Постанова від 10.09.2025 по справі 348/2167/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 348/2167/25

10 вересня 2025 року м. Надвірна

Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Міськевич О.Я., з участю секретаря судового засідання Скоблей О.В., прокурора Кабаля Д.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язаним з корупцією, № 361 від 20.08.2025, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українки, уродженки м. Надвірна, жительки АДРЕСА_1 , медична сестра КНП «Надвірнянська ЦРЛ» Надвірнянської міської ради, член військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 ,

за вчинення правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

УСТАНОВИВ:

На розгляд Надвірнянського районного суду надійшли матеріали від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції стосовно ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Правопорушення ним вчинено при наступних обставинах:

Згідно наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 169 від 28.12.2023 «Про затвердження персонального складу позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій ІНФОРМАЦІЯ_3 на 2024 рік» ОСОБА_1 затверджено на посаді медичної сестри ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 .

За таких обставин та відповідно до п.п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону - як на члена позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно, а саме 19.04.2024 подала щорічну декларацію за 2023 рік.

Оскільки ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», як на члена позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії, то граничною датою подання щорічної декларації за 2023 рік є 31.03.2024.

Таким чином ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією у відповідності до п.п. «ґ» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 цього Закону, несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.04.2024, не подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а фактично подала дану декларацію 19.04.2024, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 роз'яснено права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала, обставини вчинення правопорушення, викладені у протоколі, не оспорювала та не спростувала. У вчиненому щиро розкаялась.

Прокурор обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім визнання, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується зібраними по справі та дослідженими судом доказами, а саме даними: протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією № 361 від 20.08.2025, яким встановлено факт порушення ОСОБА_1 вимог ЗУ «Про запобігання корупції», та відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (а.с. 2-7); повідомлення від Національного агентства з питань запобігання корупції від 25.06.2025, згідно якого встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с. 9); копії повідомлення від директора КНП «Надвірнянська ЦРЛ» від 12.04.2025 № 267/5 на адресу Національного агенства з питань запобігання корупції про факт несвоєсасного подання ОСОБА_1 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с. 10); послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави вбо місцевого самоврядування», вчинених ОСОБА_1 , та інформації з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції про результат пошуку, з яких вбачається, що декларація ОСОБА_1 за 2024 рік (щорічна), граничний термін подання якої 31.03.2025, опублікована 19.04.2024 (а.с. 11, 17); копії витягу з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 № 169 від 28.12.2023 «Про затвердження персонального складу позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій ІНФОРМАЦІЯ_3 на 2024 рік», згідно якого ОСОБА_1 затверджено на посаді медичної сестри ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 12-13), та іншими матеріалами справи.

Таким чином, наведеними доказами у їх сукупності підтверджується наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення на правопорушника суддя врахував характер вчиненого порушення, особу порушника, що вперше притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, обставину, що пом'якшує відповідальність: щире розкаяння винного у вчиненому, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, а тому вважає, що на неї необхідно накласти адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП України з порушника в дохід держави слід стягнути 605 грн. 60 коп. судового збору.

Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 221, 283, 284 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення - штраф у розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (вісімсот п'ятдеся гривень), який стягнути на користь держави (Отримувач - УК у Надвiрн. р-ні/Надвірн.р./21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37951998, Банк отримувача - Казначейство України(ЕАП), Номер рахунку (стандарт IBAN) - UA268999980313050106000009307, Код класифікації доходів бюджету - 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету - Адміністративні штрафи та інші санкції)).

Роз'яснити ОСОБА_1 , що згідно ст. 307 КУпАП штраф ним має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постановине пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 грн. 60 коп. (шістот п'ять гривень шістдесят копійок) судового збору (Отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ) - 37993783, Банк отримувача - Казначейство України(ЕАП), Рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету - 22030106, Призначення платежу: 101 __________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, стягнутий з ___________ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору). При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані).

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Апеляційна скарга на постанову подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області.

Постанова підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців з дня набрання законної сили.

Суддя Міськевич О.Я.