Постанова від 12.09.2025 по справі 354/1166/25

Справа № 354/1166/25

Провадження № 3/354/736/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 вересня 2025 року м.Яремче

Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Ваврійчук Т.Л.,

розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, керівника ТОВ «ЕДВАЙЗОРІ ІНВЕСТМЕНТЗ», жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 вчинив порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, за наступних обставин.

22.07.2025 року в ході проведеної старшим державним інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб інших галузей управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС в Івано-Франківській області ОСОБА_2 камеральної перевірки ТОВ «ЕДВАЙЗОРІ ІНВЕСТМЕНТЗ»(код ЄДРПОУ 36303677), місцезнаходження: м. Київ, вул. Панаса Мирного, 11 (акт перевірки від 22.07.2025 року №16534/09-19-04-03-15/36303677) встановлено, що керівник ТОВ «ЕДВАЙЗОРІ ІНВЕСТМЕНТЗ» ОСОБА_1 вчинив порушення порядку ведення податкового обліку, а саме: неподання податкової декларації з плати за землю за 2025 рік, по терміну подання-20.02.2025 року, фактично-не подано, податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2025 рік, по терміну подання-20.02.2025 року, фактично-не подано, чим порушено вимоги пп.49.18.3 п.49.18 ст.49, п.286.2 ст.286, п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями.

У судові засідання, особа, яка притягається до адміністративної відповідальностіОСОБА_1 не з'явився, не повідомивши причини неявки, хоча про день та час розгляду справи належно повідомлявся, шляхом направлення судової повістки про виклик за вказаною у протоколі адресою, яка повернута до суду АТ «Укрпошта» із відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою». Клопотання про відкладення розгляду справи не подавав.

Із врахуванням наведеного, відповідно до вимог ч.2 ст.268 КУпАП суд вважає за можливе розглянути дану справу у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Згідно ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Вимогами ст.280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, суд, з урахуванням вимог ст.252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Положеннями ст.ст.7, 254, 279 КУпАП визначено, що суд здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення та вирішує питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності лише в межах протоколу про адміністративне правопорушення складеного щодо неї.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення повністю доведена матеріалами справи, дослідженими у судовому засіданні, а саме: відомостями, які зафіксовані у протоколі про адміністративне правопорушення №1679 від 08.08.2025 року, згідно якого 22.07.2025 року в ході проведеної старшим державним інспектором відділу податків і зборів з юридичних осіб інших галузей управління оподаткування юридичних осіб ГУ ДПС в Івано-Франківській області ОСОБА_2 камеральної перевірки ТОВ «ЕДВАЙЗОРІ ІНВЕСТМЕНТЗ»(код ЄДРПОУ 36303677), місцезнаходження: м. Київ, вул. Панаса Мирного, 11 (акт перевірки від 22.07.2025 року №16534/09-19-04-03-15/36303677) встановлено, що керівник ТОВ «ЕДВАЙЗОРІ ІНВЕСТМЕНТЗ» ОСОБА_1 вчинив порушення порядку ведення податкового обліку, а саме: неподання податкової декларації з плати за землю за 2025 рік, по терміну подання-20.02.2025 року, фактично-не подано, податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2025 рік, по терміну подання-20.02.2025 року, фактично-не подано, чим порушено вимоги пп.49.18.3 п.49.18 ст.49, п.286.2 ст.286, п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями;актом про результати камеральної перевірки щодо неподання/несвоєчасного подання податкової звітності ТОВ «ЕДВАЙЗОРІ ІНВЕСТМЕНТЗ» №16534/09-19-04-03-15/36303677 від 22.07.2025 року, згідно якого, перевіркою встановлено: неподання податкової декларації з плати за землю за 2025 рік-код бюджетної класифікації 18010500 по Яремчанській ТГ; по терміну подання-20.02.2025 року, неподання податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки( вчастині об'єктів нежитлової нерухомості) за 2025 рік- код бюджетної класифікації 18010400 по Яремчанській ТГ; повідомленням ГУ ДПС в Івано-Франківській області про виклик для складання та підписання протоколу №10239/6/09-19-04-03-06 від 22.07.2025 року, фіскальним чеком та рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення; актом ГУ ДПС в Івано-Франківській області №1673/09-19-04-03-16/33603677 від 08.07.2025 року щодо неявки керівника ТОВ «ЕДВАЙЗОРІ ІНВЕСТМЕНТЗ» ОСОБА_1 для складання протоколу про адміністративне правопорушення; квитанцією про доставку протоколу про адміністративне правопорушення до електронного кабінету ОСОБА_1 .

За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП - порушення керівниками підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, а тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення.

Накладаючи адміністративне стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу винного, його матеріальний та сімейний стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність та вважає, що на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

У відповідності до вимог ст.40-1 КУпАП слід стягнути зі ОСОБА_1 в користь держави судовий збір у сумі 605 грн. 60 коп.

Керуючись ст. ст. 27, 33, 40-1, 283, 284, 294 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 85 (вісімдесят п'ять) гривень в дохід держави.

Стягнути зі ОСОБА_1 в користь держави судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України(ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення зі ОСОБА_1 стягується подвійний штраф, що становить 170,00 гривень в дохід держави.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287Кодексу України про адміністративні правопорушення протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області.

Суддя: Тетяна ВАВРІЙЧУК