адреса юридична: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, адреса для листування: вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36607, тел. (0532) 61 04 21, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури
09.09.25 Справа № 917/544/24
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Розмай Агро" (вул. Метрологічна, буд. 14-Б, м. Київ, 03143; код ЄДРПОУ 41622215)
до Фермерського господарства "Промінь" (с. Нелюбівка, Диканський район, Полтавська область, 38513, код ЄДРПОУ 30906584)
про банкрутство
Суддя Паламарчук В.В.
Секретар судового засідання Біленко І.О.
Учасники справи: згідно протоколу
Обставини справи: ухвалою Господарського суду Полтавської області від 11.06.2024 відкрито провадження у справі №917/544/24 про банкрутство Фермерського господарства "Промінь"; визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Розмай Агро" до Фермерського господарства "Промінь" в розмірі 220 841,32грн з них: 53599,98грн - основна заборгованість, 62 979,09грн - пеня, 13 399,99грн - штраф, 25 816,08грн - інфляційні, 51 103,53грн - 25% річних, 2 678,65грн - судового збору, 11 264,00грн - витрат на правничу допомогу, а також 24224,00грн - судового збору, сплачених при поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном; розпорядником майна Фермерського господарства "Промінь" призначено арбітражного керуючого Панченка Романа Миколайовича; призначено попереднє засідання суду.
З метою виявлення конкурсних кредиторів, 11.06.2024 Господарським судом Полтавської області сформовано повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Фермерського господарства "Промінь" (код ЄДРПОУ 30906584). Дата публікації на сайті ВГСУ: 11.06.2024; номер публікації 73402.
В тридцятиденний термін від дня офіційного оприлюднення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Фермерського господарства "Промінь", до суду надійшла заява Головного управління ДПС у Полтавській області (вхід. №1217/24 від 17.07.2024) з грошовими вимогами до боржника в сумі 36778,91 грн.
Ухвалою суду від 15.08.2024 визнано грошові вимоги Головного управління ДПС у Полтавській області до боржника Фермерського господарства "Промінь" в сумі 36778,91грн з яких: 30722,91грн - основний платіж, 6056,00грн - судовий збір сплачений за подання кредиторської вимоги.
Ухвалою суду від 21.11.2024 завершено попереднє судове засідання у справі про банкрутство Фермерського господарства "Промінь" та призначено підсумкове засідання на 16.01.2025 (т.1, а.с.110-111).
16.01.2025 від арбітражного керуючого Панченко Р.М. надійшло клопотання (вхід. №509) про відкладення розгляду справи для надання часу виконати вимоги ухвали суду від 21.11.2024.
Ухвалою суду від 16.01.2025 підсумкове засідання відкладено на 11.02.2025.
11.02.2025 від арбітражного керуючого Панченко Р.М. надійшло клопотання (вхід. №1842) про відкладення розгляду справи, оскільки від засновника боржника ФГ "Промінь" ОСОБА_1 надійшла пропозиція щодо укладання мирової угоди у справі та погашення вимог кредиторів згідно затвердженого судом реєстру з метою відновлення платоспроможності боржника.
Ухвалою суду від 11.02.2025 підсумкове засідання відкладено на 11.03.2025 та зобов'язано розпорядника майна арбітражного керуючого Панченко Р.М. до 07.03.2025р. надати суду: протокол зборів кредиторів щодо подальшої судової процедури відносно боржника, висновок щодо фінансового та майнового становища боржника, баланс боржника на останню звітну дату (т.1, а.с.129-130).
Засідання суду, призначене на 11.03.2025 не відбулося, у зв'язку з перебуванням судді Паламарчук В.В. на лікарняному. Ухвалою суду від 24.03.2025 розгляд справи призначено на 29.04.2025.
Арбітражний керуючий Панченко Р.М. посилаючись на ст. 192 ГПК України, звернувся до суду із клопотанням від 29.04.2025 (вхід. №5628, вхід. №5634) про затвердження мирової угоди, укладеної між боржником - Фермерським господарством “Промінь» в особі арбітражного керуючого - розпорядника майна Панченко Романа Миколайовича та засновником боржника ОСОБА_1 ; закриття провадження у справі №917/544/24 про банкрутство ФГ “Промінь»; припинення дії мораторію.
Ухвалою суду від 29.04.2025 суд відмовив у задоволенні клопотання (вхід. №5628 від 29.04.2025, вхід. №5634 від 29.04.2025) арбітражного керуючого Панченко Р.М. про затвердження мирової угоди від 25.04.2025 (т.1, а.с.166-171).
Арбітражний керуючий Панченко Р.М. звернувся до суду із клопотанням від 19.05.2025 (вхід. №6662 від 20.05.2025) про відкладення розгляду справи з метою розгляду мирової угоди, погодження її умов з кредиторами, оформлення протоколу зборів кредиторів за результатами зборів та направлення до суду.
Ухвалою суду від 20.05.2025 суд відклав підсумкове засідання на 17.06.2025 та зобов'язав розпорядника майна Фермерського господарства "Промінь" арбітражного керуючого Панченко Р.М. до 12.06.2025р. надати суду протокол зборів комітету кредиторів щодо подальшої судової процедури (т.1, а.с.182).
17.06.2025 до суду від розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Панченко Романа Миколайовича надійшло клопотання (вхід. №8061) про продовження строку процедури розпорядження майном боржника на два місяці, для надання можливості узгодження мирової угоди.
Ухвалою суду від 17.06.2025 суд продовжив строк процедури розпорядження майном у справі №917/544/24 про банкрутство Фермерського господарства "Промінь" на 2 місяці. Відклав підсумкове засідання суду на 26.08.2025; зобов'язав розпорядника майна Фермерського господарства "Промінь" арбітражного керуючого Панченко Р.М. до 22.08.2025 надати суду протокол зборів кредиторів щодо подальшої судової процедури (т.1, а.с.196-198).
Розпорядник майна Фермерського господарства "Промінь" арбітражний керуючий Панченко Р.М. вимог ухвали Господарського суду Полтавської області від 17.06.2025 не виконав.
З огляду на закінчення строку процедури розпорядження майном боржника та відсутністю будь-яких заяв і клопотань від учасників справи, суд ухвалою від 26.08.2025 відклав підсумкове засідання на 09.09.2025 та повторно зобов'язав розпорядника майна Фермерського господарства "Промінь" арбітражного керуючого Панченко Р.М. надати суду протокол зборів кредиторів щодо подальшої судової процедури (а.с.205-206).
До дня судового засідання від розпорядника майна боржника, арбітражного керуючого Панченко Р.М. надійшло клопотання від 08.09.2025 №02-01/757 (вхід. №11530 від 09.09.2025) з проханням відкласти розгляд справи в зв'язку з необхідністю проведення зборів комітету кредиторів в режимі відеоконференції 22.09.2025 року.
Вирішуючи питання про відкладення судового розгляду, суд виходить з такого.
Верховний Суд неодноразово у своїх рішеннях звертав увагу на те, що повноваження щодо відкладення судового розгляду на підставі поданого учасниками судового процесу клопотання є дискреційними.
Судова дискреція щодо оцінки обставин, які не дають можливості особі прийняти участь у судовому засіданні, на предмет їх поважності чи неповажності для цілей відкладення судового розгляду не має абсолютних меж. Суд має враховувати конкретну ситуацію та обґрунтування особи, яка просить суд відкласти судовий розгляд, відповідне обґрунтування не має бути абстрактним, а обставини, наведені у ньому, повинні бути підтверджені належною доказовою базою. Тобто реалізація відповідної дискреції суду щодо кваліфікації наведених учасником судового процесу у клопотанні про відкладення судового розгляду обставин має здійснюватися індивідуально з урахуванням принципу верховенства права. Це зумовлено тим, що сама концепція верховенства права передбачає суд як найдієвіший інструмент її застосування, адже тільки суд може вийти за межі формального права та визначити доцільне та належне регулювання в кожній конкретній ситуації. При цьому для цілей дотримання принципу верховенства права суд повинен обирати такий варіант вирішення клопотання про відкладення судового засідання, який є максимально доцільним та справедливим у відповідній ситуації, а обраний ним процесуальний наслідок розгляду відповідного клопотання, як результат реалізації наданих йому дискреційних повноважень, завжди вимагає мотивації зробленого вибору.
За приписами статті 129 Конституції України, статті 2 Господарського процесуального кодексу України одним із завдань судочинства є своєчасний розгляд справи, що відповідає положенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі - Конвенція), згідно з якою кожен має право на справедливий розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Відкладення розгляду справи є правом суду, основною передумовою для якого є не відсутність у судовому засіданні представників сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні (стаття 202 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Кодексу України з процедур банкрутства щодо боржника - юридичної особи застосовуються такі судові процедури: розпорядження майном боржника, санація боржника, ліквідація банкрута.
Процедури банкрутства мають строковий характер. Усі учасники у справі про банкрутство мають належним чином користуватися наданими Законом правами та власними повноваженнями, сприяти дотриманню визначених Законом строків судових процедур задля зменшення негативних наслідків надмірної тривалості цих процедур як для кредиторів так і боржника.
За приписами ч.2 ст.44 Кодексу України з процедур банкрутства процедура розпорядження майном боржника вводиться строком до 170 календарних днів.
Враховуючи строковість процедури розпорядження майном боржника (ч. 2 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства), яка була введена ухвалою Господарського суду Полтавської області від 11.06.2024 та триває вже більше 1 року, що призводить до порушення прав та законних інтересів учасників справи, а також те, що:
- ухвалою суду від 22.11.2024 завершено попереднє засідання суду;
- ухвалою суду від 17.06.2025 було продовжено строк процедури розпорядження майном у справі №917/544/24 про банкрутство Фермерського господарства "Промінь" на 2 місяці;
- неодноразові відкладення розгляду справи у підсумковому засіданні (ухвали від 16.01.2025, 11.02.2025, 29.04.2025, 20.05.2025, 17.06.2025, та 26.08.2025), не призвели, як наслідок до винайдення інвестора або додаткових активів боржника, за рахунок яких можливо би було задовольнити вимоги кредиторів.
Зважаючи на викладене, досить тривалий термін, протягом якого триває процедура розпорядження майном Фермерського господарства "Промінь", суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання щодо чергового відкладення підсумкового засідання суду.
При вирішенні питання про перехід до наступної судової процедури або закриття провадження у справі суд виходить з такого.
Згідно ч. 1 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної стадії (санації чи ліквідації).
Відповідно до ч. 3 ст. 44 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна зобов'язаний: розглядати заяви кредиторів з грошовими вимогами до боржника, що надійшли в установленому цим Кодексом порядку; вести реєстр вимог кредиторів; повідомляти кредиторів про результати розгляду їхніх вимог; вживати заходів для захисту майна боржника; проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника; виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства; скликати збори і комітет кредиторів та організовувати проведення їх засідань; надавати державному реєстратору в електронній формі через портал електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомості, необхідні для ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, а також здійснювати розкриття кредиторам інформації щодо фінансового стану боржника та ходу провадження у справі; не пізніше двох місяців з дня відкриття провадження у справі про банкрутство провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість; за можливості проведення санації боржника розробити план санації боржника та подати його на розгляд зборам кредиторів; виконувати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Вказане кореспондується з приписами ч.2 ст.12 Кодексу України з процедур банкрутства.
Однак, як свідчать матеріали справи арбітражним керуючим Панченко Р.М. покладені на нього обов'язки розпорядника майна Фермерського господарства "Промінь" належним чином не виконуються, оскільки в матеріалах справи відсутні докази проведення аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища його на ринках; не надано господарському суду та комітету кредиторів звіту про свою діяльність, не здійснено розкриття кредиторам інформації щодо фінансового стану боржника та ходу провадження у справі про банкрутство.
Згідно з ч. 3 статті 12 Кодексу під час реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти добросовісно, розсудливо та з метою, з якою ці права та обов'язки надано (покладено). У відповідності до ч.4 ст. 44 КУзПБ розпорядник майна несе відповідальність за свої дії та бездіяльність.
Згідно до ч.2 ст.44 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що процедура розпорядження майном боржника вводиться строком до 170 календарних днів.
У відповідності до ч.1 ст.49 Кодексу України з процедур банкрутства у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.
Відповідно до ч.2 ст.49 Кодексу України з процедур банкрутства передбачає, що до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів приймають одне з таких рішень:
- схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації;
- подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
У разі наявності обставин, що не дають зборам кредиторів можливості у встановлені строки прийняти одне з таких рішень, збори кредиторів можуть прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про продовження строку процедури розпорядження майном у межах граничних строків, визначених цим Кодексом.
Проте, суд констатує, що строк судової процедури розпорядження майном боржника Фермерського господарства "Промінь" закінчився. Збори кредиторів не прийняли жодного рішення щодо подальшої процедури банкрутства Фермерського господарства "Промінь".
Відповідно до ч. 4 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що у підсумковому засіданні господарський суд у разі якщо зборами кредиторів у межах строку дії процедури розпорядження майном не прийнято жодного з передбачених цією статтею рішень, господарський суд за наявності ознак банкрутства протягом п'яти днів після закінчення процедури розпорядження майном боржника приймає постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Вказана норма забезпечує можливість виконання строків процедури банкрутства (розпоряження майном) згідно норм Кодексу України з процедур банкрутства, створює захист інтересів учасників провадження проти необґрунтованого затягування процедури розпорядження майном як з боку боржника так і з боку його кредиторів та виконання мети процедури - забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідація).
Суд зазначає про відсутність осіб, зацікавлених у відновленні платоспроможності боржника, оскільки заяв від осіб, зацікавлених у відновленні платоспроможності боржника, не надходило.
Матеріали справи свідчать про наявність ознак банкрутства у Фермерського господарства "Промінь" (недостатність вартості майна боржника), його неспроможності відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Оскільки строк процедури розпорядження майном Фермерського господарства "Промінь" закінчився, в ході процедури розпорядження майном: своєчасно здійснена публікація оголошення з метою виявлення кредиторів та інвесторів боржника, складено та затверджено реєстр заявлених вимог кредиторів, від боржника не надійшло пропозицій по відновленню його платоспроможності та погашенню заборгованості перед кредиторами, документально обґрунтованих заяв від фізичних осіб та (або) юридичних осіб, які бажають взяти участь у санації боржника не надійшло, наявна значного розміру кредиторська заборгованість, враховуючи неприйняття зборами кредиторів Фермерського господарства "Промінь" рішення щодо подальшої судової процедури у цій справі, суд припиняє процедуру розпорядження майном боржника та визнає Фермерське господарство "Промінь" банкрутом.
Відповідно до ч. 6 ст. 49 Кодексу України з процедур банкрутства визначає, що з дня визнання господарським судом боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури процедура розпорядження майном та повноваження розпорядника майна припиняються.
Згідно з ч.1 ст.58 КУзПБ, господарський суд ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру. Постановою про визнання боржника банкрутом і введення процедури погашення боргів боржника господарський суд також призначає ліквідатора з урахуванням вимог Кодексу, з числа арбітражних керуючих внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України. (ч.1 ст.60 КУзПБ).
Враховуючи, що кандидатура арбітражного керуючого (ліквідатора) суду зборами кредиторів або окремими кредиторами не була запропонована суду, у відповідності до вимог ч.5 ст.48 та ч.8 ст.48 КУзПБ, суд вважає призначити ліквідатором Фермерського господарства "Промінь" з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.
Як свідчать матеріали справи, до господарського суду надійшла заява від арбітражної керуючої Сергієнко Тетяни Григорівни, в якій вона надає згоду на участь у справі (вхід. №11529 від 09.09.2025).
Розглянувши заяву арбітражної керуючої Сергієнко Тетяни Григорівни, суд встановив таке.
Згідно з ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими особами у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, визначених цим Кодексом;
4) які мають конфлікт інтересів;
5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;
6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.
До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
Судом встановлено, що арбітражна керуюча Сергієнко Тетяна Григорівна не належить до жодної з категорії осіб, перелічених в ч. 3 ст. 28 Кодексу України з процедур банкрута.
Крім того, арбітражна керуюча Сергієнко Тетяна Григорівна письмово підтвердила, що має належні технічні та організаційні можливості для виконання обов'язків ліквідатора у даній справі; діяльність арбітражного керуючого застрахована, що підтверджується договором добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого №002-00801090/01ВАК від 10.10.2024.
Зважаючи на відповідність кандидатури арбітражної керуючої Сергієнко Т.Г. вимогам Кодексу України з процедур банкрутства, а саме: наявність у арбітражного керуючого свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №2039 від 02.12.2021, що видається в установленому законодавством порядку; наявність у арбітражного керуючого спеціальних знань арбітражного управління, а також враховуючи, що арбітражний керуючий має достатній рівень кваліфікації для участі у даній справі, не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредитора та не заперечує щодо своєї участі у даній справі, суд вважає за можливе призначити ліквідатором Фермерського господарства "Промінь" арбітражну керуючу Сергієнко Тетяну Григорівну.
Керуючись ст. 30, 48, 49, 58, 59, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1. Відмовити у задоволенні клопотання арбітражного керуючого Панченко Романа Миколайовича (вхід. №11530 від 09.09.2025) про відкладення розгляду справи.
2. Припинити процедуру розпорядження майном Фермерського господарства "Промінь" (с. Нелюбівка, Диканський район, Полтавська область, 38513, ЄДРПОУ 30906584) та припинити повноваження розпорядника майна Панченко Романа Миколайовича.
3. Визнати банкрутом Фермерське господарство "Промінь" (с.Нелюбівка, Диканський район, Полтавська область, 38513, ЄДРПОУ 30906584).
4. Відкрити ліквідаційну процедуру.
5. Призначити ліквідатором Фермерського господарства "Промінь" (с. Нелюбівка, Диканський район, Полтавська область, 38513, ЄДРПОУ 30906584) арбітражну керуючу Сергієнко Тетяну Григорівну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 2039 від 02.12.2021) з наданням їй повноважень згідно Кодексу України з процедур банкрутства.
Ліквідатор виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Кодексом.
Зобов'язати ліквідатора не менш як один раз на місяць подавати комітету кредиторів та суду звіт про свою діяльність, інформацію про фінансовий стан і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та під час проведення ліквідаційної процедури, про використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.
Ліквідатор не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.
6. Господарську діяльність Фермерського господарства "Промінь" (с. Нелюбівка, Диканський район, Полтавська область, 38513, ЄДРПОУ 30906584) завершити закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу, крім укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу у процедурі ліквідації тощо;
7. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.
8. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута.
9. Відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю.
10. Продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому Кодексом України з процедур банкрутства.
11. Скасовувати арешт, накладений на майно боржника визнаного банкрутом, що належить йому на праві власності. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
12. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства.
13. Зобов'язати посадових осіб банкрута протягом 15 днів з дня призначення ліквідатора передати бухгалтерську та іншу документацію, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.
14. З метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання Фермерського господарства "Промінь" (с.Нелюбівка, Диканський район, Полтавська область, 38513, ЄДРПОУ 30906584) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України.
15. Ліквідатору у строк до 10.10.2025 надати суду документальні докази проведення інвентаризації майнових активів банкрута.
16. Зобов'язати ліквідатора надати суду ліквідаційний баланс банкрута та звіт ліквідатора до 09.09.2026.
За приписами ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства зазначений звіт має містити:
- відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси;
- відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;
- копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо);
- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;
- документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів;
- довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню;
- для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
- для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.
Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.
17. Зобов'язати суб'єкта державної реєстрації внести до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запис про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та відомості про ліквідатора банкрута.
18. Копію постанови направити учасникам провадження у справі про банкрутство, органу державної податкової служби, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника та державному реєстратору за місцем знаходження боржника для виконання.
Постанова набирає законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку та строки, встановлені ст. 254-257 Господарського процесуального кодексу України.
Повна постанова складена та підписана 15.09.2025.
Суддя Паламарчук В.В.