ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
11.09.2025Справа № 910/5144/25
Господарський суд міста Києва у складі судді Павленка Є.В., за участю секретаря судового засідання Білошицької А.В., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лачес" про ліквідацію юридичної особи та призначення ліквідатора,
за участю представників:
позивача: Сівоздрава А.А.;
відповідача: не з'явився;
У квітні 2025 року ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лачес" (далі - Товариство) про ліквідацію зазначеної юридичної особи та призначення позивача ліквідатором Товариства із встановленням строку для задоволення кредиторами своїх вимог у два місяці з дня оприлюднення рішення щодо припинення вказаної юридичної особи.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Товариство було створене та зареєстроване за відсутності волевиявлення його засновника - позивача.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 28 квітня 2025 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачеві строк для усунення її недоліків.
30 квітня 2025 року через загальний відділ діловодства суду позивач на виконання вимог вказаної ухвали подав документи для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 5 травня 2025 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 910/5144/25, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 29 травня 2025 року.
У підготовчому засіданні 29 травня 2025 року суд постановив протокольні ухвали: про продовження строку підготовчого провадження на 30 днів та про відкладення підготовчого засідання на 10 липня 2025 року.
Сторони про дату, час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином, проте явку своїх уповноважених представників у призначене засідання не забезпечили. Разом із тим, 9 липня 2025 року через систему "Електронний суд" від представника позивача надійшло клопотання від цієї ж дати про відкладення розгляду справи.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10 липня 2025 року закрито підготовче провадження та призначено дану справу до судового розгляду по суті на 14 серпня 2025 року.
У судовому засіданні 14 серпня 2025 року було оголошено перерву до 11 вересня 2025 року.
У судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги, викладені у позовній заяві, наполягав на їх задоволенні.
Відповідач про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином та в установленому законом порядку, проте явку свого уповноваженого представника в призначені засідання не забезпечив, будь-яких клопотань на адресу суду не направив, заяв по суті спору не подав.
Положеннями частини 9 статті 165 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву в установлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Беручи до уваги те, що сторони були належним чином повідомлені про розгляд даної справи, а також враховуючи наявність достатньої кількості документів для її розгляду по суті, суд дійшов висновку про розгляд цієї справи за наявними матеріалами без участі представника відповідача.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, за своїм внутрішнім переконанням, суд
З наявної у матеріалах справи копії листа слідчого управління Головного управління Національної поліції в Донецькій області від 14 березня 2025 року № 93 аз/20/02-2025 вбачається, що згідно з даними ІП "Єдиний облік" ІКС "Інформаційний портал Національної поліції України" наявна інформація про реєстрацію 31 березня 2017 року у відділі поліції № 3 (Приморський) Маріупольського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області факту втрати громадянином ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у потязі сполученням Київ-Маріуполь документів: паспорту громадянина України - серія та номер невідомі, посвідчення водія - серія та номер невідомі, військового квитка - серія та номер невідомі (ЄО №2742). За вказаним фактом 11 квітня 2017 року прийнято рішення про списання матеріалу до справи за №2222-4/104-2017 згідно з Законом України "Про звернення громадян" після їх розгляду працівниками карного розшуку зазначеного відділу поліції. Слідчими СВ відділу поліції № 3 (Приморський) Маріупольського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області відомості про вказаний факт до Єдиного реєстру досудових розслідувань не вносились та досудове розслідування не розпочиналось. Згідно з ІП "Втрачений документ" ІКС ІПНП України паспортний документ серії НОМЕР_1 у розшуку не перебуває.
У листі Державної міграційної служби України від 19 березня 2025 року за вих. № 6.1-2967/2-25 (копія якого також наявна в матеріалах справи) зазначено, що згідно з наданою ГУ ДМС у Донецькій області інформацією, на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , Приморським РВ у м. Маріуполі ГУ ДМС України у Донецькій області 5 квітня 2017 року оформлено паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 замість втраченого паспорту громадянина України серії НОМЕР_1 , оформленого Кіровським РВ Макіївського МУ УМВС України в Донецькій області 15 квітня 1997 року на ім'я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 вважається недійсним з 31 березня 2017 року в зв'язку із втратою.
За твердженням позивача, під час заповнення річної декларації за 2024 рік, ним виявлено, що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) 16 червня 2018 року було внесено запис № 10671020000028961 про реєстрацію юридичної особи - Товариства (ідентифікаційний код юридичної особи 42249052), керівником та засновником якого вказано ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ). Зазначені обставини також підтверджуються наявною у матеріалах справи копією виписки є ЄДР від 22 червня 2018 року, що містить інформацію про вищевказану юридичну особу.
Як зазначав позивач у своїй позовній заяві та стверджував його представник у засіданнях, ОСОБА_1 будь-які дії для реєстрації відповідача як юридичної особи не вчиняв, а отже Товариство є таким, що створене поза волею позивача. При цьому, позивач не має можливості самостійно припинити діяльність Товариства, оскільки своїми конклюдентними діями підтвердить своє відношення до відповідача. Крім того, ліквідація відповідача за рішенням засновника потребує надання реєстраційним органам відповідного пакету документів для такої ліквідації, які у позивача відсутні. Враховуючи викладене, ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом для захисту своїх порушених прав та інтересів.
Частиною 1 статті 15 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до частини 1 статті 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Статтею 4 ГПК України передбачено, що юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Загальний порядок створення юридичної особи унормовано статтею 87 ЦК України. Відповідно до частини 4 вказаної статті юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом. Дані державної реєстрації включаються до єдиного державного реєстру, відкритого для загального ознайомлення (частина 1 статті 89 ЦК України).
За змістом пунктів 4, 6 частини 1 статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (далі - Закон) державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - це офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об'єднання, професійної спілки, її організації або об'єднання, політичної партії, організації роботодавців, об'єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в ЄДР, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.
Відповідно до частини 1 статті 104 ЦК України юридична особа припиняється лише шляхом реорганізації або ліквідації. Згідно із частиною 2 вказаної статті юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до ЄДР запису про її припинення.
Згідно з частиною 1 статті 110 ЦК України юридична особа ліквідується, зокрема: за рішенням її учасників, суб'єкта управління державної або комунальної власності або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, у тому числі в зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами; за рішенням суду про ліквідацію юридичної особи через допущені при її створенні порушення, які не можна усунути, за позовом учасника юридичної особи або відповідного органу державної влади.
Підставою для ухвалення рішення про ліквідацію юридичної особи можуть бути не будь-які порушення, а лише ті, що не можна усунути, тобто такі, що є істотними.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду в складі Касаційного господарського суду від 13 червня 2023 року в справі № 925/504/22.
Згідно відомостей, що містяться в ЄДР, єдиним учасником Товариства є ОСОБА_1 .
Статтею 17 Закону (у редакції, чинній на момент здійснення державної реєстрації відповідача) визначено перелік документів, що подаються заявником для державної реєстрації юридичної особи, зокрема: заява про державну реєстрацію створення юридичної особи. У заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи, утвореної в результаті поділу, додатково зазначаються відомості про відокремлені підрозділи в частині їх належності до юридичної особи - правонаступника; заява про обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, та/або заява про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій за формами, затвердженими відповідно до законодавства, - за бажанням заявника; примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідного державного органу, про створення юридичної особи; установчий документ юридичної особи - у разі створення юридичної особи на підставі власного установчого документа; документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею 36 цього Закону; документ, що містить інформацію про розмір обов'язкових платежів та інших обов'язкових витрат, сплата яких є необхідною для започаткування діяльності товариства, у випадку, передбаченому абзацом 6 пункту 48 частини 2 статті 9 цього Закону.
Відповідно до статті 29 Закону реєстраційна справа формується в паперовій та/або електронній формі після внесення до ЄДР запису про державну реєстрацію створення юридичної особи. Реєстраційна справа має реєстраційний номер, що присвоюється при внесенні до ЄДР. Реєстраційна справа в паперовій формі зберігається у суб'єкта державної реєстрації за місцезнаходженням юридичної особи - у виконавчих органах міської ради міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київській, Севастопольській міських, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністраціях. Суб'єкт державної реєстрації, який провів реєстраційну дію, протягом 3-х робочих днів з дня її проведення надсилає документи, подані для проведення реєстрації, відповідному суб'єкту державної реєстрації, уповноваженому зберігати реєстраційні справи.
Згідно з інформації з ЄДР місцезнаходженням реєстраційної справи Товариства є Дніпровська районна в місті Києві державна адміністрація (далі - Адміністрація).
Разом із цим, з наявної у матеріалах справи копії листа Адміністрації (наданого у відповідь на адвокатський запит представника позивача від 11 березня 2025 року) вбачається, що державну реєстрацію Товариства здійснено 16 червня 2018 року державним реєстратором Київської філії Комунального підприємства "Реєстрація бізнесу" Трубою Іриною Валентинівною. Однак, документи, що були підставою для реєстрації Товариства як юридичної особи, до Адміністрації не надходили, матеріали відповідної реєстраційної справи відповідача відсутні.
Листом Коровинської сільської ради Роменського району Сумської області від 1 квітня 2025 року № 02-28/415 (копія вказаного листа наявна в матеріалах справи) повідомлено про таке: "27.03.2018 Коровинською сільською радою прийнято рішення сесії №20/15 про створення КП "Реєстрація бізнесу" Коровинської сільської ради з юридичного адресою: с. Коровинці, вул. Київська, 41, Недригайлівський район Сумська область, однак за вказаною адресою підприємство не знаходилось та не здійснювало діяльності. 02.10.2019 Коровинською сільською радою прийнято рішення сесії № 28/21 про припинення діяльності КП "Реєстрація бізнесу" Коровинської сільської ради (код ЄДРПОУ 42022037), 07.10.2019 дане рішення внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (ЄДР). 21.01.2021 до ЄДР внесено запис про припинення юридичної особи КП "Реєстрація бізнесу" Коровинської сільської ради (код ЄДРПОУ 42022037). Окрім наведеного зазначено, що до Коровинської сільської ради не передавались жодні документи КП "Реєстрація бізнесу" Коровинської сільської ради (код ЄДРПОУ 42022037) та Коровинська сільська рада не є зберігачем реєстраційних справ по юридичних особах, фізичних особах - підприємцях та громадських формуваннях".
Крім того, Роменською районною державною адміністрацією Сумської області листом від 2 квітня 2025 року № 01-33/1715 (копія якого також міститься в матеріалах справи) повідомлено про те, що станом на 1 квітня 2025 року до вказаного суб'єкта реєстраційна справа Товариства на зберігання не надходила.
З наведеного вбачається, що на момент розгляду даної справи судом місцезнаходження реєстраційної справи Товариства є невідомим.
У матеріалах справи наявна копія листа Головного управління Державної податкової служби України у м. Києві від 17 березня 2025 року №16/26-15-12-08-08, згідно з якої остання подана Товариством податкова декларація з податку на додану вартість за лютий 2019 року від 7 березня 2019 року була підписана кваліфікованим електронним підписом (КЕП) директора Товариства - ОСОБА_1. (ідентифікатор відкритого ключа ІНФОРМАЦІЯ_2).
Разом із цим, із наявної у матеріалах справи копії заяви на формування посилених сертифікатів підписувача ЕПЦ (ідентифікатор відкритого ключа ІНФОРМАЦІЯ_2) та картки приєднання до договору про надання послуг з обробки даних, постачання, видачі та обслуговування посилених сертифікатів відкритих електронних ключів електронного цифрового підпису від 2 серпня 2028 року № 422249052, вбачається, що вказаний КЕП директора Товариства був сформований надавачем електронних цифрових підписів на підставі поданої уповноваженою за довіреністю Товариства від 9 липня 2018 року особою, - ОСОБА_2 , копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого на ім'я ОСОБА_1., який з 31 березня 2017 року є недійсним у зв'язку з його втратою.
Згідно із статтею 55-1 Господарського кодексу України (далі - ГК України) (який був чинний на час виникнення спірних відносин та звернення позивача до суду з даним позовом) ознаками фіктивності, що дають підстави для звернення до суду про припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичною особою-підприємцем, у тому числі визнання реєстраційних документів недійсними, є: реєстрація (перереєстрація) на недійсні (втрачені, загублені) та підроблені документи; нереєстрація в державних органах, якщо обов'язок реєстрації передбачено законодавством; реєстрація (перереєстрація) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління підставним (неіснуючим), померлим, безвісти зниклим особам або таким особам, що не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження; реєстрація (перереєстрація) та провадження фінансово-господарської діяльності без відома та згоди його засновників та призначених у законному порядку керівників.
Таким чином, стаття 55-1 ГК України містить ознаки (критерії), за якими юридична особа чи діяльність фізичної особи-підприємця можуть бути визнані фіктивними, тобто такими, у яких зовнішня організаційно-правова форма не відповідає її суті та меті створення.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 5 лютого 2019 року в справі № 826/25343/15.
Для визнання юридичної особи фіктивною не є обов'язковим доведення вини конкретних осіб, які її зареєстрували, а також не вимагається наявність попереднього кримінального провадження чи обвинувального вироку за статтею про фіктивне підприємництво у Кримінальному кодексі України.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду в складі Касаційного адміністративного суду від 27 жовтня 2021 року в справі № 814/377/16.
Частиною 1 статті 104 ЦК України визначено, що юридична особа припиняється лише шляхом реорганізації або ліквідації. Згідно з частиною 2 вказаної статті Кодексу юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
За змістом пункту 2 частини 1 статті 25 Закону державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України "Про виконавче провадження".
Враховуючи вказані норми ЦК України та Закону, а також встановлені вище обставини справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1 про ліквідацію юридичної особи - Товариства. Відтак, позов у цій частині підлягає задоволенню.
Крім того, позивач просив суд призначити його ліквідатором Товариства, встановивши строк для задоволення кредиторами своїх вимог в два місяці з дня оприлюднення рішення про припинення юридичної особи.
Загальний порядок ліквідації юридичної особи визначений у статті 111 ЦК України, відповідно до якої з дати внесення до ЄДР запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу щодо ліквідації юридичної особи ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язана вжити всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується, та письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені цим Кодексом строки. Ліквідаційна комісія (ліквідатор) заявляє вимоги та позови про стягнення заборгованості з боржників юридичної особи. Ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов'язана повідомити учасників юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, про її участь в інших юридичних особах та/або надати відомості про створені нею господарські товариства, дочірні підприємства. Під час проведення заходів щодо ліквідації юридичної особи до завершення строку пред'явлення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) закриває рахунки, відкриті у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи. Ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах, виявляє та вживає заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб. У випадках, установлених законом, ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує проведення незалежної оцінки майна юридичної особи, що припиняється. Ліквідаційна комісія (ліквідатор) вживає заходів щодо закриття відокремлених підрозділів юридичної особи (філій, представництв) та відповідно до законодавства про працю здійснює звільнення працівників юридичної особи, що припиняється. Ліцензії, документи дозвільного характеру та інші документи, а також печатки та штампи, які підлягають поверненню органам державної влади, органам місцевого самоврядування, повертаються їм ліквідаційною комісією (ліквідатором). Для проведення перевірок та визначення наявності або відсутності заборгованості із сплати податків, зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових коштів до Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує своєчасне надання податковим органам та Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування документів юридичної особи (її філій, представництв), у тому числі первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку. До моменту затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає та подає податковим органам, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітність за останній звітний період. Ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується ліквідаційною комісією (ліквідатором) юридичної особи. Виплата грошових сум кредиторам юридичної особи, що ліквідується, у тому числі за податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування, провадиться у порядку черговості, встановленому статтею 112 цього Кодексу. У разі недостатності в юридичної особи, що ліквідується, коштів для задоволення вимог кредиторів ліквідаційна комісія (ліквідатор) організовує реалізацію майна юридичної особи. До затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідатор) складає та подає податковим органам, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітність за останній звітний період. Після завершення розрахунків з кредиторами ліквідаційна комісія (ліквідатор) затверджує ліквідаційний баланс та забезпечує його подання до податкового органу. Майно юридичної особи, що залишилося після задоволення вимог кредиторів (у тому числі за податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та іншими коштами, що належить сплатити до державного або місцевого бюджету, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування), передається учасникам юридичної особи, якщо інше не встановлено установчими документами юридичної особи або законом. Документи, що підлягають обов'язковому зберіганню, передаються в установленому законодавством порядку відповідним архівним установам. Ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує подання державному реєстраторові документів, передбачених законом для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в установлений законом строк.
Отже, загальна процедура ліквідації юридичної особи передбачає низку обов'язкових дій - погашення існуючої кредиторської заборгованості, відчуження активів, звільнення працівників, передання документів до архіву тощо. Лише після вчинення цих дій і подання державному реєстратору відповідних документів в ЄДР вноситься запис про припинення юридичної особи.
Враховуючи задоволення судом позовної вимоги про ліквідацію Товариства, з метою дотримання визначеної чинним законодавством процедури припинення юридичної особи, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення похідної вимоги ОСОБА_1 про призначення його ліквідатором Товариства, встановивши строк для задоволення кредиторами своїх вимог в два місяці з дня оприлюднення рішення щодо припинення юридичної особи.
Відповідно до частини 1 статті 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до частини 1 статті 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
За приписами частини 1 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
За таких обставин позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 129 ГПК України судові витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись статтями 86, 129, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
Позов задовольнити.
Ліквідувати юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Лачес" (02002, місто Київ, вулиця Всеволода Нестайка, будинок 6; ідентифікаційний код 42249052).
Призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Лачес" (02002, місто Київ, вулиця Всеволода Нестайка, будинок 6; ідентифікаційний код 42249052) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; місце проживання: АДРЕСА_3 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ), встановивши строк для задоволення кредиторами своїх вимог в два місяці з дня оприлюднення рішення про припинення юридичної особи.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Лачес" (02002, місто Київ, вулиця Всеволода Нестайка, будинок 6; ідентифікаційний код 42249052) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ; місце проживання: АДРЕСА_3 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) 6 056 (шість тисяч п'ятдесят шість) грн 00 коп. судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Північного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення суду або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 16 вересня 2025 року.
СуддяЄ.В. Павленко