Україна
Донецький окружний адміністративний суд
за наслідками розгляду звіту про виконання рішення суду
12 вересня 2025 року Справа №200/5889/24
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голубової Л.Б., розглянувши в порядку письмового провадження звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо виконання рішення суду
за позовом ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області
про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії
ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про:
- визнання протиправною бездіяльності щодо не здійснення перерахунку розміру пенсії, щодо не виплати компенсації втрати частини доходу та не виплати пенсії на визначений пенсіонером банківський рахунок;
- зобов'язання перерахувати розмір пенсії та виплачувати пенсію на визначений пенсіонером банківський рахунок за заявою поданою представником відповідно зазначеним банком в заяві реквізитам;
- зобов'язання виплатити компенсацію втрати частини доходу з 07.10.2009 по 31.03.2024 за невиплачені суми пенсійних виплат, з 31.03.2024 року за невиплату пенсії у встановленому Законом розмірі.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року, залишеним без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 01 липня 2025 року задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не здійснення ОСОБА_1 перерахунку розміру пенсії та щодо не виплати компенсації втрати частини доходу та не виплати пенсії на визначений пенсіонером банківський рахунок.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області перерахувати ОСОБА_1 розмір пенсії та виплачувати пенсію на визначений пенсіонером банківський рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк» за заявою поданою представником відповідно зазначеним банком в заяві реквізитам.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходу за період з 07.10.2009 по 31.03.2024 та з 01.04.2024 року у зв'язку з порушенням термінів виплати пенсії.
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 01 липня 2025 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області залишено без задоволення. Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року у справі № 200/5889/24 залишено без змін.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 01 серпня 2025 року задоволено заяву представника позивача ОСОБА_2 про встановлення судового контролю та надання звіту про виконання судового рішення в адміністративній справі № 200/5889/24.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області протягом місяця з дня отримання даної ухвали подати до суду звіт про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року по справі № 200/5889/24, з урахуванням вимог ч. 2 ст. 382-2 КАС України.
02 вересня 2025 року на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надійшов звіт щодо виконання рішення суду в якому зазначено, що рішенням № 914191880645 від 25.08.2025 року ОСОБА_1 здійснено перерахунок розміру пенсії за віком, після проведення перерахунку розмір пенсії становить 4819,41 гривень.
Зазначає, що Головним управлінням нараховано ОСОБА_1 компенсацію втрати частини доходу за період з 07.10.2009 року по 31.03.2024 року та за період з 01.04.2024 року по 30.06.2025 року. У серпні 2025 року Головним управлінням проведено виплату пенсії в поточному розмірі та нарахованої компенсації втрати частини доходу на визначений пенсіонером банківський рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк» за заявою, поданою представником відповідно зазначеним банківським реквізитам (заява № ВЕБ-05001-Ф-С-24-079542 від 04.05.2024 року). Виплату було здійснено шляхом включення до сформованої відомості на виплату пенсії з подальшим зарахуванням на поточний рахунок НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Ощадбанк». Проте банком перераховані пенсійні кошти повернуто на рахунок Пенсійного фонду України по причині невідповідності реквізитів пенсіонера по ПІБ. 02.07.2025 року до Головного управління надійшла заява від представника Акермана О.М., який діє в інтересах ОСОБА_1 , до якої долучено заяву позивача щодо виплати пенсії на банківській рахунок - НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Ощадбанк», яка долучалася представником до заяви від 04.05.2024 року. В оновленій заяві представник позивача зазначив той самий визначений пенсіонером банківський рахунок, з якого в серпні 2025 року пенсійні кошти були повернуті банком Головному управлінню по причині невідповідності реквізитів банківського рахунку реквізитам пенсіонера по ПІБ.
Листом від 29.07.2025 року № 27078-23952/А-02/8-0500/25 Головним управлінням проінформовано представника позивача про необхідність надання позивачем актуальних банківських реквізитів для виплати пенсійних коштів. Станом на 15.08.2025 року оновлена заява від позивача про виплату пенсії через уповноважену банківську установу відповідно до вимог чинного законодавства до Головного управління не надходила.
Враховуючи зазначене, Головне управління вважає, що зобов'язання відносно судового рішення по справі № 200/5889/24 виконані, тому просить прийняти звіт про виконання рішення суду, а у разі не прийняття звіту звільнити керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від сплати штрафу.
04 вересня 2025 року на адресу суду від представника позивача Акерман Наталії Іванівни надійшли заперечення на звіт від 01.09.2025 року, в яких зазначає, що в заяві АТ «Ощадбанк» зазначено «Берман Ельвіра», а управління навмисно добавляє до платіжного доручення ім'я по-батькові, в зв'язку з чим платіж повертається нацбанком.
Зазначає, що пенсійним органом було подано список на зарахування пенсії на поточний банківський рахунок позивача із зазначенням її прізвища, ім'я та по-батькові, всупереч відомостям її заяви, де було зазначено виключно її прізвища та ім'я, чим порушено вимоги пункту 12 Порядку, що призвело до неналежного виконання рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 24.09.2024 року в частині виплати пенсії ОСОБА_1 та компенсації втрати частини доходу на визначений нею банківський рахунок.
Просить відмовити у прийнятті звіту від 01.09.2025 року про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24.09.2024 року по справі № 200/5889/24, накласти на керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області штраф за не виконання рішення та зобов'язати надати протягом 10 діб новий звіт про виконання рішення суду.
Розглянувши наданий Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області звіт щодо виконання рішення суду, суд зазначає таке.
З 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, який станом на 12 вересня 2025 року продовжує діяти.
Відповідно до ст. 12-2 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12 травня 2015 року № 389-VIII, в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України.
Рішенням Ради суддів України від 24 лютого 2022 року № 9, з урахуванням положень статті 3 Конституції України про те, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю рекомендовано зборам суддів, головам судів, суддям судів України у випадку загрози життю, здоров'ю та безпеці відвідувачів суду, працівників апарату суду, суддів оперативно приймати рішення про тимчасове зупинення здійснення судочинства певним судом до усунення обставин, які зумовили припинення розгляду справ.
Донецький окружний адміністративний суд розташований в м. Слов'янськ Донецької області.
У зв'язку з активізацією проведення бойових дій на території Донецької області та прилеглих областей, системних ракетних обстрілів населених пунктів області, у тому числі м. Слов'янськ, які в свою чергу створюють суттєву загрозу життю та здоров'ю людей, керівництво Донецької обласної державної адміністрації через засоби масової інформації закликало мешканців області евакуюватись до більш безпечних регіонів України.
Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання організації роботи державних службовців та працівників державних органів у період воєнного стану» від 12 квітня 2022 року №440 відповідно до статті 60-2 Кодексу законів про працю України, статті 12-1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» та статті 17 Закону України «Про державну службу» Кабінетом Міністрів України установлено, що у період воєнного стану для державних службовців та працівників державного органу, які перебувають на території України, за рішенням керівника державної служби в державному органі може запроваджуватися дистанційна робота у разі наявності організаційних і технічних можливостей для виконання їх посадових обов'язків.
Згідно з п. 4 опублікованих 02.03.2022 року Радою суддів України Рекомендацій щодо роботи судів в умовах воєнного стану, судам України рекомендовано усіх доступних працівників, по можливості, перевести на дистанційну роботу.
В таких умовах керівництвом Донецького окружного адміністративного суду задля збереження життя та здоров'я працівників та відвідувачів суду прийнято рішення про подальшу організацію роботи установи в дистанційному режимі.
При цьому, ураховуючи рекомендації Ради суддів України від 02.03.2022, у зв'язку з введенням воєнного стану, постійними обстрілами міста Слов'янська та веденням активних бойових дій на території Донецької області, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров'ю і безпеці учасників справи:
- на час існування небезпеки для учасників справи, пов'язаної з перебуванням останніх у приміщенні Донецького окружного адміністративного суду, судові засідання за особистої участі учасників судового процесу не проводяться.
Відповідно до ст. 382-2 КАС України, суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про можливість розгляду звіту у письмовому провадженні.
Згідно з ч. 2 ст. 382-2 КАС України звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); 4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення; 5) відомості про виконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання; 6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб'єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення; 7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.
Частиною 3 ст. 382-2 встановлено, що до звіту додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися; 2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Судом встановлено, що звіт Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області відповідає вимогам ч. 2 та ч. 3 ст. 382-2 КАС України та поданий у встановлений судом строк.
Згідно з ч. ч. 1-5 ст. 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб'єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.
Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.
У разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб'єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
Суд за клопотанням суб'єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб'єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Відповідно до ч. 11 ст. 382-3 КАС України якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб'єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.
Як вбачається зі звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області та доданих до нього матеріалів, ОСОБА_1 здійснено перерахунок розміру пенсії за віком та нараховано компенсацію втрати частини доходу. У серпні 2025 року Головним управлінням проведено виплату пенсії в поточному розмірі та нарахованої компенсації втрати частини доходу на визначений пенсіонером банківський рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк» за заявою поданою представником від 04.05.2024 року № ВЕБ-05001-Ф-С-24-079542. Виплату було здійснено шляхом включення до сформованої відомості на виплату пенсії з подальшим зарахуванням на поточний рахунок НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Ощадбанк», проте банком перераховані пенсійні кошти повернуто на рахунок Пенсійного фонду України по причині невідповідності реквізитів пенсіонера по ПІБ
Як встановлено судом з матеріалів справи, у пенсійній справі позивача зазначено його прізвище, ім'я та по-батькові, а саме - ОСОБА_1 .
Представник позивача звернувся до відповідача із заявою від 04.05.2024 року № ВЕБ-05001-Ф-С-24-079542 про надання актуальних реквізитів банківського рахунку ОСОБА_1 .
До вказаної заяви було додано заяву позивача від 02.05.2024 року про виплату пенсії на банківський рахунок НОМЕР_1 , який виданий на ім'я ОСОБА_1 (без по батькові), РНОКПП НОМЕР_2 .
Відповідно до наданого відповідачем до звіту витягу з електронної пенсійної справи позивача у серпні 2025 року позивачу було здійснено виплату пенсії саме на зазначеній у заяві від 04.05.2024 року банківський рахунок - НОМЕР_1 .
Разом з тим, пенсійна виплата була повернена банком у зв'язку із невідповідністю рахунка реквізитам пенсіонера по ПІБ.
Таким чином, з наданих до матеріалів справи доказів встановлено, що актуальними реквізитами банківського рахунку позивача НОМЕР_1 має бути зазначено лише прізвище та ім'я позивача - ОСОБА_1 .
Втім, у пенсійній справі зазначено ПІБ позивача - ОСОБА_1 .
Суду не надані відомості щодо звернення позивача до відповідача із відповідною заявою про зміну персональних даних в пенсійній справі. А лише наявна заява про виплату пенсії або грошової допомоги на відповідні реквізити отримувача.
Суд зазначає, що належним виконанням рішення суду у цій справі є виплата позивачу пенсії на його рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк» № НОМЕР_1 , отримувач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Враховуючи викладене, суд не приймає звіт відповідача про виконання рішення суду у справі № 200/5889/24 в частині виплати позивачу пенсії та компенсації втрати частини доходів.
Враховуючи зазначене, суд зазначає таке.
Порядком виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596, визначено механізм виплати пенсій та грошової допомоги їх одержувачам управліннями Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, об'єднаними управліннями (далі - органи Пенсійного фонду), головними управліннями Пенсійного фонду України в областях, м. Києві та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення), а також інших грошових виплат, що фінансуються органами соціального захисту населення за рахунок відповідних бюджетів (далі - пенсія та грошова допомога), шляхом зарахування на поточні рахунки одержувачів пенсії та грошової допомоги (далі - одержувачі) в уповноважених банках.
Згідно з п. 6 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596, одержувачі самостійно вибирають уповноважений банк для відкриття поточного рахунка.
Відповідно до п.п. 8-9 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596, поточні рахунки одержувачам відкриваються уповноваженими банками згідно з вимогами, встановленими нормативно-правовими актами Національного банку, що регулюють порядок відкриття рахунків у національній та іноземній валюті.
Між уповноваженим банком і одержувачем укладається договір банківського рахунка. Положеннями договору не можуть погіршуватися умови виплати пенсій та грошової допомоги, встановлені цим Порядком. Умови договору повинні передбачати можливість його розірвання за ініціативою однієї із сторін.
У разі відкриття поточного рахунка за зверненням органу Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення одержувач повинен укласти договір банківського рахунка із зазначеним у заяві уповноваженим банком.
Згідно з п.10 Порядку заява про виплату пенсії або грошової допомоги (додаток 1) або заява про виплату пенсії або грошової допомоги з відкриттям рахунка (додаток 4) подається одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті в межах України.
Заява про виплату пенсії або грошової допомоги може прийматися органом Пенсійного фонду України або органом соціального захисту населення через установи уповноваженого банку.
Заява приймається за умови пред'явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує її вік, і визначеного законодавством документа, необхідного для з'ясування місця її проживання, та реєструється в установленому порядку.
Судом встановлено, що позивачем складено заяву за формою, затвердженою Додатком 1 до Порядку про виплату пенсії від 02.05.2024 року, поданої до ТВБВ № 10015/0538 ОПЧ, Одеське РУ АТ «Державний ощадний банк України», відповідно до якої позивач просила перераховувати на її поточний рахунок № НОМЕР_3 належні їй суми пенсії.
На виконання приписів пункту 10 Порядку, вказана заява була прийнята Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області через установу уповноваженого банку на підставі пред'явлення ОСОБА_3 паспорта громадянина України для виїзду за кордон серії НОМЕР_4 , виданий 2ISR 28-09-2018 року, про що свідчить зміст заяви ОСОБА_1 про виплату пенсії або грошової допомоги від 02.05.2024 року.
Пунктом 5 Положення про паспорт громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 23 лютого 2007 року № 719-V встановлено, що угорі сторінки даних з боку, що прилягає до першої сторінки паспорта, надруковано впоперек слово «Україна», нижче ліворуч - слово «Паспорт», під яким відведено місце для відцифрованого зображення обличчя пред'явника паспорта (розмір зображення - не більш як 35 Ч 45 міліметрів), праворуч - назви полів для внесення відомостей: тип, код держави, номер паспорта, а також прізвище, ім'я, громадянство, дата народження, персональний номер, стать і місце народження пред'явника паспорта, дата видачі та найменування органу, що видав паспорт, а також дата закінчення строку дії паспорта.
Отже, суд акцентує увагу на тому, що форма та зміст паспорта громадянина України для виїзду за кордон не передбачає зазначення у ньому по-батькові особи.
А тому, встановивши вказане, суд вказує на таке.
Згідно пункту 12 Порядку, органи Пенсійного фонду України та органи соціального захисту населення на підставі заяв, передбачених пунктом 10 цього Порядку, складають: - списки на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки (далі - списки) згідно з додатком 2 у двох примірниках; - опис списків на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки (далі - опис) згідно з додатком 3 у трьох примірниках.
Отже, суд наголошує, що органи Пенсійного фонду України та органи соціального захисту населення на підставі заяв, передбачених пунктом 10 цього Порядку, складають списки на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки.
Таким чином, враховуючи вище викладене, суд доходить висновку, що пенсійний орган складає відповідний список на зарахування пенсії на поточний банківський рахунок пенсіонера на підставі саме його заяви (змісту, даних заяви).
Втім, як встановлено судом та підтверджується наданим Пенсійним органом звітом, Пенсійним органом було подано список на зарахування пенсії на поточний банківський рахунок позивача із зазначенням її прізвища, ім'я та по-батькові, всупереч відомостям її заяви, де було зазначено виключно її прізвища та ім'я, чим порушено вимоги пункту 12 Порядку, що призвело до неналежного виконання рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 24.09.2024 року в частині виплати пенсії та компенсації втрати частини доходів ОСОБА_1 на визначений нею банківський рахунок.
Доказів виконання рішення суду в частині виплати пенсії саме на банківський рахунок позивача та виплати компенсації втрати частини доходу, відповідно до вимог Порядку матеріали справи не містять.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області не надано доказів виконання рішення суду в частині виплати пенсії на банківський рахунок позивача та виплати компенсації втрати частини доходу.
Враховуючи вищезазначене, суд доходить висновку, що рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24.09.2024 року по справі № 200/5889/24 не виконано в повному обсязі, а отже суд дійшов висновку про відмову у прийнятті звіту.
Однак суд зазначає, що відповідач по тексту звіту заявив клопотання про звільнення від сплати штрафу за наслідком відмови у прийнятті звіту про виконання судового рішення.
Частиною 5 ст. 382-3 КАС України встановлено, що суд за клопотанням суб'єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб'єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб'єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Відтак, враховуючи обставини справи та пояснення відповідача, з огляду на положення абз.2 ч.5 ст.382-3 КАС України, суд доходить висновку про звільнення керівника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від сплати штрафу відповідно до ч.3 ст.382-3 КАС України за наслідком відмови у прийнятті звіту про виконання судового рішення, а отже клопотання відповідача про звільнення від сплати штрафу за наслідком відмови у прийнятті звіту про виконання судового рішення підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 382-1 КАС України, за наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Згідно з ч. 3 ст. 382-1 КАС України, встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.
Проте, суд вбачає за необхідне встановити новий строк Головному управлінню Пенсійного фонду України в Донецькій області для подання звіту про виконання рішення суду по адміністративній справі № 200/5889/24.
Враховуючи викладене, суд вбачає за необхідне встановити новий двомісячний строк з моменту отримання копії ухвали для подання звіту про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року по справі № 200/5889/24, у частині виплати пенсії і компенсації втрати частини доходу саме на банківський рахунок позивача, відкритий в АТ «Ощадбанк» № НОМЕР_1 , отримувач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , з урахуванням вимог ч. 2 ст. 382-2 КАС України.
Попередити начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, що відповідно до ч. 10 статті 382-3 КАС України, у разі неподання звіту у строк, встановлений судом, або у разі подання звіту з порушенням такого строку та за відсутності поважних причин, які унеможливили його вчасне подання, суд встановлює новий строк для подання звіту відповідно до ч. 3 ст. 382-1 КАС України, а також накладає штраф на керівника такого суб'єкта владних повноважень.
Керуючись статтями 243, 248, 256, 295, 297, 370, 382-2, 382-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Відмовити у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року по справі № 200/5889/24 в частині виплати позивачу пенсії і компенсації втрати частини доходу на банківський рахунок позивача.
Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Донецькій області новий двомісячний строк з моменту отримання копії ухвали для подання звіту про виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року по справі № 200/5889/24, у частині виплати пенсії і компенсації втрати частини доходу саме на банківський рахунок позивача, відкритий в АТ «Ощадбанк» № НОМЕР_1 , отримувач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , з урахуванням вимог ч. 2 ст. 382-2 КАС України.
Витребувати у Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області банківську виписку щодо перерахування пенсії позивачу на банківський рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк» № НОМЕР_1 , отримувач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , актуальну на дату подання звіту про виконання рішення суду у цій справі.
Повний текст ухвали складено та підписано 12 вересня 2025 року.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтями 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Суддя Л.Б. Голубова