Провадження №3/447/1306/25
Справа №447/1851/25
16.09.2025 Суддя Миколаївського районного суду Львівської області Друзюк М.М. , розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №2 Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , учасник бойових дій,
за ч.4 ст. 130 КУпАП, ч.5 ст.126 КУпАП,
встановила:
ОСОБА_1 17.06.2025 об 16 год. 33 хв. в с.Болоня, вул.Б.Хмельницького, 10 керував транспортним засобом Хонда (скутер) без номерних знаків, та після того як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського водій вживав алкоголь, а саме горілку до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння, чим порушив п.2.10.є ПДР, за що відповідальність передбачена ч.4 ст.130 КУпАП.
Окрім, цього ОСОБА_1 17.06.2025 об 16 год. 33 хв. в с.Болоня, вул.Б.Хмельницького, 10 керував транспортним засобом Хонда (скутер) без номерних знаків не пред'явив посвідчення водія відповідної категорії так як його не отримував, крім цього було встановлено що за дане правопорушення вже був притягнутий протягом року за ст. 126 ч.2, 28.02.2025 ЕНА 4169218, чим порушив п.2.1.а ПДР , за що відповідальність передбачена ч.5 ст.126 КУпАП.
Особа, що притягається до адміністративної відповідальності в суд не з'явилась, про причини неявки суд не повідомила, хоча належним чином була повідомлена про час та місце розгляду справи, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення №0610266249058,0610271442060.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбаченого ст. 126, ст.130 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності не є обов'язковою.
Відтак, з метою усунення зловживань процесуальними правами особи, відносно якої вирішується питання про її притягнення до адміністративної відповідальності, уникнення затягування розгляду справи з огляду на строки накладення адміністративного стягнення, що можуть бути спрямовані на уникнення адміністративної відповідальності за вчинене, вважаю, що відповідно до ч.1ст.268 КУпАП, можливо розглядати справу у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Відповідно до ст.36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Крім цього, суд вважає за необхідне об'єднати в одне провадження справу про адміністративне правопорушення №447/1851/25, №447/1852/25 та присвоїти їм єдиний номер №447/1851/24.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.4 ст. 130 КУпАП, ч. 5 ст. 126 КУпАП, виходячи з такого.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.4 ст. 130 КУпАП, ч.5 ст. 126 КУпАП доведена наступними, дослідженими в судовому засіданні доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕРП1 №364752 від 17.06.2025, з якого вбачається, що ОСОБА_1 17.06.2025 об 16 год. 33 хв. в с.Болоня, вул.Б.Хмельницького, 10 керував транспортним засобом Хонда (скутер) без номерних знаків, та після того як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського водій вживав алкоголь, а саме горілку до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного сп'яніння, чим порушив п.2.10.є ПДР.
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕРП1 №364756 від 17.06.2025, з якого вбачається, що ОСОБА_1 17.06.2025 об 16 год. 33 хв. в с.Болоня, вул.Б.Хмельницького, 10 керував транспортним засобом Хонда (скутер) без номерних знаків не пред'явив посвідчення водія відповідної категорії так як його не отримував, крім цього було встановлено що за дане правопорушення вже був притягнутий протягом року за ст. 126 ч.2, 28.02.2025 ЕНА 4169218, чим порушив п.2.1.а ПДР.
- відеозаписом з нагрудної камери поліцейського, який долучений до матеріалів справив яких відображені обставини, які відбувалися за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів.
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
- витягом з бази Armor, відповідно до якого ОСОБА_1 притягався до адміністративної відповідальності 28.02.2025 за ч.2 ст.126 КУпАП ;
Оцінюючи здобуті у справі та досліджені в судовому засіданні докази, суд визнає їх належними та допустимими для використання в процесі доказування, оскільки ці докази містять у собі фактичні дані, які логічно пов'язані з тими обставинами, які підлягають доказуванню в справі та становлять предмет доказування, зібрані у порядку, встановленому КУпАП. У своїй сукупності ці докази є достатніми.
Так, за змістом частини 2 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я .
Таким чином, суд всебічно, повно та об'єктивно дослідивши всі обставини справи вважає, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковано як адміністративні правопорушення, передбачених ч.4 ст. 130 КУпАП, ч.5 ст. 126 КУпАП, підстави для закриття адміністративного правопорушення відсутні.
Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого ним правопорушення, ступінь його вини у вчинених правопорушеннях, передбачених ч.4 ст. 130 КУпАП, ч. 5 ст.126 КУпАП , яка доведена повністю, а тому вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами .
Відповідно до п.13 ст. 5Закону України «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 40-1, 283, 284 КУпАП, ст. 5 ЗУ «Про судовий збір», суддя
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у розмірі 2 000 (двох тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 34 000 (тридцять чотири тисячі) грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.126 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 2 400 ( двох тисяч чотирьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) грн. з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п'ять років.
На підставі ст. 36 КУпАП, визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень за ч.5 ст. 126, ч. 4 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 2 400 ( двох тисяч чотирьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) грн. з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п'ять років.
Роз'яснити, що відповідно до вимог статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Миколаївський районний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги..
Суддя Друзюк М. М.