Справа № 282/1083/25
Провадження № 3/282/448/25
17 вересня 2025 року селище Любар
Суддя Любарського районного суду Житомирської області Вальчук В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Відділення поліції №1 Житомирського районного управління поліції №1 ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , 07.01.2025 притягувався Корюківським районним судом Чернігівської області за ч.1 ст.130 КУпАП, 01.11.2024 притягувався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.126 КУпАП,
за ст.ст.122-4; 124; ч.5 ст.126; ч.2 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
12 серпня 2025 року о 11 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 , по дорозі Кириївка - Стетківці, повторно протягом року, керував автомобілем KIA Sorento державний номерний знак НОМЕР_2 , не маючи права керування таким видом транспортного засобу, а саме: відсутнє посвідчення водія з відповідною категорією, чим порушив п.п.2.1а ПДР України, відповідальність за що передбачена ч.5 ст.126 КУпАП.
12 серпня 2025 року о 11 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 , по дорозі Кириївка - Стетківці, повторно протягом року, керував автомобілем KIA Sorento державний номерний знак НОМЕР_2 ,з ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода, порушення мови). Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу та у медичному закладі відмовився, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність ч.2 ст.130 КУпАП.
12 серпня 2025 року о 11 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 , по дорозі Кириївка - Стетківці, керуючи автомобілем KIA Sorento державний номерний знак НОМЕР_2 , не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки, внаслідок чого скоїв зіткнення з автомобілем марки ВАЗ-21214 державний номерний знак НОМЕР_3 , що стояв на узбіччі, після чого залишив місце події, чим порушив п.12.1 та п.2.10 ПДР України, за що передбачена відповідальність ст.124 та ст.122-4 КУпАП. Внаслідок ДТП автомобілі зазнали механічних пошкоджень
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча про дату і час слухання справи повідомлений в порядку встановленому законом, заяв про відкладення розгляду справи не надано, про причини неявки до суду, не повідомлено.
Відповідно до вимог ч.2 ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
За таких обставин, вважаю за можливе, відповідно до ст.268 КУпАП, розглянути справу у відсутності ОСОБА_1 на підставі поданих суду документів.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації,трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 9 КУпАП встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих,свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото-і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ст.ст.122-4; 124; ч.5 ст.126 та ч.2 ст.130 КУпАП знайшла своє підтвердження в ході розгляду справи, оскільки підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №420658 від 12.08.2025; протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №420645 від 12.08.2025; схемою місця ДТП від 12.08.2025; протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №420667 від 12.08.2025; протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №420601 від 12.08.2025; копією постанови Корюківського районного суду Чернігівської області від 07.01.2025; письмовими поясненнями ОСОБА_2 ; відеозаписами з нагрудної камери поліцейського, які містяться на диску та приєднані до матеріалів справи.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчинених правопорушень та їх суспільну небезпеку, особу правопорушника, який, як встановлено з матеріалів справи притягувався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.126 та ч.1 ст.130 КУпАП.
З огляду на наведене,суд дійшов до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч.5 ст.126 КУпАП у виді штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами,оскільки відповідно до листа начальника Відділення поліції №1 Житомирського РУП №1 ГУНП в Житомирські області №177006-2025 від 13.08.2025, за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителем АДРЕСА_1 , посвідчення водія не рахується та без оплатного вилучення транспортного засобу.
Відповідно до ст.40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Тому з ОСОБА_1 слід стягнути на користь держави 605 грн. 60 коп. судового збору.
Керуючись ст.ст.9, 36, 40-1, 126 ч.5, 130 ч.1, 245, 251, 268, 277, 280, 283, 284, 287, 289, 291 КУпАП,
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ст.ст.122-4; 124; ч.5 ст.126; ч.2 ст.130 КУпАП і накласти на нього, відповідно до ст.36 КУпАП, адміністративне стягнення в межах санкції ч.5 ст.126 КУпАП у виді штрафу у розмірі 2400 (дві тисячі чотириста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 копійок, які стягнутина р/рахунок №UA368999980313060149000006001, одержувач ГУК у Житомирській області/Житомирська область, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37976485, код доходу 21081300, найменування коду класифікації доходів бюджету - адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, без позбавлення права керування транспортними засобами та без оплатного вилучення транспортного засобу.
На підставі ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови органам державної виконавчої служби стягнути з особи, яка притягується до адміністративної відподальності подвійний розмір штрафу у сумі 81600 (вісімдесят одна тисяча шістсот) гривень 00 копійок..
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп. на р/рахунок №UA908999980313111256000026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ 22030106, банк одержувача - Казначейство України, код за ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Любарський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Вальчук В. В.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з моменту її винесення.