Справа № 344/15703/25
Провадження № 3/344/5053/25
15 вересня 2025 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , керівника адвокатського бюро «Маланюк і партнери», РНОКПП НОМЕР_1 , за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, будучи керівником організацій, за наступних обставин.
Так, 17.08.2025 керівник адвокатського бюро «Маланюк і партнери» ОСОБА_1 несвоєчасно подав податкову декларацію платника єдиного податку за І півріччя 2025 року (граничний термін подання - 11.08.2025), чим порушив пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 розділу І Податкового кодексу України.
15.09.2025 через канцелярію суду надійшла заява ОСОБА_1 , який просив закрити справу у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. Крім того, повідомив, що є особою з інвалідністю ІІ групи.
Згідно з ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 163-1 КУпАП відповідальність особи настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними протоколу про адміністративне правопорушення №1868 від 02.09.2025, актом про результати камеральної перевірки щодо несвоєчасного подання податкової звітності №18274/09-19-04-03-15 від 21.08.2025.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №1868 від 02.09.2025, 17.08.2025 керівник адвокатського бюро «Маланюк і партнери» ОСОБА_1 несвоєчасно подав податкову декларацію платника єдиного податку за І півріччя 2025 року (граничний термін подання - 11.08.2025), чим порушив пп.49.18.2 п.49.18 ст.49 розділу І Податкового кодексу України.
Згідно з актом про результати камеральної перевірки щодо несвоєчасного подання податкової звітності №18274/09-19-04-03-15 від 21.08.2025, дані камеральної перевірки свідчать про несвоєчасне подання податкової декларації платника єдиного податку за І півріччя 2025 року (граничний термін подання - 11.08.2025, фактично подано - 17.08.2025).
Організація та ведення податкового обліку підприємства, установи, організації є безпосередніми обов'язками головного бухгалтера, відповідальність за порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку несуть керівники та інші посадові особи підприємств, установ, організацій.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.1 ст. 163-1 КУпАП як порушення керівником організації встановленого законом порядку ведення податкового обліку.
Однак, згідно з ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, що раніше до адміністративної відповідальності не притягався, ступінь його вини, майновий стан, стан здоров'я (згідно з посвідченням № НОМЕР_2 , є особою з інвалідністю ІІ групи), відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, тяжких наслідків, порушення терміну подання декларації у шість днів (граничний термін подання - 11.08.2025, фактично подано - 17.08.2025), вважаю, що вчинене правопорушення є малозначним, а відтак ОСОБА_1 відповідно до ст.22 КУпАП слід звільнити від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 9, 22, 163-1, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
На підставі ст.22 КУпАП звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Оголосити ОСОБА_1 усне зауваження.
Провадження в справі закрити.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО