21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua
"20" грудня 2010 р. Справа № 4/174-10
за позовом:Заступника військового прокурора Вінницького гарнізону (вул. Червоноармійська, 87, м. Вінниця, 21007) в інтересах держави в особі органу уповноваженого здійснювати функції у спірних відносинах : Квартирно-експлуатаційний відділ м. Вінниці (вул. Червоноармійська, 87, м. Вінниця, 21007)
до:Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1
про стягнення заборгованості 16 171 грн. 30 коп.
Головуючий суддя Білоус В.В.
Cекретар судового засідання Гнилюк О.В.
Представники :
прокурора : не з'явився
позивача : не з'явився
відповідача : ОСОБА_1. за довіреністю
Як вбачається із позовної заяви заступник військового прокурора Вінницького гарнізону подав до господарського суду позов в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції у спірних правовідносинах: Квартирно-експлуатаційний відділ м. Вінниці (вул. Червоноармійська, 87, м. Вінниця, 21007 до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_2 про стягнення 16171, 30 грн., з яких: 9, 21 грн. - плата за воду; 1887, 50 грн. - плата за опалення; 14 191, 69 грн. - плата за фактичне користування майном, 82, 90 грн. - компенсація податку за землю.
Відповідно до п.2 ст.121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів громадянина, або держави в суді у випадках визначених законом.
Згідно ст.2 , 29 ГПК України господарський суд порушує справи за позовними заявами прокурорів та їх заступників , які звертаються до господарського суду в інтересах держави.
Прокурор , який звертається до господарського суду в інтересах держави , в позовній заяві самостійно визначає, в чому полягає порушення інтересів держави, та обґрунтовує необхідність їх захисту, а також вказує орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. У разі прийняття господарським судом позовної заяви, поданої в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах , зазначений орган набуває статусу позивача.
Згідно рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Вищого арбітражного суду України та Генеральної прокуратури України щодо офіційного тлумачення положень ст..2 Арбітражного процесуального кодексу України (справа про представництво прокуратурою України інтересів держави в арбітражному суді) від 08.04.1999р. справа №1-1/99 (№3-рп/99) поняття орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах означає орган , на який державою покладено обов'язок щодо здійснення конкретної діяльності у відповідних відносинах , спрямованої на захист інтересів держави. Таким органом, відповідно до ст.6 , 7 , 13 і 143 Конституції України, може виступати орган місцевої влади чи орган місцевого самоврядування , якому законом надано повноваження органу виконавчої влади. Орган уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, фактично є позивачем у справах , порушених за позовною заявою прокурора, і на підставі ч.1 ст.21 ГПК України є стороною в господарському процесі. Цей орган вчиняє процесуальні дії (відповідні функції) згідно зі статтею 22 ГПК України. Згідно названого рішення Конституційного Суду України і норм законодавства на яке є посилання в ньому, прокурор , подаючи позов до господарського суду в інтересах держави має зазначати в позовній заяві орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, яким має бути орган державної влади чи орган місцевого самоврядування якому законом надано повноваження органу виконавчої влади, на який державою покладено обов'язок щодо здійснення конкретної діяльності у відповідних спірних відносинах.
В зв'язку з цим, господарський суд повинен оцінювати правильність визначення прокурором органу, на який державою покладено обов'язок щодо здійснення конкретних функцій у правовідносинах, пов'язаних із захистом інтересів держави.
В позовній заяві заступник прокурора взагалі не вказав органу, уповноваженого здійснювати функції у спірних відносинах, яким, згідно названого рішення Конституційного Суду України має бути орган державної влади чи орган місцевого самоврядування , якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.
Квартирно-експлуатаційний відділ м. Вінниці не є органом державної влади чи органом місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади.
За таких обставин позовна заява заступника військового прокурора Вінницького гарнізону від 20.10.2010р. № 4447 на підставі п.1 ст. 81 ГПК України підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись ст.2, 22, 29, 32, 33, 34, 36, п. 1 ст. 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1.Позов залишити без розгляду .
2. Ухвалу надіслати прокурору, позивачу, відповідачу рекомендованим листом.
Суддя Білоус В.В.
віддрук. прим.:
1 - до справи;
2 - позивачу (вул. Червоноармійська, 87, м. Вінниця, 21007)
3 - відповідачу (пл.Перемоги, 1, м. Вінниця, 21000)
4- прокурору (вул. Червоноармійська, 105, м. Вінниця, 21007)