Постанова від 16.09.2025 по справі 355/1704/25

Справа № 355/1704/25

Провадження № 3/355/568/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2025 року селище Баришівка

Суддя Баришівського районного суду Київської області Цирулевська М. В.,

розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з відділу поліції № 1 (с. Баришівка) Броварського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, паспорт серія НОМЕР_1 , виданий Баришівським РВ ГУ МВС України в Київській області 06.06.2001, РНОКПП НОМЕР_2 , освіта середня, безробітній, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП,

УСТАНОВИЛА:

У провадженні Баришівського районного суду Київської області перебуває адміністративний матеріал про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, справа №355/1704/25, провадження № 3/355/568/25. Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.08.2025 для розгляду адміністративного матеріалу визначено суддю Цирулевську М. В.

Також у провадженні Баришівського районного суду Київської області перебуває адміністративний матеріал щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, справа №355/1706/25 провадження № 3/355/570/25. Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 08.08.2025 для розгляду означеного адміністративного матеріалу визначено суддю Цирулевську М. В.

Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

За таких обставин, означені адміністративні матеріали об'єднані в одне провадження під єдиним номером справи №355/1704/25, провадження № 3/355/568/25.

Судові засідання у даній справі призначалися на 21.08.2025 та на 16.09.2025. Після надходження справи до суду особа, що притягається до адміністративної відповідальності, повідомлялася про дату, час та місце судового засідання шляхом здійснення телефонограм.

У судові засідання ОСОБА_1 з'явився. У судовому засіданні, яке відбулося 21.08.2025, ОСОБА_1 надав пояснення, що за адресою, зазначеною у відповідному судовому рішенні про продовження адміністративного нагляду (та зазначеною у протоколі), він проживає. Водночас, заперечив проти приїзду поліцейських та встановлення ними правил порушенняним, ОСОБА_1 , правил адміністративного нагляду, повідомивши, що ввечері він завжди перебуває вдома, але у стані сильного алкогольного сп'яніння. Зважаючи на заперечення ОСОБА_1 , судом задоволено клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та викликано в судове засідання працівників поліції, якими встановлювалися порушення правил адміністративного нагляду, а також дільничного поліцейського.

У судовому засіданні 16.09.2025 ОСОБА_1 повідомив, що він порушував правила адміністративного нагляду, оскільки повернувся пізно з роботи, але коли це було - не пам'ятає. Зважаючи на означені обставини,ОСОБА_1 визнав свою вину, пообіцявши в подальшому не вчиняти подібні правопорушення.

Відповідно до приписів ч. 2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративне правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 187 КУпАП, розглядаються у п'ятнадцятиденний строк.

Частиною 1 ст. 268 КУпАП передбачено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, докази, що містяться у ній, заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суддя зазначає та виснує таке.

Частиною 2 статті 187 КУпАП передбачена відповідальність за повторне порушення протягом року після накладення адміністративного стягнення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, зокрема:

- порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

- порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста).

Згідно із ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Статтею 280 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Як вбачається з дослідженого протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 711177 від 31.07.2025, складеного ПОГ СВГ ВП № 1 Броварського РУП капітаном поліції Палієм А. В., 08.07.2025 о 22:34 в АДРЕСА_1 ,гр. ОСОБА_1 , відносно якого встановлено адміністративний нагляд, був відсутній за місцем проживання та не повідомив працівників поліції про місце свого перебування, чим порушив повторно протягом року вимоги ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі». Означені дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 2 ст. 187 КУпАП.

У поясненнях від 31.07.2025 ОСОБА_1 зазначив, що 08.07.2025 о 22:30 він не відчинив двері до квартири та не повідомив працівників поліції про місце свого перебування, оскільки був у стані сильного алкогольного сп'яніння. Свою вину визнає, просить суворо не карати.

У рапорті начальника СРПП ВП № 1 Броварського РУП ГУНП в Київській області старшого лейтенанта поліції Іллі Шкунді зазначено, що перебуваючи 08.07.2025 у складі автопатруля екіпажу «ТУШ-110» спільно із сержантом поліції Сердюком В. В., на службовий логістичний пристрій надійшло службове завдання перевірка осіб за адміністративним наглядом гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 . По прибуттю за місцем мешкання ОСОБА_1 двері до квартири ніхто не відчинив. Встановити місце знаходження ОСОБА_1 не виявилось можливим.

Також, як вбачається з дослідженого протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД № 711178 від 31.07.2025, складеного ПОГ СВГ ВП № 1 Броварського РУП капітаном поліції Палієм А. В., 22.07.2025 о 23:19 в АДРЕСА_1 ,гр. ОСОБА_1 , відносно якого встановлено адміністративний нагляд, був відсутній за місцем проживання, чим порушив повторно протягом року вимоги ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі». Означені дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 2 ст. 187 КУпАП.

У поясненнях від 31.07.2025 ОСОБА_1 зазначив, що 22.07.2025 о 23:19 він не відчинив двері до квартири та не повідомив працівників поліції про місце свого перебування, оскільки був у стані сильного алкогольного сп'яніння. Свою вину визнає, просить суворо не карати.

У рапорті поліцейського СРПП ВП № 1 Броварського РУП ГУНП в Київській області рядового поліції Аліни Артюх зазначено, що перебуваючи 22.07.2025 на добовому чергуванні у складі автопатруля екіпажу «ТУШ-110» спільно із поліцейським СРПП старшим сержантом поліції Якименком Ю. М., на логістичний пристрій надійшло повідомлення. а саме: перевірка осіб, гр. ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 . Прибувши за місцем проживання ОСОБА_1 , виявлено відсутність останнього за вищевказаною адресою.

Як встановлено судом на підставі наданої органом поліції копії судового рішення, постановою Баришівського районного суду Київської області від 17.06.2025 у справі №355/1104/25 стосовно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 12 місяців. Застосовановідносно ОСОБА_1 обмеження, зокрема, заборонено вихід з будинку за місцем проживання: АДРЕСА_1 у період з 22 години 00 хвилин до 06 години 00 хвилин ранку.

При цьому, за наданою органом поліції копією судового рішення, судом встановлено, що постановою Баришівського районного суду Київської області від 17.07.2025 у справі № 355/1319/25 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, та призначити стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відтак, дослідивши адміністративні матеріали, зважаючи на пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в тому силі, надані під час судового розгляду справи, суд доходить висновку, що зазначені в протоколах про адміністративне правопорушення обставини підтверджуються доказами, наявними в матеріалах справи. Так, ОСОБА_1 (особа, яка притягається до адміністративної відповідальності) 08.07.2025 о 22:34 год та 22.07.2025 о 23:19 був відсутній за місцем свого проживання (в АДРЕСА_1 ), чим повторно протягом року (постанова Баришівського районного суду Київської області від 17.07.2025 у справі № 355/1319/25) порушив правила адміністративного нагляду, встановлених постановою Баришівського районного суду Київської області від 17.06.2025 у справі № 355/1104/25, відповідальність за що передбачена ч. 2 ст. 187 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні означеного адміністративного правопорушення повністю доведена, у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме: 1) протоколами про адміністративне правопорушення, які складені відповідно до вимог ст. 256 КУпАП та містять необхідні відомості, зокрема щодо дати, часу, місця та способу вчинення адміністративного правопорушення, які призвело до порушення правил адміністративного нагляду; 2) рапортами працівників поліції; 3) поясненнями, наданими особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Наведені обставини свідчать про наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме повторне порушення протягом року після накладення адміністративного стягнення правил адміністративного нагляду.

Санкцією ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачене стягнення у виді накладення штрафу в розмірі від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

При накладенні адміністративного стягнення на особу, що притягається до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини, визначені у ст. 33 КУпАП, а саме: характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, визнання правопорушником обставин, зазначених у протоколі.

Обставин, що пом'якшують відповідальність правопорушника (ст. 34 КУпАП), судом не встановлено.

Обставин, що обтяжують відповідальність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (ст. 35 КУпАП), суд не вбачає.

Відтак, суддя вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 2 ст. 187 КУпАП, яке за своїм видом і розміром буде справедливим, відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі порушника та ступеню його вини, необхідним і достатнім для його виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Враховуючи все вищевикладене, керуючись ст. 36, ч. 2 ст. 187 КУпАП, 221, 247, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі дванадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 170 (сто сімдесят) гривень на користь держави на рахунок (населений пункт: Баришівська селищна ТГ; отримувач: ГУК у Київ.обл/ Баришівська сел/21081100; код отримувача (ЄДРПОУ) 37955989; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); номер рахунку (IBAN) UA648999980313060106000010742; код класифікації доходів бюджету: 21081100; найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції).

Стягнути з ОСОБА_1 605,60 грн. судового збору на користь держави на рахунок (отримувач коштів: ГУК у Київ.обл/ Баришівська сел/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37955989; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); номер рахунку (IBAN) UA758999980313151206000010742; код класифікації доходів бюджету: 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету: Судовий збір (Державна судова адміністрація, 050, ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України «Про судовий збір», за розгляд справи в суді).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Баришівський районний суд Київської області.

Термін пред'явлення постанови до виконання 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».

Відповідно до ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Суддя

Баришівського районного суду

Київської області Марина ЦИРУЛЕВСЬКА