Рішення від 11.09.2025 по справі 420/6319/25

Справа № 420/6319/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Каравана Р.В., розглянув в письмовому провадженні у порядку спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

І. СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЙ СТОРІН

Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» 03.03.2025 звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС в Одеській області, у якому просить суд:

визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області від 13.12.2024 р. № 49633 про відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» (ЄДРПОУ 40794778) п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку;

визнати протиправним та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області від 13.02.2025 р. № 48982 про відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» (ЄДРПОУ 40794778) п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку;

зобов'язати Головне управління ДПС в Одеській області виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» (ЄДРПОУ 40794778) з переліку платників, які відповідають критерія ризиковості.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 13.12.2024 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області прийнято Рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку № 49633, яким, відповідно до п. 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 1165 від 11.12.2019 року, встановлено відповідність Товариство 3 обмеженою відповідальністю «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» критеріям ризиковості платника податку, а саме пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податків:

03 - відсутність необхідних умов та/або обсягів матеріальних ресурсів для виробництва товарів, виконання робіт або надання послуг в обсягах, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування (відсутні відомості про об'єкти оподаткування, відсутнє придбання послуг оренди об'єктів оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди місць зберігання товарно-матеріальних цінностей, послуг оренди місць зберігання паливномастильних матеріалів тощо), відповідно до поданої до контролюючих органів звітності;

13- придбання товарів (послуг) у платника (ів) податку, щодо якого прийняте рішення про відповідність критеріям ризикованості платника податку.

Із відповідність/невідповідність рішення про платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку № 49633 від 13.12.2024 р. ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» не погодились та 03.02.2025 року, листом вих. № 03/02-25, ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» подано Повідомлення про подания інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку.

За результатами розгляду наданих пояснень та документів прийнято рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС в Одеській області від 13.02.2025 р. № 48982 про відповідність позивача критеріям ризиковості платника податку, а саме пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податків.

Вважає рішення від 13.12.2024 № 49633 про відповідність позивача критеріям ризиковості платника податку протиправним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» має необхідні матеріальних та інші ресурси для здійснення відповідної господарської діяльності, а також останнє суперечить правилу індивідуальної відповідальності платника податків.

Відповідач з поданим позовом не погодився. У поданому до суду відзиві зазначає, що фактично, первинне рішення про відповідність ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» № 49633 від 13.12.2024 критеріям ризиковості платника податку є недіючим, оскільки за результатами розгляду повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку № 03/02-25 від 03.02.2025 та доданих до нього документів, прийнято рішення № 48982 від 13.02.2025.

Відповідно, більш доречним є оскарження у судовому порядку останнього, актуального рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості № 48982 від 13.02.2025.

З метою забезпечення заходів, направлених на упередження формування та розповсюдження сум ризикового ПДВ, недопущення функціонування транзитноконвертаційних груп, уникнення виконання податкового обов'язку підприємствами реального сектору економіки, враховуючи вимоги Постанови №1165 та вищезазначену податкову інформацію, рішеннями Комісії Головного управління ДПС в Одеській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН № 49633 від 13.12.2024 та № 49633 від 13.12.2024 ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» включено до Переліку ризикових платників податків (відповідно до п.8 Критеріїв ризиковості платника податку на додану вартість, визначених Постановою № 1165), яке направлено через електронний кабінет платника.

Вказує, що подані документи не відображають у повному обсязі провадження фінансово-господарської діяльності підприємства, що унеможливлює прийняття рішення про невідповідність критеріям ризиковості, а також ненадання платником податку копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.

Вважає, що ним доведено обґрунтованість виникнення у контролюючого органу підстав для віднесення підприємства позивача до критеріїв ризикованості платника податків на підставі наявної податкової інформації за проведеним моніторингом з метою забезпечення заходів, направлених на упередження формування та розповсюдження сум ризикового ПДВ, недопущення функціонування транзитно-конвертаційних груп, уникнення виконання податкового обов'язку підприємствами реального сектору економіки.

Позивач не погоджується із наведеними доводами Відповідача. У поданій відповіді на відзив зазначає, що в матеріалах справи наявні первинні документи, які оформлені Позивачем в рамках господарських відносин із контрагентами, які складені у відповідності до вимог законодавства та є первинними документами, що засвідчують факт реального виконання позивачем та його контрагентами господарських зобов'язань, які надавались ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» Відповідачу до повідомлення про надання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості на розгляд Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Області від 03.02.2025 року, зокрема, договори поставки № 2100357883 від 20.11.2024 року, № 0212/1 від 02 грудня 2024 року, № 0312/1 від 03 грудня 2024 року., видаткові накладні: № 122 від 19 грудня 2024 року,.№ 123 від 21 грудня 2024 року, № 118 від 17 грудня 2024 року, № 117 від 16 грудня 2024 року, № 124 від 23 грудня 2024 року, № 74 від 22 листопада 2024 року, № 01/24 від 04 грудня 2024 року, договір перевезення вантажу № 3001/1 від 30 січня 2024 року, договір оренди транспортних засобів від 23 березня 2024 року, договір оренди робочого місця № 1С від 1 січня 2022 року, наказу про затвердження штатного розпису.

Таким чином Позивачем надано Відповідачу повний пакет документів, яким підтверджують придбання та оплату товару у контрагентів.

Відповідач не надав до суду належних доказів, які б досліджувалися в ході засідання Комісії і які б слугували підставою для прийняття оскаржуваних рішень, зокрема, відповідачем не надано копії податкової накладної / розрахунку коригування, у якій, на переконання податкового органу відображено господарську операцію, не підтверджену первинними документами; доказів провадження заявником господарської діяльності в умовах та обставинах, котрі характеризуються ознаками недодержання вимог чинного законодавства України; а текст оскаржуваних рішень контролюючого органу не містять ані юридичних мотивів, ані фактичних мотивів що зумовило б включення Позивача до Переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, зокрема п. 8 Критеріїв.

Таким чином, оскаржуване рішення комісії не містить обґрунтувань підстав та причин віднесення позивача до ризикових платників податків відповідно до п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Вказує, що оскаржуване рішення прийнято у зв'язку із операціями за вже зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними, при цьому перелік таких накладних та відповідні господарські операції відповідач не визначає. Відсутні й відомості щодо чинності рішень щодо віднесення до ризикових платників податків контрагентів позивача.

Більш того, дата включення СФГ «Бородотого Василя Федоровича» до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку є 29.11.2024 року, тобто вже після укладання з Позивачем договорів поставки.

ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ

Ухвалою суду від 10.03.2025 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії залишено без руху з підстав недотримання вимог до позовної заяви та надано позивачу термін для усунення недоліків - 5 днів з дня отримання копії ухвали.

11.03.2025 через систему «Електронний суд» представником позивача на виконання ухвали суду від 10.03.2025 до Одеського окружного адміністративного суду подано заяву про усунення недоліків, якою усунено виявлені недоліки, а саме зазначено інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, що були надані до позовної заяви та надано квитанцію про сплату судового збору у розмірі 3028,00 грн.

Ухвалою суду від 14.03.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії. Визначено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

ІІІ. ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ

Суд, дослідивши матеріали справи та обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги і заперечення, а також ті, які мають інше значення для вирішення справи, повно, всебічно та об'єктивно дослідив докази у справі

ВСТАНОВИВ:

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань від 16.10.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» зареєстроване 31 серпня 2016 року, з номером запису в Єдиному державному реєстрі 15561020000059736.

Адреса місця реєстрації товариства: Україна, 65049, Одеська обл., місто Одеса, вул. Донського Дмитрія, будинок 59/1, приміщення 6.

Видами діяльності ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» є:

46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин (основний);

46.31 Оптова торгівля фруктами й овочами;

01.13 Вирощування овочів і баштанних культур, коренеплодів і бульбоплодів;

49.41 Вантажний автомобільний транспорт;

01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур;

01.61 Допоміжна діяльність у рослинництві;

01.64 Оброблення насіння для відтворення;

46.11 Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською. сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами;

52.10 Складське господарство;

52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту.

Відповідно до Статуту ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД», затвердженого протоколом Загальних зборів Учасників № 1/01-2024 від 16.01.2024 розмір статутного капіталу становить 601 000,00 грн., який сформовано за рахунок грошових коштів та майнового внеску у вигляді 2 вантажних спеціалізованих сідлових тягачів та напівпричіпів спеціалізованих контейнеровозів.

Як свідчать матеріали справи ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД», укладені наступні договори поставки щодо закупівлі зерна з такими контрагентами, як:

ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО «САДОК ВИШНЕВИЙ», договір №0312/01 від 03.12.2024 року., зернова культура - соя.

ТОВ «ПОСЛУГА ЛТД», договір № 0212/1 від 02.12.2024 року, зернова культура - соя.

Відповідно до умов вказаних договорів Постачальник зобов'язується в порядку та на умовах, визначених цим Договором, поставити та передати у власність Покупця зерно сої (надалі іменується «Товар»), врожаю 2024 р., насипом, а Покупець зобов'язується в порядку та на умовах, визначених цим Договором, прийняти Товар та оплатити його вартість (п.1.1)

Поставка Товару по цьому Договору здійснюється на умовах СРТ, надалі - «Місце поставки», Вінницька обл., Вінницький район, селище Липовець, вул. Привокзальна 66А (п. 5.2.)

Кількість та якість Товару визначаються в Місці поставки (п. 5.7.)

Окрім того, ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» укладені наступні договори поставки з СФГ "Бородатого Василя Федоровича" на закупівлю зерна:

№ 0811/2 від 08.11.2024 щодо закупівлі 550 метричних тон +/- 10% зерна кукурудзи, врожаю 2024 р. насипом на умовах FCA (в редакції Інкотермс 2010 року) Одеська обл., Березівський р-н., с. Северинівка в строк до 01.12.2024;

№ 0711/1 від 07.11.2024 щодо закупівлі 200 метричних тон +/- 10% зерна ріпаку, врожаю 2024 р. насипом на умовах FCA (в редакції Інкотермс 2010 року) Одеська обл., Іванівський р-н., с. Северинівка в строк до 25.11.2024;

№ 1311/1 від 15.11.2024 щодо закупівлі 100 метричних тон +/- 10% ріпаку (надалі іменується «Товар»), врожаю 2024 р., насипом на умовах FCA (в редакції Інкотермс 2010 року) Одеська обл., Іванівський р-н., с. Северинівка в строк до 01.12.2024;

№ 1511/1 від 15.11.2024 щодо закупівлі 350 метричних тон +/- 10% ріпаку (надалі іменується «Товар»), врожаю 2024 р., насипом на умовах FCA (в редакції Інкотермс 2010 року) Одеська обл., Іванівський р-н., с. Северинівка в строк до 01.12.2024.

Відповідно до умов п. 3.1. вказаних договорів Покупець здійснює оплату вартості поставленої партії Товару на підставі отриманих від Постачальника документів, шляхом переказу грошових коштів на поточний рахунок Постачальника. Умови оплати:

3.1.1. Покупець оплачує Постачальнику 86% вартості поставленої партії Товару протягом 5 банківських днів з дати отримання Покупцем партії Товару та наступних документів: а) рахунку-фактури Постачальника, із зазначенням кількості Товару, ціни без ПДВ, загальної суми без ПДВ, суми ПДВ, всього до сплати. В рахунку повинні бути зазначені банківські реквізити, вказані в цьому Договорі; б) оригіналу або належним чином оформленої копії видаткової накладної на Товар на повну суму його вартості;

3.1.2. 14% решти вартості партії Товару, оплачується Покупцем протягом 5-ти банківських днів з дати поставки (приймання Покупцем) Товару за умови надання Покупцю податкової накладної, складеної в електронній формі з дотриманням умов щодо реєстрації у порядку, визначеному чинним законодавством України та надання документів вказаних в п. 5.4. цього Договору. Покупець має право не здійснювати оплату Товару до моменту здійснення Постачальником реєстрації податкової накладної в ЄРПН та надання оригіналів документів, вказаних в п 5.4. Договору.

Отже за умовами укладених договорів оплата товару здійснюється після фактичного отримання Покупцем відповідних партій Товару.

На виконання умов вказаних договорів СФГ «Бородатого Василя Федоровича» були виписані на ім'я ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» податкові накладні щодо поставки:

№ 41 від 07.11.2024 ріпаку, врожаю 2024р в кількості 24,76 тон;

№ 42 від 09.11.2024 кукурудзи в кількості 40,54 тон;

№ 43 від 09.11.2024 кукурудзи в кількості 41 тона;

№ 44 від 09.11.2024 кукурудзи в кількості 29,12 тон;

№ 45 від 09.11.2024 кукурудзи в кількості 26,27 тон;

№ 46 від 10.11.2024 кукурудзи в кількості 29,1 тон;

№ 47 від 10.11.2024 кукурудзи в кількості 29,98 тон;

№ 48 від 10.11.2024 кукурудзи в кількості 42,33 тон;

№ 49 від 10.11.2024 кукурудзи в кількості 38,92 тон;

№ 49 від 10.11.2024 кукурудзи в кількості 38,92 тон;

№ 50 від 10.11.2024 кукурудзи в кількості 26,68 тон;

№ 62 від 11.11.2024 кукурудзи в кількості 38,58 тон;

№ 63 від 11.11.2024 кукурудзи в кількості 33,22 тон;

№ 64 від 11.11.2024 кукурудзи в кількості 37,82 тон;

№ 65 від 11.11.2024 кукурудзи в кількості 38,93 тон;

№ 66 від 11.11.2024 кукурудзи в кількості 39,06 тон;

№ 67 від 11.11.2024 кукурудзи в кількості 42,97 тон;

№ 68 від 12.11.2024 ріпаку, врожаю 2024р в кількості 27,48 тон;

№ 70 від 12.11.2024 ріпаку, врожаю 2024р в кількості 24,8 тон;

№ 71 від 12.11.2024 ріпаку, врожаю 2024р в кількості 25,04 тон;

№ 72 від 12.11.2024 ріпаку, врожаю 2024р в кількості 24,28 тон;

№ 73 від 12.11.2024 ріпаку, врожаю 2024р в кількості 25,46 тон.

ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» укладені договори на подальший продаж придбаного товару, а саме з ТОВ «АТ Каргілл», договір № 2100357883 від 20.11.2024 року, зернова культура - насіння ріпаку вищого та/або 1 класу, урожаю 2024 року українського походження загальною кількістю Товару 100 т. +-5%.

Згідно умов цього договору поставка товару повинна відбуватись на умовах «DAP доставлено до ТОВ «СП РИСОІЛ ТЕРМІНАЛ», ЄДРПОУ 31786337 ТОВ "СП Рисоіл Термінал" Одеська обл., м. Чорноморськ, вул. Транспортна, 28/ ДП "МТП "Чорноморськ»-для автомобільного транспорту, Одеська обл., м. Чорноморськ, вул. Транспортна, 23-А-для залізничного транспорту (далі - місце поставки або Термінал) згідно Інкотермс 2020.

Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта від 04.02.2025 ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» орендує земельну ділянку 0522285600:02:000:0313, площею 0,0500 га для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, земельну ділянку 0522285600:02:000:0304 площею 0,377 га та земельну ділянку 0522285600:02:000:0305 площею 0,1443 га на території Липовецької міської ради Вінницького район Вінницької області.

Окрім того, у власності ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» перебуває земельна ділянка 0522285600:02:000:0144 площею 0,398 га та 1/5 часток будівель лісоторгового складу, а саме прибудова склад, позначений на плані літерою «В1» за адресою: Вінницька обл., Липовецький р., селище Липовець, вулиця Привокзальна, буд. 66А.

ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» за договором суборенди з ТОВ «Юридична компанія «Пролігалс» № 1С від 01.01.2022 з урахування додаткових угод орендує частину приміщення № 6, загальною площею 4 кв.м., що розташоване за адресою: 65049, м. Одеса, вул. Донського Дмитрія, 59/1.

ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕИД» укладено договір перевезення вантажів №3001/1 від 30.01.2024 р., з фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 , який одночасно є директором вказаного товариства.

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 у свою чергу орендує транспортні засоби у фізичної особи ОСОБА_2 , згідно нотаріального договору оренди транспортних засобів від 23.03.2024 р. за номером в реєстрі 303.

Наказом № 5 від 01.01.2025 затверджено та введено в дію з 01 січня 2025 року штатний розпис ТОВ «Одесзернотрейд», відповідно до якого в штаті передбачені посади директора, головного бухгалтера, директора комерційного, завідувача складу, електрика дільниці та водія навантажувача.

13.12.2024 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області прийнято Рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку №49633, яким у зв'язку з виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності встановлено відповідність ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» критеріям ризиковості платника податку, а саме пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податків:

03 - відсутність необхідних умов та/або обсягів матеріальних ресурсів для виробництва товарів, виконання робіт або надання послуг в обсягах, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування (відсутні відомості про об?єкти оподаткування, відсутнє придбання послуг оренди об?єктів оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди місць зберігання товарно-матеріальних цінностей, послуг оренди місць зберігання паливно-мастильних матеріалів тощо), відповідно до поданої до контролюючих органів звітності;

13 - придбання товарів (послуг) у платника (ів) податку, щодо якого прийняте рішення про відповідність критеріям ризикованості платника податку. Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку: придбання у період 16.06.2024 р по 13.12.2024 р. у платника податку, щодо якого прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку (податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції 25425350, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку 29.11.2024 р.

Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку придбання в період з 16.06.2024 по 13.12.2024 у платника податків СФГ «Бородатого Василя Федоровича» (код 25425350) з датою включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку 29.11.2024 з кодом УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова 1205 «Насіння ріпаку або кользи, подрібнене або неподрібнене».

Із рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку №49633 від 13.12.2024 р. TOB «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» не погодились та 03.02.2025 року, листом вих. № 03/02-25, ТОВ «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» подано Повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Як свідчить текст вказаного повідомлення до нього були долучені наступні документи: 1) рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку № 49633 від 13.12.2024 року, 2) договір поставки (придбання) зернових культур з контрагентами та видаткові накладні 3) видаткові накладні 4) договір перевезення вантажу 5) договір оренди транспортних засобів 6) договір оренди робочого місця 7) витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права, про оренду земельних ділянок.

За результатами розгляду наданих пояснень та документів прийнято рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДІС в Одеській області від 13.02.2025 р. № 48982 про відповідність позивача критеріям ризиковості платника податку, а саме пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податків. Рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку прийняті з підстав відповідності пункту 8 критеріїв ризиковості платника податку з зазначенням тих же мотивів, що і в рішенні від 13.12.2024 №49633. Додатково вказано, що рішення прийнято у зв'язку з ненаданням платником податків копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку. В графі документи зазначено: «Подані документи не відображають у повному обсязі провадження фінансово-господарської діяльності підприємства, що унеможливлює прийняття рішення про невідповідність критеріям ризиковості, розрахунковий документ.»

Вирішуючи спір по суті, суд зазначає та враховує наступне.

Положеннями п. 201.10 ст.201 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів / послуг платник податку - продавець товарів / послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів / послуг, є для покупця таких товарів / послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Податкова накладна та / або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів / послуг, є для покупця таких товарів / послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» від 11.12.2019 №1165 (набрала чинності 01.02.2020), якою, зокрема, затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок №1165).

Цей Порядок визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.

Пунктом 5 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та / або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Не перевіряється на відповідність показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2), платник податку, який склав та / або подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну / розрахунок коригування, які складені за операціями з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України “Про зовнішньоекономічну діяльність».

Податкова накладна / розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Відповідно до вимог п.6 Порядку №1165, у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, який склав та / або подав податкову накладну / розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється (крім розрахунку коригування, складеного відповідно до вимог підпунктів “б» і “в» підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення» Кодексу).

Питання відповідності / невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.

У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).

У рішенні зазначається підстава та інформація, за якою встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 у відповідних полях рішення зазначаються детальна інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання / постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД / Державним класифікатором / умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

У рішенні про відповідність платника податку вимогам пункту 8 додатка 1 комісія регіонального рівня зазначає наявну інформацію, що свідчить про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, виявлену під час моніторингу господарських операцій, відображених у податкових накладних / розрахунках коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі, у тому числі податкових накладних / розрахунках коригування, реєстрацію яких зупинено.

При цьому не може бути підставою для розгляду питання відповідності / невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 операція, відображена у податковій накладній / розрахунку коригування, дата реєстрації якої / якого у Реєстрі припадає на період, що перевищує 180 днів до дати прийняття рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку.

У разі отримання рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку платник податку має право подати на розгляд комісії регіонального рівня інформацію та копії відповідних документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та / або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та / або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та / або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та / або законодавством;

інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Якщо за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку вимогам пункту 8 додатка 1, комісією регіонального рівня прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, в такому рішенні зазначається:

актуальна інформація щодо податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та ризикових операцій, відображених у попередньому рішенні про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев'ятого цього пункту;

інформація щодо операцій, відображених у податковій накладній / розрахунку коригування, дата подання для реєстрації в Реєстрі яких не раніше 180 днів до дати прийняття попереднього рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев'ятого цього пункту.

У разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, попереднє рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку втрачає чинність.

У разі виявлення обставин та / або отримання інформації, визначених абзацом одинадцятим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).

У рішенні про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (додаток 4) за результатами розгляду інформації та копій документів, надісланих відповідно до абзацу восьмого цього пункту, комісія регіонального рівня у відповідних полях рішення зазначає детальну інформацію, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, зазначає / обирає з переліку документ / документи, не наданий / не надані платником податку, який може / які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.

Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.

Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня за основним місцем обліку платника податку виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.

Рішення про відповідність / невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності / невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.

Згідно з п.7 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної / розрахунку коригування (крім податкової накладної / розрахунку коригування, у яких відображена операція з вивезення за межі митної території України товарів, до яких застосовується режим експортного забезпечення відповідно до вимог статті 19-2 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність») встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної / розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється.

Таким чином, законодавцем встановлена певна послідовність прийняття рішення про відповідність платника ПДВ Критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.

Так, вирішенню Комісією питання відповідності платника податку Критеріям ризиковості платника ПДВ має передувати складання та направлення таким платником податкової накладної / розрахунку коригування, потім моніторинг платника податку, податкової накладної / розрахунку коригування.

Крім того, встановленню наявності у контролюючих органах податкової інформації, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, яка стала відома контролюючому органу у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, має передувати моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування, поданої для реєстрації.

Отже, питання відповідності позивача Критеріям ризиковості платника ПДВ має розглядатись Комісією регіонального рівня за наслідками подання платником податку для реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування та моніторингу платника податку і податкової накладної розрахунку коригування, що направлена для реєстрації.

На момент прийняття спірного рішення, Критерії ризиковості платника податку визначені додатком 1 до Порядку №1165.

У додатку №1 до Порядку №1165 визначено Критерії ризиковості платника податку на додану вартість, зокрема п.8 - «У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній / розрахунку коригування. Довідник кодів податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, визначається ДПС та затверджується відповідним наказом, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДПС.».

Додатком №4 до Порядку №1165 затверджено бланк рішення про відповідність / невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

Бланк рішення про відповідність / невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку містить обов'язкове для заповнення поле "податкова інформація (заповнюється у разі відповідності пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку)".

Так, як зазначено вище та вбачається з матеріалів справи, підставою для прийняття оскаржуваного рішення від 13.12.2024 р. № 49633 визначено встановлену податником органом наступні коди податкової інформації, яка є підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критерія ризиковості платника податку:

03 - відсутність необхідних умов та/або обсягів матеріальних ресурсів для виробництва товарів, виконання робіт або надання послуг в обсягах, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування (відсутні відомості про об?єкти оподаткування, відсутнє придбання послуг оренди об?єктів оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди місць зберігання товарно-матеріальних цінностей, послуг оренди місць зберігання паливно-мастильних матеріалів тощо), відповідно до поданої до контролюючих органів звітності;

13 - придбання товарів (послуг) у платника (ів) податку, щодо якого прийняте рішення про відповідність критеріям ризикованості платника податку. Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку: придбання у період 16.06.2024 р по 13.12.2024 р. у платника податку, щодо якого прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку (податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції 25425350, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку 29.11.2024 р.

У розділі: «Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку» вказано здійснення позивачем операцій:

- з придбання у період з 16.06.2024 по 13.12.2024 року по контрагенту з податковим номером 25425350.

Надаючи оцінку вказаному рішенню суд зазначає та враховує наступне.

Позивачем до суду надані копії договорів та податкових накладних по взаємовідносинам з СФГ «Бородатого Василя Федоровича» (код 25425350) з придбання насіння ріпаку.

Як було зазначено у оскаржуваному рішенні підставою для його прийняття слугувало зокрема відсутність необхідних умов та/або обсягів матеріальних ресурсів для виробництва товарів, виконання робіт або надання послуг в обсягах, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування (відсутні відомості про об?єкти оподаткування, відсутнє придбання послуг оренди об?єктів оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди місць зберігання товарно-матеріальних цінностей, послуг оренди місць зберігання паливно-мастильних матеріалів тощо), відповідно до поданої до контролюючих органів звітності.

Позивачем до позовної заяви додано копію штатного розпису, який вводиться в дію з 01.01.2025 р. відповідно до якого у штаті позивача повинно перебувати 6 осіб. У той же час, ні до суду, ні до відповідача позивачем не надано відповідної інформації щодо кількості працівників станом на час здійснення спірних операцій, а саме листопад 2024 року.

Як свідчать надані позивачем до матеріалів справи податкові накладні на адресу позивача від СФГ «Бородатого Василя Федоровича» 12.11.2024 повинно було поставлено 127,06 тон ріпаку, врожаю 2024 за 5 окремими накладними.

Позивачем до позовної заяви не надано належних та допустимих доказів на підтвердження наявності необхідної кількості складського персоналу для прийняття насіння ріпаку насипом на його складі за адресою: Вінницька обл., Липовецький р., селище Липовець, вулиця Привокзальна, буд. 66А; наявності відповідної складської техніки для його розвантаження/навантаження, а також відповідні первинні документи щодо його отримання та перевезення за адресою поставки: Одеська обл., Іванівський р-н., с. Северинівка.

Відповідно до умов укладених з СФГ «Бородатого Василя Федоровича» договорів датою поставки партії Товару є дата передачі Товару перевізнику, що зазначена в накладній (ТТН чи залізничній).

Суд зауважує, що згідно відкритих даних, а саме даних карт google відстань між с. Северинівка Одеської області та м. Липовець, до складу якого входить селище Липовець складає 367 км. Позивачем надано до матеріалів справи договір про перевезення вантажів та договір оренди автотранспортних засобів до нього, які свідчать про наявність у перевізника 2 сідлових тягачів та 1 напівпричипа, що вказує на можливість у перевізника здійснювати перевезення лише 1 спорядженим зерновозом для перевезення ріпака за спірними операціями. За таких умов, суд критично оцінює можливість здійснення зазначеним у позові перевізником позивача 5 окремих рейсів за вказаним вище маршрутом протягом 1 календарного дня. Окрім того, позивачем не надано до матеріалів справи копії відповідних ТТН, що підтверджують таке перевезення ріпаку.

Так само, ні до суду, ні до відповідача позивачем не надано доказів здійснення оплати за поставлений СФГ «Бородатого Василя Федоровича» ріпак, яка повинна була здійснена у розмірі 86% вартості поставленої партії товарів протягом 5 банківських днів з дати отримання позивачем відповідних партій (п. 3.1.1. укладених договорів поставки).

За вказаних обставин суд дійшов висновку про обґрунтованість рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС в Одеській області від 13.12.2024 р. № 49633 про відповідність Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» (ЄДРПОУ 40794778) п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку.

Ухвалюючи рішення у цій справі, суд враховує положення Висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень (пункти 32-41), в якому, серед іншого, звертається увага на те, що всі судові рішення повинні бути обґрунтованими, зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою, що є необхідною передумовою розуміння рішення сторонами та громадськістю; у викладі підстав для прийняття рішення необхідно дати відповідь на доречні аргументи та доводи сторін, здатні вплинути на вирішення спору; виклад підстав для прийняття рішення не повинен неодмінно бути довгим, оскільки необхідно знайти належний баланс між стислістю та правильним розумінням ухваленого рішення; обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент заявника на підтримку кожної підстави захисту; обсяг цього обов'язку суду може змінюватися залежно від характеру рішення. Зазначений Висновок також акцентує увагу на тому, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.

Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини, сформовану, зокрема, у справах «Салов проти України» (заява № 65518/01, пункт 89), «Проніна проти України» (заява № 63566/00, пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (заява № 4909/04, пункт 58), за якою принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення (див. рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain), пункт 29).

На переконання суду, питання, які можуть вплинути на результат розгляду цієї справи, суд розглянув та надав їм оцінку в повній мірі.

Надаючи оцінку правомірності дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню.

Приймачи до уваги, що за результатами розгляду адміністративної справи суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог, відповідно розподіл судових витрат не здійснюється.

Керуючись статтями 2, 90, 139, 241-246, 250, 255, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.

Рішення суду, відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Повне найменування сторін:

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «ОДЕСЗЕРНОТРЕЙД», місцезнаходження: 65049, Одеська обл., м. Одеса, вул. Дмитрія Донського, 59/1, приміщення 6; ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 40794778.

Відповідач - Головне управління Державної податкової служби в Одеській області, місцезнаходження: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5; ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 44069166.

Суддя Роман КАРАВАН

.