Справа 556/2301/24
Номер провадження 3/556/33/2025
30.05.2025 року сел.Володимирець
Суддя Володимирецького районного суду Рівненської області Іванків О.В.,
при секретарі Кньовець Н.П.,
у відкритому судовому засіданні в сел. Володимирець,
з участю прокурора Кругліцького М.М.
в присутності особи, відносно якої складено протокол ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, що надійшли від 1-го сектору Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області ДСР Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительку АДРЕСА_1 , громадянку України, судового розпорядника Кузнецовського міського суду Рівненської області,-
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
встановив:
02.08.2024 року від Рівненського апеляційного суду до Володимирецького районного суду Рівненської області надійшли протоколи складені Департаментом стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Рівненській області Національної поліції України про адміністративні правопорушення за номерами протоколів 277, 278, 279, 280 від 23.07.2024 року відносно судового розпорядника Кузнецовського міського суду Рівненської області Сергійчук Оксани Сергіївни, про вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постановою Володимирецького районного суду від 17.09.2024 року вказані протоколи про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП, об'єднано в одне провадження
ОСОБА_1 , порушила вимоги фінансового контролю, а саме будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно подала декларації при таких обставинах.
Так, зі змісту наданих суду протоколів вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді судового розпорядника Кузнецовського міського суду Рівненської області, будучи згідно з підпунктом «В» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на яку поширюється дія цього Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, 2022 рік, 2023 рік, а також за період не охоплений раніше поданими деклараціями чим вчинила правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , визнала свою вину. Пояснила, що наміру ухилятись від декларування не мала, пропустила строк подачі декларацій внаслідок збігу тяжких особистих обставин, зокрема у зв"язку із перебуванням на стаціонарному лікуванні в перинатальному центрі для збереження вагітності, щиро розкаялася у вчиненому.
В своєму висновку представник прокуратури Володимирецького району зазначив, що ОСОБА_1 , винна у вчиненні інкримінованих правопорушень, однак враховуючи, що вона вперше притягується до відповідальності, розкаялася у вчиненому, просив обрати мінімальний штраф, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши та оцінивши докази в їх сукупності суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 , ознак правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Згідно наказу по Кузнецовському міському суду «Про призначення ОСОБА_2 » від 14.01.2008 № 5-К, ОСОБА_3 призначено на посаду судового розпорядника Кузнецовського міського суду Рівненської області, на період відсутності основного працівника з 14 січня 2008 року.
Згідно наказу по Кузнецовському міському суду № 10-к від 12.03.2009 судового розпорядника ОСОБА_3 , з 02.03.2009 переведено на посаду судового розпорядника Кузнецовського міського суду Рівненської області постійно.
Згідно наказу по Кузнецовському міському суду № 11-к/А від 03.04.2023 звільнено ОСОБА_1 судового розпорядника Кузнецовського міського суду Рівненської області із займаної посади 06 квітня 2023 року, за угодою сторін, відповідно до пункту 2 статті 86 Закону України «Про державну службу».
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб'єкти декларування - це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2, пункті 4 частини 1 статті 3 Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до пункту 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції», особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» опублікований в офіційному виданні Верховної Ради України «Голос України» 11.10.2023 та набрав чинності 12.10.2023.
Таким чином, у ОСОБА_1 виник обов'язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави, за 2021, 2022, 2023 роки, в термін не пізніше 31 березня 2024 року.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік о 16:46 год., 22.02.2024, та виправлену декларацію за 2021 рік о 17-26 год., 22.02.2024.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік о 16:59 год. 22.02.2024 та виправлену декларацію за 2022 рік о 17-54 год., 22.02.2024.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави, за 2023 рік о 17:57 год. 19.04.2024.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні) о 18:30 год. 22.02.2024.
Матеріалами проведеної перевірки встановлено, що ОСОБА_1 , подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, після припинення діяльності пов'язаної з виконанням функцій держави, за 2021, 2022, 2023 роки, а також за період не охоплений раніше поданими деклараціями несвоєчасно.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021, 2022, 2023 роки, а також за період не охоплений раніше поданими деклараціями.
Викладені вище факти протиправної діяльності підтверджуються поясненнями ОСОБА_1 , відомостями Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також іншими доданими матеріалами.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП повністю доведена.
У відповідності до ст. ст. 34, 35 КУпАП обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, визнається щире розкаяння винного, обставини, що обтяжують відповідальність, судом не встановлено.
При обранні розміру та виду адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Так, ОСОБА_1 , скоїла правопорушення вперше, розкаялася у вчиненому, в даний час усунула порушення, оскільки подала декларації.
Відповідно до ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно із ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений розглядати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 , вбачаються ознаки правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, однак враховуючи, що вчинене вперше правопорушення не спричинило істотної шкоди суспільним та державним інтересам, правам та свободам громадян або іншим цінностям, що охороняються законом, оскільки термін подачі декларації порушено на незначний час, приймаючи до уваги обставини події та особу порушниці, яка позитивно характеризується, є багатодітною матір"ю, а також враховуючи, що строк подачі декларацій пропущено у зв"язку із лікуванням ОСОБА_1 , суд приходить до висновку, що вказані правопорушення є малозначними.
Враховуючи викладене, керуючись ст.22, ст.ст.33-35, 172-2 КУпАП, Законом України Про засади запобігання та протидії корупції, суд, -
постановив:
Визнати ОСОБА_1 , винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, звільнити її від відповідальності на підставі ст.22 КУпАП із оголошенням усного зауваження.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: О.В.Іванків