Справа № 932/12311/25
Провадження № 3/932/3877/25
16 вересня 2025 року суддя Шевченківського районного суду міста Дніпра Міросєді А.І., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДПС в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , НОМЕР_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса офісу (робочого місця) 49000, Дніпропетровська область, м. Дніпро, Шевченківський район, вул. Троїцька, буд. 21-Г, за ч.1 ст.163-1 КУпАП,
16.09.2025 до Шевченківського районного суду міста Дніпра з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшов протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Ознайомившись з протоколом та доданими до нього матеріалами, вважаю, що адміністративний протокол не може бути призначено до судового розгляду і підлягає поверненню до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області для дооформлення, виходячи з такого.
Вимоги до протоколу про адміністративні право рушення визначаються ст.256 КУпАП та Інструкцією з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2016 №566, згідно якої протокол складається у двох примірниках, один з яких під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У разі неможливості складання протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення, протокол складається в податковому органі. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до податкового органу для складання та підписання протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі.
Згідно п.42.2 ст.42 Податкового кодексу України, документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).
Дослідивши протокол та додані до нього матеріали встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення №1524 від 04.09.2025, відсутній підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, до протоколу додане повідомлення про запрошення до податкового органу на 11-30 год. 04.09.2025 року за адресою: м. Дніпро, вул. Сімферопольська, буд. 17-А, каб. 647, без будь-якого підтвердження про його вручення, що свідчить про не дотримання податковим органом встановленого порядку.
А також відсутні відомості і про вручення копії протоколу про адміністративне правопорушення. Натомість, вручення копії протоколу про адміністративне правопорушення є важливою гарантією того, що особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ознайомлена зі змістом обвинувачення у вчиненні адміністративного правопорушення та має можливість організувати ефективний захист своїх інтересів.
Оскільки зазначені недоліки перешкоджають призначенню протоколу до судового розгляду, а суд не може перебирати на себе функції обвинувачення та вчиняти процесуальні дії, обов'язок щодо яких покладено Законом на відповідну уповноважену особу, яка висуває обвинувачення та складає протокол про адміністративне правопорушення, є необхідність у поверненні протоколу податковому органу для дооформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 276, 278 КУпАП,-
Протокол про адміністративне правопорушення №1524 від 04.09.2025 року відносно ОСОБА_1 , НОМЕР_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП з додатками, повернути до Головного управління ДПС в Дніпропетровській області для дооформлення (усунення недоліків, зазначених у постанові).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя