Ухвала від 08.09.2025 по справі 335/2802/25

1 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 335/2802/25 2/335/1771/2025

про затвердження мирової угоди та закриття провадження у справі

08 вересня 2025 року м. Запоріжжя

Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя у складі: головуючої судді Романько О.О., за участю секретаря судового засідання Корсунової Г.В., представника позивача - Виноградової Х.І., відповідача ОСОБА_1

розглянувши у судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя цивільну справу за позовом Комунального підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради в особі представника Виноградової Христини Ігорівни до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті за послуги з управління багатоквартирним будинком,-

встановив:

Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради в особі представника Виноградової Христини Ігорівнизвернулось до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя (станом на 01.05.2025 перейменовано на Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя) з позовною заявою до ОСОБА_1 , в якому просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по оплаті за послуги з управління багатоквартирним будинкомна загальну суму 26 516,24 грн. та судові витрати.

Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 01 квітня 2025 року провадження по справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження.

23.04.2025 від відповідача ОСОБА_1 надійшла заява про розгляд справи в порядку загального позовного провадження з викликом сторін.

06.05.2025 ухвалою Вознесенівського районного суду в клопотанні відповідача ОСОБА_1 про розгляд справи у порядку загального позовного провадження з викликом сторін по цивільній справі за позовною заявою Комунального підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради в особі представника Виноградової Христини Ігорівни до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті за послуги з управління багатоквартирним будинком було відмовлено. Розгляд справи продовжено в спрощеному провадженні в приміщенні Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя (м. Запоріжжя, вул. Перемоги, буд. 107-Б).

10.07.2025 та 28.07.2025 від відповідача Мосолова В.В. надійшли заяви про відкладення розгляду справи для можливості врегулювання спору.

19.08.2025 представником позивача Виноградовою Х.І. надана заява про затвердження мирової угоди з самою мировою угодою, яка була укладена між КП «Запоріжремсервіс» та відповідачем, та закриття провадження у справі.

03.09.2025 відповідачем ОСОБА_1 надана заява про долучення додаткових доказів щодо його стану здоров'я.

В судовому засіданні сторони просили суд затвердити мирову угоду та постановити ухвалу, якою затвердити мирову угоду, укладену між сторонами по справі. Надали суду мирову угоду, оскільки вони дійшли згоди щодо врегулювання спору, яку підтримали у повному обсязі та просять суд задовольнити. Просять затвердити мирову угоду та провадження у справі закрити. Вирішити питання про розподіл судових витрат.

Заслухавши учасників, вивчивши зміст мирової угоди, суд вважає, що мирова угода підлягає затвердженню, а провадження у справі закриттю, оскільки це не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, а також держави.

Суд, дослідивши матеріали справи та мирову угоду укладену між сторонами дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч. 7 ст. 49 ЦПК України, сторони можуть примиритися, у тому числі шляхом медіації, на будь-якій стадії судового процесу. Результат домовленості сторін може бути оформлений мировою угодою.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд, зокрема з'ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.

Згідно з ч. 4 ст. 200 ЦПК України ухвалення в підготовчому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводиться в порядку, встановленому статтями 206, 207 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч.1-4 ст. 207 ЦПК України мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов'язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, що мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу. До ухвалення судового рішення у зв'язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз'яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії. Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією ж ухвалою одночасно закриває провадження у справі.

Відповідно до ст. 208 ЦПК України виконання мирової угоди здійснюється особами, які її уклали, в порядку і в строки, передбачені цією угодою. Ухвала про затвердження мирової угоди є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження». У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.

Як слідує з тексту мирової угоди, вона укладена між КП «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради та відповідачем, то остання відповідає вимогам закону, не порушує прав, свобод та інтересів будь-яких інших осіб, не суперечить інтересам сторін. Наслідки укладення мирової угоди та закриття провадження у справі, передбачені ст.ст.207, 208, 256 ЦПК України, сторонам зрозумілі, про що вони зазначили у мировій угоді, та підтвердили у судовому засіданні.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо сторони уклали мирову угоду і вона затверджена судом.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 ЦПК України, у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Відповідно до ч. 1 ст. 142 ЦПК України, у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Згідно з ч. 4 ст. 142 ЦПК України якщо сторони під час укладення мирової угоди не передбачили порядку розподілу судових витрат, кожна сторона у справі несе половину судових витрат.

Умовами угоди сторони не вирішили це питання, тому при його вирішенні суд виходить з наступного.

Згідно з копією Витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи № 244/25/4100/В від 15.07.2025, номер рішення 244/25/4100/Р, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , рнокпп НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , встановлено з 29.08.2023 другу (ІІ) групу інвалідності.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю I та II груп, законні представники дітей з інвалідністю і недієздатних осіб з інвалідністю.

Отже, з відповідача, який є інвалідом II групи, судовий збір не стягується навіть у разі, якщо рішення ухвалено не на його користь. Такий висновок зробив ВСУ в постанові №703/686/15-ц від 01 березня 2017 року.

Таким чином мирова угода, укладена сторонами, не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, вчинена в інтересах обох сторін по справі з метою врегулювання спору на основі взаємних поступок, суд вважає, що є всі підстави для її затвердження та закриття провадження у справі.

Враховуючи, що умови мирової угоди жодним чином не порушують прав та інтересів інших осіб, суд вважає за необхідне визнати мирову угоду по цивільній справі №335/2802/25, укладену між позивачем КП «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради та ОСОБА_1 , підписану сторонами, та закрити провадження по цивільній справі за позовом КП «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті за послуги з управління багатоквартирним будинком.

Керуючись ст. ст. 197, 200, 207-208, 255, 259-261, 353-354 ЦПК України, суд, -

постановив:

Заяву представника позивача Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради Виноградової Христини Ігорівни - задовольнити.

Затвердити мирову угоду у цивільній справі №335/2802/25 за позовом Комунального підприємства «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті за послуги з управління багатоквартирним будинком, укладену 19 серпня 2025 року між позивачем Комунальним підприємством «Запоріжремсервіс» Запорізької міської радита ОСОБА_1 про наступне:

Позивач: Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради,поштова адреса: вулиця Фанатська, будинок 23-А, місто Запоріжжя, 69002, код ЄДРПОУ 22144952, що має статус платника податку на загальних умовах, передбачених Податковим кодексом України, з однієї сторони, та

Відповідач: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце проживання/реєстрації: АДРЕСА_2 , паспорт серія НОМЕР_2 виданий Орджонікідзевським РВУМВС в Запорізькій області, 26.12.2000, (надалі - «Сторони», а кожен окремо - «Сторона»), домовились укласти дану Мирову угоду в порядку статті 207 ЦПК України у цивільній справі № 335/2802/25, що перебуває на розгляді Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя, за позовом КП «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті за послуги з управління багатоквартирним будинкомна нижченаведених умовах:

Сторони підтверджують, що заборгованість Відповідача перед Позивачем, що виникла із заборгованості за надані послуги з управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_3 , за період 01.11.2017 по 01.03.2025 в розмірі 25 816,47 грн. та за період з 01.09.2016 по 01.11.2017 в розмірі 699,77 грн., яка була заявлена до стягнення Позивачем у позові наданому до Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя у справі № 335/2802/25, що складає в загальному розмірі 26 516 (двадцять п'ять п'ятсот шістнадцять) гривень 24 копійки.

Сторони домовились, що погашення заборгованості за цією Мировою угодою буде здійснено Відповідачем в загальному розмірі 26 516 (двадцять п'ять п'ятсот шістнадцять) гривень 24 копійки протягом 36 місяців з дати укладення Мирової угоди, згідно з наступним графіком погашення заборгованості, де призначення платежу зазначається як погашення заборгованості за управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_3 , а саме:

№Дата платежу/в строк до:Сума платежу грн.:

1Жовтень 2025736, 64

2Листопад 2025736, 56

3Грудень 2025736, 56

4Січень 2026736, 56

5Лютий 2026736, 56

6Березень 2026736, 56

7Квітень 2026736, 56

8Травень 2026736, 56

9Червень 2026736, 56

10Липень 2026736, 56

11Серпень 2026736, 56

12Вересень 2026736, 56

13Жовтень 2026736, 56

14Листопад 2026736, 56

15Грудень 2026736, 56

16Січень 2027736, 56

17Лютий 2027736, 56

18Березень 2027736, 56

19Квітень 2027736, 56

20Травень 2027736, 56

21Червень 2027736, 56

22Липень 2027736, 56

23Серпень 2027736, 56

24Вересень 2027736, 56

25Жовтень 2027736, 56

26Листопад 2027736, 56

27Грудень 2027736, 56

28Січень 2028736, 56

29Лютий 2028736, 56

30Березень 2028736, 56

31Квітень 2028736, 56

32Травень 2028736, 56

33Червень 2028736, 56

34Липень 2028736, 56

35Серпень 2028736, 56

36Вересень 2028736, 56

Всього:26 516,24

Погашення заборгованості за управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_4 здійснюється Відповідачем в сумі та в строки, що визначені у пункті 2 цієї Мирової угоди шляхом перерахування грошових коштів на рахунок, що відкритий в КП «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради.

2.3. Відповідач приступає до виконання зобов'язань після затвердження мирової угоди та відповідного графіку погашення заборгованості, а саме у розмірі 26 516 (двадцять п'ять п'ятсот шістнадцять) гривень 24 копійок у встановлені строки.

2.4. Позивач погодився на розстрочку погашення заборгованості КП «Запоріжремсервіс» шляхом сплати її щомісячно, визначеними частинами протягом 36 (тридцять шість) місяців в термін до 30.09.2028 включно.

2.5. Відповідач зобов'язується погасити перед Позивачем заборгованість згідно графіку.

2.6. У випадку прострочки зі сплаті платежів за мировою угодою понад двох місяців, Підприємство має право звернутися до виконавчої служби із заявою про примусове стягнення заборгованості без додаткового повідомлення Відповідача.

2.7. Відповідач має право достроково виконати свої зобов'язання перед Позивачем.

3. Умови набрання чинності мирової угоди визнання її не дійсною та її

розірвання

3.1 До початку розгляду справи подати до канцелярії Вознесенівського районного сулу міста Запоріжжя для затвердження тексту мирової угоди.

3.2 Мирова угода вступає в силу з дати її затвердження Вознесенівським районним судом міста Запоріжжя.

3.3 Після затвердження мирової угоди Вознесенівським районним судом міста Запоріжжя провадження у справі № 335/2802/25 припиняється.

3.4 Скасування ухвали Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя про затвердження мирової угоди є підставою для припинення її дії з моменту укладання.

3.5 Ця мирова угода може бути визнана не дійсною лише з підстав і в порядку, що визначені чинним законодавством України.

3.6 Визнання мирової угоди недійсною є підставою для поновлення провадження у справі про стягнення заборгованості, що передбачено чинним законодавством України.

3.7 Зобов'язання по цій мировій угоді повинні виконуватись належним чином і в установлений нею строк. Одностороння відмова від виконання умов цієї мирової угоди, а також одностороння її зміна не допускається.

3.8 У разі визнання мирової угоди не дійсною або її розірвання вимоги Позивача відновлюються в розмірі, які були не задоволені.

4. Інші умови договору

4.1 Ця Мирова угода укладена у трьох оригінальних примірниках, по одному для кожної Сторони та Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя.

4.2 В усьому, що не передбачено умовами цієї мирової угоди, її сторони керуються чинним законодавством України.

ЮРИДИЧНІ АДРЕСИ ТА РЕКВІЗИТИ СТОРІН:

Позивач: Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради Код ЄДРПОУ 221144952 юридична адреса: вулиця Фанатська, будинок 23-А, місто Запоріжжя, 69006 НОМЕР_3 у Філії Запорізьке РУ АТ КБ «Приват Банк» ІПН 221449508319, свідоцтво платника ПДВ 12081619 Представник позивача Підпис ______Христина Виноградова Відповідач: ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце проживання/реєстрації: АДРЕСА_5 , паспорт серії НОМЕР_2 виданий Орджонікідзевським РВ УМВС в Запорізькій області 26.12.2000. Підпис _____ ОСОБА_2

Закрити провадження у цивільній справі № 335/2802/25 (провадження №2/335/1771/2025 за позовною заявою Комунального підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради в особі представника Виноградової Христини Ігорівни до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по оплаті за послуги з управління багатоквартирним будинком.

Судові витрати залишити за позивачем.

У разі невиконання затвердженої судом мирової угоди ухвала суду про затвердження мирової угоди може бути подана для її примусового виконання в порядку, передбаченого законодавством для виконання судових рішень.

Строк пред'явлення ухвали до виконання три роки.

Копію ухвали надати сторонам для відома та виконання.

Ухвала набирає законної сили, у порядку ст.261 ЦПК України.

Повний текст ухвали виготовлений 11.09.2025.

Ухвала про закриття провадження у справі у зв'язку із затвердженням мирової угоди може бути оскаржена, шляхом подання апеляційної скарги до Запорізького апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Позивач (стягувач): Комунальне підприємство «Запоріжремсервіс» Запорізької міської ради, ЄДРПОУ 22144952, юридична адреса: вулиця Фанатська, будинок 23А, місто Запоріжжя, 69006, НОМЕР_3 у Філії Запорізьке РУ АТ КБ «Приват Банк», ІПН 221449508319, свідоцтво платника ПДВ 12081619.

Відповідач (боржник): ОСОБА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце проживання/реєстрації, АДРЕСА_5 , паспорт серія НОМЕР_2 виданий Орджонікідзевським РВУМВС в Запорізькій області 26.12.2000.

Суддя: О.О. Романько

Попередній документ
130162436
Наступний документ
130162438
Інформація про рішення:
№ рішення: 130162437
№ справи: 335/2802/25
Дата рішення: 08.09.2025
Дата публікації: 15.09.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (08.09.2025)
Дата надходження: 26.03.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості по оплаті за послуги з управління багатоквартирним будинком
Розклад засідань:
21.04.2025 09:00 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
06.05.2025 13:30 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
26.05.2025 09:30 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
09.07.2025 14:30 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
28.07.2025 12:45 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
18.08.2025 11:00 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
08.09.2025 09:30 Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя