили його до відмови від проходження огляду в медичному закладі.
В судовому засіданні захисник Кодрул В.Д. підтримав вказані заперечення з мотивів викладених у них.
3. Мотиви суду
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши письмові заперечення, матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
За змістом ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 280 КУпАП закріплює обов'язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна ця особа в його вчиненні.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Отже, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за наявності факту адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП, є зокрема керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння.
Об'єктом даного адміністративного правопорушення є суспільні відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Суб'єкт зазначеного правопорушення спеціальний особа, яка керує транспортним засобом.
Суб'єктивна сторона вказаного правопорушення характеризується умисною формою вини у формі прямого умислу.
Зі змісту сформульованої у ст. 130 КУпАП диспозиції слідує, що вона є бланкетною, а тому при кваліфікації слід керуватися законодавчими чи іншими нормативними актами щодо безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту.
Згідно п. 2.9 а Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок проходження огляду осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції визначений ст. 266 КУпАП, «Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17.12.2008, «Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України № 1452/735 від 09.11.2015 (далі - Інструкція ).
За приписами п. 2 розділу І Інструкції огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Отже, законодавець саме з метою забезпечення безпеки дорожнього руху, життя та здоров'я його учасників, поклав на водіїв транспортних засобів обов'язок пройти на вимогу працівника поліції в установленому порядку медичний огляд для визначення стану сп'яніння.
Відповідно до вимог п. 6 розділу І Інструкції огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, або лікарем закладу охорони здоров'я.
Водночас суд звертає увагу, що згідно з п. 7 розділу І Інструкції у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до ст. 266 КУпАП.
Пункт 7 розділу ІІ Інструкції визначає, що встановлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
В рішенні по справі «О' Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» Європейський суд з прав людини постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Водій ОСОБА_1 погодився нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі згідно встановлених норм законодавства держави Україна, проте вимоги вказаного пункту ним дотримано не було.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, підтверджується дослідженими та оціненими в ході судового розгляду доказами.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №386844 від 10.07.2025 встановлено час, місце та спосіб вчинення адміністративного правопорушення.
Вказаний протокол про адміністративне правопорушення складений у відповідності з вимогами ст. 256 КУпАП компетентним органом, в межах повноважень наданих особі, яка його склала, в якому чітко викладено, як суть правопорушення, так і інші відомості, необхідні для правильного вирішення даної справи. При цьому, будь-які зауваження щодо змісту вказаного протоколу відсутні.
Отже такий доказ суд вважає належним та допустимим, крім того обставини, викладені у вищезазначеному протоколі, підтверджуються й іншими доказами, наявними у справі.
Зі змісту акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 10.07.2025 вбачається, що огляд ОСОБА_1 проводився на місці зупинки транспортного засобу, у зв'язку з виявленими ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота; виражене тремтіння пальців рук; поведінка, що не відповідає обстановці. Огляд проводився за допомогою газоаналізатора «Alcotest Drager 6810 (0523)», результат склав 0, 40 проміле, ОСОБА_1 погодився з результатом і засвідчив це особистим підписом.
З направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, від 10.07.2025 вбачається, що ОСОБА_1 не доставлялася працівниками поліції в заклад охорони здоров'я, в останнього зафіксовано ознаки алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота; виражене тремтіння пальців рук; поведінка, що не відповідає обстановці.
Відповідно до ст. 251 КУпАП відеофіксація є одним із доказів в справі про адміністративне правопорушення, тому з метою всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності, судом був досліджений відеозапис з нагрудної відеокамери (відеореєстратора) інспектора патрульної поліції.
Досліджений судом відеозапис має достатньо високу інформативність, позбавлений упередження і суб'єктивного ставлення, має безсторонній характер, що вимагає від суду ретельного та уважного дослідження вищевказаного доказу у сукупності із іншими доказами по справі.
Із долученого до матеріалів справи відеозапису вбачається, що в ході спілкування та перевірки документів у ОСОБА_1 виявлено ознаки алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота; виражене тремтіння пальців рук; поведінка, що не відповідає обстановці (хронологічний відрізок: 05:08:30 і далі за відео). В подальшому працівниками поліції запропоновано пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці за допомогою газоаналізатора «Alcotest Drager 6810 (0523)», на що ОСОБА_1 погодився, результат огляду 0, 40 проміле, з результатом огляду ОСОБА_1 погодився, відмовився від проходження огляду в медичному закладі (хронологічний відрізок: 05:17:15 і далі за відео).
Долучений до матеріалів справи відеозапис надає можливість повно та об'єктивно дослідити обставини вчиненого правопорушення, детально відновити послідовність подій та конкретизувати поведінку поліцейських та особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, отриманий у встановленому законом порядку, тому є належним та допустимим доказом вчинення адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
4. Оцінка доводів сторони захисту
4.1. Щодо проведення огляду з використанням неналежного мундштука
Доводи про те, що огляд на стан алкогольного сп'яніння був проведений без застосування належного мундштука до приладу Drager Alcotest, що може призвести до правильності результатів вимірювань, суд вважає безпідставними, виходячи з наступного.
Частиною 2 ст.8 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» №1314-VП від 05.06.2014 (далі Закон-1314) визначено, що експлуатація засобів вимірювальної техніки, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, здійснюється з дотриманням правил застосування таких засобів, встановлених у нормативно-правових актах, і вимог щодо їх експлуатації, встановлених в експлуатаційних документах на такі засоби.
Згідно з положенням п.4 розділу І Інструкції, огляд на стан сп'яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу.
Експлуатаційним документом на газоаналізатори Drager Alcotest 6810 є йoro Настанова (Інструкція) з експлуатації, якою визначено умови використання зазначеного приладу.
Відповідно до європейського стандарту EN 15964:2011 «Breath alcohol test devices other than single use devices - Requirements and test methods», що прийнято як національний стандарт ДСТУ EN 15964:2018 «Прилади неодноразового використання для контролю видихуваного повітря. Вимоги та методи випробувань»: пристрої для тестування алкоголю у видихуваному повітрі використовують разом з мундштуками для відбору проб дихання.
Пунктом 3.11 цього Стандарту визначено, що мундштук - це гігієнічно запакована частина, призначена для одноразового використання, яку приєднують до приладу для виявляння алкоголю у видихуваному повітрі і через яку особа, що її перевіряють, подає пробу видихуваного повітря. Мундштук використовують, щоб запобігти змішуванню проби видихуваного повітря з навколишнім повітрям і розбавленню концентрації алкоголю.
Згідно з приписами пункту 5.2 Стандарту пристрій повинен виключати можливість вдихання забрудненого повітря від попередніх користувачів. Мундштук призначений тільки для одноразового використання. Повинна бути забезпечена можливість брати ці мундштуки, не торкаючись частини, що буде і була в контакті з губами особи, яку перевіряють. Мундштуки повинні бути в індивідуальній герметичній упаковці, яку можна легко відкрити.
Газоаналізатори DragerAlcotest 6810 є надчутливими прецизійними вимірювальними приладами, в яких для отримання вищезазначених високих метрологічних та санітарно-епідеміологічних характеристик використано багато запатентованих конструктивних, матеріалознавчих, механічних, електронних рішень як безпосередньо в самих приладах, так і при розробці та виробництві аксесуарів, що використовуються разом з приладами, наприклад, мундштуків. Деякі з технічних характеристик неможливо скопіювати та відтворити для роботи на рівні оригінальних аксесуарів, без втрати чутливості, швидкості та точності вимірювань через наявність юридичних, технологічних та інших обмежень.
Загальний принцип дії газоаналізаторів DragerAlcotest 6810 заснований на виявленні та визначенні концентрації молекул етилового спирту у видихуваному повітрі. Алкоголь проникає у повітря легень із крові через стінки легеневих альвеол за рахунок дифузії. Повітря, що видихується, надходить через мундштук та пневмоклапан до електрохімічного високоселективного сенсора DragerSensor, в якому за рахунок хімічної реакції відбувається зміна електропровідності середовища та, відповідно, зміна і вимірювання електричних параметрів, обробка та передача даних. Таким чином під час роботи газоаналізаторів DragerAlcotest6810 відбувається перетворення масової концентрації парів алкоголю в повітрі, що видихається, в пропорційний цифровий сигнал, розрахунок вмісту алкоголю в крові людини за відповідним алгоритмом та відображення результатів розрахунку на цифровому дисплеї. Висока точність результату забезпечується застосуванням електрохімічного сенсора, що реагує тільки на пари алкоголю та не реагує на ацетон, інші гази, пари органіки після прийому людиною лікарських препаратів.
Прилади DragerAlcotest 6810 та мундштуки до них є єдиною загальною вимірювальною системою «мундштук-прилад».
Керівництвом з експлуатації приладу для контролю вмісту алкоголю у видихуваному повітрі DragerAlcotest 6810 передбачено, що «Використовуйте лише ті приладдя, що перераховані в специфікації замовлення» (с.3). Відповідно до специфікації замовлення (с.33) прилад Drager Alcotest 6810 використовується разом з мундштуками: код замовлення №6810830 (упаковка 1000 шт.) - DragerAlcotestMouthpiecesStandard (без зворотного клапана) та код замовлення №6811065 (упаковка 1000 шт.) - DragerAlcotestMouthpiecesStandard (зі зворотним клапаном). За каталогом виробника також можливо використання мундштуків DragerAlcotestMouthpiecesStandard (без зворотного клапана) в упаковках 100 шт. - код замовлення №6810690 і в упаковках 250 шт. - код замовлення №6810825 або DragerAlcotestMouthpiecesStandard (зі зворотним клапаном) в упаковках 100 шт. - код замовлення №6811055 і в упаковках 250 шт. - код замовлення №6811060, що мають відповідний сертифікат якості та офіційно легально постачаються від виробника через уповноваженого представника виробника в Україні. Разом з Drager Alcotest 6810 найбільш часто використовують мундштуки з кодами замовлення №6810690 та №6810830 тобто без зворотного клапана.
Окрім того, суд враховує також і те, що з відкритих в мережі Інтернет джерел вбачається, що інструкція з експлуатації частини моделей газоаналізаторів концерну Drager Safety AG & Co. KGaA (Німеччина) передбачає проведення огляду виключно із спеціалізованим мундштуком із зворотним клапаном, а частина моделей таких газоаналізаторів, дозволяє використання мундштуків Drager Alcotest Mouthpieces Standard без зворотного клапана.
У зв'язку з цим, використання приладу Drager Alcotest 6810 з мундштуками «Drager Alcotest» Mouthpieces Standart без клапану, не впливає на результат вимірювання стану алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 , клапан лише не дозволяє особі, яка проходить освідування вдихати повітря в себе.
Твердження про неналежне упакування та використання мундштука із залишками парів алкоголю не є слушними, оскільки як вбачається з відеозапису перед здійсненням огляду працівник поліції вручив ОСОБА_1 запакований мундштук, останній самостійно перевірив його герметичність та розпакував, при цьому не висловлював жодних заперечень щодо неналежного упакування (хронологічний відрізок: 05:17:23 і далі за відео), а також проведено контрольний замір та встановлено відсутність алкоголю у приладі (хронологічний відрізок: 05:18:23 і далі за відео).
Суд зауважує, що за наявності сумнівів у результаті тестування стану алкогольного сп'яніння, ОСОБА_1 не був позбавлений права про це заявити поліцейським та у зв'язку з чим пройти огляд на стан сп'яніння у найближчому закладі охорони здоров'я.
4.2. Щодо проведення огляду без фактичного встановлення ознак алкогольного сп'яніння
Щодо доводів про відсутність у ОСОБА_1 ознак алкогольного сп'яніння, які б могли стати підставами для проведення огляду, суд зазначає, що виявлення та оцінка ознак сп'яніння, які має водій, належать до виключних повноважень поліцейського за його суб'єктивним сприйняттям, але суд може їх врахувати, якщо вони підтверджуються іншими доказами у справі.
При цьому, суд звертає увагу, що згідно п. 2.5 ПДР України водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Водій зобов'язаний виконувати обов'язки, визначені Законом України «Про дорожній рух» і Правилами дорожнього руху, зокрема передбачений вказаним законом обов'язок виконувати розпорядження поліцейського, яке він дає на підставі цих Правил чи інших нормативних актів. Незгода водія із наявністю в нього ознак сп'яніння не звільняє його від обов'язку, передбаченого п. 2.5 ПДР виконати вимогу поліцейського про проходження відповідного огляду.
Як вбачається з відеозапису нагрудної відеокамери (відеореєстратора) інспектора патрульної поліції, що в ОСОБА_1 виявлено ознаки алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з порожнини рота; виражене тремтіння пальців рук; поведінка, що не відповідає обстановці, у зв'язку з чим запропоновано пройти огляд на місці зупинки транспортного засобу, на що ОСОБА_1 погодився (хронологічний відрізок: 05:08:30 та 05:17:15 і далі за відео).
Крім того, ознаки алкогольного сп'яніння зафіксовано в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 10.07.2025 та направленні на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного та іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 10.07.2025.
Таким чином, працівники поліції, виявивши ознаки алкогольного сп'яніння, які відповідають переліку, зазначеному у Інструкції, законно та обґрунтовано запропонували ОСОБА_1 пройти медичний огляд на стан алкогольного сп'яніння, що об'єктивно підтверджується наявними доказами у цій справі.
4.3. Щодо керування транспортним засобом
Суд відхиляє доводи сторони захисту про відсутність в матеріалах справи доказів керування ОСОБА_1 транспортним засобом. Такі твердження є способом захисту, бажанням уникнути відповідальності за скоєне.
Факт керування ОСОБА_1 транспортним засобом підтверджується відеозаписом з бодікамери поліцейського, з якого вбачається, що в автомобіля ««Mercedes-Benz», д.н.з. НОМЕР_1 , відображаються ввімкнені габарити заднього ходу та маячки аварійної зупинки, що є доказом роботи механізмів транспортного засобу, а ОСОБА_1 в цей час знаходився на місці водія (хронологічний відрізок: 05:04:11 і далі за відео).
Крім того, сукупність таких встановлених судом обставин, як: знаходження ОСОБА_1 на місці події у автомобілі, проходження як водієм транспортного засобу огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки, не повідомлення про будь-яку конкретну особу, яка керувала автомобілем, вагомо свідчать про те, що саме ОСОБА_1 керував автомобілем за обставин, зафіксованих у протоколі про адміністративне правопорушення. При цьому, на протязі усього спілкування працівників поліції з ОСОБА_1 останній жодного разу не повідомляв, що не керував транспортним засобом, вказував, що йому необхідно підшукати на заміну іншого водія (хронологічний відрізок: 05:20:47 і далі за відео).
Таким чином, пояснення ОСОБА_1 , надані безпосередньо на місці події, не узгоджуються із його поясненнями в судовому засіданні, та спростовуються письмовими доказами, в зв'язку із чим суд критично ставиться до цих пояснень.
4.4. Щодо схиляння поліцейськими ОСОБА_1 до відмови від проходження огляду в медичному закладі
Твердження щодо схиляння поліцейськими ОСОБА_1 до відмови від проходження огляду в медичному закладі спростовуються відеозаписом.
Із долученого до матеріалів справи відеозапису вбачається, що рішення про відмову від проходження огляду на стан сп'яніння в медичному закладі прийнято ОСОБА_1 самостійно, за власною волею, без жодного умовляння, погроз, примусу або іншого схиляння, висловлювання працівників поліції мали роз'яснювальний характер та не мали визначального значення щодо волевиявлення ОСОБА_1 (хронологічний відрізок: 05:18:11 і далі за відео).
5. Мотиви призначення адміністративного стягнення
При накладенні стягнення, суд згідно з вимогами ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Суд звертає увагу на те, що вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, за своїм характером є грубим суспільно небезпечним проступком у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та створює підвищену небезпеку, як для самого водія, так і для його пасажирів та інших учасників дорожнього руху і може призвести до тяжких непоправних наслідків.
Суд враховує, що притягнення до адміністративної відповідальності водіїв, які керують транспортним засобом у стані сп'яніння пов'язано із необхідністю створення безпечних умов для учасників дорожнього руху, збереження життя і здоров'я громадян.
Підвищення ефективності впливу на дисципліну учасників дорожнього руху забезпечується чітким визначенням правових санкцій за вчинення такого правопорушення.
При цьому, суд виходить з того, що при визначенні стягнення необхідно враховувати його виховну дію, оскільки покарання, повинно бути направлено не тільки на забезпечення виправлення правопорушника та попередження вчинення ним нових правопорушень, а також повинно бути спрямовано на попередження вчинення правопорушень іншими особами.
Із врахуванням особи правопорушника, виходячи із характеру вчиненого правопорушення, яке є тяжким, зважаючи на суспільну небезпечність правопорушення, підвищену соціальну чуттєвість та визначені законодавцем вид та розмір адміністративного стягнення, з метою належного виховання правопорушника, запобіганню вчинення нових правопорушень, враховуючи ступінь його вини та обставини правопорушення, суд приходить до висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, п. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір в сумі 605 грн. 60 коп. в дохід держави.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1 000 (однієї тисячі) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Реквізити для оплати штрафу: Отримувач: ГУК у Рівненському області/ Рівненська область/21081300. Код отримувача (ЄДПРОУ): 38012494. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Номер рахунку: UA218999980313020149000017001. Кодкласифікації доходів бюджету: 21081300. Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі).
В разі несплати порушником в п'ятнадцятиденний строк сума штрафу відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП буде стягнута в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі. Квитанцію про сплату штрафу та судового збору необхідно надати суду в цей же строк.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Реквізити для оплати судового збору: Отримувач коштів: ГУК у Рівн. Обл./ Рівнен.міс.тг/22030101. Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП). Код отримувача: (код за ЄДРПОУ): 38012494. Рахунок отримувача: UA458999980313191206000017527. Код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області.
Суддя Рівненського міського суду Олег КОСТЮК