Ухвала від 12.09.2025 по справі 759/19887/25

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/5523/25

ун. № 759/19887/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2025 року суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , подане у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024110000000654 від 02.12.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, про арешт майна,

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшло клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12024110000000654 від 02.12.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, в якому слідчий просить накласти арешт на майно шляхом заборони його відчуження, розпорядження та користування, яке належить підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , на праві приватної власності, а саме:

-Житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 8677220;

-земельна ділянка загальною площею 0.25 га з кадастровим номером 3220484101:04:035:0030, за адресою: АДРЕСА_2, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 606006532204, номер відомостей про речове право 9178715;

-земельна ділянка загальною площею 0.1394 га з кадастровим номером 3220484101:04:035:0031, за адресою: АДРЕСА_2, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 606009132204, номер відомостей про речове право 9178768;

-земельна ділянка загальною площею 0.1927 га з кадастровим номером 3220484102:02:001:0029, за адресою: Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Коржівка, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1244447332204, номер відомостей про речове право 20343492.

В обґрунтування свого клопотання слідчий посилається на те, що Слідчим управлінням ГУНП в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024110000000654 від 02.12.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, який у подальшому неодноразово продовжувався, останній раз указом Президента України № 469/2024 від 23.07.2024 постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 12 серпня 2024 року строком на 90 діб.

Відповідно до розпорядження Маловільшанської сільської ради Білоцерківського району Київської області № 200-к від 31.12.2021 ОСОБА_4 призначено на посаду директора житлово-комунальновиробничого підприємства «ОЗЕРЯНСЬКЕ» Маловільшанської сільської ради.

Згідно з п. 1.1 Статуту житлово-комунальновиробничого підприємства «ОЗЕРЯНСЬКЕ» Маловільшанської сільської ради, затвердженого рішенням двадцять дев'ятої сесії Маловільшанської сільської ради восьмого скликання від 17.11.2023 № 29-1137/2023 (далі по тексту - Статут) ЖКПВ «ОЗЕРНЯНСЬКЕ» Маловільшанської сільської ради (далі - Підприємство) засноване на комунальній власності територіальної громади і є комунальним унітарним комерційним підприємством. Маловільшанська сільська рада Білоцерківського району Київської області діє від імені та в інтересах територіальної громади та здійснює правомочності з володіння, користування та розпорядження Підприємством. Підприємство безпосередньо підпорядковується Маловільшанській сільській раді Білоцерківського району Київської області. Оперативне керівництво діяльністю Підприємства здійснює виконавчий комітет Маловільшанської сільської ради Білоцерківського району Київської області.

Відповідно до п. 5.1 Статуту, майно Підприємства становлять основні фонди та оборотні кошти, а також інші матеріальні та фінансові цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.

Згідно з п. 5.2. Статуту, майно Підприємства належить до комунальної власності Маловільшанської територіальної громади Білоцерківського району Київської області і закріплене за Підприємством на праві господарського відання. Здійснюючи право господарського відання, Підприємство володіє, користується й розпоряджається майном, закріпленим за ним, на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому Статуту, але з обмеженням правомочності розпорядження таким майном, встановленими Засновником.

Відповідно до п. 6.3 Статуту, на ОСОБА_4 , як керівника Житлово-комунальновиробничого підприємства «ОЗЕРЯНСЬКЕ» Маловільшанської сільської ради покладено ряд службових повноважень, серед яких останній:

-забезпечує складання в установленому порядку річного фінансового плану підприємства та подає його на затвердження Органу управління, розпоряджається коштами та іншим майном Підприємства відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту,

-укладає угоди і договори, інші правочини,

-видає довіреності, відкриває в установах банків (казначейства) рахунки,

-несе персональну відповідальність за господарсько-фінансову діяльність Підприємства, за виконання фінансових планів, дотримання фінансової дисципліни, дотримання норм охорони праці, ефективного використання та охорони майна та коштів, що закріплені за Підприємством, тощо.

Статтею 78 Господарського кодексу України визначено що, комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління.

Відповідно до п. 38 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України (далі - БК) одержувач бюджетних коштів - суб'єкт господарювання, громадська чи інша організація, яка не має статусу бюджетної установи, уповноважена розпорядником бюджетних коштів на здійснення заходів, передбачених бюджетною програмою, та отримує на їх виконання кошти бюджету.

Пунктом 6 ч. 1 ст. 7 БК України визначено, що при складанні та виконанні бюджетів усі учасники бюджетного процесу мають прагнути досягнення цілей, запланованих на основі національної системи цінностей і завдань інноваційного розвитку економіки, шляхом забезпечення якісного надання публічних послуг при залученні мінімального обсягу бюджетних коштів та досягнення максимального результату при використанні визначеного бюджетом обсягу коштів.

Відповідно до вимог ст. 26 Бюджетного кодексу України розпорядниками бюджетних коштів та учасниками бюджетного процесу здійснюється забезпечення ефективного і результативного управління бюджетними коштами на всіх стадіях бюджетного процесу, що включає досягнення економії бюджетних коштів, їх цільового використання, ефективності і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів шляхом прийняття обґрунтованих управлінських рішень.

Основні засади здійснення внутрішнього контролю визначаються Кабінетом Міністрів України, організаційно-методологічні засади здійснення внутрішнього контролю визначаються Міністерством фінансів України, яке забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері державного внутрішнього фінансового контролю, у тому числі здійснює оцінку функціонування систем внутрішнього контролю.

Згідно з п.п. 1, 3 Основних засад здійснення внутрішнього контролю затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 № 1062 (далі - Основні засади), останні визначають принципи та елементи внутрішнього контролю, питання організації і здійснення внутрішнього контролю розпорядниками бюджетних коштів у своїх установах і на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління таких розпорядників бюджетних коштів (далі - Установа).

Відповідно до ч. 4 Основних засад, керівник установи організовує та забезпечує здійснення внутрішнього контролю відповідно до цих Основних засад та актів законодавства, що регулюють питання планування діяльності установи, бюджетного процесу, управління бюджетними коштами, здійснення контрольно-наглядових функцій, здійснення закупівель товарів, робіт і послуг.

У свою чергу, здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти здійснюється відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», згідно з п. 2 ч. 1 ст. 5 якого, закупівлі здійснюються за принципами максимальної економії, ефективності та пропорційності.

Згідно з п. 6 Основних засад організація та здійснення внутрішнього контролю в установі забезпечується шляхом: розроблення та затвердження керівником установи внутрішніх документів, спрямованих на забезпечення функціонування елементів внутрішнього контролю з урахуванням вимог, установлених цими Основними засадами; запровадження чітких систем (порядків) планування діяльності, контролю за їх виконанням та звітування про виконання планів, завдань і функцій, оцінки досягнутих результатів та за необхідності своєчасного коригування планів діяльності установи; виконання керівництвом та працівниками установи планів, завдань і функцій, визначених законодавством, та затверджених керівником установи внутрішніх документів, інформування керівництва установи про ризики, що виникають під час виконання покладених на них завдань і функцій, вжиття заходів контролю, здійснення моніторингу, обміну інформацією.

Згідно з п. 7 Основних засад під час організації та функціонування внутрішнього контролю забезпечується управлінська відповідальність та підзвітність керівника та працівників установи, яка ґрунтується на вимогах законодавства і стосується всієї діяльності установи. Керівник установи відповідальний та підзвітний за забезпечення законного, економного, ефективного, результативного і прозорого управління бюджетними коштами; організацію та здійснення в установі внутрішнього контролю (у тому числі формування відповідної структури внутрішнього контролю, нагляд за здійсненням внутрішнього контролю та управління ризиками).

Згідно з п. 8 Основних засад Внутрішніми документами установи повинні бути врегульовані питання щодо відповідальності і контролю керівництва за дотриманням законодавства, бюджетної дисципліни та внутрішніх порядків і процедур установи.

Відповідно до п 3 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до цього Закону, належать, юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями та їх об'єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак - як юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів.

Згідно зі ст. 5 Закону України «Про публічні закупівлі» закупівлі здійснюються, зокрема, за принципами максимальної економії, ефективності та пропорційності, а також запобігання корупційним діям і зловживанням. Замовники, учасники процедур закупівлі, суб'єкт оскарження, а також їхні представники повинні добросовісно користуватися своїми правами, визначеними цим Законом.

Згідно пункту 9 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, під час здійснення публічних закупівель без використання електронної системи закупівель замовники повинні дотримуватись принципів здійснення публічних закупівель, зокрема максимальної економії, ефективності, запобігання корупційним діям і зловживанням, та за результатами їх здійснення за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тисяч гривень, оприлюднювати в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 3-8 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, а також обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до цього пункту.

Примірною методикою визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 275 від 18.02.2020 встановлені наступні методи визначення очікуваної вартості, а саме: розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг методом порівняння ринкових цін, розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг на підставі закупівельних цін попередніх закупівель, розрахунок очікуваної вартості товарів/послуг, щодо яких проводиться державне регулювання цін і тарифів, розрахунок очікуваної вартості робіт.

Відповідно до вказаної методики, метод порівняння ринкових цін - це метод визначення очікуваної вартості на підставі даних ринку, а саме - загальнодоступної відкритої інформації про ціни та інформації з отриманих цінових пропозицій та прайс-листів на момент вивчення ринку.

Способи, що рекомендуються для отримання інформації про ціну товарів та послуг:

1) здійснити пошук, збір та аналіз загальнодоступної інформації про ціну;

2) направити не менше 3-х письмових запитів цінових пропозицій (електронною поштою) виробникам, офіційним представникам та дилерам, постачальникам конкретного товару, надавачам послуг.

Відповідно до статті 19 Конституції України, передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 139 КЗпП України працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника уповноваженого ним органу, додержувати трудової і технологічної дисципліни вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір (контракт).

Таким чином, ОСОБА_4 , обіймаючи посаду директора житлово-комунальновиробничого підприємства «ОЗЕРЯНСЬКЕ» Маловільшанської сільської ради Білоцерківського району Київської області, виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов'язки і відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України у період вчинення кримінального правопорушення був службовою особою комунального підприємства.

Установлено, що 24.09.2024, більш точний час в ході досудового розслідування не встановлений, ОСОБА_4 , перебуваючи на своєму робочому місці в приміщенні Житло-комунальновиробничого підприємства «ОЗЕРЯНСЬКЕ» Маловільшанської сільської ради, за адресою: Київська область, Білоцерківський район, с. Озерна, вул. Богдана Хмельницького, буд. 22, будучи службовою особою при виконанні своїх службових обов'язків, зловживаючи своїм службовим становищем, усвідомлюючи протиправний характер і значення своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, умисно, вступив у злочинну змову з директором ТОВ «Буд Пром Лайн» ОСОБА_5 , з метою розтрати чужого майна, а саме: бюджетних коштів Житло-комунальновиробничого підприємства «ОЗЕРЯНСЬКЕ» Маловільшанської сільської ради. Маючи досвід роботи керівника даного підприємства не один рік та будучи обізнаним про порядок виконання річних планів закупівель виключно у відповідності до вимог Закону України «Про публічні закупівлі», будучи уповноваженою особою на укладання договорів від імені ЖКВП «ОЗЕРЯНСЬКЕ» Маловільшанської сільської ради, порушуючи норми Закону України «Про публічні закупівлі», безпідставно та протиправно, з метою надання вигляду законності своїх дій та надання документу юридичної сили, усвідомлюючи їх протиправність, усупереч Бюджетного кодексу України та Закону України «Про публічні закупівлі», уклав із ТОВ «БУД ПРОМ ЛАЙН» договір підряду № 60/2024, предметом якого є - Нове будівництво мереж водопостачання до вул. Молодіжна та вул. Центральна с. Мала Вільшанка Білоцерківського району Київської області на суму 15 514 070,24 гривень, у тому числі на придбання товарів для виконання робіт на вказаному об'єкті за завищеними цінами.

Відповідно до укладеного договору, підрядник - ТОВ «БУД ПРОМ ЛАЙН» в особі ОСОБА_5 зобов'язувався виконати у встановлений договором строк - 31.12.2024 роботи, які передбачені кошторисною документацією та умовами договору щодо нового будівництва мереж водопостачання до вул. Молодіжна та вул. Центральна с. Мала Вільшанка Білоцерківського району Київської області, а Замовник - житло-комунальновиробниче підприємство «ОЗЕРЯНСЬКЕ» Маловільшанської сільської ради, прийняти указані роботи та здійснити їх оплату згідно актів виконаних робіт, підписаних уповноваженими представниками Замовника та Підрядника.

Пунктом 7.2 Договору визначено, що Замовник має право контролювати якість і кількість матеріальних ресурсів до моменту їх використання в роботі та в процесі їх використання на об'єкті.

Згідно з п.9.2 Договору Замовник здійснює контроль за ходом, якістю, вартістю та обсягами виконаних робіт відповідно до частини першої ст. 849 Цивільного кодексу України та у порядку передбаченому договором.

Так, ОСОБА_4 з однієї сторони як Замовник та директор ТОВ «Буд Пром Лайн» ОСОБА_5 з іншої, усвідомлюючи протиправність своїх дій та бажаючи їх настання направленні на розтрату бюджетних коштів, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, діючи умисно, усвідомлюючи, що вартість придбаних товарів для виконання робіт на об'єкті є завищеною, підписали додаткову угоду № 1 до договору № 60/24 та акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2024 року акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2024 року, акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2024 року, акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2024 року, відповідно до яких здійснено придбання труб для використання їх у проведені робіт з нового будівництва мереж водопостачання до вул. Молодіжна та вул. Центральна с. Мала Вільшанка Білоцерківського району Київської області, а саме: труби поліетиленові для подачі холодної води РЕ 100 SDR-11 (1.6 Мпа), зовнішній діаметр 160х14,6 мм у кількості 3874,36 метрів оціночною вартістю 3 807 333,57 грн.; труби поліетиленові для подачі холодної води РЕ 100 SDR-17 (1.0 Мпа), зовнішній діаметр 200х11,9 мм у кількості 3419,86 метрів оціночною вартістю 3 600 770,59 грн.; та інші матеріали, за завищеними цінами.

Продовжуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_4 , діючи як директор ЖЕВП «ОЗЕРЯНСЬКЕ», діючи з єдиним умислом направленим на розтрату чужого майна, залучив до вчинення кримінального правопорушення фізичну особу підприємця ОСОБА_6 , який діє на підставі кваліфікаційного сертифікату інженера технічного нагляду. Так, між ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_6 укладено договір № 62/2024, на здійснення функцій технічного нагляду за виконанням робіт по об'єкту «Нове будівництво мереж водопостачання до вул. Молодіжна та вул. Центральна с. Мала Вільшанка, Білоцерківського району, Київської області». На підставі вказаного договору, ФОП ОСОБА_6 , розуміючись на товарах, які були використані для виконання вказаних робіт та особливостей робіт, погодив акти на закриття прихованих робіт по вказаному об'єкту, які є підставою для перерахування грошових коштів за договором підряду.

Не зупиняючись на досягнутому, ОСОБА_4 , перебуваючи у невстановленому в ході досудового розслідування місці, діючи умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , достовірно знаючи про те, що вартість придбаних товарів для виконання робіт на вказаному об'єкті є завищеною, з метою розтрати бюджетних коштів Маловільшанської сільської ради, підписав акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2024 року, акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2024 року, акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2024 року, акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2024 року, який є невід'ємною частиною до договору № 60/2024 від 24 вересня 2024 року на загальну суму 13 830 762,90 гривень, який також був підписаний ОСОБА_5 як виконавцем робіт по об'єкту та ФОП ОСОБА_6 , як інженер технічного нагляду.

У подальшому вказаний акт, разом з фінансово-бухгалтерською документацією передав до управління Державної казначейської служби України Київської області, яке маючи в наявності всі необхідні документи, у тому числі підписані сторонами договору, а саме - ОСОБА_4 , як Замовником, ОСОБА_5 - як виконавцем та ОСОБА_6 - як представником технічного нагляду Замовника, здійснено перерахування грошових коштів з рахунку Житло-комунальновиробничого підприємства «ОЗЕРЯНСЬКЕ» Маловільшанської сільської ради, платежем, відповідно до платіжних доручень № 862 від 09.10.2024 на суму 7 818 104,03 грн, № 912 від 24.10.2024 на суму 2 016 958, 58 грн, № 947 від 21.11.2024 на суму 1 875 207, 79, № 980 від 13.12.2024 на суму 2 120 492,52 грн у загальному розмірі 13 830 762,9 грн на належний ТОВ «БУД ПРОМ ЛАЙН» банківський рахунок № НОМЕР_2 , відкритий у АТ КБ «Приват Банк».

Відповідно до висновку судової товарознавчої експертизи вартість труби поліетиленової для подачі холодної води РЕ 100 SDR-11 (1.6 Мпа), зовнішній діаметр 160х14,6 мм у 1 м станом на 25.09.2024 з урахуванням ПДВ становить 836, 39 грн., таким чином вартість труби 3874,36 метрів становить 3 240 475,96 грн. (2 700 396,63 грн. без урахування ПДВ); труби поліетиленові для подачі холодної води РЕ 100 SDR-17 (1.0 Мпа), зовнішній діаметр 200х11,9 мм у 1 м станом на 25.09.2024 з урахуванням ПДВ становить 884, 82 грн., так у кількості 3419,86 метрів оціночна вартість становить 3 025 960, 53 грн. (2 521 533, 78 грн. без урахування ПДВ).

Із урахуванням наведеного, внаслідок протиправних дій ОСОБА_4 Маловільшанській сільській раді Білоцерківського району Київської області завдано збитків у сумі 2 186 073, 75 гривень (два мільйони сто вісімдесят шість тисяч сімдесят три гривні сімдесят п'ять копійок), що відповідно до примітки 4 до статті 185 КК України є особливо великим розміром.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, а саме - розтраті чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, в умовах воєнного стану.

Причетність підозрюваного ОСОБА_4 до вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами в їх сукупності, а саме:

-допитами свідків ОСОБА_7 від 28.01.2025, ОСОБА_8 від 10.03.2025, ОСОБА_9 від 15.05.2025, ОСОБА_10 від 15.05.2025, ОСОБА_11 від 01.04.2025;

-протоколами оглядів від 03.12.2024 та 06.01.2024;

-протоколами оглядів місця події від 06.05.2025 та 01.08.2025;

-матеріалами проведених негласних слідчо (розшукових) дій;

-протоколами тимчасових доступів до речей та документів;

-висновком судової товарознавчої експертизи від 18.08.2025 № СЕ-19/111-25/50208-ТВ;

-договором № 60/2024 від 24 вересня 2024 року предметом якого є - Нове будівництво мереж водопостачання до вул. Молодіжна та вул. Центральна с. Мала Вільшанка Білоцерківського району Київської області;

-додатковою угодою № 1 до договору № 60/24 та актом № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2024 року актом № 2 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2024 року, актом № 3 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2024 року, актом № 3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2024 року;

-договором № 62/2024, на здійснення функцій технічного нагляду за виконанням робіт по об'єкту «Нове будівництво мереж водопостачання до вул. Молодіжна та вул. Центральна с. Мала Вільшанка, Білоцерківського району, Київської області»;

-платіжними дорученнями № 862 від 09.10.2024 на суму 7 818 104,03 грн, № 912 від 24.10.2024 на суму 2 016 958, 58 грн, № 947 від 21.11.2024 на суму 1 875 207, 79, № 980 від 13.12.2024 на суму 2 120 492,52 грн;

-іншими доказами зібраними в ході досудового розслідування у їх сукупності.

Таким чином, є обґрунтовані підстави для підозри ОСОБА_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Підозрюваний ОСОБА_4 , відповідно до ст. 12 КК України, підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавленням від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Відповідно до інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта ОСОБА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , останньому належать наступні об'єкти нерухомості:

На праві приватної власності:

-Житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 8677220;

-земельна ділянка загальною площею 0.25 га з кадастровим номером 3220484101:04:035:0030, за адресою: АДРЕСА_2, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 606006532204, номер відомостей про речове право 9178715;

-земельна ділянка загальною площею 0.1394 га з кадастровим номером 3220484101:04:035:0031, за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 606009132204, номер відомостей про речове право 9178768;

-земельна ділянка загальною площею 0.1927 га з кадастровим номером 3220484102:02:001:0029, за адресою: Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Коржівка, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1244447332204, номер відомостей про речове право 20343492.

В органу досудового розслідування виникла необхідність в накладенні арешту на майно підозрюваного ОСОБА_4 з метою забезпечення конфіскації майна, як виду покарання у вказаному кримінальному провадженні.

В судове засідання слідчий не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надіслав клопотання відповідно до якого просив слухати справу за його відсутності, клопотання підтримав та просив задовольнити.

Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

В ході судового розгляду встановлено, що Слідчим управлінням ГУНП в Київській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024110000000654 від 02.12.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

27.08.2025 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Причетність підозрюваного ОСОБА_4 до вчинення інкримінованого йому кримінального правопорушення підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами в їх сукупності, а саме:

-допитами свідків ОСОБА_7 від 28.01.2025, ОСОБА_8 від 10.03.2025, ОСОБА_9 від 15.05.2025, ОСОБА_10 від 15.05.2025, ОСОБА_11 від 01.04.2025;

-протоколами оглядів від 03.12.2024 та 06.01.2024;

-протоколами оглядів місця події від 06.05.2025 та 01.08.2025;

-матеріалами проведених негласних слідчо (розшукових) дій;

-протоколами тимчасових доступів до речей та документів;

-висновком судової товарознавчої експертизи від 18.08.2025 № СЕ-19/111-25/50208-ТВ;

-договором № 60/2024 від 24 вересня 2024 року предметом якого є - Нове будівництво мереж водопостачання до вул. Молодіжна та вул. Центральна с. Мала Вільшанка Білоцерківського району Київської області;

-додатковою угодою № 1 до договору № 60/24 та актом № 1 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2024 року актом № 2 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2024 року, актом № 3 приймання виконаних будівельних робіт за листопад 2024 року, актом № 3 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2024 року;

-договором № 62/2024, на здійснення функцій технічного нагляду за виконанням робіт по об'єкту «Нове будівництво мереж водопостачання до вул. Молодіжна та вул. Центральна с. Мала Вільшанка, Білоцерківського району, Київської області»;

-платіжними дорученнями № 862 від 09.10.2024 на суму 7 818 104,03 грн, № 912 від 24.10.2024 на суму 2 016 958, 58 грн, № 947 від 21.11.2024 на суму 1 875 207, 79, № 980 від 13.12.2024 на суму 2 120 492,52 грн;

-іншими доказами зібраними в ході досудового розслідування у їх сукупності.

Таким чином, є обґрунтовані підстави для підозри ОСОБА_4 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Підозрюваний ОСОБА_4 , відповідно до ст. 12 КК України, підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавленням від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Відповідно до інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта ОСОБА_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , останньому належать наступні об'єкти нерухомості:

На праві приватної власності:

-Житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 8677220;

-земельна ділянка загальною площею 0.25 га з кадастровим номером 3220484101:04:035:0030, за адресою: АДРЕСА_2, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 606006532204, номер відомостей про речове право 9178715;

-земельна ділянка загальною площею 0.1394 га з кадастровим номером 3220484101:04:035:0031, за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 606009132204, номер відомостей про речове право 9178768;

-земельна ділянка загальною площею 0.1927 га з кадастровим номером 3220484102:02:001:0029, за адресою: Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Коржівка, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1244447332204, номер відомостей про речове право 20343492.

В органу досудового розслідування виникла необхідність в накладенні арешту на майно підозрюваного ОСОБА_4 з метою забезпечення конфіскації майна, як виду покарання у вказаному кримінальному провадженні.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 171 КПК України з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як арешт майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У відповідності до ч. 4 ст. 170 КПК України заборона на використання майна, а також заборона розпоряджатися таким майном можуть бути застосовані лише у випадках, коли їх незастосування може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.

Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України однією із підстав накладення арешту є конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, а отже в органу досудового розслідування існують обґрунтовані підстави для його застосування.

У відповідності до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, віртуальні активи, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

У зв'язку з вищевикладеним, слідчий суддя дійшов висновку, про необхідність задоволення клопотання слідчого, шляхом накладення арешту на майно підозрюваного ОСОБА_4 , з метою забезпечення конфіскації майна, як виду покарання у вказаному кримінальному провадженні.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 131, 132, 170-173, 175, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , подане у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024110000000654 від 02.12.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, про арешт майна, задовольнити.

Накласти арешт на майно шляхом заборони його відчуження, розпорядження та користування, яке належить підозрюваному ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , а саме :

На праві приватної власності:

-Житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 8677220;

-земельна ділянка загальною площею 0.25 га з кадастровим номером 3220484101:04:035:0030, за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 606006532204, номер відомостей про речове право 9178715;

-земельна ділянка загальною площею 0.1394 га з кадастровим номером 3220484101:04:035:0031, за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 606009132204, номер відомостей про речове право 9178768;

-земельна ділянка загальною площею 0.1927 га з кадастровим номером 3220484102:02:001:0029, за адресою: Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Коржівка, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 1244447332204, номер відомостей про речове право 20343492.

Підозрюваний, його захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1