Справа № 620/5581/22
іменем України
15 вересня 2025 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К. розглянувши адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Чернігівській області до дочірнього підприємства "Аромат" про стягнення заборгованості,
Головне управління Державної податкової служби у Чернігівській області звернулося до Чернігівського окружного адміністративного суду з позовом до дочірнього підприємства "Аромат", в якому просив суд стягнути в дохід бюджету з рахунків відповідача в банках, що обслуговують такого платника податків, кошти у сумі 3945399,89 грн для погашення податкового боргу.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідно до інтегрованої картки платника податків дочірнє підприємство "Аромат" на момент звернення до суду має заборгованість зі сплати податків перед бюджетом у розмірі 3945399,89 грн. Вказана заборгованість виникла на підставі податкових повідомлень-рішень. Позивач вказує, що вжиті ним заходи не призвели до добровільного погашення відповідачем заборгованості, що зумовило звернення до суду з цим позовом.
30 серпня 2022 року ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду адміністративну справу № 620/5581/22 за позовом Головного управління ДПС у Чернігівській області до Дочірнього підприємства "Аромат" про стягнення податкового боргу передано на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва.
11 жовтня 2022 року ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва прийнято до розгляду позовну заяву та відкрито провадження у справі № 620/5581/22 за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
13 грудня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон України № 2825-ІХ "Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду" (далі - Закон № 2825), який набрав чинності 15 грудня 2022 року.
На підставі ст. 1 Закону № 2825 Окружний адміністративний суд міста Києва ліквідований.
За результатами автоматизованого розподілу адміністративних справ, які не розглянуті Окружним адміністративним судом міста Києва, між окружними адміністративними судами України, справа № 620/5581/22 передана на розгляд та вирішення Донецькому окружному адміністративному суду.
Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.01.2025 року, справу передано на розгляд судді Кониченку Олегу Миколайовичу.
31 січня 2025 року ухвалою суду адміністративну справу прийнято до провадження.
Ухвалою судді Донецького окружного адміністративного суду від 03.03.2025 адміністративну справу № 620/5581/22 за позовом Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області до Дочірнього підприємства "Аромат", про стягнення податкового боргу, передано за територіальною підсудністю до Хмельницького окружного адміністративного суду.
Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.04.2025 року, справу передано на розгляд судді Блонському В.К.
Ухвалою судді Блонського В.К. від 08.04.2025 прийнято до провадження адміністративну справу № 620/5581/22 за позовом Головного управління Державної податкової служби у Чернігівській області до Дочірнього підприємства "Аромат" про стягнення податкового боргу.
Вказана ухвала була надіслана на адресу відповідача та вручена йому 12.04.2025.
Відповідач, належним чином повідомлений про розгляд справи, правом на подання відзиву на адміністративний позов у наданий йому ухвалою строк не скористався, жодних документів до суду не подав.
Відповідно до ч.6 ст.162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд встановив такі обставини.
Згідно даних Єдиного Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 16.02.2000 року зареєстровано в якості юридичної особи дочірнє підприємство «АРОМАТ» (скорочена назва підприємства - ДП «АРОМАТ», відповідач), про що внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру про проведення державної реєстрації юридичної особи за №165667.
20.02.2000 року ДП «АРОМАТ» взятий на облік в Офісі великих платників податків ДПС.
З 01.01.2017 ДП «АРОМАТ» перебуває на податковому облік як платник за основним місцем обліку в ДПІ у Печорському районі Головного управління ДПС у м. Києві.
Також ДП «АРОМАТ» як платник податків за неосновним місцем обліку (стан -17) перебуває на обліку в:
Бахмацькій ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області (код ДПІ - 2502) з 30.01.2007;
Ніжинській ДПІ (м.Ніжин) Головного управління ДПС у Чернігівській області (код ДПІ- 2524) з 15.02.2013;
Ніжинській ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області (код ДПІ - 2513) з 30.01.2007.
Станом на 25.07.2022 року за ДП «АРОМАТ» обліковується податковий борг в розмірі З 945 399,89 грн, а саме:
- з орендної плати з юридичних осіб в сумі 3 824 549,88 грн (в т.ч. основна сума боргу - З 383 416,49 грн, штрафна санкція - 188671,55 грн, пеня - 252461,84 грн);
- по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в сумі 119250,72 грн;
- по екологічному податку в сумі 1496,03 грн;
- по рентній платі за користування надрами - 103,26 грн.
Податковий борг з орендної плати з юридичних осіб підтверджується наступними документами:
Ніжинська ДПІ (м.Ніжин) Головного управління ДПС у Чернігівській області (код ДНІ - 2524);
- податковим розрахунком земельного податку за 2019 рік №9024782734 від 18.02.2019 року, відповідно до якого платником самостійно було визначено суму податкових зобов'язань в загальному розмірі 234983,48 грн з щомісячними авансовими внесками в розмірі 19581,96 грн.
Разом з тим, у зв'язку із несплатою внесків за липень-грудень виник податковий борг в розмірі 117491,72 грн;
- податковим розрахунком земельного податку за 2020 рік №9030266961 від 20.02.2020 року, відповідно до якого платником самостійно було визначено суму податкових зобов'язань в загальному розмірі 234983,48 грн, яка платником не сплачена;
- податковим розрахунком земельного податку за 2021 рік №9031283718 від 22.02.2021 року, відповідно до якого платником самостійно було визначено суму податкових зобов'язань в загальному розмірі 234983,48 грн, яка платником не сплачена;
- уточнюючим розрахунком до податкової декларації земельного податку №9119520680 від 29.05.2020 року, відповідно до якого платником самостійно було збільшено суму зобов'язань на 19581,96 грн;
- податковим повідомленням-рішенням №0025515104 від 17.03.2020 року, відповідно до якого у зв'язку із порушенням вимог п.287.3 ст.287 ПКУ платнику нараховано штрафну санкцію в розмірі 76080,59 грн;
- податковим повідомленням-рішенням №0052015104 від 26.08.2020 року, відповідно до якого у зв'язку із порушенням вимог п.287.3 ст.287 ПКУ платнику нараховано штрафну санкцію в розмірі 3031,09 грн;
- податковим повідомленням-рішенням №0011820411 від 20.10.2020 року, відповідно до якого у зв'язку із порушенням вимог п.287.3 ст.287 ПКУ платнику нараховано штрафну санкцію в розмірі 6000 грн.
- податковим повідомленням-рішенням №0043335104 від 19.05.2020 року, відповідно до якого у зв'язку із порушенням вимог п.287.3 ст.287 ПКУ платнику нараховано штрафну санкцію в розмірі 3916,39 грн.
Також відповідно до п.129.1.1 ст.129 Податкового кодексу України, платнику було нараховано пеню в розмірі 114254,54 грн.
Ніжинська ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області (код ДПІ - 2513):
- податковим розрахунком земельного податку за 2019 рік №9024782764 від 01.02.2019 року, відповідно до якого платником самостійно було визначено суму податкових зобов'язань в загальному розмірі 233053,11 грн з щомісячними авансовими внесками в розмірі 19421,09 грн.
Разом з тим, у зв'язку із несплатою щомісячних внесків виник податковий борг в розмірі 116526,57 грн;
- податковим розрахунком земельного податку за 2019 рік №9024783219 від 18.02.2019 року, відповідно до якого платником самостійно було визначено суму податкових зобов'язань в загальному розмірі 234983,48 грн, з щомісячними авансовими внесками в розмірі 29145,31 грн.
Разом з тим, у зв'язку із несплатою внесків за листопад-грудень виник податковий борг в розмірі 58290,68 грн;
- податковим розрахунком земельного податку за 2020 рік №9030266924 від 01.12.2020 року, відповідно до якого платником самостійно було визначено суму податкових зобов'язань в загальному розмірі 233053,11 грн, яка платником не сплачена;
- податковим розрахунком земельного податку за 2020 рік №9030266895 від 20.02.2020 року, відповідно до якого платником самостійно було визначено суму податкових зобов'язань в загальному розмірі 349744,38 грн, яка платником не сплачена;
- уточнюючим розрахунком до податкової декларації земельного податку за 2020 рік №9119520665 від 29.05.2020 року, відповідно до якого платником самостійно було збільшено суму зобов'язань на 29145,37 грн;
- податковим розрахунком земельного податку за 2021 рік №9031282848 від 22.02.2021 року, відповідно до якого платником самостійно було визначено суму податкових зобов'язань в загальному розмірі 582797,49 грн, яка платником не сплачена.
- податковим розрахунком земельного податку №9119520677 від 01.12.2020 року в розмірі 19421,09 грн, яка платником не сплачена.
- податковим повідомленням-рішенням №0043355104 від 19.05.2020 року, відповідно до якого у зв'язку із порушенням вимог п.287.3 ст.287 ПКУ платнику нараховано штрафну санкцію в розмірі 8413,86 грн;
- податковим повідомленням-рішенням №0043345104 від 19.05.2020 року, відповідно до якого у зв'язку із порушенням вимог п.287.3 ст.287 ПКУ платнику нараховано штрафну санкцію в розмірі 3884,22 грн;
- податковим повідомленням-рішенням №0052075104 від 26.08.2020 року, відповідно до якого у зв'язку із порушенням вимог п.287.3 ст.287 ПКУ платнику нараховано штрафну санкцію в розмірі 1469,20 грн;
- податковим повідомленням-рішенням №0052095104 від 26.08.2020 року, відповідно до якого у зв'язку із порушенням вимог п.287.3 ст.287 ПКУ платнику нараховано штрафну санкцію в розмірі 51153,36 грн;
- податковим повідомленням-рішенням №0011870411 від 21.10.2020 року, відповідно до якого у зв'язку із порушенням вимог п.287.3 ст.287 ПКУ платнику нараховано штрафну санкцію в розмірі 16000,01 грн;
- податковим повідомленням-рішенням №0011860411 від 21.10.2020 року, відповідно до якого у зв'язку із порушенням вимог п.287.3 ст.287 ПКУ платнику нараховано штрафну санкцію в розмірі 5767,26 грн;
- податковим повідомленням-рішенням №0052075104 від 26.08.2020 року, відповідно до якого у зв'язку із порушенням вимог п.287.3 ст.287 ПКУ платнику нараховано штрафну санкцію в розмірі 1469,20 грн;
- податковим повідомленням-рішенням №0054145104 від 20.11.2019 року, відповідно до якого у зв'язку із порушенням вимог п.287.3 ст.287 ПКУ платнику нараховано штрафну санкцію в розмірі 40013,97 грн;
Разом з тим, у зв'язку із частковою сплатою та зарахуванням контролюючим органом сплачених сум в порядку черговості відповідно до вимог ст.87 ПКУ, сума штрафних санкцій, яка залишилась непогашеною складає 12955,57 грн.
Також відповідно до п. 129.1.1 ст. 129 Податкового кодексу України, платнику було нараховано пеню в розмірі 138207,30 грн.
Бахмацька ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області (код ДПІ - 2502):
- податковим розрахунком земельного податку за 2019 рік №9025435128 від 19.02.2019 року, відповідно до якого платником самостійно було визначено суму податкових зобов'язань в загальному розмірі 924931,44 грн., з щомісячними авансовими внесками в розмірі 77077,62 грн;
Разом з тим, у зв'язку із несплатою внесків за липень-грудень виник податковий борг в розмірі 462465,72 грн;
- податковим розрахунком земельного податку за 2019 рік №9030812232 від 20.02.2020 року, відповідно до якого платником самостійно було визначено суму податкових зобов'язань в загальному розмірі 924931,44 грн, яка платником не сплачена.
Податковий борг з податку на нерухоме майно підтверджується наступними документами:
Ніжинська ДПІ (м.Ніжин) Головного управління ДПС у Чернігівській області (код ДПІ - 2524):
- податковою декларацією з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки №9024782922 від 18.02.2019 року, відповідно до якого платником самостійно було визначено річну суму податкових зобов'язань в загальному розмірі 22753,35 грн.
Разом з тим, у зв'язку із частковою сплатою зобов'язань по податку податковий борг в розмірі 10648,28 грн;
- податковою декларацією з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки №9030178865 від 19.02.2020 року, відповідно до якого платником самостійно було визначено річну суму податкових зобов'язань в загальному розмірі 84074,12 грн, яка платником не сплачена;
- уточнюючим розрахунком №9146144950 від 25.06.2020 року, відповідно до якого платником самостійно було збільшено суму зобов'язань на 7006,53 грн;
- податковою декларацією з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки №9024782922 від 18.02.2019 року, відповідно до якого платником самостійно було визначено річну суму податкових зобов'язань в загальному розмірі 1456,73 грн з щоквартальними авансовими внесками в розмірі 364,18 грн.
Разом з тим, у зв'язку із несплатою внесків за третій та четвертий квартали виник податковий борг в розмірі 728,37 грн;
- податковою декларацією з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки №9030178858 від 19.02.2020 року, відповідно до якого платником самостійно було визначено річну суму податкових зобов'язань в загальному розмірі 1412,18 грн, яка платником не сплачена.
Бахмацька ДПІ Головного управління ДПС у Чернігівській області (код ДПІ - 2502):
- податковою декларацією з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки №9025869131 від 19.02.2019 року, відповідно до якого платником самостійно було визначено річну суму податкових зобов'язань в загальному розмірі 30762,52 грн з щоквартальними авансовими внесками в розмірі 7690,64 грн.
Разом з тим, у зв'язку із несплатою внесків за третій та четвертий квартали виник податковий борг в розмірі 15381,24 грн.
Податковий борг з екологічного податку підтверджується наступними документами:
- податковою декларацією екологічного податку №9292469152 від 09.11.2020, відповідно до якої платником самостійно було визначено суму податкових зобов'язань в розмірі 481,28 грн;
- податковою декларацією екологічного податку №9373275301 від 05.04.2021, відповідно до якої платником самостійно було визначено суму податкових зобов'язань в розмірі 469,15 грн;
- податковою декларацією екологічного податку №9352549614 від 22.11.2021, відповідно до якої платником самостійно було визначено суму податкових зобов'язань в розмірі 545,60 грн.
Податковий борг з рентної плати за користування надрами для видобування інших корисних копалин загальнодержавного значення підтверджується наступними документами:
- податковим повідомленням-рішенням №0047410402 від 31.08.2021 року, прийнятого на підставі акту камеральної перевірки №4657/25-01-04-02-16 від 04.08.2021, яким встановлено порушення п.49.18.2 п.49.18 ст.49, п.257.1, 257.3 ст.257 ПКУ та у зв'язку із чим до. платника застосовано штрафну санкцію в розмір 340 грн.
Разом з тим, у зв'язку із частковою сплатою зобов'язань по податку податковий борг, який залишається непогашеним становить в розмірі 103,26 грн.
Передбачені чинним законодавством заходи, вжиті контролюючим органом, не призвели до погашення податкового боргу.
До правовідносин у цій справі суд застосовує наступні норми.
Відповідно до п.14.1.137 ст.14 Податкового кодексу України (далі - ПК України) орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.54.1. ст.54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п.56.11. ст.56 ПК України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Згідно приписів п.57.1. ст.57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.57.3 ст.57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п.54.3.1 - 54.3.6 п.54.3 ст.54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до п.п.14.1.39 п.14.1 ст.14 ПК України, «грошове зобов'язання платника податків» - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
У п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України зазначено, що «податковий борг» - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень, у відповідності до положень п.41.2 ст.41 ПК України.
Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Згідно п.59.4 ст.59 ПК України встановлено, що податкова вимога надсилається (вручається) коли платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Підпунктом 14.1.153 п.14.1 ст.14 ПК України визначено, що «податкова вимога» - це письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Так, з матеріалів справи судом встановлено, що контролюючим органом було направлено на адресу відповідача податкову вимогу рекомендованим листом з повідомленням про вручення (форма «Ф» №2709-17 від 29.12.2016), однак вжиті заходи не призвели до сплати податкового боргу платником податків. При цьому, з часу виставлення податкової вимоги податковий борг не переривався. Заперечень щодо суми податкового боргу або доказів його сплати відповідачем суду не надано, та така вимога була вручена уповноваженій особі відповідача.
Своєю чергою, суд вважає за необхідне звернути увагу, що відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Так, відповідно до п.58.3 ст.58 ПК України встановлено, що податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному ст.42 цього Кодексу.
Відповідно до абз.2 п.42.5 ст.42 ПК України вбачається, що у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
Таким чином, виходячи з аналіз вищевикладеного в сукупності, можна дійти висновку, що вказана вище податкова вимога направлена уповноваженим органом на адресу відповідача вважається належним чином вручена платнику податків.
Згідно з п.95.1 ст.95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі, однак не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Джерела погашення податкового боргу платника податку визначені нормами ст.87 ПК України. Крім того, в силу приписів п.87.9 ст.87 цього Кодексу у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до ст.95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Оскільки зазначена сума заборгованості перед бюджетом відповідачем в добровільному порядку не сплачена, податковий орган звернувся з даним позовом до суду щодо стягнення податкового боргу за рахунок коштів, наявних на рахунках платника у банківських установах.
Підпунктом 20.1.34. п.20.1 ст.20 ПК України визначено право контролюючих органів у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг.
Відповідно до абз.1 п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з п.95.4 ст.95 ПК України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Суд бере до уваги те, що податкові повідомлення-рішення не скасовані, доказів про сплату заборгованості відповідачем не надано суду.
Враховуючи наведене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і належать до задоволення.
Відповідно до приписів п.27 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» позивач, як орган що реалізує державну податкову політику в частині стягнення сум податкового боргу звільнений від сплати судового збору, тому підстави для вирішення судом питання про розподіл між сторонами судових витрат у відповідності до ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов Головного управління ДПС у Чернігівській області задовольнити.
Стягнути в дохід бюджету з рахунків дочірнього підприємства "Аромат" в банках, що обслуговують такого платника податків, кошти в розмірі 3945399,89 грн для погашення податкового боргу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:Головне управління ДПС у Чернігівській області (вул. Реміснича, 11,м. Чернігів,Чернігівський р-н, Чернігівська обл.,14000 , код ЄДРПОУ - 44094124)
Відповідач:Дочірнє підприємство "Аромат" (вул. Мазепи Івана, 10,м. Київ,01010 , код ЄДРПОУ - 30737268)
Головуючий суддя В.К. Блонський