Справа №293/961/25
Провадження № 3/293/402/2025
15 вересня 2025 рокуселище Черняхів
Черняхівський районний суд Житомирської області у складі судді Лось Л.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні у залі суду в с-щі Черняхів адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючого
за ч. 1 ст. 187 КУпАП
14.08.2025 до Черняхівського районного суду Житомирської області надійшли протоколи про адміністративне правопорушення серії ВАВ №920899 від 11.08.2025 та серії ВАВ №037015 від 11.08.2025 відносно ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколів автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 14.08.2025 вищевказані адміністративні матеріали розподілені для розгляду судді Л.В.Лось.
Постановою від 20.08.2025 адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 за ч.1 ст.187 КУпАП суд об'єднав в одне провадження справи №293/961/25, №293/962/25 та присвоїв єдиний унікальний номер судової справи № 293/961/25 та номер провадження 3/293/402/2025.
Зі змісту протоколу серії ВАВ № 920899 від 11.08.2025, 06.08.2025 о 22:45 год гр. ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив п.1 встановлених йому судом обмежень, чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до змісту протоколу серії ВАВ № 037015 від 11.08.2025 , 09.08.2025 ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, не з'явився на реєстрацію до органів пробації, чим порушив п.4 встановленого йому судом обмежень, чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, хоча належним чином та своєчасно повідомлений про час та місце розгляд справи, що підтверджується довідкою про доставку sms-повідомлення ( а.с. 22), клопотань та заяв суду не подав, про причини своєї неявки суду не повідомив.
Суд бере до уваги, що ОСОБА_1 достеменно знав про складення відносно нього протоколів про адміністративні правопорушення за ознаками вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, про що свідчить його підпис в протоколах ( а.с. 2,11).
Зважаючи на викладені обставини, ураховуючи скорочені строки розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст. 277 КУпАП, а також приймаючи до уваги строки накладення адміністративного стягнення, передбачені ст. 38 КУпАП, суд визнає причину неявки ОСОБА_1 у судове засідання неповажною і розцінює його неявку як затягування строків розгляду справи, у зв'язку з цим суд розглядає справу у його відсутність.
За приписами ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням не інакше як на підставах та у порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності законом.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, речовими доказами тощо.
Згідно зі ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
В ході розгляду справи, суд встановив, що відповідно до змісту протоколу про адміністративне серії ВАВ № 920899 від 11.08.2025 вбачається, що 06.08.2025 о 22:45 год гр. ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 перебуваючи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем свого проживання, чим порушив п.1 встановлених йому судом обмежень, чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
Крім того відповідно до змісту протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 037015 від 11.08.2025, 09.08.2025 ОСОБА_1 ,. перебуваючи під адміністративним наглядом, не з'явився на реєстрацію до органів пробації, чим порушив п.4 встановленого йому судом обмежень, чим вчинив правопорушення передбачене ч.1 ст. 187 КУпАП.
Диспозиція ч. 1 ст.187 КУпАП передбачає порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд.
Дослідивши адміністративні матеріали та подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки складу адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.187 КУпАП.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.187 КУпАП, підтверджується доданими до протоколів про адміністративне правопорушення матеріалами:
постановою Черняхівського районного суду Житомирської області від 09.07.2025 (справа №293/696/25) яка набрала законної сили 17.07.2025, відповідно до якої ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , на час дії адміністративного нагляду встановлено наступні обмеження:
- заборонити вихід з будинку по місцю постійного проживання в період часу з 22-00 год. до 06-00 год. наступного дня;
- заборонити відвідування ресторанів, кафе, барів, магазинів, відділів у магазинах, які здійснюють торгівлю спиртними напоями, з метою їх придбання;
- заборонити виїзд в особистих справ за межі району без дозволу органів поліції;
- зобов'язати явкою в органи поліції для реєстрації кожної суботи місяця ( а.с. 4-5,16-17);
рапортом капітана поліції ПОГ СПД №1 Житомирського РУП №1 ГУНП в Житомирській області О.Нечая від 07.08.2025 ( а.с. 6);
рапортом капітана поліції ДОП СПД№1 Житомирського РУП№1 ГУНП в Житомирській області В.Субіна від 11.08.2025 ( а.с. 14);
поясненнями ОСОБА_1 від 11.08.2025 (а.с. 7,15).
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 187 КУпАП, підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, які є належними та допустимими.
Відповідно до ч. 1 ст. 284 КУпАП по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов:
1.про накладення адміністративного стягнення;
2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу;
3) про закриття справи.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують його відповідальність.
Відповідно до вимог діючого адміністративного законодавства, а саме ст.ст. 9,33,245,252 КУпАП, особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі.
Разом з тим, суд бере до уваги, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно ст. 280 КУпАП обставин, які обтяжують чи пом'якшують відповідальність, визначені статтями 34-35 КУпАП судом не встановлено.
Підстав, що виключають адміністративну відповідальність згідно зі ст. 17 КУпАП України, у справі не встановлено. Терміни притягнення до адміністративної відповідальності не збігли.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, суд дійшов висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за інкримінуємі правопорушення за ч.1 ст. 187 КУпАП у виді штрафу.
Згідно припису ст. 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 34-35,36, 40-1, 173, ч.1 ст.187, 245, 251, 252, 256, 283, 285, 289, 291,294,307,308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч. 2ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», КУпАП, суд
1. ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.187 КУпАП та на підставі ст. 36 КУпАП накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 3 (трьох ) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51,00 грн (п'ятдесят одну гривню 00 копійок).
2. Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в дохід держави в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605,60 грн (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, її захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках передбачених ч. 5ст. 7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного суду через Черняхівський районний суд Житомирської області.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з моменту набрання нею законної сили.
Суддя Людмила ЛОСЬ