49005, м. Дніпро, вул. Юрія Горовця, буд. 13, тел. 720-31-13
Справа № 201/9352/25
Провадження № 3/201/3459/2025
12 вересня 2025 року м. Дніпро
Суддя Соборного районного суду міста Дніпра Антонюк О.А., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Відділу адміністративної практики департаменту патрульної поліції управління патрульної поліції в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , який притягнутий за скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 130 КУпАП
Представником Відділу адміністративної практики департаменту патрульної поліції управління патрульної поліції в Дніпропетровській області 06 липня 2025 року було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП стосовно ОСОБА_1 та направлено його для розгляду до Соборного районного суду міста Дніпра.
Відповідно до ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення Серія ЕПР1 № 383528 від 06.07.2025 року адміністративне правопорушення було вчинено за адресою: м. Дніпро, пр. Науки, біля буд. 143, що відноситься до території Шевченківського району м. Дніпро, а тому дана справа не підсудна Соборному районному суду міста Дніпра.
Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Тож враховуючи дану норму, то правопорушник мешкає за адресою АДРЕСА_1 , що відноситься до території Новокодацького району м. Дніпро, а тому дана справа не підсудна Соборному районному суду міста Дніпра.
Виходячи із системного аналізу Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про окремі питання, що виникають при застосування судами положень ст. 276 Кодексу про адміністративні правопорушення» за № 11 від 11.06.2004, питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ.
При цьому, КУпАП не містить норми, відповідно до якої місцевий суд, який отримав для розгляду справу про адміністративне правопорушення, може за власною ініціативою самостійно змінити підсудність її розгляду і направити справу безпосередньо до іншого суду.
Таким чином, враховуючи, що справа про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 була помилково направлена в Соборний районний суд міста Дніпра, юрисдикція якого розповсюджується лише на правопорушення вчиненні на території Соборного району м. Дніпра, вважаю, що дана адміністративна справа підлягає поверненню до Відділу адміністративної практики департаменту патрульної поліції управління патрульної поліції в Дніпропетровській області для визначення підсудності та направлення справи до належного суду, відповідно до положень Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання; держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
У пункті 33 рішення Європейського суду з прав людини "Сокур проти України" (N 29439/02) зазначено про те, що держава несе відповідальність за виконання остаточних рішень, якщо чинники, які затримують чи перешкоджають їх повному й вчасному виконанню, перебувають у межах контролю органів влади
На підставі викладено, керуючись ст. ст. 283, 284, 276 КпАП України,
Справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 130 КУпАП повернути до Відділу адміністративної практики департаменту патрульної поліції управління патрульної поліції в Дніпропетровській області для направлення для розгляду до належного суду.
Суддя: О.А. Антонюк