"11" вересня 2025 р. Справа №926/919/25
м. Львів
Західний апеляційний господарський суд у складі:
головуючого - судді МАТУЩАКА О.І.
суддів КРАВЧУК Н.М.
СКРИПЧУК О.С.
за участю секретаря судового засідання - ТЕЛИНЬКО Я.П.
представники сторін в судове засідання не з?явилися
розглянувши апеляційну скаргу Департаменту інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради (вх.ЗАГС №01- 05/2355/25 від 30.07.2025)
на рішення Господарського суду Чернівецької області від 03.07.2025 (повне рішення -10.07.2025, суддя Миронюк С.О.)
у справі №926/919/25
за позовом приватного підприємства Алекс Промбуд, м.Чернівці
до Департаменту інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради, м. Чернівці
про стягнення заборгованості в сумі 728448,29 грн
Західний апеляційний господарський суд ухвалою від 04.08.2025 відкрив апеляційне провадження за апеляційною скаргою Департаменту інфраструктури та благоустрою Чернівецької міської ради на рішення Господарського суду Чернівецької області від 03.07.2025 та призначив справу №926/919/25 до розгляду у судовому засіданні на 11.09.2025 о 12 год 00 хв.
28.08.2025 через систему “ Електронний суд» представник позивача - адвокат Іванов Сергій Вікторович сформував відзив на апеляційну скаргу.
11.09.2025 через систему “ Електронний суд» представник скаржника - Фуркало С.О. сформував клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з перебуванням у відпустці.
Учасники судового процесу присутності своїх представників у судове засідання не забезпечили, тому з метою повного, обєктивного та всебічного розгляду справи, судова колегія дійшла висновку про відкладення розгляду справи.
Необхідно зазначити, що згідно зі статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи у відповідності до вимог матеріального та процесуального законів.
В рішенні Європейського Суду з прав людини у справі “Папазова та інші проти України» від 15.03.2012 Суд зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника.
Беручи до уваги викладене, керуючись ст. 197, 216, 234, 273 ГПК України, суд, -
1. Відкласти розгляд справи №926/919/25 на 16.10.2025 о 10 год 30 хв, який відбудеться у приміщенні Західного апеляційного господарського суду за адресою: м.Львів, вул.Личаківська, 81 в залі судового засідання №2.
2. Судове засідання, яке призначене на 16.10.2025 о 10 год 30 хв з представником скаржника - Фуркалом С.О. провести в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
3. Довести до відома учасників провадження у справі, що явка їх представників в судове засідання не є обов'язковою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.
Головуючий (суддя-доповідач) О.І. МАТУЩАК
Судді Н.М.КРАВЧУК
О.С.СКРИПЧУК