Постанова від 17.09.2025 по справі 291/975/25

Справа № 291/975/25

Провадження №3/291/643/25

ПОСТАНОВА

іменем України

17 вересня 2025 року селище Ружин

Суддя Ружинського районного суду Житомирської області Гарбарук І.М., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою, АДРЕСА_1

за ч.1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

До суду із відділення поліції №2 Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області надійшла справа про адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 .

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.08.2025 головуючою суддею визначено Гарбарук І.М.

Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №044431 від 15.08.2025 гр. ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, установленим ухвалою Ружинського районного суду Житомирської області від 26.06.2025 встановлено обмеження, 29.07.2025 року протягом робочого дня не з'явилася до відділу поліцейської діяльності №2 Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області для реєстрації, чим порушила обмеження встановлене адміністративним наглядом.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Постановою суду від 20.08.2025 матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернуто до відділення поліції №2 Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області для належного оформлення.

15.09.2025 на адресу суду повторно надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП.

Дослідивши письмові матеріали справи, суддя дійшов таких висновків.

Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Згідно зі ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно зі ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

З викладеної у протоколі суті адміністративного правопорушення, матеріалів справи вбачається, що суб'єктом складання протоколу ОСОБА_1 інкримінується вчинення порушення правил адміністративного нагляду, установленого ухвалою Ружинського районного суду Житомирської області від 26.06.2025.

Однак до матеріалів справи долучено неповну копію ухвали Ружинського районного суду Житомирської області від 26 червня 2025 року, що унеможливлює встановити, в чому саме полягає адміністративний нагляд та які обов'язки покладені ухвалою суду на ОСОБА_1 .

До матеріалів справи долучено копії рапортів. При цьому, не зауважено, що унеможливлює подати оригінал вказаного документа.

Крім того суд повторно звертає увагу, що працівником поліції долучено до матеріалів справи не читабельні та обірвані на півсловах копії документів (а.с 2,3).

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

На переконання суду, без усунення зазначених недоліків зробити однозначний висновок щодо винуватості чи невинуватості ОСОБА_1 , не є можливим, відтак неповнота даних є істотною і суд не наділений повноваженнями таку усунути.

Таким чином, зазначені обставини не дають можливості повно та об'єктивно розглянути дану справу, встановити вину та накласти на правопорушника ОСОБА_1 адміністративне стягнення, тому суд вважає необхідним надіслати матеріали даної справи на до оформлення, оскільки надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка його складає та не може бути перекладено на суд.

Враховуючи вищевикладене, вважаю за необхідне повернути адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.187 КУпАП до ВП №2 Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області для усунення вказаних недоліків.

Після усунення причин, що стали підставою для повернення матеріалів справи про адміністративне правопорушення, вони повинні бути терміново направлені до відповідного суду для розгляду їх у відповідності до вимог чинного законодавства.

Варто зауважити, що суддя не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, адже діючи таким чином суддя неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Адже такі дії будуть свідчити про необ'єктивність, упередженість судді при розгляді справи, порушенням права на захист, рівності сторін процесу.

Керуючись статтями 254, 256, 277, 278, 280 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути до Відділення поліції № 2 Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області для належного оформлення.

Постанова набирає законної сили з моменту прийняття та оскарженню не підлягає.

Суддя Ружинського районного суду

Житомирської області І.М. Гарбарук