Постанова від 16.09.2025 по справі 156/868/25

Справа № 156/868/25

Провадження № 3/156/614/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2025 року Суддя Іваничівського районного суду Волинської області Бєлоусов А.Є., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з відділу поліцейської діяльності №1 Володимирського районного відділу поліції Володимирського РВП ГУ НП у Волинській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 164-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП):

ОСОБА_1 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Рівне Рівненської області, є громадянкою України, є фізичною особою - підприємцем, зареєстроване місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1

(справу розглянуто в присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, роз'яснено зміст ст.63 Конституції України, ст. 268 КУпАП),

ВСТАНОВИВ:

1.Опис обставин, установлених під час розгляду справи, щодо суті адміністративного правопорушення, котре ставиться в вину особі

1.1.Згідно з матеріалами про адміністративне правопорушення, які надійшли до суду з з відділу поліцейської діяльності №1 Володимирського районного відділу поліції Володимирського РВП ГУ НП у Волинській області, ОСОБА_1 «11.07.2025 о 17 год. 07 хв. будучи фізичною особою-підприємцем в ГРК «Три Бобри» за адресою: АДРЕСА_2 зберігала алкогольні напої, а саме пляшку горілки об'ємом 0,5 літра марки «Немирів» пляшках наявні марки акцизного податку невстановленого зразка.

1.2.У такому діянні ОСОБА_1 службові особи територіального органу Національної поліції вбачають ознаки складу адміністративного правопорушення, кваліфікованого за ч. 1 ст. 164-5 КУпАП.

2.Позиції учасників справи

2.1.Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 для участі в судовомуздійснювати розгляд справи за її відсутності, вину у скоєному визнала, просила суворо не карати.

3.Досліджені під час судового розгляду справи докази

3.1.Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобами фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

3.2.Як докази винуватості ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, кваліфікованого за ч.1 ст. 164-5 КУпАП, службовими особами територіального органу Національної поліції були надані до суду:

1)протокол про адміністративне правопорушення від 11.07.2025 серії ВАД № 430827 (щодо діяння, кваліфікованого за ч.1 ст. 164-5 КУпАП);

2)рапорт в електронній формі, зареєстрований 11.07.2025 в журналі єдиного обліку територіального органу Національної поліції за № 4185;

3)письмові пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності від 11.07.2025;

4)квитанція про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справі про адміністративне правопорушення №54;

5)видаткова накладна №ТР00062022 від 25.06.2025;

6)товаро-транспортні накладні на переміщення алкогольних напоїв від 25.06.2025;

7)рапорт інспектора-чергового СРПП ВПД №1 Володимирського РВП ГУНП у Волинській області від 22.07.2025;

8)акт №03/19645/09-01/2856300884 від 11.07.2025;

9)додаток №1 до акта;

10)додаток №2 до акта;

11)додаток №3 до акта;

12)додаток №4 до акта;

13)додаток №5 до акта;

14)наказ від 04.07.2025 №2344-п про проведення фактичної перевірки суб'єкта господарювання ОСОБА_1

15)направлення на перевірку від 04.07.2025;

16)направлення на перевірку від 04.07.2025;

17)письмові пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності від 11.07.2025;

3.3.Будь-яких інших доказів у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 службовими особами територіального органу Національної поліції до суду не надано.

4.Оцінка судді

4.1.Суддя, дослідивши матеріали справи про адміністративні правопорушення, дійшов таких висновків.

4.2.Відповідно до ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

4.3.За змістом ст. 9 КУпАП єдиною підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність у її діях (бездіяльності) складу адміністративного правопорушення, яким визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

4.4.Норми ч.1 ст. 164-5 КУпАП передбачають адміністративну відповідальність, зокрема, за зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств - виробників, імпортерів і продавців таких товарів. Об'єктом такого правопорушення є суспільні відносини, що склались в сфері державного регулювання виробництва та обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Об'єктивну сторону правопорушення становлять дії, що виявляються у зберіганні або транспортуванні алкогольних напоїв чи тютюнових виробів, предметами правопорушення можуть бути алкогольні напої або тютюнові вироби з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного збору. Суб'єкти правопорушення, кваліфікованого за ч.1 ст. 164-5 КУпАП, є спеціальними: посадові особи підприємства - виробника, імпортера або продавці підакцизних товарів. Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується виною у формі прямого умислу.

4.5.Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №430827 вбачається, що ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.164-5 КУпАП, диспозиція якої є бланкетною, тобто такою, що не називаючи конкретних ознак правопорушення або називаючи лише їх частину, відсилає для встановлення змісту ознак правопорушення до інших нормативних актів, які не є законами про адміністративну відповідальність.

4.6.За таких обставин суддя дійшов висновку про те, в діянні ОСОБА_1 убачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-5 КУпАП, докази її винуватості є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в матеріалах справи, котрі були повно та всебічно досліджені.

4.7.Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

4.8.На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

4.9.Обставинами, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, визнаються: 1) щире розкаяння винного; 2) відвернення винним шкідливих наслідків правопорушення, добровільне відшкодування збитків або усунення заподіяної шкоди; 3) вчинення правопорушення під впливом сильного душевного хвилювання або при збігу тяжких особистих чи сімейних обставин; 4) вчинення правопорушення неповнолітнім; 5) вчинення правопорушення вагітною жінкою або жінкою, яка має дитину віком до одного року.

4.10. Законами України може бути передбачено й інші обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення. Орган (посадова особа), який вирішує справу про адміністративне правопорушення, може визнати пом'якшуючими і обставини, не зазначені в законі (ст. 34 КУпАП).

4.11. Обставинами, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, визнаються: 1) продовження протиправної поведінки, незважаючи на вимогу уповноважених на те осіб припинити її; 2) повторне протягом року вчинення однорідного правопорушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню; вчинення правопорушення особою, яка раніше вчинила кримінальне правопорушення; 3) втягнення неповнолітнього в правопорушення; 4) вчинення правопорушення групою осіб; 5) вчинення правопорушення в умовах стихійного лиха або за інших надзвичайних обставин; 6) вчинення правопорушення в стані сп'яніння (ст. 35 КУпАП).

4.12. З огляду на те, що ОСОБА_1 щиро розкаялась у власній протиправній поведінці, раніше не притягалась до адміністративної відповідальності, є підприємцем, отримує регулярні доходи, обставин, які б обтяжували відповідальність, в судовому засіданні не встановлено, суддя вважає за необхідне застосувати до правопорушниці найбільш м'яке адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст. 164-5 КУпАП, у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому вираженні становить 1700,00 грн..

4.13. Також суддя застосовує до правопорушниці додаткове стягнення у виді конфіскації предметів, які стали безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення (алкогольних напоїв).

4.14. Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ч.5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушниці стягується в дохід держави судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» з 01.01.2025 визначено прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 3028,00 грн.).

Керуючись ч.1 ст. 164, ст. 283,284,285 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-5 КУпАП, та застосувати відносно неї адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 100 (ста) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому вираженні становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок.

Реквізити для сплати штрафу (отримувач коштів: ГУК у Волинські області/с Литовеж/21081100, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38009371, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA318999980313070106000003464)

Конфіскувати в дохід держави алкогольну продукцію: одну пляшку горілки «Немирів» об'ємом 0,5 літри та одну пляшку горілки «Немирів» об'ємом 0,5 літри (із залишком всередині прозорої рідини, об'ємом 100 мл.), котрі зберігаються в службовому приміщенні Відділення поліції № 1 (м. Нововолинськ) Володимирського РВП ГУ НП у Волинській області.

Встановити ОСОБА_1 строк для добровільної сплати визначеної суми штрафу - 15 днів з дня вручення їй копії цієї постанови.

У разі несплати штрафу правопорушницею у встановлений строк стягнути в порядку примусового виконання цієї постанови з ОСОБА_1 в дохід держави подвійний розмір штрафу, визначеного в постанові, тобто 3400 (три тисячі чотириста) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету : 22030106) судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Ця постанова судді може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Іваничівський районний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення (складення) постанови.

Постанова судді набирає законної сили після спливу встановленого строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після перегляду справи апеляційним судом.

Суддя А.Є. Бєлоусов