Справа № 420/12280/25
12 вересня 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Хлімоненкової М.В., розглянувши в порядку письмового провадження без повідомлення сторін в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, у якому позивач просить суд:
1. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо обмеження з 01.02.2023 року ОСОБА_1 перерахованої пенсії максимальним розміром із застосуванням 70% розміру грошового забезпечення.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо обмеження з 01.01.2025 року розміру пенсії ОСОБА_1 встановленого відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1 від 03.01.2025 року «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану з 01.01.2025 року», із застосуванням 70% розміру грошового забезпечення.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) здійснити на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України № 11/21164-суд від 09.09.2024 року, нарахування та виплату з 01.02.2023 року ОСОБА_1 пенсії основним розміром 90% грошового забезпечення, та з 01.03.2024 року з урахуванням індексації, передбаченої Постановою КМУ від 23 лютого 2024 року № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», та з 01.03.2025 року з урахуванням індексації, передбаченої Постановою КМУ № 209 від 25 лютого 2025 року «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році», без обмеження її максимальним розміром, з урахуванням раніше проведених виплат.
4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місце знаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) здійснити нарахування та виплату з 01.01.2025 року на користь ОСОБА_1 пенсії основним розміром 90% грошового забезпечення, з урахуванням індексації з 01.03.2024 року, передбаченої Постановою КМУ від 23 лютого 2024 року № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році», та з 01.03.2025 року з урахуванням індексації, передбаченої Постановою КМУ № 209 від 25 лютого 2025 року «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році», без застосування обмежувальних коефіцієнтів, встановлених постановою Кабінету Міністрів України №1 від 03.01.2025 року «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану», та без обмеження її максимальним розміром, з урахуванням раніше виплачених сум.
Обгрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає про те, що Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснило перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки №11/21164- суд від 09.09.2024 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, підготовленої та виданої Адміністрацією Державної прикордонної служби України, у розмірі 70%, безпідставно обмежило пенсію починаючи з 01.02.2023 року з 90% до 70% мого грошового забезпечення.
Також, позивач зазначає, що ГУ ПФУ з 01.04.2025 року обмежило виплату нарахованої пенсії сумою 34645,12 грн. без урахування індексацій та щомісячних доплат. Свої дії стосовно даного питання ГУ ПФУ аргументував тим, що з 01.01.2025 пенсія нарахована з урахуванням приписів постанови Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 №1 «Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період воєнного стану», яка прийнята на виконання ст.46 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік».
Такі дії ГУ ПФУ позивач вважає неправомірними та такими, що суперечать як Конституції України, зокрема її ст.ст. 3, 21, 22, 41, 46, 58, так і виданих в її розвиток нормативно-правовим актам, та призводять до порушення його прав та охоронюваних законом інтересів військових пенсіонерів щодо їх належного пенсійного забезпечення.
Ухвалою суду від 28.04.2025 року відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Відповідачем подано відзив на позовну заяву, в якому відповідач в задоволенні позову просить відмовити та зазначає, що статтею 2 Закону України від 08.07.2011 № 3668 “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» максимальний розмір пенсій, призначених (перерахованих) відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Зазначений Закон є чинним з 1 жовтня 2011 року та неконституційним не визнавався. Вважає, що передбачені ст. 2 Закону № 3668 обмеження застосовані до Позивача правомірно.
Відповідач вказує на те, що Головним управлінням на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24.01.2025 по справі № 420/33978/24 Позивачу проведено перерахунок пенсії. Оскільки рішенням суду по справі № 420/15028/24 сума пенсії обчислюється без обмеження її максимального розміру, тому доплата згідно з рішенням Одеського окружного адміністративного суду по справі 420/33978/24 відсутня.
Також, відповідач зазначає про те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» з 01.03.2024 Позивачу нарахована індексація пенсії в сумі 1500,00 грн. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 № 209 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» з 01.03.2025 Позивачу нарахована індексація пенсії в сумі 1500,00 грн.
Додатково відповідач зазначає, що з 01.01.2025 перерахункок пенсії здійснюється відповідно до статті 46 Закону України “Про Державний бюджет України на 2025 рік» та Постанови КМУ № 1 від 03.01.2025, якими передбачено застосування у 2025 році у період дії воєнного стану обмежувальних коефіцієнтів до пенсій, розмір яких перевищує 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, тобто є більшим від максимального розміру пенсії (23 610 грн). Відповідач вважає, що передбачені ст. 46 Закону №4059-IX обмеження застосовані до позивача правомірно.
Позивач надав до суду відповідь на відзив, у якому заперечує проти доводів, викладених у відзиві на позов та просить вимоги задовольнити у повному обсязі.
Всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, викладені сторонами у заявах по суті справи, дослідивши та оцінивши наявні у справі докази, що мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини.
Позивач - ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-XII).
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21.10.2020 у справі №420/8182/20, серед іншого, зобов'язано Головне Управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 перерахунок та виплату з 01.04.2019 року пенсії за вислугу років з розрахунку 90% від суми грошового забезпечення. Рішення у зазначеній частині залишено без змін Постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 14.01.2021.
Відтак судом першої та апеляційної інстанції встановлено право позивача на отримання пенсії виходячи із основного розміру 90%грошового забезпечення.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 24.01.2025 у справі №420/33978/24, зокрема, було зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) з 01.02.2023 року на підставі довідки Адміністрації державної прикордонної служби України від 09.09.2024 року №11/21164-суд з урахуванням зазначених в ній основних та додаткових видів грошового забезпечення, з урахуванням здійснених виплат.
Згідно розрахунку пенсії від 01.02.2023 за пенсійною справою ОСОБА_1 , проведеного 12.03.2025 за рішенням суду, основний розмір пенсії складає 70% грошового забезпечення, підсумок пенсії з надбавками - 66828,93 грн, з урахуванням максимального розміру та до виплати - 79972,66 грн.
Відповідно до розрахунку пенсії від 01.04.2025 за пенсійною справою ОСОБА_1 , основний розмір пенсії складає 70% грошового забезпечення, підсумок пенсії з надбавками - 70750,45 грн (яка включає в себе індексацію базового ОСНП за 2024 рік у розмірі 1500 грн та індексацію базового ОСНП за 2025 рік у розмірі 1500 грн), з урахуванням максимального розміру - 82019,18 грн. Також, із вказаного розрахунку вбачається проведення пенсійним органом пониження суми 82019,18 грн згідно постанови КМУ №1 від 03.01.2025, після якого підсумок пенсії складає 34645,12 грн.
Позивач звернувся до відповідача із заявою від 04.03.2025 у якій просив провести з 01.02.2023 року перерахунок та виплату пенсії за вислугу років на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України від 09.09.2024 року № 11/21164-суд, виданої станом на 01.01.2023 року, виходячи з розрахунку 90% від суми грошового забезпечення, без обмеження її максимальним розміром, з урахуванням всіх індексацій та щомісячних доплат, з урахуванням здійснених виплат, а також виплатити заборгованість за період з 01.02.2023 року по 31.03.2025 року.
Листом №6988-6169/Г-02/8-1500/25 від 18.03.2025 Головне управління ПФУ в Одеській області повідомило позивача, що у зв'язку з тим, що 25.02.2025 набрало чинності рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24.01.2025 по справі №420/33978/24, яким установлено нові види грошового забезпечення, які не були враховані при перерахунку пенсії за рішенням суду по справі № 420/15028/24 у розмірі 90% грошового забезпечення згідно із довідкою Адміністрації державної прикордонної служби України про розмір грошового забезпечення, що враховувалась для перерахунку пенсій станом на 01.03.2018, то перерахунок пенсії проведено у розмірі 70% грошового забезпечення, що передбачено статтею 13 Закону України від 09.04.1992 № 2262 "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", з врахуванням довідки Адміністрації державної прикордонної служби України від 09.09.2024 № 11/21164-суд.
Окрім того судом встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду із позовними вимогами про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо обмеження з 01.01.2025 пенсії максимальним розміром у сумі 34645,12 грн.; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області виплачувати з 01.01.2025 нараховану пенсію у сумі 82019,18 без обмеження її максимальним розміром. Підставами звернення до суду у позовній заяві визначено нарахування та виплата з 01.01.2025 року пенсії із застосуванням понижуючого коефіцієнту на підставі статті 46 Закону України «Про державний бюджет України на 2025 рік» та Постанови Кабінету Міністрів України від 03.01.2025 року № 1.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 15.04.2025 у справі №420/4176/25, залишеним без змін постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 05.08.2025, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Одеській області щодо виплати з 01.01.2025 пенсії ОСОБА_1 із застосування обмежуючих коефіцієнтів передбачених постановою Кабінету Міністрів України “Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану» від 03.01.2025 № 1. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області перерахувати та виплачувати з 01.01.2025 року ОСОБА_1 пенсію без обмеження максимальним розміром та застосування обмежуючих коефіцієнтів, передбачених постановою Кабінету міністрів України “Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану» від 03.01.2025 № 1, з урахуванням раніше виплачених сум.
У зв'язку із тим, що вимоги позивача про перерахунок пенсії з 01.01.2025 без обмеження максимальним розміром та застосування обмежуючих коефіцієнтів, передбачених постановою Кабінету Міністрів України “Про визначення порядку виплати пенсій деяким категоріям осіб у 2025 році у період дії воєнного стану» від 03.01.2025 № 1 уже були предмет судового розгляду та за результатом їх розгляду судом постановлено рішення, ухвалою суду від 12.09.2025 у вказаній частині провадження у справі закрито.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам у іншій частині заявлених позовних вимог, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ (далі Закон №2262-ХІІ).
Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону № 2262-XII у редакції до 01.10.2011, максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VІІ внесено зміни до ч. 2 ст. 13 Закону №2262-XII та викладено в такій редакції: максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.
Ці зміни набрали чинності з 01.05.2014.
Отже, на момент виникнення спірних правовідносин, відповідно до Закону від 27.03.2014 №1166-VІІ, максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 13 Закону №2262-XII, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення.
Разом з цим, відсоткове співвідношення, установлене статтею 13 Закону №2262-XII, уже призначеної пенсії до складових грошового забезпечення (окладу) є сталим, оскільки визначається на день призначення пенсії, а не перерахунку раніше призначених, так і з огляду на те, що законодавчо діє принцип незворотності нормативно-правових актів у часі в силу прямих приписів статті 58 Конституції України.
Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 10.02.2021 у справі №0940/2217/18.
Суд зазначає, що стаття 13 Закону від 09.04.1992 № 2262-XII регулює порядок призначення пенсій, а стаття 63 визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку.
Зміни до статті 63 Закону №2262-XII Законом №1166-VII не вносилися.
Системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що внесені зокрема Законом від 27.03.2014 № 1166-VII зміни до статті 13 Закону №2262-XII щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону №2262-XII, яка змін у зв'язку з прийняттям Закону від 27.03.2014 №1166-VII не зазнала.
Аналогічні правові висновки викладені у рішенні Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 04.02.2019 за результатами розгляду зразкової адміністративної справи №240/5401/18, яке залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019.
Також, суд відзначає, що вимогами ч.1, 2 ст.6 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Статтею 22 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
При вирішенні даного спору застосуванню підлягають положення ст.58 Конституції України, за змістом якої Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Отже, при перерахунку пенсії має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
З урахуванням наведеного та з огляду на те, що при призначенні позивачу пенсії її розрахунок проводився виходячи з 90% від грошового забезпечення позивача, суд приходить висновку, що відповідачем протиправно зменшено основний розмір пенсії з 90% до 70% грошового забезпечення позивача при здійснення перерахунку з 01.02.2023, а також з 01.01.2025.
Відтак, вимоги позивача щодо протиправності застосованого відповідачем, при перерахунку пенсії позивача, зменшення основного розміру пенсії з 90% до 70% грошового забезпечення та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії виходячи із основного розміру пенсії з 90% грошового забезпечення є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
В той же час, суд не вбачає підстав для задоволення позовних вимог в частині зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки на підставі довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України № 11/21164-суд від 09.09.2024 року, адже така вимога була предмет розгляду у справі №420/33978/24, за результатами розгляду якої 24.01.2025 Одеським окружним адміністративним судом було постановлено рішення, яким зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01.02.2023 року на підставі вказаної довідки. Рішення суду відповідачем виконано, перерахунок пенсії за довідкою, виходячи із вказаних у ній сум грошового забезпечення, проведений. Втім при перерахунку пенсії відповідачем протиправно був зменшений основний розмір пенсії, що є предметом розгляду у даній справі.
Це свідчить про те, що право позивача на перерахунок пенсії виходячи із грошового забезпечення, визначеного довідкою Адміністрації Державної прикордонної служби України №11/21164-суд від 09.09.2024 року, не порушене. Спір між сторонами в цій частині відсутній.
Ефективний захист прав позивача в цій частині можливий шляхом постановлення рішення про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01.02.2023 виходячи із основного розміру пенсії 90% грошового забезпечення, що забезпечить її виплату у повному розмірі, виходячи із грошового забезпечення, визначеного довідкою.
Також суд не вбачає підстав для зобов'язання відповідача здійснити нарахування та виплату пенсії з 01.03.2024 року з урахуванням індексації, передбаченої Постановою КМУ від 23 лютого 2024 року № 185 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році", та з 01.03.2025 року з урахуванням індексації, передбаченої Постановою КМУ № 209 від 25 лютого 2025 р. «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році».
Адже, як вбачається із перерахунку пенсії з 01.04.2025 за пенсійною справою ОСОБА_1 , підсумок пенсії з надбавками у розмірі 70750,45 грн включає в себе індексацію базового ОСНП за 2024 рік у розмірі 1500 грн та індексацію базового ОСНП за 2025 рік у розмірі 1500 грн, з урахуванням максимального розміру - 82019,18 грн. Проте, пенсійним органом здійснюється пониження суми 82019,18 грн згідно постанови КМУ №1 від 03.01.2025, після якого підсумок пенсії складає 34645,12 грн, протиправність якого позивачем було оскаржено в іншому провадженні.
Відтак, право позивача на нарахування пенсії із врахуванням вказаних індексацій не порушене. Ефективний захист прав позивача в цій частині здійснений Одеським окружним адміністративним судом шляхом постановлення рішення від 15.04.2025 у справі №420/4176/25 про зобов'язання відповідача здійснити виплату пенсії без обмеження її максимальним розміром та без застосування коефіцієнтів до відповідних сум перевищення, що забезпечить її виплату у повному розмірі.
Відтак у зазначеній частині позовні вимоги є безпідставними, позов підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до ч.1,2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачем у відзиві на позовну заяву не доведено правомірності застосованого зменшення відсоткового розміру пенсії позивача з 90% як було встановлено на момент призначення, наведені доводи органу ПФУ є безпідставними, хибними та ґрунтуються на невірному тлумаченні відповідачем норм чинного законодавства.
Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, судові витрати не розподіляються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зменшення основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 90% до 70% грошового забезпечення при здійснення перерахунків пенсії з 01.02.2023 та з 01.01.2025.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 01.02.2023 та з 01.01.2025 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 у розмірі 90% сум грошового забезпечення, із врахуванням раніше виплачених сум.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця проживання: АДРЕСА_2 .
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, код ЄДРПОУ 20987385, адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012.
Суддя Марина ХЛІМОНЕНКОВА