Рішення від 11.09.2025 по справі 160/9275/24

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 вересня 2025 рокуСправа № 160/9275/24

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рянської В.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження в місті Дніпрі у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла подана через підсистему ЄСІТС «Електронний суд» позовна заява Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, у якій позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати рішення про відмову в проведені реєстраційних дій № 71666496 від 20.02.2024, яким державним реєстратором прав на нерухоме майно Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради відмовлено у проведенні реєстраційних дій за заявою Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 25.12.2023 за реєстраційним номером 58709193;

- зобов'язати державного реєстратора прав на нерухоме майно Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради провести державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, будівлю топкової за адресою об'єкта: Дніпропетровська область, Криничанський район, смт Кринички, вулиця Виконкомівська, будинок 17/1, А-1, загальною площею 13,9 кв.м, за заявою Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 25.12.2023 за реєстраційним номером 58709193.

До позовної заяви додано докази її надіслання до електронного кабінету відповідача 09.04.2024.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що оскаржуваним рішенням № 71666496 від 20.02.2024 було відмовлено у проведенні реєстраційних дій за заявою позивача у зв'язку з наявними суперечностями між заявленими та зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно. Позивач вважає таке рішення державного реєстратора необґрунтованим, оскільки підстав для відмови у реєстрації права власності не було. Відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії САВ № 213574 від 26.06.2008 право власності (господарського відання) на будівлю топкової за адресою об'єкта: АДРЕСА_1 , загальною площею 13,9 кв.м, із часткою 1/1 зареєстроване за управлінням Пенсійного фонду України в Криничанському районі Дніпропетровської області, яке на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 № 988 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» було приєднано до Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області. Згідно з Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності реєстраційний номер 1459141012220 від 11.01.2018 право оперативного управління на об'єкт нерухомого майна: будівля, топкова загальною площею 13,9 кв.м, за адресою: Дніпропетровська область, Криничанський район, смт Кринички, вул. Виконкомівська, буд. 17/1 зареєстровано за Кам'янським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Дніпропетровської області. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 821 «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України» Кам'янське об'єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області реорганізоване шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, до якого як до правонаступника перейшли всі права та обов'язки. Згідно з реєстром матеріальних цінностей (додатком до передавального акта від 31.01.2018) котельня (13,9 кв.м) за адресою: Дніпропетровська область, Криничанський район, смт Кринички, вул. Виконкомівська, буд. 17/1 передана з балансу Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на баланс Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області. Нормативні документи не містять чіткого розмежування топкової і котельні. Відмова у державній реєстрації прав та їх обтяжень з підстав, не передбачених Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», заборонена.

Ухвалою від 12.04.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), встановлено учасникам справи строки для подання заяв по суті справи, у тому числі відповідачу строк для подання відзиву на позов (у разі заперечення проти позову) протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Копія ухвали суду про відкриття провадження у справі вважається врученою відповідачу 15.04.2024, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа.

Станом на час розгляду справи від відповідача до суду відзив не надійшов. Відповідно до частини 6 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України (далі також КАС України) у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Зважаючи на те, що відповідача було належним чином повідомлено про відкриття провадження у справі, своїм правом на подання відзиву відповідач не скористався, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Дослідивши матеріали справи та надані докази, проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов таких висновків.

Судом встановлено, що Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області звернулося до Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради із заявою від 25.12.2023 № 58709193 про державну реєстрацію прав на об'єкт нерухомого майна (закінчений будівництвом об'єкт, тип об'єкта - інше), розташований за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна - 1459141012220.

Рішенням державного реєстратора Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради Одринської О.В. № 70967206 від 29.12.2023 було зупинено розгляд заяви № 58709193 від 25.12.2023 у зв'язку з поданням документів для державної реєстрації прав не в повному обсязі, передбаченому законодавством. У рішенні про зупинення розгляду заяви зазначено, що з поданих документів неможливо встановити передачу від Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області будівлі топкової, розташованої за адресою: смт Кринички, вул. Виконкомівська, буд. 17/1.

20.02.2024 державним реєстратором Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради Одринською О.В. за результатами розгляду заяви № 58709193 від 25.12.2023 прийнято рішення № 71666496 про відмову в проведенні реєстраційних дій. У рішенні зазначено, що підставою для відмови в проведенні реєстраційних дій є наявність суперечностей між заявленими та зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд дійшов такого висновку.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено обов'язок органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень регулює Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» № 1952-IV від 01.07.2004 (далі також Закон № 1952-IV; у редакції на час виникнення спірних правовідносин).

Згідно з абз. 1 ч. 1 ст. 1 Закону № 1952-IV дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, розміщене на території України, та обтяжень таких прав.

За визначенням, наведеним у п. 1 ч. 1 ст. 2 Закону № 1952-IV, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону № 1952-IV речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

За змістом ч. 1 ст. 5 Закону № 1952-IV у Державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення, меліоративні мережі, складові частини меліоративної мережі. У Державному реєстрі прав також реєструються передбачені законом речові права та їх обтяження на об'єкти незавершеного будівництва та майбутні об'єкти нерухомості.

Пунктами 1, 2 частини третьої статті 10 Закону № 1952-IV передбачено, що державний реєстратор:

1) встановлює відповідність заявлених прав і поданих/отриманих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, зокрема:

відповідність обов'язкового дотримання письмової форми правочину та його нотаріального посвідчення у випадках, передбачених законом;

відповідність повноважень особи, яка подає документи для державної реєстрації прав;

відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у Державному реєстрі прав, відомостям, що містяться у поданих/отриманих документах;

наявність обтяжень прав на нерухоме майно, об'єкт незавершеного будівництва, майбутній об'єкт нерухомості;

наявність факту виконання умов правочину, з якими закон та/або відповідний правочин пов'язує можливість виникнення, переходу, припинення речового права, що підлягає державній реєстрації;

виконання вимог, визначених статтею 27-2 цього Закону, - у разі державної реєстрації спеціального майнового права на об'єкт незавершеного будівництва, майбутній об'єкт нерухомості (крім випадків автоматичної реєстрації такого права згідно із законом);

наявність факту застосування санкцій відповідно до Закону України «Про санкції», які унеможливлюють проведення державної реєстрації прав;

наявність дозволу органу опіки та піклування на відмову від права власності на нерухоме майно, об'єкт незавершеного будівництва, майбутній об'єкт нерухомості, власником якого є малолітня дитина або неповнолітня особа, або на внесення такого майна до статутного (складеного) капіталу (пайового фонду) юридичної особи чи як вступного, членського та/або цільового внеску члена кооперативу;

2) перевіряє документи на наявність підстав для проведення реєстраційних дій, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, зупинення державної реєстрації прав, відмови в державній реєстрації прав та приймає відповідні рішення.

Згідно з ч. 1 ст. 11 Закону № 1952-IV державний реєстратор самостійно приймає рішення за результатом розгляду заяв у сфері державної реєстрації прав.

Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 20 Закону № 1952-IV заява на проведення реєстраційних дій подається заявником у паперовій формі, а у випадках, передбачених законодавством, - в електронній формі разом з оригіналами документів, необхідних для проведення реєстраційних дій, чи їх копіями, засвідченими державними органами, органами місцевого самоврядування (якщо оригінали таких документів відповідно до законодавства залишаються у справах державних органів, органів місцевого самоврядування).

Пунктом 5 частини першої статті 24 Закону № 1952-IV передбачено, що підставами для відмови в державній реєстрації прав є, зокрема, наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями.

Згідно з ч. 5 ст. 24 Закону № 1952-IV відмова в державній реєстрації прав з підстав, не передбачених частиною першою цієї статті, заборонена.

У заяві Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про державну реєстрацію прав від 25.12.2023 № 58709193 зазначено перелік документів, поданих із заявою:

1) свідоцтво про право власності б/н від 26.06.2008, видане виконкомом Криничанської селищної ради;

2) технічний паспорт № 167 від 23.05.2008, виданий Криничанським бюро технічної інвентаризації;

3) довіреність № 0400-011202-8/192948 від 01.12.2023, видана Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області:

4) рішення виконавчого комітету Криничанської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області № 122 від 18.06.2008;

5) витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 110362511 від 11.01.2018, виданий Криничанською районною державною адміністрацією;

6) передавальний акт б/н від 31.01.2018, виданий Пенсійним фондом України;

7) рішення виконавчого комітету Криничанської селищної ради Криничанського району Дніпропетровської області № 81 від 13.05.2018;

8) постанова Кабінету Міністрів України № 821 від 08.11.2017.

Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності № 110362511 від 11.01.2018 право власності на будівлю, топкову, загальною площею 13,9 кв.м, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , яке виникло на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 21.12.2016, свідоцтва про право власності серії САВ № 213574 від 26.06.2008, виданого виконкомом Криничанської селищної ради, зареєстровано на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 39156990 від 11.01.2018 за Кам'янським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Дніпропетровської області (код ЄДРПОУ 40383575), форма власності - державна, правовий режим майна - право оперативного управління.

На підставі постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України» № 821 від 08.11.2017 реорганізовано Кам'янське об'єднане управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

Передавальним актом, затвердженим 31.01.2018 головою правління Пенсійного фонду України, оформлено проведення передачі окремо визначеного майна, що обліковується на балансі Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області (код ЄДРПОУ 40383575), його правонаступнику - Головному управлінню Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

У реєстрі матеріальних цінностей, які передаються з балансу Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області на баланс Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (додатку до передавального акта) за порядковим номером 3 значиться котельня (13,9 кв.м) (номер субрахунку 1023, інвентарний номенклатурний номер 102330003).

Відповідно до пункту 49 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127, (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) для державної реєстрації права власності у зв'язку з передачею у власність фізичним та юридичним особам майна у результаті припинення (ліквідації чи реорганізації) юридичної особи або виділу з неї нової юридичної особи подаються:

1) документ, що посвідчує право власності юридичної особи на майно, що передається у власність фізичним та юридичним особам (крім випадку, коли право власності на таке майно вже зареєстровано в Державному реєстрі прав);

2) ліквідаційний баланс, затверджений засновниками (учасниками) юридичної особи або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи, та письмова заява таких осіб, яким передано нерухоме майно юридичної особи, що припиняється, про розподіл між ними такого майна або рішення відповідного органу про подальше використання зазначеного майна (у разі ліквідації юридичної особи);

3) передавальний акт, затверджений засновниками (учасниками) юридичної особи або органом, який прийняв рішення про злиття, приєднання або перетворення юридичної особи (у разі злиття, приєднання або перетворення юридичної особи);

4) розподільний баланс, затверджений засновниками (учасниками) юридичної особи або органом, який прийняв рішення про поділ юридичної особи або виділ з неї нової юридичної особи (у разі поділу юридичної особи або виділу з неї нової юридичної особи).

Судом встановлено, що право власності на будівлю, топкову, загальною площею 13,9 кв.м, розташовану за адресою: Дніпропетровська область, Криничанський район, смт Кринички, вул. Виконкомівська, буд. 17/1, було зареєстровано в Державному реєстрі прав на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 39156990 від 11.01.2018 за Кам'янським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України Дніпропетровської області (код ЄДРПОУ 40383575), реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна - 1459141012220.

Відповідно до частин першої, п'ятої статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Запис про державну реєстрацію припинення Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 40383575) в результаті реорганізації (запис № 1 223 112 0007 006131) внесено до єдиного державного реєстру 01.02.2018.

У результаті реорганізації Кам'янського об'єднаного управління Пенсійного фонду України шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області позивач є правонаступником усіх його прав та обов'язків.

Для державної реєстрації права власності у зв'язку з передачею у власність Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області майна - закінченого будівництвом об'єкта, загальною площею 13,9 кв.м, розташованого за адресою: Дніпропетровська область, Криничанський район, смт Кринички, вул. Виконкомівська, буд. 17/1, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна - 1459141012220, позивачем було подано відповідачу у тому числі передавальний акт, затверджений 31.01.2018 головою правління Пенсійного фонду України, як це передбачено пунктом 49 Порядоку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень у разі приєднання юридичної особи.

Суд дійшов висновку, що позивачем для державної реєстрації права власності закінченого будівництвом об'єкта, загальною площею 13,9 кв.м, розташованого за адресою: Дніпропетровська область, Криничанський район, смт Кринички, вул. Виконкомівська, буд. 17/1, реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна - 1459141012220, було подано до Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради документи, визначені пунктом 49 Порядоку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Рішення державного реєстратора Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради № 71666496 від 20.02.2024 про відмову в проведенні реєстраційних дій не містить відомостей про те, наявність яких саме суперечностей між заявленими та зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями була підставою для відмови в проведенні реєстраційних дій. За таких обставин оскаржуване рішення суб'єкта владних повноважень не відповідає критерію обґрунтованості.

Відповідач не виконав обов'язок, покладений на нього ч. 2 ст. 77 КАС України, щодо доказування правомірності свого рішення, правом на подання відзиву не скористався.

У даній справі суд оцінює правомірність дій відповідача виключно в межах його владних функцій щодо надання адміністративної послуги і тих правовідносин, які виникли між сторонами.

Відповідач неправомірно відмовив позивачу у проведенні реєстраційних дій за результатами розгляду заяви № 58709193 від 25.12.2023, не довів наявності передбачених законодавством підстав для відмови у проведенні реєстраційних дій.

З системного аналізу матеріалів справи, наведених норм законодавства, суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Позивачем сплачено судовий збір за подання позовної заяви в сумі 3028,00 грн, що підтверджується платіжною інструкцією № 1582 від 02.04.2024.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 1 січня 2024 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 3028,00 грн.

Частиною третьою статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

За подання до суду цієї позовної заяви підлягав сплаті судовий збір у сумі 2422,40 грн (3028 х 0,8 = 2422,40) як за одну вимогу немайнового характеру, оскільки друга позовна вимога про зобов'язання відповідача вчинити певні дії є похідною від першої вимоги про визнання протиправним та скасування рішення відповідача.

Отже, позивачем надміру сплачено судовий збір у сумі 605,60 грн (3028 - 2422,40).

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягають стягненню понесені позивачем витрати зі сплати судового збору за подання до суду позовної заяви в сумі 2422,40 грн.

Керуючись ст.ст. 2, 9, 77, 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради № 71666496 від 20.02.2024 про відмову в проведені реєстраційних дій.

Зобов'язати державного реєстратора прав на нерухоме майно Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради провести державну реєстрацію права власності на нерухоме майно - будівлю, топкову, загальною площею 13,9 кв.м, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , за заявою Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області за реєстраційним номером 58709193 від 25.12.2023.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області судові витрати зі сплати судового збору в сумі 2422,40 грн (дві тисячі чотириста двадцять дві гривні 40 копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Позивач: Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, місцезнаходження: 49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 26, код ЄДРПОУ 21910427.

Відповідач: Департамент адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради, місцезнаходження: 49000, м. Дніпро, проспект Дмитра Яворницького, буд. 75, код ЄДРПОУ 40392181.

Повний текст рішення складено 11.09.2025.

Суддя В.В. Рянська