Вирок від 16.09.2025 по справі 742/2158/25

Провадження № 1-кп/742/428/25

Єдиний унікальний № 742/2158/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2025 року м.Прилуки

Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області в складі:

головуючої - судді ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 ,

за участю:

прокурора - ОСОБА_3 ,

обвинуваченого - ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження №12025275420000100 від 18.03.2025 за обвинуваченням:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Піски-Радьківські Борівського району Харківської області, українця, громадянина України, з професійно-технічною освітою, непрацюючого, одруженого, що має на утриманні 2 неповнолітніх дітей, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , що фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.309 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

18.03.2025 у вечірній час доби ОСОБА_4 , маючи умисел на незаконне придбання та подальше зберігання без мети збуту психотропної речовини, перебуваючи на вул. Вавілова в м. Прилуки Чернігівської обл., знайшов на узбіччі дороги зіп-пакунок з кристалоподібною речовиною білого кольору, розуміючи, що він знайшов заборонену в обігу психотропну речовину, ОСОБА_4 вирішив залишити її собі з метою зберігання за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 , заховавши знайдений ним згорток з психотропною речовиною до кишені своєї куртки та почав рухатися далі по зазначеній вулиці.

Таким чином, ОСОБА_4 виконав усі дії, які вважав за необхідне, для досягнення своєї протиправної мети щодо незаконного придбання та зберігання психотропної речовини без мети збуту.

У подальшому 18.03.2025 в період часу з 18 год. 59 хв. до 19 год. 05 хв. у ході огляду місця події в м.Прилуки по вул.Вавілова неподалік мікрорайону «М'ятно-Дослідної станції» ОСОБА_4 добровільно видав працівникам поліції наявний в нього зіп-пакет з вмістом кристалоподібної речовини білого кольору.

Відповідно до висновку експерта №СЕ-19/125-25/4005-НЗПРАП від 28.03.2025 надана на експертизу речовина містить у своєму складі особливо небезпечну психотропну речовину, обіг якої заборонено - PVP (1-феніл-2-піролідин-1-іл-пентан-1-он). Маса PVP становить 1,8177 г, що є великим розміром відповідно до Таблиці № 2 Наказу МОЗ України №188 від 01.08.2000 «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, які знаходяться у незаконному обігу».

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_4 підтвердив той факт, що дійсно 18.03.2025 у вечірній час доби на на узбіччі дороги по вул.Вавілова в м.Прилуки Чернігівської області знайшов пакунок з кристалоподібною речовиною білого кольору, розуміючи, що він знайшов заборонену в обігу психотропну речовину, ОСОБА_4 вирішив залишити її собі з метою зберігання за місцем свого проживання.

Свою вину у скоєному ОСОБА_4 визнав повністю та щиро у цьому розкаявся.

Показання обвинуваченого відповідають всім фактичним обставинам справи і учасниками процесу не оспорюються.

Тому відповідно до ч.3 ст.349 КПК України, отримавши згоду всіх учасників судового розгляду, суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин, які ніким не оспорюються. При цьому судом було з'ясовано, чи правильно розуміють учасники судового розгляду зміст цих обставин, чи добровільною та істинною є їх позиція, а також їм було роз'яснено, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини в апеляційному порядку.

Суд встановив, що своїми умисними діями, які виразились у незаконному придбанні та зберіганні психотропної речовини без мети збуту у великих розмірах, ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.309 КК України.

Відповідно до ст.66 КК України обставиною, що пом'якшує покарання ОСОБА_4 , суд визнає його щире каяття.

Обставин, які б відповідно до ст.67 КК України обтяжували покарання ОСОБА_4 , судом встановлено не було.

Вирішуючи питання про міру покарання ОСОБА_4 , суд враховує конкретні обставини справи, вимоги ст.65 КК України щодо загальних засад призначення покарання, ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення, що є нетяжким злочином, обставину, яка пом'якшує покарання ОСОБА_4 , за відсутності обставин, які б його обтяжували, а також особу самого обвинуваченого, який вважається таким, що раніше не був судимий (а.п.18), на обліку Прилуцького районного відділу філії ДУ «Центр пробації» в Чернігівській області не перебуває (а.п.19), формально-позитивно характеризується за місцем проживання (а.п.23-24), на обліку у лікаря-психіатра та у лікаря-нарколога не перебуває (а.п.20-21), у зв'язку з чим суд дійшов висновку про можливість призначення ОСОБА_4 покарання з випробуванням, як того просив у судовому засіданні прокурор, оскільки саме такий вид покарання, на думку суду, буде повністю відповідати як характеру скоєного ним кримінального правопорушення, його суспільній небезпеці, так і особі самого обвинуваченого, а тому покарання без ізоляції його від суспільства зможе належним чином посприяти виправленню ОСОБА_4 і запобігти вчиненню ним нових кримінальних правопорушень.

Цивільний позов в межах даного провадження відсутній.

Витрати на проведення експертизи складають 1591,80 грн (а.п.25), які беззаперечно підлягають стягненню з ОСОБА_4 на користь держави.

Долю речових доказів (а.п.26-28) слід вирішити відповідно до ст.100 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.370-371, 373-374 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

ОСОБА_4 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.309 КК України, і призначити покарання у виді позбавлення волі строком на 2 (два) роки.

Відповідно до ст.75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування призначеного судом покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 (один) рік.

Відповідно до ст.76 КК України зобов'язати ОСОБА_4 періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Міру запобіжного заходу ОСОБА_4 до вступу вироку в законну силу не обирати.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави витрати на проведення експертизи розміром 1591 (тисяча п'ятсот дев'яносто одна) гривня 80 копійок.

Речовий доказ - PVP масою 1,8177 г, що поміщено у полімерний пакет №3734262, - знищити.

На вирок суду може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення, а засудженим у той же строк з моменту вручення йому копії вироку.

Копію вироку негайно вручити прокурору та засудженому.

Суддя ОСОБА_5

Попередній документ
130222161
Наступний документ
130222163
Інформація про рішення:
№ рішення: 130222162
№ справи: 742/2158/25
Дата рішення: 16.09.2025
Дата публікації: 17.09.2025
Форма документу: Вирок
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші кримінальні правопорушення проти здоров'я населення; Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (17.10.2025)
Дата надходження: 17.04.2025
Розклад засідань:
21.05.2025 11:30 Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
30.07.2025 11:00 Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
16.09.2025 11:00 Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області