Справа №155/1380/25
Провадження №3/155/683/25
16.09.2025 м. Горохів
Суддя Горохівського районного суду Волинської області Яремчук С.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , адміністратор магазину «Продукти», за скоєння нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КпАП України,
При проведенні фактичної перевірки в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою АДРЕСА_2 , де здійснює господарську діяльність ФОП ОСОБА_2 , встановлено, що ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , згідно акта практичної перевірки від 12.08.2025 року бланк №003886 порушила вимоги п. 1, 2 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі і громадського харчування та послуг», а саме: 12.08.2025 року о 14:15 год в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_2 » придбано пиво «Земан Традиційне» 2 пляшки на суму 60,00 грн та сигарети «Sobranie Gold» на суму 110,00 грн, розрахункова операція проведена адміністратором ОСОБА_1 без застосування реєстратора розрахункових операцій та без надання покупцю фіскального чека, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.155-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, хоча належним чином повідомлялась про дату, час та місце розгляду справи за зазначеною у протоколі адресою місця проживання, шляхом надіслання судової повістки про виклик до суду. Остання в протоколі про адміністративне правопорушення в графі «пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності», вказалала, що «з порушеням згідна, просить протокол розглянути без її участі», про що свідчить її особистий підпис. Клопотання про відкладення розгляду справи не подала, причин неявки в судові засідання не повідомила.
Враховуючи, що ОСОБА_1 не виявила бажання взяти участь в судовому засіданні, вважаю можливим здійснити розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП, справи про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, не входять до переліку справ, розгляд яких здійснюються за обов'язкової присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, приходжу до наступного висновку.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КпАП України, стверджується матеріалами справи:
протоколом про адміністративне правопорушення №002939/569/07-05 від 12.08.2025 р.;
актом фактичної перевірки №003886 від 12.08.2025р., згідно якого при проведенні перевірки магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться в АДРЕСА_2 встановлено, що при проведенні розрахункових операцій через РРО, фіскальний номер 3000771242, суб'єктом господарювання не забезпечено використання режиму програмування для підакцизних товарів із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД при реалізації тютюнових виробів. Також в ході аналізу інформації, яка міститься в інформаційній системі ДПС України, (дані СОД РРО ДПС України) встановлено, що суб'єктом господарювання в період з 01.01.2022р. по 11.08.2025р. при проведенні розрахункових операцій з реалізації алкогольних напоїв маркованих марками акцизного податку через РРО ф.н. НОМЕР_2 не забезпечено створення та надання покупцям в обов'язковому порядку розрахункових документів встановленої форми та змісту із зазначенням обов'язкового реквізиту - цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) на загальну суму 6852,00 грн. Також суб'єктом господарювання до перевірки не надано документи (видаткові накладні, тощо), які підтверджують походження товарів, за місцем їх реалізації та у відповідності до вимог чинного законодавства повинні бути відображені у відповідному обліку (формі обліку товарних запасів) на загальну суму 5500,00 грн.
наказом Головного управління ДПС у Волинській області Державної податкової служби України від 06 серпня 2025 року за №2699-п про проведення фактичної перевірки СГ ОСОБА_2 , відповідно до якого наказано забезпечити проведення фактичної перевірки магазину « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою АДРЕСА_2 ;
та іншими письмовими доказами.
Диспозицією ч.1 ст.155-1 КУпАП передбачено відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до п. 1, 2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов'язані:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні реєстратори розрахункових операцій зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Таким чином, враховуючи вищенаведені докази, які в своїй сукупності відповідають фактичним обставинам справи і узгоджуються між собою, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Визначаючи вид та міру адміністративного стягнення, яке слід накласти на ОСОБА_1 суддя, враховуючи фактичні обставини справи, характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до адміністративних правопорушень в галузі торгівлі, громадського харчування, сфери послуг, особу правопорушника, відомості про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності в матеріалах справи відсутні, відсутність обставин, що обтяжують її відповідальність, вважає, що на неї слід накласти стягнення в межах санкції статті, за якою особа притягується до адміністративної відповідальності, у виді штрафу.
Дана міра адміністративного стягнення буде необхідною і достатньою для попередження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в скоєнні нових адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відомостей про наявність у правопорушника пільг по сплаті судового збору, які передбачені ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», матеріали справи не містять.
Отже, на підставі ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника слід стягнути судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.
Керуючись ст.ст. 33, 38, 40-1, ч.1 ст.155-1, 221, п.7 ст.247, 283, п.1 ч.1 ст.284 КУпАП, суддя-
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 (тридцять чотири) гривні.
У випадку добровільної несплати штрафу відповідно до ст.308 КУпАП його розмір стягнути з ОСОБА_1 у подвійному розмірі.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь держави 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок. судового збору за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Горохівський районний суд Волинської області.
Суддя Горохівського районного суду
Волинської області Яремчук С.М.