Ухвала від 15.09.2025 по справі 197/771/24

Справа № 197/771/24

Провадження № 1-в/197/56/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2025 року с-ще Широке

Широківський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

представниці органу пробації Пахомової ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с-ща Широке подання начальника Криворізького районного сектору № 2 філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області ОСОБА_5 про звільнення від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого за ч. 1 ст. 310 КК України,

встановив:

у Широківський районний суд Дніпропетровської області надійшло подання начальника Криворізького районного сектору № 2 філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області ОСОБА_5 про звільнення засудженого ОСОБА_6 від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку, оскільки останній виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення.

Представниця органу пробації, яку підтримав прокурор, у судовому засіданні просила задовольнити подання з підстав належного виконання засудженим обов'язків під час дії іспитового строку.

Засуджений у судове засідання не з'явився, будучи належно повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, подав письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, просить задовольнити подання органу пробації.

Заслухавши подання представника органу пробації та прокурора, а також дослідивши додані до подання документи та матеріали особової справи засудженого, суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 537 КПК України, під час виконання вироків суд має право вирішувати питання про звільнення від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку.

Згідно з вироком Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 26 серпня 2024 року, ОСОБА_6 був засуджений за ч. 1 ст.310 КК України до покарання у виді одного року обмеження волі. На підставі ст. 75 КК України, ОСОБА_6 звільнено від відбування призначеного йому покарання із застосуванням одного року іспитового строку із покладенням на нього обов'язків: періодично з'являтися для реєстрації до органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання. Вирок набрав законної сили 26.09.2024.

На виконання вказаний вирок прийнятий Криворізьким районним сектором № 2 філії державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області 29.10.2024, а 08.11.2024 ОСОБА_6 під розписку був ознайомленим про порядок та умови відбування покарання, а також з покладеними на нього обов'язками.

Із досліджених у судовому засіданні доданих до подання документів та матеріалів особової справи засудженого ОСОБА_6 вбачається, що за період іспитового строку останній до адміністративної відповідальності не притягався та нових кримінальних правопорушень не вчиняв, за місцем проживання характеризується позитивно.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 165 КВК України, іспитовий строк обчислюється з моменту проголошення вироку суду. Після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, за поданням уповноваженого органу з питань пробації звільняється судом від призначеного йому покарання, нагляд припиняється і засуджений знімається з обліку в зазначеному органі.

Згідно з ч. 1 ст. 78 Кримінального кодексу України, після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, звільняється судом від призначеного йому покарання.

За таких обставин, оскільки засуджений ОСОБА_6 , який був звільнений від відбування покарання з випробуванням, виконав покладені на нього за вироком суду обов'язки та не вчинив нового кримінального правопорушення протягом іспитового строку, суд вважає за необхідне задовольнити подання органу з питань пробації та звільнити засудженого від призначеного йому покарання.

На підставі викладеного, керуючись ст. 78 КК України, ст. 165 КВК України, ст. ст. 369-372, 537, 539 КПК України, суд

ухвалив:

подання начальника Криворізького районного сектору № 2 філії Державної установи "Центр пробації" у Дніпропетровській області ОСОБА_5 про звільнення засудженого ОСОБА_6 від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку - задовольнити.

Звільнити засудженого ОСОБА_6 від покарання у виді обмеження волі строком на 1 (один) рік, призначеного йому за вироком Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 26 серпня 2024 року за ч. 1 ст. 310 КК України.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом семи днів із дня її оголошення до Дніпровського апеляційного суду через Широківський районний суд Дніпропетровської області.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1

Попередній документ
130185311
Наступний документ
130185313
Інформація про рішення:
№ рішення: 130185312
№ справи: 197/771/24
Дата рішення: 15.09.2025
Дата публікації: 16.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Широківський районний суд Дніпропетровської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях; про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (15.09.2025)
Дата надходження: 02.09.2025
Предмет позову: про звільнення Трофимовича Віталія Йосиповича від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку
Розклад засідань:
08.08.2024 08:05 Дніпровський апеляційний суд
15.09.2025 11:00 Широківський районний суд Дніпропетровської області