Справа № 466/6480/25
Провадження № 3/466/2139/25
09 вересня 2025 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Зима І.Є., розглянувши матеріали, які надійшли з Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українку, громадянку України, яка працює директором Закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу, №31 ЛМР, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення , -
ОСОБА_1 , будучи директором Закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу, №31 ЛМР, що знаходиться за адресою м. Львів, вул. П. Панча, 16, вчинила правопорушення за ч.1 с. 41 КУпАП, що полягало у порушенні вимог частини першої статті 7 3У № 2136 - Роботодавцем не забезпечено ведення достовірного обліку виконуваної працівником роботи та обліку витрат на оплату праці, порушення вимог частини першої статті 10 3У №2136 - Встановлено порушення вимог частини першої статті 10 ЗУ № 2136 в частині не виплати заробітної плати працівнику ОСОБА_2 на умовах за укладеним трудовим договором, порушення вимог абзацу четвертого частини першої статті 12 ЗУ № 2136 - Встановлено порушення вимог абз. 6 ч,1 ст. 12 ЗУ № 2136.
Для розгляду матеріалів справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 повторно не з'явилась з невідомих суду причин, хоча була належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що стверджується рекомендованим повідомлення.
Згідно зі ст. 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17.07.1997 № 475/97-ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006, суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Практика Європейського суду з прав людини визначає, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Як зазначено у рішенні Європейського Суду з прав людини в справі «Пономарьов проти України», сторони мають вживати заходи, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе провести розгляд справи у відсутності ОСОБА_1 , оскільки остання була присутня під час складання акту перевірки від 10.06.2025 року, де вказано, що справа скеровується до Шевченківського районного суду м. Львова, та була повідомлений судом про дату та час судового засідання.
Згідно статті 41 ч. 1 КУпАП відповідальність настає за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, що стверджується протоколом про адміністративне правопорушення №ЗХ/ЛВ/18704/023636-023621 від 10.06.2025, актом, складеним за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони праці у формі перевірки від 10.06.2025 №ЗХ/ЛВ/18704/023636-023621, окрім цього в акті міститься пояснення ОСОБА_1 , згідно яких вказано, що встановленні порушення законодавства будуть усунені, а також іншими матеріалами адміністративної справи.
В зв'язку з тим, що в діях гр. ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, враховуючи особу правопорушника та матеріали адміністративної справи, вважаю, що до неї слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
У відповідності до вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір», суд
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят гривень) в доход держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , 30.12.1966 судовий збір в доход держави у розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень шістдесят копійок).
На постанову може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду.
Суддя І. Є. Зима