печерський районний суд міста києва
Справа № 757/39707/25-к
пр. № 1-кс-33733/25
25 серпня 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,-
до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 , погоджене прокурором першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів у сфері протидії організованій злочинності Департаменту нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні компетентних органів Республіки Кіпр.
Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження слідчий вказала, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42021102010000142 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.08.2021 за ознаками злочинів, передбачених ч. ч. 1, 2 ст. 364, ч. 3 ст. 209 КК України.
Досудове розслідування у вказаному провадженні здійснюється за фактом зловживання владою або службовим становищем керівництвом агрохолдингу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за попередньою змовою зі службовими особами підконтрольних суб'єктів приватного права, за сприянням посадових осіб підконтрольної банківської установи АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що призвело до тяжких наслідків.
Крім того, учасники вказаної групи осіб, діючи умисно, зловживаючи владою або службовим становищем, створили схему виведення коштів за кордон з метою отримання неправомірної вигоди для інших юридичних осіб з доходів групи підприємств агрохолдингу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » шляхом збільшення витратної частини під виглядом повернення підприємствам-нерезидентам відсотків на суму 1,3 млрд грн, чим спричинені тяжкі наслідки державним інтересам.
Також, у вказаному провадженні перевіряються факти вчинення учасниками вказаної групи, службовими особами агрохолдингу « ІНФОРМАЦІЯ_1 », набуття та розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, а саме здійснення фінансових операції з таким майном, та вчинення дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна шляхом укладення договорів позики, в особливо великому розмірі.
Досудове розслідування у даному кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України.
Національній поліції України у цьому кримінальному провадженні потрібна така допомога: виконання на території Республіки Кіпр процесуальних дій у вигляді витребування та отримання належним чином засвідченої інформації про компанії, що зареєстровані на території Республіки Кіпр, та відомостей з банківських установ щодо них.
Національна поліція України просить, щоб відповідні органи Республіки Кіпр зберігали конфіденційність змісту цього запиту, наскільки це можливо згідно із законодавством Республіки Кіпр, оскільки розголошення відомостей з цього запиту може призвести до втрати доказів та перешкодити встановленню істини у кримінальному провадженні.
Під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження під час проведення слідчих (розшукових) дій, встановлено наступні обставини:
Українська група компаній агрохолдинг « ІНФОРМАЦІЯ_1 » фінансує виробництво та експорт аграрної продукції в Україні. Основним напрямком діяльності вказаної групи, з поміж іншого, є експорт аграрної продукції, вирощеної власними та партнерськими компаніями. Генеральним і комерційним директором групи компаній є ОСОБА_5 .
До складу групи компаній агрохолдингу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » входять 78 підприємств, зареєстрованих на території України, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_15 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_18 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_19 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_26 ), ПАОП « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_27 ), ОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_29 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_30 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_31 ), ПП « ІНФОРМАЦІЯ_95 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_32 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_33 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_34 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_35 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_36 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_37 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_38 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_38 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_39 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_39 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_40 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_41 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_42 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_42 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_43 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_44 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_45 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_45 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_46 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_46 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_47 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_47 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_48 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_48 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_49 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_49 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_50 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_50 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_51 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_51 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_52 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_52 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_53 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_53 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_54 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_54 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_55 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_55 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_56 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_56 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_57 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_57 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_58 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_58 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_59 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_59 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_60 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_60 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_61 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_61 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_62 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_62 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_63 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_64 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_63 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_65 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_64 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_66 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_65 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_67 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_66 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_68 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_67 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_69 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_68 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_70 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_69 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_71 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_70 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_72 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_71 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_73 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_72 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_74 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_73 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_75 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_74 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_76 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_75 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_77 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_76 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_78 ).
Вказану групу компаній пов'язують між собою ідентичним переліком засновників/учасників таких юридичних осіб, а саме компанії-нерезиденти ІНФОРМАЦІЯ_77 , ІНФОРМАЦІЯ_78 , ІНФОРМАЦІЯ_79 , ІНФОРМАЦІЯ_80 та ІНФОРМАЦІЯ_81 , а також тим, що кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами) всіх вказаних юридичних осіб виступають - ОСОБА_7 , гр. США, та ОСОБА_8 , гр. Республіки Австрія.
Досудовим розслідуванням перевіряються обставини ймовірного вчинення службовими особами вказаної групи компаній зловживання владою або службовим становищем, з метою отримання неправомірної вигоди іншими юридичними особами, шляхом виведення грошових коштів на підставі пільгової ставки оподаткування відповідно до положень пункту 2 статті 11 «Проценти» Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про усунення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на дохід і на приріст вартості майна, дата набуття чинності для України 07.08.2013 (далі - Конвенція).
Згідно з підпунктом 141.4.2 пункту.141.4 статті 141 ПК України, будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності, утримують податок з таких доходів, за ставкою в розмірі 15 відсотків їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України.
Відповідно до положень пунктів 1 і 2 ст. 11 Конвенції відсотки, які виникають у Договірній Державі і сплачуються резиденту другої Договірної Держави, можуть оподатковуватись у цій другій Державі. Однак такі проценти можуть також оподатковуватись у тій Договірній Державі, в якій вони виникають, і відповідно до законодавства цієї Держави, але якщо фактичний власник процентів є резидентом іншої Договірної Держави податок, що стягується таким чином, не повинен перевищувати 2 % від загальної суми процентів (з 01.01.2020 - 5%).
Разом з тим, право на застосування зменшеної ставки податку, передбачену відповідним міжнародним договором України, виникає, за умови одночасного виконання наступних вимог:
- нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір;
- нерезидентом надано довідку, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір;
- нерезидент є бенефіціарним власником доходу.
На підставі викладеного, досліджуються обставини можливого вчинення службовими особами вказаної групи компаній-резидентів України перерахування несплачених сум обов'язкових платежів, тобто неправомірну вигоду іншим юридичним особам при застосуванні пільгової ставки оподаткування доходів компаніям-нерезидентам, в розмірі 13 % від загальної суми процентів (а з 01.01.2020 - 10 %).
Так, протягом 2017-2024 років службовими особами вказаної групи компаній-резидентів України із розрахункових рахунків відкритих в підконтрольному Акціонерному товаристві « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з метою отримання неправомірної вигоди компаніями-нерезидентами, використовуючи положення Конвенції, перераховуються грошові кошти у валютному еквіваленті на суму понад 7,2 млрд грн на підставі договорів позик на банківські рахунки материнських компаній-нерезидентів ІНФОРМАЦІЯ_77 , ІНФОРМАЦІЯ_78 , ІНФОРМАЦІЯ_79 , ІНФОРМАЦІЯ_80 та ІНФОРМАЦІЯ_81 , зареєстрованих в Республіці Кіпр, з призначенням платежів «погашення клієнтом кредиту, позики, отриманої від нерезидента-юридичної або фізичної особи (не банку)».
Встановлено, що службові особи вказаної групи компаній розпорядились майном, щодо якого фактичні обставини можуть свідчити про його одержання злочинним шляхом, а саме здійснили наступні фінансові операції з таким майном: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » перераховано понад 54 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_81 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № ВА-5-08 від 19.05.2008; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_82 » перераховано понад 289 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_80 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічних договорів № 2-AP-M від 14.12.2016 та 1/AP-M від 20.07.2015; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » перераховано понад 275 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічних договорів № 4-AP-C від 19.12.2018 та 5-AP-C від 25.06.2018; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_83 » перераховано понад 541 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_80 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 8-AP-I від 25.06.2019; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_73 » перераховано понад 34 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_81 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 3-AP-TR від 15.02.2017 та понад 1,4 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_84 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору APTr/APT3/Corn/18 від 17.10.2018 та APTr/APT3/Wh/18 від 13.07.2018;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_67 » перераховано понад 28 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_80 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 1 від 22.03.2013;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_66 » перераховано понад 54 млн. грн. на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_81 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № NA-02-18 від 21.11.2018; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_63 » перераховано понад 44 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_80 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 1-10/KR від 17.06.2010;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » перераховано понад 281 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_80 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічних договорів № 2/NZ від 17.06.2010, № NZ-1/09 від 10.04.2009 та № 1/MZ від 01.10.2009; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_62 » перераховано понад 53 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічних договорів № 1/11-PA від 17.11.2008 та № 6-CD/09 від 01.10.2009; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_61 » перераховано понад 13,5 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_80 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № LA-32-10 від 15.04.2010; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_60 » перераховано понад 78 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічних договорів № 11-CD/09 від 01.10.2009 та № 1/7-KI від 01.07.2009; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_59 » перераховано понад 105 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_80 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 41 від 28.04.2011; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_58 » перераховано понад 128 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічних договорів № 9-CD/09 від 01.10.2009 та № CF-5/11 від 21.04.2011; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_55 » перераховано понад 81 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічних договорів № 25/L-10від 25.06.2010 та № 1/10-PS від 03.10.2008; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_53 » перераховано понад 109 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_80 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 93 від 30.05.2011;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_52 » перераховано понад 30 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 1/08-PG від 28.05.2008; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_47 » перераховано понад 82,5 млн. грн. на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 1/NLI від 01.10.2009; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_85 » перераховано понад 148 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 1/08-PP від 13.08.2008 (13.08.2018 договір пролонговано); ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 » перераховано понад 14,5 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 1/PLI від 15.02.2010; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » перераховано понад 122,5 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічних договорів № LA-4-07 від 24.10.2007 та № LA-16-08 від 07.04.2008; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » перераховано понад 28,5 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № LA-21-08 від 10.06.2008; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_86 » перераховано понад 71 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 3/AL від 21.08.2009; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_38 » перераховано понад 31 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 2/ORT від 08.09.2010 та понад 3 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № OLI-06-18 від 12.06.2018; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » перераховано понад 96,5 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № ВА-1-08 від 07.04.2008; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » перераховано понад 210,5 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічних договорів № LA-28-09 від 25.11.2009, № LA-23-08 від 10.07.2008 та № LA-12-08 від 22.01.2008; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » перераховано понад 37 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічних договорів № 12/ТВ від 01.07.2009 та № ВА-12-12 від 05.03.2012; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » перераховано понад 37,5 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 5/07-КР від 19.02.2007; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » перераховано понад 20,5 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 4/07-KP від 19.02.2007;ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » перераховано понад 135,8 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 08/07-КР від 12.09.2007; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » перераховано понад 65,2 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № BMK-1/07 від 10.05.2007; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » перераховано понад 385 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічних договорів № 1/CL від 01.10.2009, № CL-1/11 від 20.07.2011, № 2/CL від 08.09.2010 та № CL-1/08 від 10.07.2008;ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » перераховано понад 33 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 09/02/12-СА від 09.02.2012; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 перераховано понад 35 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 1/11 CM від 06.10.2011; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » перераховано понад 27,7 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 1-КоА-2019 від 04.03.2019; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » перераховано понад 43,6 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № ВА-01-12 від 05.03.2012; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » перераховано понад 108,4 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № BA-13-12 від 05.03.2012 та № ВА-14-12 від 05.03.2012; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » перераховано понад 22 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 11/AL від 01.10.2009; ПП « ІНФОРМАЦІЯ_95 » перераховано понад 332,3 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічних договорів № 2/KM2 від 08.09.2010 та № 1/KM2 від 01.10.2009; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » перераховано понад 27 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр) відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № ВА-4/07 від 04.04.2007; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » перераховано понад 594 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № ВА-3-08 від 15.05.2008; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » перераховано понад 48 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічних договорів № ВА-14-07 від 20.08.2007 та № ВА-15-07 від 20.08.2007; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_29 ) перераховано понад 21 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 5-10/LA від 11.05.2010; ПАОП « ІНФОРМАЦІЯ_28 », перераховано понад 81,7 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 1/Z від 19.11.2012; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » перераховано понад 3,28 млрд грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 1/Z від 19.11.2012 та № ALI-06-18 від 12.06.2018; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » перераховано понад 0,3 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 1/07-КР від 19.02.2007; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) перераховано понад 0,2 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 09/02/12-КА від 09.02.2012; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » перераховано понад 2,7 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 1/VLI від 15.02.2010; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » перераховано понад 0,4 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № LA-25-09 від 15.04.2009; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_64 » перераховано понад 2,6 млн грн, на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_80 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 80 від 14.11.2011;
ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » перераховано понад 1,1 млн. грн. на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № LA-26-09 від 01.07.2009; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_65 » перераховано понад 2,9 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_80 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 1-10/LZ від 06.09.2010; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » перераховано понад 0,1 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № LA-10-08 від 22.01.2018; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » перераховано понад 3,3 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_77 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № OLI-06-18 від 12.06.2018; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_45 » перераховано понад 0,2 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_80 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № LA-6-07 від 03.12.2007; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_48 » перераховано понад 0,8 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 1/07-РА від 28.11.2007; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_49 » перераховано понад 8,6 млн. грн. на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № 1/07-РР від 17.12.2007; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_57 » перераховано понад 0,6 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № CN-1/08 від 21.08.2008; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_87 (Агро)» перераховано понад 0,9 млн грн на рахунки підконтрольного нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_78 (Республіка Кіпр), відповідно до умов зовнішньоекономічного договору № CS-1/08 від 11.07.2008.
Під час досудового розслідування отримано висновок аналітичного дослідження ІНФОРМАЦІЯ_88 , яка на підставі документів отриманих від компетентного органу Республіки Кіпр та фактами виявленими в ході проведених документальних перевірок вказаної групи компаній, встановила, що отримані від українських підприємств доходи у вигляді процентів, Кіпрські Компанії надалі перераховували на користь власних акціонерів, які також є резидентами Кіпру, у вигляді викупу привілейованих акцій. Такими акціонерами зокрема були ІНФОРМАЦІЯ_96 (є акціонером ІНФОРМАЦІЯ_89 ), ІНФОРМАЦІЯ_90 (є акціонером ІНФОРМАЦІЯ_91 ) та ІНФОРМАЦІЯ_97 (є акціонером ІНФОРМАЦІЯ_92 ).
Аналізом отриманих документів від компетентного органу Республіки Кіпр, ІНФОРМАЦІЯ_93 зроблено висновок, що компанії-нерезиденти не є кінцевими отримувачами грошових коштів, що виплачується українськими підприємствами у вигляді процентів, та їх бенефіціарним власником, а є лише проміжним агентом (здійснює транзит), та процентний дохід, що сплачується українськими підприємствами на користь вказаних компаній-нерезидентів підлягає оподаткуванню по ставці 15%, що визначено пп. 141.4.2 статті 141 141.4.2 статті 141 ПК України.
За результатами дослідження фінансових операцій, ІНФОРМАЦІЯ_93 встановлено наявність ймовірних ознак правопорушень, пов'язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, та/або інших правопорушень, у період з 01.01.2017 по 21.06.2024 року, та вбачається порушення п. 103.2 та 103.3 ст. 103, п.п. 141.4.2 п.141.4. ст. 141 ПК України, в результаті, за версією досудового розслідування, занижено сплату податку з доходів нерезидентів підприємствами, що входять в групу компаній агрохолдингу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на суму понад 1,3 млрд грн.
Наразі у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні інформації яка міститься у реєстраційних справах ІНФОРМАЦІЯ_77 (юридична особа, що зареєстрована за законодавством Республіки Кіпр, реєстраційний номер НОМЕР_79 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 (юридична особа, що зареєстрована за законодавством Республіки Кіпр, реєстраційний номер НОМЕР_80 , місцезнаходження: АДРЕСА_2 (юридична особа, що зареєстрована за законодавством Республіки Кіпр, реєстраційний номер НОМЕР_81 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_80 (юридична особа, що зареєстрована за законодавством Республіки Кіпр, реєстраційний номер НОМЕР_82 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_81 (юридична особа, що зареєстрована за законодавством Республіки Кіпр, реєстраційний номер НОМЕР_83 , місцезнаходження: АДРЕСА_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_94 (юридична особа, що зареєстрована за законодавством Республіки Кіпр, реєстраційний номер НОМЕР_84 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_90 (юридична особа, що зареєстрована за законодавством Республіки Кіпр, реєстраційний номер НОМЕР_85 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ), також установчих та кадрових документів компаній з хронологією змін, що знайшли відображення в державному реєстрі з моменту реєстрації до дати отримання запиту, в тому числі структуру власності, фактичних власників, виданих/отриманих довіреностей, адрес реєстрації та фактичного місцезнаходження, статутних документів, документів обов'язкової звітності вказаних юридичних осіб за 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 років, зокрема, фінансову звітність, податкову звітність, звітність з податків на оплату праці, відомостей про наявне рухоме та нерухоме майно у вказаних юридичних осіб, докладних відомостей про осіб, які перебували (перебувають) у трудових відносинах з вказаними юридичними особами з 01.01.2017 по дату отримання запиту, із зазначенням сум заробітної плати, інших винагород, страхування, а також сплачених податків, зборів та обов'язкових платежів у зв'язку з виплатою доходу фізичним особам.
Зазначена інформація необхідна для підтвердження факту виконання або невиконання умов Договорів, укладених в період з 01.01.2017 по 21.06.2024 Українськими підприємствами із ІНФОРМАЦІЯ_77 , ІНФОРМАЦІЯ_78 , ІНФОРМАЦІЯ_79 , ІНФОРМАЦІЯ_80 , ІНФОРМАЦІЯ_81 , ІНФОРМАЦІЯ_94 , ІНФОРМАЦІЯ_90 , дослідження статутних та кадрових документів зазначених компаній, а також отримання іншої інформації, яка має значення для встановлення усіх обставин вчинених злочинів.
Слідчий зазначила, що по даному кримінальному провадженні провадяться слідчі дії, в зв'язку з чим виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні компетентних органів Республіки Кіпр, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів.
В судове засідання слідчий, прокурор не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Слідчий подала заяву про розгляд клопотання у її відсутність та зазначила, що клопотання підтримує в повному обсязі.
Слідчий суддя на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України розглянув клопотання про тимчасовий доступ без виклику представників особи у володінні якої перебувають речі та документи.
Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Оскільки, згідно ч. 4 ст. 163 КПК України, відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду клопотання, суд визнав можливим розглянути клопотання за відсутності слідчого, прокурора на підставі наявних доказів.
Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України не здійснювалась.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 132 КПК України, тимчасовий доступ є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Згідно до ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в документах, належать: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця; 10) таємниця фінансового моніторингу; 11) відомості, що становлять професійну таємницю відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки".
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З матеріалів клопотання вбачається, що іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо.
Частиною 2 статті 562 КПК України передбачено, що у разі якщо при зверненні за допомогою в іноземній державі необхідно виконати процесуальну дію, для проведення якої в Україні потрібен дозвіл прокурора або суду, така процесуальна дія потребує надання відповідного дозволу прокурором або судом у порядку, встановленому цим Кодексом, лише у разі, якщо це передбачено міжнародним договором або є обов'язковою умовою надання такого виду допомоги за законодавством запитуваної сторони. При цьому строк дії такого дозволу не обмежується, а належно засвідчена копія дозволу долучається до матеріалів запиту.
Згідно з Європейською конвенцією про взаємну допомогу у кримінальних справах від 20.04.1959 року, Договірні Сторони (зокрема і Україна) зобов'язуються надавати одна одній, відповідно до положень цієї Конвенції, якнайшвидшу взаємну допомогу у кримінальному переслідуванні правопорушень, покарання яких на момент прохання про надання допомоги підпадає під юрисдикцію судових властей запитуваної Сторони.
Одночасно, Конвенцією передбачено, що запитувана сторона виконує, у передбачений її законодавством спосіб, будь-які судові доручення, які стосуються кримінальної справи і які надсилаються їй судовими властями запитуючої Сторони з метою забезпечення показань свідків або передачі предметів, які являють собою речові докази, матеріалів судової справи, або документів.
При цьому, якщо запитуюча Сторона звертається з ясно висловленим проханням про це, запитувана Сторона здійснює вручення у спосіб, передбачений її власним законодавством для вручення аналогічних документів, або у спеціальний спосіб, сумісний з цим законодавством.
При вирішенні питання про можливість проведення процесуальних дій на території іноземної держави необхідно враховувати норми міжнародних договорів про правову допомогу, які діють між Україною та іноземною державою, на території якої орган досудового розслідування має намір проводити такі дії, і в яких передбачене беззастережне визнання судових рішень України у кримінальних справах, що підтверджується також і нормами національного законодавства, зокрема розділом IX КПК України «Міжнародне співробітництво під час кримінального провадження».
Таким чином, враховуючи положення ст. 163 КПК України, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо.
На підставі викладеного і керуючись ст. 108, ст.ст. 159, 160, 162-164, 166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.
Надати дозвіл старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42021102010000142 від 09.08.2021 та на підставі відповідного запиту про міжнародну правову допомогу компетентним органами Республіки Кіпр на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні компетентних органів Республіки Кіпр, з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, щодо підприємств ІНФОРМАЦІЯ_77 (юридична особа, що зареєстрована за законодавством Республіки Кіпр, реєстраційний номер НОМЕР_79 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_78 (юридична особа, що зареєстрована за законодавством Республіки Кіпр, реєстраційний номер НОМЕР_80 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_97 (юридична особа, що зареєстрована за законодавством Республіки Кіпр, реєстраційний номер НОМЕР_81 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_80 (юридична особа, що зареєстрована за законодавством Республіки Кіпр, реєстраційний номер НОМЕР_82 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_81 (юридична особа, що зареєстрована за законодавством Республіки Кіпр, реєстраційний номер НОМЕР_83 , місцезнаходження: АДРЕСА_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_94 (юридична особа, що зареєстрована за законодавством Республіки Кіпр, реєстраційний номер НОМЕР_84 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_90 (юридична особа, що зареєстрована за законодавством Республіки Кіпр, реєстраційний номер НОМЕР_85 , місцезнаходження: АДРЕСА_3 ):
- реєстраційних даних компаній з хронологією змін, що знайшли відображення в державному реєстрі з моменту реєстрації до дати отримання запиту, в тому числі структуру власності, фактичних власників, виданих/отриманих довіреностей, адрес реєстрації та фактичного місцезнаходження, статутних документів.
- документів обов'язкової звітності вказаних юридичних осіб за 2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, 2023, 2024 років, зокрема, фінансову звітність, податкову звітність, звітність з податків на оплату праці.
- відомостей про наявне рухоме та нерухоме майно у вказаних юридичних осіб.
- докладних відомостей про осіб, які перебували (перебувають) у трудових відносинах з вказаними юридичними особами з 01.01.2017 по дату отримання запиту, із зазначенням сум заробітної плати, інших винагород, страхування, а також сплачених податків, зборів та обов'язкових платежів у зв'язку з виплатою доходу фізичним особам.
Службовим особам компетентних органів Республіки Кіпр надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів, особам, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні та/або оперативним підрозділам органів внутрішніх справ, які здійснюють слідчі (розшукові) дії в кримінальному провадженні за письмовим дорученням слідчого, прокурора та надати їм можливість вилучити зазначені в ухвалі документи.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Підготовлено в 2-х примірниках.
Прим. 1 - справа №757/39707/25-к.
Прим. 2 - слідчий ОСОБА_3
Копія - компетентні органи Республіки Кіпр
Виконавець: ОСОБА_1 , 25.08.2025