Ухвала від 12.09.2025 по справі 759/14354/25

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кп/759/1593/25

ун. № 759/14354/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2025 року Святошинський районний суд міста Києва в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря ОСОБА_2

провівши в приміщенні суду у відкритому судовому засіданні в м. Києві в режимі відеоконференції судове засідання за клопотанням прокурора про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_3 , подане у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025100080001411 від 18.04.2025 року за ознаками вчинення суспільно небезпечних діянь, що підпадають під ознаки діянь, передбачених ч.1 ст.296, ч.2 ст.345, ч.1 ст.309 КК України,

сторони кримінального провадження: прокурор: ОСОБА_4 ,

захисник: ОСОБА_5 ,

особа, стосовно якої вирішується питання про застосування примусових заходів медичного характеру: ОСОБА_3 ,

встановив:

У провадженні Святошинського районного суду міста Києва 11.02.2025 знаходиться клопотання прокурора про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_3 , подане у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025100080001411 від 18.04.2025 року за ознаками вчинення суспільно небезпечних діянь, що підпадають під ознаки діянь, передбачених ч.1 ст.296, ч.2 ст.345, ч.1 ст.309 КК України,

Прокурор подав письмове клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді поміщення ОСОБА_3 до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку.

Захисник ОСОБА_5 та ОСОБА_3 покладались на розсуд суду.

Вислухавши доводи прокурора та думку захисника і особи, стосовно якої вирішується питання про застосування примусових заходів медичного характеру, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 503 КПК України кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру, передбачених законом України про кримінальну відповідальність, здійснюється за наявності достатніх підстав вважати, що особа вчинила суспільно небезпечне діяння, передбачене законом України про кримінальну відповідальність, у стані неосудності.

Згідно з положеннями ст. 508 КПК України до особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, можуть бути застосовані судом такі запобіжні заходи: 1) передання на піклування опікунам, близьким родичам чи членам сім'ї з обов'язковим лікарським наглядом; 2) поміщення до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають її небезпечну поведінку. Передбачені частиною першою цієї статті запобіжні заходи застосовуються судом до особи з моменту встановлення факту розладу психічної діяльності чи психічної хвороби. Застосування передбачених запобіжних заходів здійснюється згідно із загальними правилами, передбаченими цим Кодексом.

Відповідно до положень ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

З огляду на вказане, суд вважає, що ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які були підставою для обрання ОСОБА_3 запобіжного заходу під час досудового розслідування, продовжують існувати. Так, ОСОБА_3 може вчинити спроби переховуватися від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків, вчинити інше кримінальне правопорушення. Також при продовженні ОСОБА_3 запобіжного заходу суд враховує висновок судово-психіатричного експерта №926 від 17.06.2025, відповідно до якого ОСОБА_3 становить суспільну небезпеку і потребує поміщення його в спеціальний заклад для надання стаціонарної психіатричної допомоги, а також запобігання вчинення ним суспільно небезпечних діянь.

За таких обставин, суд вважає, що застосування іншого запобіжного заходу є неможливим з урахуванням його небезпечної поведінки, про що вказує характер його дій, викладених у клопотанні та встановлених в підготовчому засіданні.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_3 на час судового розгляду, необхідно продовжити запобіжний захід у вигляді поміщення останнього до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку.

Керуючись ст. 177, 178, 336, 369-372, 376, 503, 508 КПК України, суд,

постановив:

Клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді поміщення ОСОБА_3 до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку, - задовольнити.

Продовжити на час судового розгляду стосовно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді поміщення останнього до закладу з надання психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку - Дніпровській філії "Спеціальний заклад з надання психіатричної допомоги" Держаної установи "Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров"я України, що за адресою:м.Дніпро, вул. Надії Алексєєнко, 84.

Визначити строк дії ухвали в частині обраного запобіжного заходу щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до 10.11.2025 включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний текст ухвали складено та оголошено 17.09.2025 року.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
130253870
Наступний документ
130253873
Інформація про рішення:
№ рішення: 130253871
№ справи: 759/14354/25
Дата рішення: 12.09.2025
Дата публікації: 18.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Святошинський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та кримінальні правопорушення проти журналістів; Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Направлено до апеляційного суду (28.10.2025)
Дата надходження: 30.06.2025
Розклад засідань:
15.07.2025 14:00 Святошинський районний суд міста Києва
28.07.2025 11:00 Святошинський районний суд міста Києва
29.08.2025 10:30 Святошинський районний суд міста Києва
26.09.2025 11:00 Святошинський районний суд міста Києва