15 вересня 2025 року м. Кропивницький Справа № 340/4524/25
Кіровоградський окружний адміністративний суду у складі судді Черниш О.А.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 )
відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7-А, код ЄДРПОУ 20632802)
про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо непроведення перерахунку та виплати їй пенсії на підставі довідки №8008 від 08.10.2021 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, виданої державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області";
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести з 15.02.2024 року перерахунок та виплату їй пенсії на підставі довідки №8008 від 08.10.2021 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, виданої державною установою "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області", та виплатити різницю між фактично отриманими та належними до сплати сумами пенсії, а також нарахувати та виплатити відповідно до частини другої статті 55 Закону №2262 компенсацію втрати частини доходів.
Ухвалою судді від 07.07.2025 року відкрито провадження в адміністративній справі та вирішено розглядати її за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву із запереченнями проти позову, мотивованими тим, що пенсія у разі втрати годувальника призначені позивачці у лютому 2024 року, виходячи із грошового забезпечення померлого годувальника, визначеного станом на 01.01.2016 року. Правові підстави для перерахунку її пенсії відсутні, оскільки грошове забезпечення поліцейських не підвищувалося, а Кабінет Міністрів України не приймав рішення щодо перерахунку таких пенсій.
Розглянувши справу в порядку спрощеного (письмового) провадження, суд установив такі обставини та дійшов до таких висновків.
Чоловік позивачки - ОСОБА_2 - проходив службу в органах внутрішніх справ, з якої був звільнений у 2005 році.
Після звільнення зі служби йому призначено довічну пенсія за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 58 % відповідних сум грошового забезпечення.
У квітні 2018 року ГУ ПФУ в Кіровоградській області відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", на підставі довідки УМВС України в Кіровоградській області №8008 від 06.04.2017 року здійснило з 01.01.2016 року перерахунок пенсії ОСОБА_2 у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення поліцейських за постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" за нормами, чинними на січень 2016 року.
У жовтні 2021 року Державна установа "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області" за заявою ОСОБА_2 оформила та видала йому оновлену довідку №8008 від 08.10.2021 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, за прирівняною посадою поліцейського за нормами, чинними на листопад 2019 року.
Оскільки відповідач відмовився провести перерахунок пенсії ОСОБА_2 , той звернувся до суду з відповідним позовом.
Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 21.02.2022 року у справі №340/9567/21, залишеним без змін постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 01.06.2022 року, позов ОСОБА_2 задоволено та зобов'язано ГУ ПФУ в Кіровоградській області здійснити з 01.12.2019 року перерахунок та виплату йому пенсії на підставі довідки ДУ "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області" №8008 від 08.10.2021 року, з урахуванням раніше виплачених сум.
У червні 2022 року ГУ ПФУ в Кіровоградській області на виконання цього рішення суду здійснило з 01.12.2019 року перерахунок пенсії ОСОБА_2 на підставі довідки ДУ "Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Кіровоградській області" №8008 від 08.10.2021 року.
У жовтні 2022 року ОСОБА_2 помер, а його особовий рахунок закрито.
У лютому 2024 року ОСОБА_1 , яка досягла віку 60 років, звернулася до ГУ ПФУ в Кіровоградській області із заявою про призначення їй пенсії в разі втрати годувальника.
Відповідач за цієї заявою призначив позивачці з 15.02.2024 року пенсію у разі втрати годувальника на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 30 % грошового забезпечення померлого годувальника, визначеного у довідці №8008 від 06.04.2017 року.
Позивачка 26.06.2025 року звернулася до ГУ ПФУ в Кіровоградській області із заявою, у якій просила провести перерахунок її пенсії на підставі довідки №8008 від 08.10.2021 року.
На цю заяву відповідач надав позивачці відповідь від 30.06.2025 року, у якій повідомив, що підстави для перерахунку пенсії відсутні.
Не погоджуючись із такою відмовою, позивачка звернулася до суду з цим позовом.
Вирішуючи спір, суд виходив з того, що умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ, та членів їх сімей визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992 pоку (надалі - Закон №2262-XII).
Частиною 3 статті 1 цього Закону передбачено, що члени сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули чи померли або пропали безвісти, мають право на пенсію в разі втрати годувальника.
Відповідно до статті 10 Закону №2262-XII призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.
Згідно з частинами 1, 2, 4 статті 30 Закону №2262-XII право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які перебували на їх утриманні (стаття 31).
Незалежно від перебування на утриманні годувальника пенсія призначається: непрацездатним дітям; непрацездатним батькам і дружині (чоловікові), якщо вони після смерті годувальника втратили джерело засобів до існування, а також непрацездатним батькам і дружині (чоловікові) військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули чи померли або пропали безвісти в період проходження служби або пізніше внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що мали місце під час служби.
Непрацездатними членами сім'ї вважаються:
б) батьки та дружина (чоловік), якщо вони досягли віку, що дає право на призначення пенсії за віком, встановленого частиною першою статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (незалежно від тривалості страхового стажу), або є особами з інвалідністю.
Згідно зі статтею 36 Закону №2262-XII пенсії в разі втрати годувальника призначаються в таких розмірах: б) сім'ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби, - 30 процентів заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї.
Статтею 40 Закону №2262-XII передбачено, що пенсія в разі втрати годувальника встановлюється на весь період, протягом якого член сім'ї померлого вважається непрацездатним (стаття 30), а членам сім'ї, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", - довічно.
Відповідно до частин 3, 18 статті 43 Закону №2262-XII пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
За правилами статті 45 Закону №2262-XII сім'ям пенсіонерів з числа військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, пенсії в разі втрати годувальника обчислюються з того ж грошового забезпечення (заробітку), з якого було обчислено пенсію годувальникові.
Статтею 49 Закону №2262-XII передбачено, що пенсію згідно з цим Законом призначають органи Пенсійного фонду України.
Строки призначення пенсій установлені статтею 50 Закону №2262-XII, а строки перерахунку пенсій - статтею 51 цього Закону.
Згідно з частиною 2 статті 50 Закону №2262-XII членам сімей осіб з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, та пенсіонерів з їх числа, які набули право на пенсію після смерті годувальника, - з дня виникнення права на пенсію, а батькам або дружині (чоловікові), які набули право на пенсію у разі втрати годувальника, - з дня звернення за пенсією.
Відповідно до частин 2, 3 статті 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам, які мають право на пенсію за цим Законом, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Згідно з частинами 1, 2 статті 63 Закону №2262-XII перерахунок раніше призначених пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Частинами 3, 4 статті 63 Закону №2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 року за №135/13402, затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (надалі - Порядок №3-1).
Згідно з пунктами 3, 11 розділу І Порядку №3-1 заява про призначення пенсії в разі втрати годувальника за померлого годувальника, який отримував пенсію відповідно до Закону, перерахунок, поновлення пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший (заява про призначення/перерахунок пенсії (додаток 1 до цього Порядку)) подається заявником до органу, що призначає пенсію.
У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, заявнику (посадовій особі уповноваженого органу (структурного підрозділу)) роз'яснюється, які документи необхідно подати додатково. При поданні цих документів до закінчення тримісячного строку з дня отримання роз'яснення днем звернення за призначенням пенсії вважається день подання заяви або дата відправлення документів уповноваженим органом (структурним підрозділом) поштою, або дата реєстрації заяви на вебпорталі або засобами Порталу Дія.
Відповідно до пункту 5 розділу IV Порядку №3-1 рішення за результатами розгляду заяви про призначення, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший приймається з урахуванням: 2) якщо поданих документів достатньо для визначення права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі цих документів. При надходженні документів, про необхідність надання яких у визначений строк було письмово повідомлено заявника, розмір пенсії переглядається з дати призначення. У разі надходження таких документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується за заявою особи з урахуванням строків, передбачених частиною другою статті 51 Закону.
Пунктом 9 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб" передбачено, що пенсії, що призначаються членам сім'ї померлих (загиблих) осіб з числа осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, обчислюються в порядку, передбаченому пунктом 7 цієї постанови, з відповідних видів грошового забезпечення, з яких підлягала обчисленню пенсія годувальнику.
Членам сім'ї померлих пенсіонерів з числа зазначених військовослужбовців, осіб, зазначених у пунктах "б"-"д", "ж" і "з" статті 1-2 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", пенсії обчислюються з відповідних видів грошового забезпечення, з яких була обчислена (перерахована) або підлягала перерахуванню пенсія годувальнику.
Суд установив, що позивачці як непрацездатному члену сім'ї (дружині) померлого ОСОБА_2 , яка досягла пенсійного віку, з 15.02.2024 року за її заявою призначена пенсія в разі втрати годувальника на підставі пункту "б" частини 1 статті 36 Закону №2262-XII у розмірі 30 % грошового забезпечення годувальника. Розмір пенсії обчислений за документами, що містилися у пенсійній справі ОСОБА_2 , зокрема із грошового забезпечення, визначеного за прирівняною посадою за нормами, чинними на січень 2016 року, згідно з довідкою УМВС України в Кіровоградській області №8008 від 06.04.2017 року (8104, 20 грн.).
При обчисленні основного розміру пенсії позивачки відповідач не врахував, що пенсія годувальникові ОСОБА_2 вже була перерахована, виходячи із підвищеного грошового забезпечення, визначеного за прирівняною посадою за нормами, чинними на листопад 2019 року, підтвердженого довідкою ДУ "ТМО МВС України по Кіровоградській області" №8008 від 08.10.2021 року (18803, 81 грн.).
Тож відповідач при обчисленні пенсії позивачки порушив норми статті 43, 45 Закону №2262-XII, які передбачають порядок визначення заробітку для обчислення пенсії та наголошують, що пенсії в разі втрати годувальника обчислюються з того ж грошового забезпечення (заробітку), з якого була обчислена (перерахована) або підлягала перерахуванню пенсія годувальнику. Якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень.
Суд прийшов до висновку, що у спірних правовідносинах відповідач при призначенні у лютому 2024 року позивачці пенсії в разі втрати годувальника безпідставно не застосував для обчислення її розміру оновлену довідку ДУ "ТМО МВС України по Кіровоградській області" №8008 від 08.10.2021 року про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними станом на листопад 2019 року, з якого була перерахована пенсія годувальника.
Тож такі дії відповідача слід визнати протиправними, оскільки вони порушують право позивачки на отримання пенсії у розмірі, установленому законом.
У ході розгляду справи суд установив, що позивачка пропустила строк звернення до суду з позовними вимогами про перерахунок та виплату пенсії на підставі оновленої довідки за період з 15.02.2024 року по 01.01.2025 року, тому позов у цій частині вимог залишено без розгляду, а спірними є правовідносини, починаючи з 02.01.2025 року.
Отже порушене право позивачки підлягає захисту шляхом зобов'язання відповідача здійснити з 02.01.2025 року перерахунок раніше призначеної їй пенсії на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення та виплатити їй різницю в пенсії за минулий час, яка виникне у зв'язку з таким перерахунком.
Щодо вимоги про зобов'язання ГУ ПФУ в Кіровоградській області нарахувати та виплатити компенсацію втрати частини доходів суд зазначає таке.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).
Згідно зі статтею 2 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" компенсація громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати (далі - компенсація) провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня набрання чинності цим Законом.
Під доходами у цьому Законі слід розуміти грошові доходи громадян, які вони одержують на території України і які не мають разового характеру, зокрема пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством).
Відповідно до статей 3, 4 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованого, але не виплаченого громадянину доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) на індекс інфляції в період невиплати доходу (інфляція місяця, за який виплачується доход, до уваги не береться).
Виплата громадянам суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості за відповідний місяць.
Статтею 6 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" передбачено, що компенсацію виплачують за рахунок, зокрема, коштів Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування України, Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, інших цільових соціальних фондів, а також коштів, що спрямовуються на їх виплату з бюджету.
Відмова власника або уповноваженого ним органу (особи) від виплати компенсації може бути оскаржена громадянином у судовому порядку (стаття 7 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати").
Відповідно до частини 2 статті 55 Закону №2262-XII нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
З системного аналізу правових норм вбачається, що основними умовами для виплати суми компенсації є: 1) порушення встановлених строків виплати нарахованих доходів (у тому числі пенсії) та 2) виплата нарахованих доходів. При цьому виплата компенсації втрати частини доходів здійснюється в день виплати основної суми доходу.
Суд зазначає, що у цій справі зобов'язання відповідача виплатити позивачці пенсію є похідним від виконання ним рішення суду про здійснення перерахунку пенсії та подальшого визначення різниці між сумою перерахованої та раніше виплаченої пенсії. Тож оскільки наразі заборгованість з виплати пенсії, яка виникне при виконанні цього рішення суду про перерахунок пенсії, позивачці фактично не виплачена, тому її вимоги про зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити їй компенсацію втрати частини доходів за несвоєчасну виплату пенсії є передчасними та задоволенню не підлягають.
Зважаючи на задоволення позову, здійснені позивачкою судові витрати на сплату судового збору слід стягнути на її користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо обчислення пенсії у разі втрати годувальника, призначеної ОСОБА_1 за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", без застосування довідки державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області" №8008 від 08.10.2021 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити з 02.01.2025 року перерахунок пенсії у разі втрати годувальника, призначеної ОСОБА_1 за Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", на підставі довідки державної установи "Територіальне медичне об'єднання МВС України по Кіровоградській області" №8008 від 08.10.2021 року та виплатити їй різницю в пенсії за минулий час, яка виникне у зв'язку з таким перерахунком.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати на сплату судового збору в сумі 1211,20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене до Третього апеляційного адміністративного суду у 30-денний строк, установлений статтею 295 КАС України.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. ЧЕРНИШ