Справа № 569/17974/25
10 вересня 2025 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Гордійчук Н.О., розглянувши матеріали справи, що надійшли з ГУ ДПС у Рівненській області відносно ОСОБА_1 , голови комісії з реорганізації юридичної особи Вільгірської гімназії, ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 6664/ж12/17-00-24-06 від 26.06.2025 року, при проведенні документальної позапланової виїзної перевірки Вільгірської гімназії, код ЄДРПОУ 22558276, адреса: 35444, Рівненська область, Рівненський район, село Вільгір, вул. Євтушенка, буд. 33, встановлено, що посадова особа ОСОБА_1 , голова комісії з реорганізації юридичної особи Вільгірської гімназії, вчинив правопорушення: не утриманий та не перерахований до бюджету податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 581,29 грн, у 2024 році п.п. 14.1.180 п. 14.1 ст. 14, п.п. 163.1 п. 163.1 ст. 163, п.п. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164, п. 167.1 ст. 167, п. 168.1 ст. 168, п. 169.2, п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169,п. 171.1 ст. 171, п.п. «а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 року із змінами та доповненнями. Дата, час і місце порушення - 26.06.2025 року о 14:57 згідно акту перевірки від 26.06.2025 року, складеного на Вільгірську гімназію, код ЄДРПОУ 22558276, адреса: 35444, Рівненська область, Рівненський район, село Вільгір, вул. Євтушенка, буд. 33, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 6663/ж12/17-00-24-06 від 26.06.2025 року, при проведенні документальної позапланової виїзної перевірки Вільгірської гімназії, код ЄДРПОУ 22558276, адреса: 35444, Рівненська область, Рівненський район, село Вільгір, вул. Євтушенка, буд. 33, встановлено, що посадова особа ОСОБА_1 , голова комісії з реорганізації юридичної особи Вільгірської гімназії, вчинив правопорушення: несвоєчасне подання платіжних доручень, належного до сплати: податку на доходи фізичних осіб за граничними термінами сплати до бюджету в сумі 4149,87 грн, передбаченими пунктом 168.1 статті 168 Податкового кодексу, а саме: 26.06.2024 в сумі 251,27 грн., 28.06.2024 в сумі 251,27 грн., 29.06.2024 в сумі 581,29 грн, 04.07.2024 в сумі 1493,63 грн, 11.07.2024 в сумі 409,83 грн., 31.07.2024 в сумі 581,29 грн, 22.08.2024 в сумі 581,29 грн, чим порушено 14.1.180, п. п. 14.1.156, п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14, п. 31.1 ст.31, п. 54.2 ст. 54, абз.2 п.57.1 ст.57, п.87.9 ст. 87, п. п. 162.1.3 п. 162.1 ст. 162, п. 168.1 ст. 168, п. 171.1 ст. 171 та п. п. «а» п. 176.2 ст. 176, п. п. 1.1, п. п. 1.2, п. п. 1.3, п. п. 1.4, п. п. 1.5, п. п. 1.6 п.161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010 р. із змінами і доповненнями та несвоєчасне подання платіжних доручень, належного до сплати: військового збору за граничними термінами сплати до бюджету в сумі 65,07 грн., передбаченими п. 168.1 ст.168 Кодексу, а саме: 20.06.2024 в сумі 5,71 грн., 04.07.2024 в 59,36 грн. чим порушено п. п. 1.1, п. п.1.2, п. п. 1.3, п. п. 1.4, п. п. 1.5, п. п. 1.6 п.161 підрозділу 10 розділу ХХ, п. 87.9 ст. 87, ст. 168, ст.171 Податкового кодексу України №2755-VI від 02.12.2010р. із змінами і доповненнями. Дата, час і місце порушення - 26.06.2025 року о 14:57 згідно акту перевірки від 26.06.2025 року, складеного на Вільгірську гімназію, код ЄДРПОУ 22558276, адреса: 35444, Рівненська область, Рівненський район, село Вільгір, вул. Євтушенка, буд. 33, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, яким було надіслано повістку про виклик до суду та яке повернулося на адресу суду без вручення. Клопотання про розгляд справи за його відсутності чи про відкладення розгляду справи з причин, що унеможливлюють прибуття за викликом не надіслав.
Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема рішення «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008) наголошує, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Вказаним рішенням закріплено принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним.
За таких підстав суд дійшов до висновку про можливість провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, що відповідає положенню ст. 268 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд дійшов до наступного висновку.
Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) зазначено в ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Диспозиція ч. 1 ст. 163-4 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за Неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Відповідно до положення ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні-не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді) Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - шостій цієї статті.
Триваючими адміністративними проступками є проступки, пов'язані з тривалим, неперервним невиконанням обов'язків, передбачених правовою нормою, припиняються виконанням регламентованих обов'язків, якщо ці обов'язки ще можливо виконати. Триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності), увесь час безперервно скоює правопорушення (яке можливо припинити) у вигляді невиконання покладених на нього обов'язків, які ще можливо виконати.
Крім того, в листах Міндоходів від 13.05.2013 р. № 1101/Н/99-99-15-04-01-14, ДФСУ від 11.09.2015 р. № 33814/7/99-99-17-03-01-17, зазначено, що правопорушеннями, які мають разовий характер, є несвоєчасне подання декларацій, розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень на внесення платежів до бюджетів і державних цільових фондів, подання звіту з єдиного внеску тощо.
Згідно з протоколами про адміністративні правопорушення № 6664/ж12/17-00-24-06 від 26.06.2025 року та № 6663/ж12/17-00-24-06 від 26.06.2025 року, Акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки Вільгірської гімназії Бугринської сільської ради Рівненського району Рівненської області № 10671/ж5/17-00-07-04-15/22558276 від 26.06.2025 року, порушення мали місце в 2024 році.
Аналізуючи вищевказане, вчинені ОСОБА_1 адміністративні правопорушення передбачені ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, не є триваючими.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відтак, строк накладення адміністративного стягнення на даний час закінчився, оскільки правопорушення, скоєні ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 163-2, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, мали місце 2024 року.
За наведених обставин, провадження у справі відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності підлягає закриттю у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 38, 163-2, 163-4, 247, 283, 284 КУпАП, -
Провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП закрити, на підставі
п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області.
Суддя Н.О. Гордійчук