Справа № 161/18405/25
Провадження № 3/161/5814/25
15 вересня 2025 року м.Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Антіпова Т.А., вивчивши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
за ч. 1 ст. 155-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшли матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП.
З протоколу № 002964/607/07-05 від 29.08.2025 року, та акту фактичної перевірки від 29.08.2025 року №24238/Ж5/03-20-07-05/348551006, вбачається, що ГО Торгівельний павільйон «Семерічка», розташований за адресою: Волинська область, Луцький район, село Копачівка, вулиця Рожищенська, будинок 2/б. Платником податків є ОСОБА_2 , податкова адреса платників податків: АДРЕСА_2 .
За загальним правилом, встановленим ч. 1ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Розгляд справ за ч. 1 ст.155-1 КУпАП відповідно до ст.276 КУпАП не передбачає альтернативної підсудності.
Відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX".
Таким чином за наслідками незавершеної адміністративної реформи, Рожищенський район Волинської області залишається в межах територіальної юрисдикції Рожищенського районного суду Волинської області.
Однак, в порушення вищевказаних положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», матеріали справи про вчинення ОСОБА_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП, були передані на розгляд саме до Луцького міськрайонного суду Волинської області.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про необхідність передання матеріалів справи про вчинення ОСОБА_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП, до Рожищенського районного суду Волинської області, за місцем вчинення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, адміністративного правопорушення.
Приймаючи до уваги викладене, враховуючи, що місцем вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП, є податкова адреса платників податків: АДРЕСА_2 , матеріали справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП підлягають до передання на розгляд до Рожищенського районного суду Волинської області.
Керуючись ст.ст. 256, 276 КУпАП України, -
Матеріали справи № 161/18405/25 про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП, передати на розгляд до Рожищенського районного суду Волинської області.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Т.А. Антіпова