провадження № 1-кс/294/682/25
справа № 294/1518/25
12 вересня 2025 року м. Чуднів
Слідчий суддя Чуднівського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання заступника начальника - начальника СВ ВП № 2 Житомирського РУП №1 ГУНП в Житомирській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до документів та їх вилучення, подане в рамках кримінального провадження №12025060630000145, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.07.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-3 КК України,
08.09.2025 начальник СВ ВП № 2 Житомирського РУП №1 Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 за погодженням з прокурором Чуднівської окружної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням, в якому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, з можливістю вилучення речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання обґрунтовано тим, висновками НАЗК №47-02/34/25 та №47-02/35/25 встановлено, що ОСОБА_5 , як особа, на яку поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції» далі - закон) умисно не подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), щорічні декларації за 2021 та 2022 рік відповідно.
Розпорядженням ІНФОРМАЦІЯ_2 від 19.04.2021 № 69к ОСОБА_5 призначено на посаду адміністратора ІНФОРМАЦІЯ_3 за результатами конкурсного відбору з присвоєнням 11 рангу посадової особи місцевого самоврядування п?ятої категорії посад.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування зобов?язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порядку, встановленому Законом України «Про запобігання корупції».
Відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону ОСОБА_5 є суб?єктом, на яку поширюється дія Закону, та є суб?єктом декларування та суб?єктом злочину.
Відповідно до Закону України від 08.07.2022 № 2381-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану», який набрав чинності 03.08.2022, суб?єкт декларування зобов?язаний подати декларацію, кінцевий строк подання якої припадає на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», протягом дев?яноста календарних днів з дня його припинення чи скасування.
Законом України від 20.09.2023 № 3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, відновлено декларування у порядку та строки, що визначені ст. 45 Закону.
У частині першій статті 45 Закону встановлено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_4 від 08.11.2023 №252/23, зареєстрованим в ІНФОРМАЦІЯ_5 13.11.2023 за №1965/41021, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня.
Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Своєю чергою, в умовах воєнного стану Законом можуть бути встановлені інші строки подання декларації.
Так, у пункті 2-7 розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону визначено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію відповідно до ст. 45 Закону, кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.
Тому, ОСОБА_5 була зобов?язана не пізніше 31.01.2024 подати щорічну декларацію за 2021 та 2022 роки шляхом заповнення відповідної форми на вебсайті Національного агентства в Реєстрі, проте цього не зробила.
Таким чином, задля всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин вищевказаного кримінального провадження, надання їм належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних, обґрунтованих і неупереджених процесуальних рішень у розумні та/або передбаченні КПК України строки, виникла необхідність в проведенні тимчасового доступу до інформації, з можливістю вилучення речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 .
В судове засідання слідчий не з'явився, через канцелярію суду подав заяву в якій він просить розглядати клопотання у його відсутності, як таке, що підтримує у повному обсязі, а його неявка не перешкоджає розгляду клопотання по суті.
На виконання вимог ч. 1 ст. 163 КПК України слідчим суддею здійснено виклик представників ІНФОРМАЦІЯ_1 у володінні яких перебуває інформація та документи, однак останні на розгляд клопотання не з'явилися.
У відповідності до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, дійшов таких висновків.
Клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів, подане в рамках кримінального провадження № 12025060630000145, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 04.07.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-3 КК України, підсудне слідчому судді Чуднівського районного суду Житомирської області, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, та відповідає вимогам ст. 160 КПК.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України з метою досягнення дієвості кримінального провадженні застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження.
Одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження, визначених ч. 2 ст. 131 КПК України, є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до положень ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп'ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп'ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Перевіривши додані до клопотання матеріали, суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого є підставним, обґрунтованим і підлягає до задоволення, оскільки доведено наявність підстав вважати, що зазначена у клопотанні інформація, яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , має значення для встановлення обставин у даному кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ч.4 ст.107, ч.1 ст.131, ч.3 ст.132, ст.159, ч.2, ч.5 ст.163 КПК України,-
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл слідчому СВ ВП №2 Житомирського РУП №1 ГУНП в Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_6 , слідчому СВ ВП №2 Житомирського РУП №1 ГУНП в Житомирській області капітану поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому СВ ВП №2 Житомирського РУП №1 ГУНП в Житомирській області капітану поліції ОСОБА_8 , заступнику начальника ВП- начальнику СВ ВП №2 Житомирського РУП №1 ГУНП в Житомирській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ ВП №2 Житомирського РУП №1 ГУНП в Житомирській області майору поліції ОСОБА_9 , заступнику начальника СВ ВП №2 Житомирського РУП №1 ГУНП в Житомирській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 - на тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до наступних копій документів: обґрунтований висновок №47-02/34/25, затверджений 25.06.2025, обґрунтований висновок №47-02/35/25, затверджений 25.06.2025, повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_6 про факт неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №46863/06-24, повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_6 про факт неподання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування №46865/06-24, повідомлення ОСОБА_5 про факт неподання декларації за 2021 рік від 16.05.2024 №47-02/34587-24 з підтверджуючим повідомленням про особисте вручення, повідомлення ОСОБА_5 про факт неподання декларації за 2022 рік від 16.05.2024 №47-02/34613-24 з підтверджуючим повідомленням про особисте вручення, вимога ІНФОРМАЦІЯ_7 від 17.04.2024 №47-02/33212-25, послідовність дій користувача Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинила ОСОБА_5 за період з 01.10.2023 по 05.09.2025, роздруківка з Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з загальними відомостями та інформацією щодо подання декларацій ОСОБА_5 та інших за наявності копій документів, які підтверджують факт неподання щорічних декларацій за 2021 та 2022 роки.
Визначити строк дії ухвали - один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, підлягає обов'язковому виконанню.
Особа, яка пред'являє дану ухвалу до виконання, зобов'язана вручити її копію особі, яка зазначена в ухвалі як володілець документів та залишити опис документів, які вилучаються на підставі ухвали слідчого судді, а на вимогу володільця - залишити копії вилучених документів.
Наслідком невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів може бути постановлення ухвали про дозвіл на проведення обшуку відповідно до норм КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_11