79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128
12.09.2025 Справа № 914/2569/25
Господарський суд Львівської області, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви ОСОБА_1
про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
Суддя Артимович В.М.,
секретар судового засідання Тарас Ю.Р.
За участю представників:
боржник: Царіца Р.Р. (в режимі відеоконференції)
від боржника: Хохленко А.О. (в режимі відеоконференції)
На адресу Господарського суду Львівської області надійшла заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
Ухвалою суду від 28.08.2025 прийнято до розгляду заяву ОСОБА_1 , призначено підготовче засідання суду на 12.09.2025.
У судове засідання 12.09.2025 з'явився боржник та представник боржника, заяву про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність підтримали.
Розглянувши та дослідивши матеріали заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи, долучені боржником до матеріалів справи документи, суд зазначає таке.
Особливості провадження у справі про неплатоспроможність фізичних осіб визначаються книгою четвертою Кодексу.
Відповідно до ст. 113 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про неплатоспроможність боржника - фізичної особи, фізичної особи - підприємця здійснюється в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб, з урахуванням особливостей, встановлених цією Книгою.
Так, ч. 1 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що провадження у справі про неплатоспроможність боржника - фізичної особи або фізичної особи - підприємця може бути відкрито лише за заявою боржника.
У свою чергу, ч. 2 ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що боржник має право звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність у разі, якщо: 2) боржник припинив погашення кредитів чи здійснення інших планових платежів у розмірі більше 50 відсотків місячних платежів за кожним з кредитних та інших зобов'язань упродовж двох місяців; 3) у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними; 4) існують інші обставини, які підтверджують, що найближчим часом боржник не зможе виконати грошові зобов'язання чи здійснювати звичайні поточні платежі (загроза неплатоспроможності).
Згідно з ч. 1 та ч. 3 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства, у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з'ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом заяви. За наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність або про відмову у відкритті провадження у справі про неплатоспроможність.
За змістом положень ст. 14 ГПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Тобто, при вирішенні питання про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність застосування даного принципу диспозитивності полягає у здійсненні судом розгляду справи не інакше як на підставі доказів, які подала заявниця або доказів, які витребувано судом у випадках, що передбачені Господарським процесуальним кодексом України.
ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 (надалі - боржник, заявник) повідомляє господарському суду, що по даній справі вона звертається із заявою на підставі пункту 4 частини 2 статті 115 КУзПБ.
При цьому, боржник змушена була, з 2022 року, повністю припинити погашення своїх кредитів, тобто упродовж більш, ніж двох місяців, боржник не має об'єктивної фінансової можливості виконувати свої грошові зобов'язання перед кредиторами у розмірі 100% місячних платежів по всім кредитних зобов'язаннях (пункт 2 частини 2 статті 115КУзПБ).
Крім того, на даний час існують й інші обставини, які свідчать, що найближчим часом боржник не зможе відновити погашення своїх кредитів (пункт 4 частини 2 статті 115 КУзПБ), що виникли внаслідок пандемії нової коронавірусної інфекції з 19.12.2020 та внаслідок повномасштабного вторгнення росії на територію України з 24.02.2022.
Боржник протягом 2021-2023 перебувала у кредитних відносинах з банківськими та іншими фінансовими установами України, фізичними особами тощо, та укладала правочини, за якими отримувала послуги споживчого кредитування у вигляді грошових коштів з метою придбання споживчих товарів, робіт та послуг для задоволення власних потреб.
Боржник зазначає, що об'єктивно існують інші обставини, які свідчать про наявність загрози неплатоспроможності боржника, що виникли у 2021-2022 роках та діють на даний час, а саме:
• військова агресія російської федерації проти України та введення в Україні воєнного стану з 24.02.2022 року. Як йдеться у звіті ООН «Світовий економічний стан і перспективи, 2023», представленому заступником генерального секретаря ООН з економічних і соціальних питань Лі Цзюньхуа, "Економіка України скоротилася на більш ніж 35% у 2022 році через масове руйнування інфраструктури, зокрема залізничного та інших сполучень із сусідніми країнами, дорожньої мережі та мостів. Порушено виробничу і торговельну діяльність, є великі втрати робочої сили через міграцію або призов до армії. Перспективи української економіки в 2023 і 2024 роках дуже невизначені і будуть залежати від багатьох факторів, зокрема, від припинення бойових дій і початку відновлювальних робіт";
• щомісячна девальвація національної валюти (гривні) з початку 2022 року, яка спричинена не тільки ускладненням економічної ситуації, а і початком воєнної агресії з боку росії.
Зазначені вище обставини є відомими, тож можуть бути визнані судом загальновідомими, тобто такими, що не потребують, в силу частини 3 статті 75 господарського процесуального кодексу України, надання Боржником додаткових доказів.
Боржник не зазначає військовий стан як підставу для припинення виконання позичальником своїх зобов'язань за кредитним договором, а вказує цю причину як наслідок погіршення фінансового стану, яка слугувала припиненню зобов'язань.
Загальна історія кредитних відносин боржника відображається у відповідній кредитній історії станом на 21.08.2025, яка була складена та сформована в електронному вигляді ТОВ «Українське бюро кредитних історій» у відповідності до ЗУ «Про організацію формування та обігу кредитних історій». Таким чином на момент подачі даної заяви загальна сума заборгованості боржника перед всіма його кредиторами складає 210 273,44 грн.
Боржник станом на день звернення до господарського суду не має статусу фізичної особи-підприємця, що підтверджується відповідним Витягом з Єдиного державного реєстру (роздрукована паперова копія електронного витягу додається, електронний доказ наявний у заявника);
Боржник станом день звернення до господарського суду не отримує доходи відповідно до відомостей з ДПС (2022-2025), але отримує доходи близько 10 000,00 грн щомісячно від неофіційного працевлаштування;
Боржник не має незнятої або непогашеної судимості та в розшуку не перебуває, що підтверджується відповідним витягом про відсутність/наявність судимості.
Сім'я боржниці складається з:
син - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 .
Боржник не має у власності нерухомого майна, що підтверджується відповідною Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
Боржник має у власності транспортні засоби, що підтверджується відповідним листом Головного сервісного центру МВС.
Боржник не має у власності рухомого майна, яке знаходиться у заставі або обтяженого в інший спосіб, що підтверджується витягом з ДРОРМ.
Боржник не має часток в статутних капіталах юридичних осіб, інших корпоративних прав, а також будь-яких інших нематеріальних активів, в тому числі прав інтелектуальної власності.
Боржник має наступні банківські рахунки:
№ з/п Номер рахунку Реквізити банку назва МФО
НОМЕР_4 АТ КБ «Приватбанк» НОМЕР_5 ;
НОМЕР_6 АТ КБ «Приватбанк» НОМЕР_5 ;
НОМЕР_7 АТ КБ «Приватбанк» 305299;
НОМЕР_8 АТ КБ «Приватбанк» 305299.
Боржник не має інших відкритих рахунків/електронних гаманців (у тому числі депозитних рахунків) у інших банках та фінансово-кредитних установах, небанківських надавачах платіжних послуг, емітентах електронних грошей в Україні та за кордоном.
Боржник не зареєстрований як ФОП.
Інформація про доходи боржника:
2025 рік - дохід у вигляді соціальної допомоги складав 3 483,87 грн, приблизно 10 000,00 грн дохід на місяць за неофіційним працевлаштуванням;
2024 рік - дохід у вигляді соціальної допомоги та додаткового блага складав 7 486,38 грн, приблизно 10 000,00 грн дохід на місяць за неофіційним працевлаштуванням;
2023 рік - 0,00 грн.;
2022 рік - 0,00 грн.
Боржник не має у власності цінних паперів (акцій, облігацій), а також будь-яких інших цінних паперів в розумінні чинного законодавства України про цінні папери.
У боржника відсутня дебіторська заборгованість.
Відповідно до ч.4 ст. 116 КУзПБ разом із заявою про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржник зобов'язаний подати пропозиції щодо реструктуризації боргів (проект плану реструктуризації боргів)».
На виконання зазначеної норми боржником підготовлено проект плану реструктуризації боргів, в якому, зокрема, зазначається сума вимог кредиторів, що підлягає реструктуризації відповідно до цього плану реструктуризації боргів боржника, яка станом на день звернення до господарського суду становить 210 273,44 грн.
Одночасно боржник звертає увагу господарського суду, що на даний час наданий план реструктуризації боргів боржника є лише попереднім, не остаточним, адже:
по-перше: в проекті зазначено всіх відомих Боржнику кредиторів, які наразі не звертались до господарського суду із заявою (позовною заявою) про визнання їх кредиторських вимог та/або стягнення заборгованості;
по-друге: форма плану реструктуризації боргів, затверджена Наказом Мінюсту від 24.10.2019 р. за №3258/5, передбачає зазначення назви господарського суду, який відкрив провадження та номеру справи, конкретного переліку кредиторів, вимоги яких вже визнано господарським судом, результати інвентаризації, тощо;
по-третє: основна робота щодо підготовки та забезпечення розгляду проекту плану реструктуризації боргів здійснюється керуючим реструктуризацією на підставі пункту 2 частини 2 статті 114, частини 5 статті 119 КУзПБ, тобто після відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи, призначення керуючого реструктуризацією та проведення попереднього судового засідання, на якому господарським судом розглядаються заяви кредиторів про визнання їх кредиторських вимог до боржника.
Таким чином, боржник на стадії підготовки заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи та документів до цієї заяви не може обґрунтовано та чітко зазначити всі умови, порядок та строки проведення реструктуризації боргів, тож підготовка остаточного плану реструктуризації боргів боржника здійснюватиметься в процесі процедури реструктуризації боргів боржника за безпосередньою участю арбітражного керуючого та з дотриманням всіх вимог щодо змісту плану реструктуризації боргів, зазначених в статті 124 КУзПБ.
Враховуючи наведене, дослідивши матеріали справи, обставини, викладені у заяві, та надані на їх підтвердження докази, суд дійшов висновку, що заявником дотримано вимоги ст. 115 Кодексу України з процедур банкрутства, у зв'язку із чим існують підстави для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність ОСОБА_1 .
Частиною 2 ст. 6 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до боржника - фізичної особи застосовуються такі судові процедури: реструктуризація боргів боржника; погашення боргів боржника.
Реструктуризація боргів боржника - це судова процедура у справі про неплатоспроможність фізичної особи, що застосовується з метою відновлення платоспроможності боржника шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов'язань згідно з планом реструктуризації боргів боржника (ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства).
У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, з'ясовує наявність підстав для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом заяви. Підготовче засідання проводиться у порядку, передбаченому цим Кодексом. За наслідками підготовчого засідання господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність (ч.ч. 1-3 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства).
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника господарський суд зазначає про призначення керуючого реструктуризацією.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства» від 05.06.2020 № 686-Х1 до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
Заява ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого Бігдана Олексія Антоновича для виконання повноважень керуючого реструктуризацією.
На розгляд суду арбітражним керуючим Бігданом Олексієм Антоновичем, ідентифікаційний номер: НОМЕР_9 , адреса реєстрації проживання: АДРЕСА_2 повноваження якого підтверджуються виданого Наказом Міністерства юстиції України від 28.05.2013 року №1005/5 свідоцтва №1106 від 11.06.2013 року про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) виданого без обмеження подано заяву про згоду на участь у даній справі.
Частиною 3 статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі: які є заінтересованими особами у цій справі; які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, визначених цим Кодексом; які мають реальний чи потенційний конфлікт інтересів; які є близькими особами боржника - фізичної особи. До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
З огляду на матеріали справи, арбітражним керуючим Бігданом О.А. надано письмове підтвердження про те, що він не належить до жодної категорії осіб, перелічених у ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства.
Зважаючи на відсутність обставин, які б зумовили неможливість призначення вказаного арбітражного керуючого керуючим реструктуризацією боржника у справі про неплатоспроможність, встановлених ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства, суд за наслідками розгляду заяви арбітражного керуючого вирішив призначити керуючим реструктуризацією ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_9 , адреса реєстрації проживання: АДРЕСА_2 повноваження якого підтверджуються виданого Наказом Міністерства юстиції України від 28.05.2013 року №1005/5 свідоцтва №1106 від 11.06.2013 року про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) з процесуальними наслідками, встановленими Кодексом України з процедур банкрутства.
Керуючись ст. ст. 28, 113, 119-121 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Відкрити провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
2. Ввести процедуру реструктуризації боргів ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
4. Призначити керуючим реструктуризацією ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) арбітражного керуючого Бігдана Олексія Антоновича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1106 від 11.06.2013, адреса: 61003, м. Харків, пров. Університетський, буд. 1, ідентифікаційний номер НОМЕР_10 ).
5. Оприлюднити на офіційному веб-сайті оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
6. Керуючому реструктуризацією арбітражному керуючому:
- до 14.10.2025 надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів;
- повідомити усіх виявлених кредиторів про час та місце проведення попереднього засідання суду, докази повідомлення надати суду;
- до 01.11.2025 скласти і подати до господарського суду план реструктуризації боргів боржника;
- скласти опис майна боржника (провести інвентаризацію) та визначити його вартість;
- надати суду: витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна щодо боржника; інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо боржника;
- направити не пізніше ніж за 10 днів до дня попереднього засідання суду, кредиторам та боржнику звіт про результати перевірки декларації боржника.
7. Попереднє засідання суду призначити на 15.10.25 на 11:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014; м. Львів, вул. Личаківська, 128.
8. Зобов'язати Державну податкову службу України та Державну митну службу України надати арбітражному керуючому Бігдану Олексію Антоновичу (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1106 від 11.06.2013,, адреса: 61003, м. Харків, пров. Університетський, буд. 1, ідентифікаційний номер НОМЕР_10 ) та суду інформацію про доходи боржника ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
9. Зобов'язати Державну прикордонну службу України надати арбітражному керуючому Бігдану Олексію Антоновичу (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1106 від 11.06.2013, адреса: 61003, м. Харків, пров. Університетський, буд. 1, ідентифікаційний номер НОМЕР_10 ) та суду інформацію про перетинання боржником ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , громадянка України)
державного кордону за останні три роки.
10. Викликати в судове засідання боржника, керуючого реструктуризацією.
11. Відповідно до вимог ч. 7 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства копію ухвали надіслати боржнику, керуючому реструктуризацією арбітражному керуючому арбітражному керуючому Бігдану О.А., Дрогобицькому ВДВС у Львівській області, органу державної прикордонної служби, Державному органу з питань банкрутства.
Ухвала про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність набирає законної сили з моменту її прийняття, і може бути оскаржена в порядку та строки передбачені ст. 256, ст. 257 ГПК України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://lv.arbitr.gov.ua /sud5015/.
Повний текст ухвали складено 16.09.2025
Суддя Артимович В.М.