справа № 462/2256/25
16 вересня 2025 року Залізничний районний суд м. Львова у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3
обвинуваченої - ОСОБА_4
захисника - ОСОБА_5
представника потерпілого - ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у м. Львові кримінальне провадження № 120251413900000167 від 07.02.2025 року про обвинувачення
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Львова, українки, громадянки України, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судиму
у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 190 КК України
встановив:
ОСОБА_4 , діючи в порушення нормативних актів, які регулюють питання відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, маючи умисел на пособництво у підробленні медичної довідки (форми 080-3/о), за попередньою змовою групою осіб, достовірно знаючи про те, що 26.06.2023 року її дочка, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не проходила лікарську консультативну комісію ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» щодо визначення стану її захворювання, у невстановлені слідством місці та час, але не пізніше 28.07.2023 року, через інтернет ресурси придбала у невстановленої слідством особи, надавши необхідні особисті анкетні дані дочки ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та місця її проживання, медичну довідку № 93 від 26.06.2023 року (форми № 080-3/о), виданої від імені ТОВ «Медичний Центр» Лінія Здоров'я», щодо стану здоров'я ОСОБА_7 .
Надалі, у невстановлений слідством час, але не пізніше 28.07.2023 року, ОСОБА_4 , знаходячись за адресою: м. Львів, вул. Яворницького 3а/74, отримала кур'єрською доставкою від невстановленої слідством особи завідомо підроблений документ, а саме: медичну довідку № 93 від 26.06.2023 року (форми № 080-3/о), про захворювання ОСОБА_7 на рідкісне (орфанне) захворювання, виданої від імені ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» (код ЄДРПОУ: 43433953), достовірно знаючи, що її донька, ОСОБА_7 , не проходила обстеження у зазначеній медичній установі і дані у вказаній довідці про захворювання є неправдивими, з метою подальшого використання цієї довідки.
Також, ОСОБА_4 , діючи в порушення нормативних актів, які регулюють питання відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, маючи умисел на пособництво у підробленні медичної довідки (форми 080-3/о), за попередньою змовою групою осіб, повторно, достовірно знаючи про те, що 26.06.2023 року її син, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не проходив лікарську консультативну комісію ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» щодо визначення стану його захворювання, у невстановлені слідством місці та час, але не пізніше 28.07.2023 року, через інтернет ресурси придбала у невстановленої слідством особи, надавши особисті анкетні дані сина, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та місця його проживання, медичну довідку № 94 від 26.06.2023 року (форми № 080-3/о), виданої від імені ТОВ «Медичний Центр» Лінія Здоров'я» щодо стану здоров'я ОСОБА_7 .
В подальшому, у невстановлений слідством час, але не пізніше 28.07.2023 року, ОСОБА_4 , знаходячись за адресою: м. Львів, вул. Яворницького 3а/74, отримала кур'єрською доставкою від невстановленої слідством особи завідомо підроблений документ, а саме: медичну довідку № 94 від 26.06.2023 року (форми № 080-3/о) про захворювання ОСОБА_8 на рідкісне (орфанне) захворювання, виданої від імені ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» (код ЄДРПОУ: 43433953), достовірно знаючи, що її син, ОСОБА_8 , не проходив обстеження у зазначеній медичній установі і дані у вказаній довідці про захворювання є неправдивими, з метою подальшого використання цієї довідки.
Окрім цього, ОСОБА_4 , достовірно знаючи вимоги Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, а також достовірно знаючи та усвідомлюючи, що на території України Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався, з метою незаконного отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, вчинила використання завідомо підробленого документа.
Так, 01.07.2023 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , з метою отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», а саме заволодіння вказаними коштами, шляхом обману, в умовах воєнного стану, розуміючи суспільну небезпеку своїх дій, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, уклала із ФОП ОСОБА_9 договір № 8/07 від 01.07.2023 року про надання послуг по здійсненню догляду за дитиною до трьох років згідно державної програми «муніципальна няня», а саме: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В подальшому, 28.07.2023 року, ОСОБА_4 , реалізуючи даний умисел, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, маючи намір, направлений на використання підробленого документу, перебуваючи в приміщенні за адресою: АДРЕСА_2 , достовірно знаючи, що її донька, ОСОБА_7 , не проходила обстеження у ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» і дані, зазначені у довідці № 93 від 26.06.2023 року (форми № 080-3/о), про її захворювання є неправдивими, особисто звернулася до Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради з заявою № 1263 про призначення компенсації послуги «муніципальна няня», додавши до вказаної заяви підроблену довідку № 93 від 26.06.2023 року (форми 080-3/о), виданої від імені ТОВ «Медичний Центр» Лінія Здоров'я», про захворювання ОСОБА_7 на рідкісне (орфанне) захворювання, що є підставою для призначення щомісячної адресної компенсаційної виплати за здійснення догляду за дітьми до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, таким чином використала завідомо підроблений документ з метою незаконного отримання права на вказану компенсацію.
Також, ОСОБА_4 , достовірно знаючи вимоги Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, а також достовірно знаючи та усвідомлюючи, що на території України Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався, з метою незаконного отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, вчинила використання завідомо підробленого документа.
Так, 01.07.2023 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , з метою отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», а саме заволодіння вказаними коштами шляхом обману, в умовах воєнного стану, розуміючи суспільну небезпеку своїх дій, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, уклала із ФОП ОСОБА_9 , договір № 9/07 від 01.07.2023 року про надання послуг по здійсненню догляду за дитиною до трьох років згідно державної програми «Муніципальна няня», а саме: ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В подальшому, 28.07.2023 року, ОСОБА_4 , реалізуючи даний умисел, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, маючи намір, направлений на використання підробленого документу, перебуваючи в приміщенні за адресою: м. Львів, вул. Виговського, 34, достовірно знаючи, що її син, ОСОБА_8 , не проходив обстеження у ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» і дані, зазначені у довідці № 94 від 26.06.2023 року (форми № 080-3/o), про його захворювання є неправдивими, особисто звернулася до Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради з заявою № 1265 про призначення компенсації послуги «муніципальна няня», додавши до вказаної заяви підроблену довідку № 94 від 26.06.2023 року (форми 080-3/о), виданої від імені ТОВ «Медичний Центр» Лінія Здоров'я», про захворювання ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на рідкісне (орфанне) захворювання, що є підставою для призначення щомісячної адресної компенсаційної виплати за здійснення догляду за дітьми до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, таким чином використала завідомо підроблений документ з метою незаконного отримання права на вказану компенсацію.
Окрім цього, ОСОБА_4 , діючи в порушення нормативних актів, які регулюють питання відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, маючи умисел на пособництво у підробленні медичної довідки (форми 080-3/о) за попередньою змовою групою осіб, повторно, достовірно знаючи про те, що 17.07.2024 року її дочка ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не проходила лікарську консультативну комісію КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини», щодо визначення стану її захворювання, у невстановлені слідством місці та час, але не пізніше 28.08.2024 року, через інтернет ресурси придбала у невстановленої слідством особи, надавши особисті анкетні дані доньки ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та місця її проживання, медичну довідку № 168 від 17.07.2024 року (форми № 080-3/о), виданої від імені КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини», щодо стану здоров'я ОСОБА_10 .
В подальшому у невстановлений слідством час, але не пізніше 28.08.2024 року ОСОБА_4 знаходячись за адресою: АДРЕСА_1 , отримала кур'єрською доставкою від невстановленої слідством особи завідомо підроблений документ, а саме: медичну довідку № 168 від 17.07.2024 року (форми № 080-3/о), про захворювання ОСОБА_7 на рідкісне (орфанне) захворювання, виданої КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» (код ЄДРПОУ: 01996728), достовірно знаючи, що її донька, ОСОБА_7 , не проходила обстеження у зазначеній медичній установі і дані у вказаній довідці про захворювання є неправдивими, з метою подальшого використання цієї довідки.
Також, ОСОБА_4 , діючи в порушення нормативних актів, які регулюють питання відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, маючи умисел на пособництво у підробленні медичної довідки (форми 080-3/о) за попередньою змовою групою осіб, повторно, достовірно знаючи про те, що 17.07.2024 року її син, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не проходив лікарську консультативну комісію КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» щодо визначення стану його захворювання, у невстановлені слідством місці та час, але не пізніше 28.08.2024 року, через інтернет ресурси придбала у невстановленої слідством особи, надавши особисті анкетні дані сина ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та місця його проживання, медичну довідку № 167 від 17.07.2024 року (форми № 080-3/о), видану від імені КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» щодо стану здоров'я ОСОБА_7 .
В подальшому у невстановлений слідством час, але не пізніше 28.08.2024 року, ОСОБА_4 , знаходячись за адресою АДРЕСА_1 , отримала кур'єрською доставкою від невстановленої слідством особи завідомо підроблений документ, а саме: медичну довідку №167 від 17.07.2024 року (форми № 080-3/о) про захворювання ОСОБА_8 на рідкісне (орфанне) захворювання, виданої від імені КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» (код ЄДРПОУ: 01996728), її син, ОСОБА_8 , не проходив обстеження у зазначеній медичній установі і дані у вказаній довідці про захворювання є неправдивими, з метою подальшого використання цієї довідки.
Окрім цього, ОСОБА_4 , достовірно знаючи вимоги Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, а також достовірно знаючи та усвідомлюючи, що на території України Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався, з метою незаконного отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, вчинила використання завідомо підробленого документа.
Так 01.08.2024 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 з метою отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», а саме заволодіння вказаними коштами шляхом обману в умовах воєнного стану, розуміючи суспільну небезпеку своїх дій, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, уклала із ТОВ «Соловейко надії» (ЄДРПОУ: 45596472), договір № 3/08 від 01.08.2024 року про надання послуг по здійсненню догляду за дитиною до трьох років згідно державної програми «муніципальна няня», а саме: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Надалі, 28.08.2024 року, ОСОБА_4 , реалізуючи даний умисел усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, маючи намір направлений на використання підробленого документу, перебуваючи в приміщенні за адресою: м. Львів, вул. Виговського, 34, достовірно знаючи, що її донька, ОСОБА_7 , не проходила обстеження у КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» і дані, зазначені у довідці № 168 від 17.07.2024 року (форми № 080-3/о), про її захворювання є неправдивими, особисто звернулася до Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради з заявою № 1245 про призначення компенсації послуги «муніципальна няня», додавши до вказаної заяви підроблену довідку №168 від 17.07.2024 року (форми 080-3/о), видану від імені КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини», про захворювання ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на рідкісне (орфанне) захворювання, що є підставою для призначення щомісячної адресної компенсаційної виплати за здійснення догляду за дітьми до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, таким чином використала завідомо підроблений документ з метою незаконного отримання права на вказану компенсацію.
Окрім цього, ОСОБА_4 , достовірно знаючи вимоги Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» та Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, а також достовірно знаючи та усвідомлюючи, що на території України Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався, з метою незаконного отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, вчинила використання завідомо підробленого документа.
Так 01.08.2024 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , з метою отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», а саме заволодіння вказаними коштами шляхом обману в умовах воєнного стану, розуміючи суспільну небезпеку своїх дій, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, уклала із ТОВ «Соловейко надії» (ЄДРПОУ: 45596472), договір № 4/08 від 01.08.2024 року про надання послуг по здійсненню догляду за дитиною до трьох років згідно державної програми «муніципальна няня», а саме: ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В подальшому, 28.08.2024 року, ОСОБА_4 , реалізуючи даний умисел, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, маючи намір, направлений на використання підробленого документу, перебуваючи в приміщенні за адресою: м. Львів вул. Виговського, 34, достовірно знаючи, що її син, ОСОБА_8 не проходив обстеження у КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» і дані зазначені у довідці № 167 від 17.07.2024 року (форми № 080-3/о), про його захворювання є неправдивим особисто звернулась до Залізничного відділу соціального захисту управління захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради з заявою № 1246 про призначення компенсації послуги «муніципальна няня», додавши до вказаної заяви підроблену довідку № 167 від 17.07.2024 року (форми 080-3/о), видану від імені КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» про захворювання ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на рідкісне (орфанне) захворювання, що є підставою для призначення щомісячної адресної компенсаційної виплати за здійснення догляду за дітьми до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, таким чином використала завідомо підроблений документ з метою незаконного отримання права на вказану компенсацію.
Окрім цього, ОСОБА_4 , достовірно знаючи вимоги Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», а також усвідомлюючи, що на території України Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався з метою отримання грошових коштів у вигляді виплат відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, вчинила незаконне заволодіння бюджетними коштами шляхом обману в умовах воєнного стану.
Так, ОСОБА_4 , діючи в порушення нормативних актів, які регулюють питання відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, маючи умисел на пособництво у підробленні медичних довідок (форми № 080-3/о), за попередньою змовою групою осіб, достовірно знаючи про те, що 26.06.2023 року її дочка, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та син, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не проходили лікарську консультативну комісію в ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» щодо визначення стану їх захворювання, у невстановлені слідством місці та час, але не пізніше 28.07.2023 року, через інтернет ресурси придбала у невстановленої слідством особи, надавши необхідні особисті анкетні дані дочки, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також сина, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та місця їх проживання, медичні довідки № 93 та № 94 від 26.06.2023 року (форми № 080-3/о), виданих від імені ТзОВ «Медичний Центр» Лінія здоров'я», щодо стану здоров'я ОСОБА_7 та ОСОБА_7 .
Надалі, у невстановлений слідством час, але не пізніше 28.07.2023 року, ОСОБА_11 , знаходячись за адресою: АДРЕСА_1 , отримала кур'єрською доставкою від невстановленої слідством особи завідомо підроблені документи, а саме: медичні довідки № 93 та № 94 від 26.06.2023 року (форми № 080-3/о), про захворювання ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на рідкісне (орфанне) захворювання, виданих від імені ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» (ЄДРПОУ: 43433953), достовірно знаючи, що її діти, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , не проходили обстеження у зазначений медичній установі і дані у вказаній довідці про захворювання є неправдивими, з метою подальшого використання цієї довідки.
Продовжуючи свої протиправні дії, 01.07.2023 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , з метою отримання щомісячної адресної компенсаційної виплати за здійснення догляду за дітьми до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, маючи умисел на заволодіння коштами, шляхом обману в умовах воєнного стану, розуміючи суспільну небезпеку своїх дій, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, уклала із ФОП ОСОБА_9 , договори № 8/07 та № 9/07 від 01.07.2023 року, про надання послуг по здійсненню догляду за її дітьми до трьох років ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Надалі, 28.07.2023 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , реалізуючи свій злочинний умисел, діючи умисно, з корисливою метою, в особистих інтересах з метою особистого незаконного збагачення, перебуваючи в приміщенні за адресою: м. Львів, вул. Виговського 34, достовірно знаючи, що її діти, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , не проходили обстеження у ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» і дані, зазначені у довідках № 93 та № 94 від 26.06.2023 року (форми № 080-3/о), про їх захворювання є неправдивими, проте такі довідки дають їй право на призначення щомісячної адресної компенсаційної виплати за здійснення догляду за дітьми до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, особисто звернулася до Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради із заявами № 1263 та № 1265 про призначення компенсації послуги «муніципальна няня», зазначивши свій розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Приватбанк» та додавши до вказаних заяв завідомо підроблені довідки № 93 та № 94 (форми № 080-3/о) видані від імені ТОВ « Медичний центр «Лінія здоров'я», про захворювання ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на, рідкісне (орфанне) захворювання, що є підставою для призначення щомісячної адресної компенсаційної виплати за здійснення догляду за дітьми до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, таким чином використала завідомо підроблений документ з метою незаконного отримання права на вказану компенсацію.
На підставі поданих підроблених довідок № 93 та № 94 (форми № 080-3/о) виданих від імені ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» про рідкісне (орфанне) захворювання ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , та інших документів відповідно до державної програми «муніципальна няня», за період часу із 01.07.2023 року по 31.05.2024 року рішеннями Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради відповідно до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 року № 68 (зі змінами), призначено та виплачено на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Приватбанк» на ім'я ОСОБА_4 , щомісячну адресну компенсаційну виплату за здійснення догляду за дітьми до трьох років «муніципальна няня» від імені держави в особі Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на загальну суму 150 390 гривень.
Продовжуючи свій злочинний намір спрямований на заволодіння коштами, ОСОБА_4 достовірно знаючи вимоги Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, а також достовірно знаючи та усвідомлюючи, що на території України Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався, з метою отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, вчинила незаконне заволодіння бюджетними коштами шляхом обману в умовах воєнного стану.
Так, ОСОБА_4 , діючи в порушення нормативних актів, які регулюють питання відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, маючи умисел на пособництво у підробленні медичних довідок (форми 080-3/о), за попередньою змовою групою осіб, повторно, достовірно знаючи про те, що 17.07.2024 року її дочка, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та син, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не проходили лікарську консультативну комісію КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» щодо визначення стану їх захворювання, у невстановлені слідством місці та час, але не пізніше 28.08.2024 року, через інтернет ресурси придбала у невстановленої слідством особи, надавши особисті анкетні дані дочки, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та сина, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та місця їх проживання, медичні довідки № 167 та № 168 від 17.07.2024 року (форми № 080-3/о), видані від імені КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» щодо стану здоров'я ОСОБА_7 та ОСОБА_7 .
В подальшому у невстановлений слідством час, але не пізніше 28.08.2024 року, ОСОБА_4 , знаходячись за адресою АДРЕСА_1 , отримала кур'єрською доставкою від невстановленої слідством особи завідомо підроблені документи, а саме: медичні довідки № 167 та № 168 від 17.07.2024 року (форми № 080-3/о) про захворювання ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на рідкісне (орфанне) захворювання, виданих від імені КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» (ЄДРПОУ: 01996728), достовірно знаючи, що її діти, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , не проходили обстеження у зазначеній медичній установі і дані у вказаній довідці про захворювання є неправдивими, з метою подальшого використання цієї довідки.
Надалі, 28.08.2024 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , з метою отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», а саме заволодіння вказаними грошовими коштами шляхом обману в умовах воєнного стану, розуміючи суспільну небезпеку своїх дій, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, уклала із ТОВ «Соловейко надії» договори № 3/08 та № 4/08 про надання послуг по здійсненню догляду за дітьми до трьох років ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
В подальшому, 28.08.2024 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , реалізуючи свій злочинний умисел, діючи умисно, з корисливою метою, в особистих інтересах з метою особистого незаконного збагачення, перебуваючи в приміщенні за адресою: АДРЕСА_2 , достовірно знаючи, що її діти, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , не проходили обстеження у КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» і дані, зазначені у довідках № 167 та № 168 від 17.07.2024 року (форми № 080-3/о), про їх захворювання є неправдивими, проте такі довідки дають їй право на призначення щомісячної адресної компенсаційної виплати за здійснення догляду за дітьми до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, особисто звернулася до Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради із заявами № 1245, 1246 про призначення компенсації послуги «муніципальна няня», зазначивши свій розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 відкритий в АТ «Приватбанк» та додавши до вказаної заяви завідомо підробленні довідки № 167, 168 (форми № 080-3/о) від 17.07.2024 року видані від імені КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» про захворювання ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на рідкісне (орфанне) захворювання, що є підставою для призначення щомісячної адресної компенсаційної виплати за здійснення догляду за дітьми до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, таким чином використала завідомо підроблений документ з метою незаконного отримання права на вказану компенсацію.
На підставі поданих підроблених довідок № 167, 168 (форми № 080-3/о) виданих від імені КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» від 17.07.2024 року про тяжкі захворювання ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , а також актів виконаних робіт ТОВ «Соловейко надії» згідно укладених 28.08.2024 року договорів № 3/08 та № 4/08 про надання послуг по здійсненню догляду за дитиною до трьох років, та інших документів відповідно державної програми «муніципальна няня» для призначення ОСОБА_4 компенсації за послуги «муніципальна няня», за період часу із 01.08.2024 року по 31.01.2025 року рішеннями Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради відповідно до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 року № 68 (зі змінами), призначено та виплачено на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 відкритий в АТ «Приватбанк» на ім'я ОСОБА_4 щомісячну адресну компенсаційну виплату за здійснення догляду за дітьми до трьох років «муніципальна няня» від імені держави в особі Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на загальну суму 86 130 гривень.
Таким чином, ОСОБА_4 за період часу із 01.07.2023 року по 31.01.2025 року отримала від імені держави в особі Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та незаконно заволоділа чужим майном шляхом обману, в умовах воєнного стану, а саме бюджетними коштами, наданими як щомісячна адресна компенсаційна виплата за здійснення догляду за дітьми до трьох років «муніципальна няня», чим спричинила державі в особі Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради майнової шкоди на загальну суму 236 520 гривень, тобто на суму від ста до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідно до примітки ст. 185 КК України визнається значною шкодою.
Окрім цього, ОСОБА_4 , достовірно знаючи вимоги Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», а також усвідомлюючи, що на території України Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався, з метою незаконного отримання грошових коштів, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, вчинила використання завідомо підробленого документа.
Так, 28.07.2023 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , з метою отримання грошових коштів відповідно до ст. 18-5, 18-6 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», шляхом обману, в умовах воєнного стану, розуміючи суспільну небезпеку своїх дій, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, маючи намір, направлений на використання підробленого документу, достовірно знаючи, що її донька, ОСОБА_7 , не проходила обстеження у ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» і дані, зазначені у довідці № 93 від 26.06.2023 року (форми № 080-3/о), про її захворювання є неправдивими, перебуваючи в приміщенні за адресою: м. Львів, вул. Виговського, 34, особисто звернулася до Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради із письмовою заявою № 1264 про призначення допомоги відповідно до ст. 18-6 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», та надала згадану підроблену довідку, що відповідно до ст. 18-5 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» дало право на призначення їй допомоги як особі, яка доглядає за хворою дитиною, а відтак, використала завідомо підроблений документ.
Також, ОСОБА_4 , достовірно знаючи вимоги Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», а також усвідомлюючи, що на території України Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався, з метою незаконного отримання грошових коштів, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, вчинила використання завідомо підробленого документа.
Так, 28.07.2023 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , з метою отримання грошових коштів відповідно до ст. 18-5, 18-6 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», шляхом обману, в умовах воєнного стану, розуміючи суспільну небезпеку своїх дій, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, маючи намір, направлений на використання підробленого документу, достовірно знаючи, що її син, ОСОБА_8 , не проходив обстеження у ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» і дані, зазначені у довідці № 94 від 26.06.2023 року (форми № 080-3/о), про його захворювання неправдивими, перебуваючи в приміщенні за адресою: м. Львів, вул. Виговського, 34, особисто звернулася до Залізничного віддлу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради із письмовою заявою № 1266 про призначення допомоги на дитину відповідно до ст. 18-6 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», та надала згадану підроблену довідку, що відповідно до ст. 18-5 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» дало право на призначення їй допомоги як особі яка доглядає за хворою дитиною, а відтак, використала завідомо підроблений документ.
Окрім цього, ОСОБА_4 , достовірно знаючи вимоги Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», а також усвідомлюючи, що на території України Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався, з метою незаконного отримання грошових коштів, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, вчинила використання завідомо підробленого документа.
Так, 28.08.2024 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , з метою отримання грошових коштів відповідно до ст. 18-5, 18-6 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», шляхом обману, в умовах воєнного стану, розуміючи суспільну небезпеку своїх дій, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, маючи намір, направлений на використання підробленого документу, достовірно знаючи, що її донька, ОСОБА_7 , не проходила обстеження у КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» і дані, зазначені у довідці № 168 від 17.07.2024 року (форми № 080-3/о), про її захворювання є неправдивими, перебуваючи в приміщенні за адресою: м. Львів, вул. Виговського, 34, особисто звернулася до Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради із письмовою заявою № 1000000000240040201870 про призначення допомоги як особі яка доглядає за хворою дитиною, відповідно до ст. 18-6 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», та надала згадану підроблену довідку, що відповідно до ст. 18-5 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» дало право на призначення їй допомоги на дитину, а відтак, використала завідомо підроблений документ.
Також, ОСОБА_4 , достовірно знаючи вимоги Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», а також усвідомлюючи, що на території України Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався, з метою незаконного отримання грошових коштів, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, вчинила використання завідомо підробленого документа.
Так, 28.08.2024 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , з метою отримання грошових коштів відповідно до ст. 18-5, 18-6 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», шляхом обману, в умовах воєнного стану, розуміючи суспільну небезпеку своїх дій, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, маючи намір, направлений на використання підробленого документу, достовірно знаючи, що її син, ОСОБА_8 , не проходив обстеження у КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» і дані, зазначені у довідці № 167 від 17.07.2024 року (форми № 080-3/o), про його захворювання є неправдивими, перебуваючи в приміщенні за адресою: м. Львів, вул. Виговського, 34, особисто звернулася до Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради із письмовою заявою № 10000000000240040202016 про призначення допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною відповідно до ст. 18-6 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», та надала згадану підроблену довідку, що відповідно до ст. 18-5 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» дало право на призначення їй допомоги на дитину, а відтак, використала завідомо підроблений документ.
Окрім цього, ОСОБА_4 , достовірно знаючи вимоги Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», а також усвідомлюючи, що на території України Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 року введено воєнний стан, який неодноразово продовжувався, з метою отримання грошових коштів у вигляді виплат відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, вчинила незаконне заволодіння бюджетними коштами шляхом обману, повторно, в умовах воєнного стану.
Так, ОСОБА_4 , діючи в порушення нормативних актів, які регулюють питання відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, маючи умисел на пособництво у підробленні медичних довідок (форми № 080-3/0), за попередньою змовою групою осіб, достовірно знаючи про те, що 26.06.2023 року її дочка, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та син, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не проходили лікарську консультативну комісію в ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» щодо визначення стану їх захворювання, у невстановлені слідством місці та час, але не пізніше 28.07.2023 року, через інтернет ресурси придбала у невстановленої слідством особи, надавши необхідні особисті анкетні дані дочки, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а також сина, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та місця їх проживання, медичні довідки № 93 та № 94 від 26.06.2023 року (форми № 080-3/о), виданих від імені ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я», щодо стану здоров'я ОСОБА_7 та ОСОБА_7 .
Надалі, у невстановлений слідством час, але не пізніше 28.07.2023 року, ОСОБА_4 , знаходячись за адресою: АДРЕСА_1 , отримала кур'єрською доставкою від невстановленої слідством особи завідомо підроблені документи, а саме: медичні довідки № 93 та № 94 від 26.06.2023 року (форми № 080-3/о), про захворювання ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на рідкісне (орфанне) захворювання, виданих від імені ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» (ЄДРПОУ: 43433953), достовірно знаючи, що її діти, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , не проходили обстеження у зазначеній медичній установі і дані у вказаних довідках про захворювання є неправдивими, з метою подальшого використання цієї довідки.
Продовжуючи свої протиправні дії, 28.07.2023 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , реалізуючи свій злочинний умисел, діючи умисно, з корисливою метою, в особистих інтересах, з метою особистого незаконного збагачення, перебуваючи в приміщенні за адресою: АДРЕСА_2 , всупереч Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», достовірно знаючи, що її діти, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , не проходили обстеження у ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» і дані, зазначені у довідках № 93 та № 94 від 26.06.2023 року (форми № 080-3/о), про їх захворювання є неправдивими, проте такі довідки дають їй право на призначення допомоги як особі, яка доглядає за хворими дітьми, особисто звернулася до Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради із письмовими заявами № 1266 та № 1264, в яких вказала номер свого розрахункового рахунку НОМЕР_1 , відкритого в банку АТ «ПриватБанк» на її ім'я, про призначення допомоги особі, яка доглядає за хворими дітьми, додавши до вказаних заяв завідомо підроблені довідки № 93 та № 94 від 26.06.2023 року (форми № 080-3/0), видані від імені ТОВ «Медичний центр «Лінія здоров'я» про захворювання ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на тяжке рідкісне (орфанне) захворювання, які відповідно до ст. 18-6 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» надають право на призначення допомоги одному з батьків, який постійно проживає та здійснює догляд за дітьми, щомісячно в розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для дітей відповідного віку на підставі поданих заявником документів, зокрема, що підтверджують захворювання дітей.
На підставі поданих документів про призначення виплат, ОСОБА_4 , відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» за період часу із 01.06.2023 року по 31.06.2024 року відповідно до рішень Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на підставі виплат відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» призначено допомогу як особі, яка доглядає за хворими дітьми, від імені держави в особі Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та перераховано на розрахунковий рахунок НОМЕР_1 , відкритий в банку АТ «ПриватБанк» на ім'я ОСОБА_4 , грошові кошти на загальну суму 108 124 гривні 64 копійки.
Окрім цього, ОСОБА_4 , діючи в порушення нормативних актів, які регулюють питання відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 року, маючи умисел на пособництво у підробленні медичних довідок (форми 080-3/о), за попередньою змовою групою осіб, повторно, достовірно знаючи про те, що 17.07.2024 року її дочка, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та син, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , не проходили лікарську консультативну комісію КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» щодо визначення стану їх захворювання, у невстановлені слідством місці та час, але не пізніше 28.08.2024 року, через інтернет ресурси придбала у невстановленої слідством особи, надавши особисті анкетні дані дочки, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та сина, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та місця їх проживання, медичні довідки № 167 та № 168 від 17.07.2024 року (форми № 080-3/о), видані від імені КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» щодо стану здоров'я ОСОБА_7 та ОСОБА_10 .
В подальшому у невстановлений слідством час, але не пізніше 28.08.2024 року, ОСОБА_4 , знаходячись за адресою АДРЕСА_1 , отримала кур'єрською доставкою від невстановленої слідством особи завідомо підроблені документи, а саме: медичні довідки № 167 та № 168 від 17.07.2024 року (форми № 080-3/о) про захворювання ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на рідкісне (орфанне) захворювання, виданих від імені КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» (ЄДРПОУ: 01996728), достовірно знаючи, що її діти, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , не проходили обстеження у зазначеній медичній установі і дані у вказаних довідках про захворювання є неправдивими, з метою подальшого використання цієї довідки.
Продовжуючи свій злочинний намір, 28.08.2024 року, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , реалізуючи свій злочинний умисел, діючи умисно, з корисливою метою, в особистих інтересах з метою особистого незаконного збагачення, перебуваючи в приміщенні за адресою: АДРЕСА_2 , всупереч Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», достовірно знаючи, що її діти, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , не проходили обстеження у КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» і дані, зазначені у довідках № 167 та № 168 від 17.07.2024 року (форми № 080-3/о), про їх захворювання є неправдивими, проте такі довідки дають їй право на призначення допомоги як особі, яка доглядає за хворими дітьми, особисто звернулася до Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради із письмовими заявами № 1266 та № 1264, в яких вказала номер свого розрахункового рахунку НОМЕР_1 , відкритого в банку АТ «ПриватБанк» на її ім'я, про призначення допомоги особі, яка доглядає за хворими дітьми, додавши до вказаних заяв завідомо підроблені довідки № 167 та № 168 від 17.07.2024 року (форми 080-3/о), видані від імені КНП ЛОР «Клінічний центр дитячої медицини» про захворювання ОСОБА_7 та ОСОБА_8 на рідкісне (орфанне) захворювання, які відповідно до ст. 18-6 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» надають право на призначення допомоги одному з батьків, який постійно проживає та здійсню догляд за дітьми, щомісячно в розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для дітей відповідного віку на підставі поданих заявником документів, зокрема, шо підтверджують захворювання дітей.
На підставі поданих документів про призначення виплат, ОСОБА_4 , відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» за період часу із 01.07.2024 року по 31.01.2025 року відповідно до рішень Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради на підставі виплат відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», призначено допомогу як особі, яка доглядає за хворими дітьми, від імені держави в особі Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та перераховано на розрахунковий рахунок НОМЕР_1 , відкритий в банку АТ «ПриватБанк» на ім'я ОСОБА_4 , на загальну суму 70 441 гривня 16 копійок.
Таким чином, ОСОБА_4 , за період часу із 01.07.2023 року по 31.01.2025 року отримала від держави в особі Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради та незаконно заволоділа чужим майном шляхом обману, повторно, в умовах воєнного стану, а саме грошовими коштами державного бюджету, наданими як допомога особі, яка доглядає за хворими дітьми відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», чим спричинила державі в особі Залізничного відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради майнової шкоди на загальну суму 178 565 гривень 80 копійок, тобто на суму від ста до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідно до примітки ст. 185 КК України визнається значною шкодою.
Дії ОСОБА_4 кваліфіковано за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 190 КК України, як пособництво в підробленні офіційного документа, який видається та посвідчується установою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права, з метою використання його іншою особою, за попередньою змовою групою, пособництво в підробленні офіційного документа, який видається та посвідчується установою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права, з метою використання його іншою особою, за попередньою змовою групою, повторно, використанні завідомо підробленого документу, заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайстві), в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайстві), вчиненому повторно, в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому.
У судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_4 повністю визнала вину у вчиненому та підтвердила обставини вчинення кримінальних правопорушень, які викладені в обвинувальному акті. У скоєному щиро розкаюється, жалкує про свій вчинок, обіцяє у майбутньому не скоювати правопорушень та просить її суворо не карати. Також зазначила, що цивільний позов визнає в повному обсязі, зобов'язується відшкодувати завдану шкоду. Зазначила, що частково вже відшкодувала шкоду,щопідтверджується долученою квитанцією.
Враховуючи те, що обвинувачена не заперечувала фактичні обставини та судом було встановлено, що вона правильно розуміє зміст цих обставин, переконавшись у добровільності та істинності її позиції, суд, роз'яснивши учасникам процесу, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку, визнав не доцільним дослідження інших доказів по справі, обмежився допитом обвинуваченої.
Крім повного визнання вини обвинуваченою, її винуватість у вчиненні кримінальних правопорушень повністю і об'єктивно стверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами, показаннями обвинуваченої, доказами, що характеризують особу обвинуваченої.
З огляду на наведене, суд дійшов висновку, що винуватість ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, які їй інкриміновані, доведена повністю.
Виходячи з вимог ст. 337 КПК України, зокрема те, що судовий розгляд проводиться лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акту, суд, розглянувши дане кримінальне провадження, дійшов висновку, що кваліфікація дій обвинуваченої ОСОБА_4 за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 190 КК України є правильною, оскільки вона вчинила пособництво в підробленні офіційного документа, який видається та посвідчується установою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права, з метою використання його іншою особою, за попередньою змовою групою, пособництво в підробленні офіційного документа, який видається та посвідчується установою, яка має право видавати чи посвідчувати такі документи, і який надає права, з метою використання його іншою особою, за попередньою змовою групою, повторно, використанні завідомо підробленого документу, заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайстві), в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайстві), вчиненому повторно, в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому.
Відповідно до п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.2003 року № 7 «Про практику призначення судами покарання» (із змінами станом на 06.11.2009 року) при призначенні покарання в кожному випадку суди мають суворо додержувати вимог ст. 65 КК України стосовно загальних засад призначення покарання, оскільки саме через останні реалізуються принципи законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання.
Згідно п. 3 вказаної Постанови, визначаючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, суди повинні виходити з класифікації злочинів (ст. 12 КК України), а також із особливостей конкретного злочину й обставин його вчинення (форма вини, мотив і мета, спосіб, стадія вчинення, кількість епізодів злочинної діяльності, роль кожного зі співучасників, якщо злочин вчинено групою осіб, характер і ступінь тяжкості наслідків, що настали, тощо).
У відповідності до ст. 12 КК України ОСОБА_4 вчинила кримінальний проступок передбачений ч. 4 ст. 358 КК України та нетяжкі злочини передбачені ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 3 ст. 190 КК України.
Обставинами, що пом'якшують покарання ОСОБА_4 є щире каяття.
Обставин, які обтяжують покарання ОСОБА_4 , - не встановлено.
Вирішуючи питання про обрання міри покарання обвинуваченій ОСОБА_4 , суд врахував ступінь тяжкості вчинених кримінальних правопорушень, обставини, при яких їх вчинено, та особу обвинуваченої. Зокрема те, що ОСОБА_4 щиро розкаялася у вчиненому, не перебуває на обліку в психоневрологічному чи наркологічному диспансері, за місцем проживання характеризується позитивно, раніше не судима, має на утримані двоє малолітніх дітей, частково відшкодувала шкоду та приходить до висновку, що для виправлення, перевиховання обвинуваченої і для попередження вчинення нею нових кримінальних правопорушень у майбутньому, справедливим та достатнім буде обрати їй покарання за кожне кримінальне правопорушення в межах санкцій ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 190 КК України.
Згідно з ч. 1 ст. 70 КК України при сукупності кримінальних правопорушень, суд призначивши покарання за кожне кримінальне правопорушення окремо, визначає остаточне покарання шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим або шляхом повного чи часткового складання призначених покарань.
Таким чином, остаточне покарання обвинуваченій слід обрати на підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень, враховуючи характер та співвідношення тяжкості злочинних діянь, їх наслідки, ступінь суспільної небезпечності скоєних кримінальних правопорушень, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим.
Щодо заявленого цивільного позову про стягнення з обвинуваченої майнової шкоди, з урахуванням частково сплачених останньою коштів, суд зазначає наступне.
Відповідно до вимог ст. 1166 ЦК України, майнова шкода завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Згідно з ст. 127, 128 КПК України, шкода, завдана кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, може бути стягнута судовим рішенням за результатами розгляду цивільного позову в кримінальному провадженні.
Положеннями ст. 129 КПК України передбачено, що ухвалюючи обвинувальний вирок, суд залежно від доведеності підстав і розміру позову задовольняє цивільний позов повністю або частково чи відмовляє в ньому.
Враховуючи наведене, оскільки кримінальним правопорушенням завдано матеріальних збитків потерпілому на загальну суму 415 085,80 грн., що підтверджується матеріалами кримінального провадження, обвинуваченою сплачено частину коштів у розмірі 46 612,64 грн., про що зазначено прокурором у судовому засіданні та долучено платіжну інструкцію на підтвердження платежу, обвинувачена визнає цивільний позов повністю, вину у вчиненні кримінальних правопорушень визнала, а тому цивільний позов слід задовольнити, стягнути з обвинуваченої на користь держави в особі Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради 368 473,16 грн. заподіяної майнової шкоди.
Запобіжний захід у виді нічного домашнього арешту не продовжувався.
Витрати на залучення експерта відсутні.
Речові докази у даному кримінальному провадженні відсутні.
Керуючись ст. 124, 368-371, 373, 374 КПК України, суд
ухвалив:
ОСОБА_4 визнати винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 190 КК України, і призначити їй покарання:
- за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 358 КК України - у виді 2 (двох) років позбавлення волі;
- за ч. 4 ст. 358 КК України - у виді 1 (одного) року пробаційного нагляду;
- за ч. 3 ст. 190 КК України - у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_4 остаточне покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на 2 (два) роки, якщо вона протягом встановленого іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на неї обов'язки.
На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_4 такі обов'язки:
1) періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Цивільний позов - задовольнити повністю. Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави в особі Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради завдану матеріальну шкоду у розмірі 368 473 (триста шістдесят вісім тисяч чотириста сімдесят три) грн. 16 коп.
Вирок не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду і дослідження яких було визнано судом недоцільним, відповідно до положень ч. 3 ст. 349 КПК України. З інших підстав вирок може бути оскаржений до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд м. Львова протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.
Суддя: ОСОБА_1
Оригінал вироку.