Справа 688/4044/25
№ 2-а/688/48/25
Рішення
Іменем України
11 вересня 2025 року м. Шепетівка
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючої судді Березюк Н.П.,
з участю секретаря судового засідання Кулеші Л.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шепетівці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення,
встановив:
Короткий зміст позовних вимог та їх обґрунтування.
02.09.2025 ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ) про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення. Позов мотивований тим, що він визнаний непридатним до військової служби із виключенням з військового обліку за станом здоров'я на підставі ст. 19-А графи І розкладу хвороб. Також рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду, яке набрало законної сили 09.05.2025, він визнаний непридатним до військової служби із виключенням з військового обліку за станом здоров'я. Разом з тим 01.07.2025 на його адресу надійшла повістка про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ОСОБА_2 ). Засобами поштового зв'язку він повідомив про те, що непридатний до військової служби із виключенням із військового обліку за станом здоров'я, не має статусу призовника, військовозобов'язаного чи резервіста, а тому не має обов'язку з'являтися до ТЦК та СП по повістці. 21.07.2025 у мобільний застосунок «Резерв+» надійшло повідомлення про те, що він перебуває у розшуку через те, що не прибув за повісткою до ТЦК та СП. 06.08.2025, перебуваючи в справах у м. Хмельницькому, звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_4 . В той же день відносно нього складений протокол про адміністративне правопорушення за ч.3 ст. 210-1 КУпАП, у якому містяться його пояснення про те, що він виключений з військового обліку, а тому у нього відсутній обов'язок з'являтися до ТЦК. 11.08.2025 надіслав на адресу ІНФОРМАЦІЯ_3 заперечення до протоколу про адміністративне правопорушення, у якому повторно повідомив, що не є військовозобов'язаним, а тому не має обов'язку з'являтися за повісткою до ТЦК та долучив копії документів про стан здоров'я. Проте 14.08.2025 т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 прийняв постанову №2107, якою визнав його винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП та наклав стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17000 грн. Підставою накладення адміністративного стягнення стало те, що він не з'явився до ІНФОРМАЦІЯ_3 за повісткою №4138200 від 23.06.2025.
Вважає, що постанова є незаконною. Йому інкриміноване порушення вимог ч.2 ст. 17 Закону України «Про оборону України», відповідно до якої громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством, та абзацу 3 ч. 10 ст. 1 та ч.11 ст. 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», відповідно до яких громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані прибувати за викликом відповідного ТЦК та СП для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку тощо. Призовники, військовозобов'язані та резервісти в разі зміни сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання тощо, зобов'язані особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни відповідні органи. Зазначив, що він не має статусу призовника, військовозобов'язаного та резервіста, не придатний до проходження військової служби за станом здоров'я, 28.06.2022 виключений з військового обліку за станом здоров'я, а тому не мав обов'язку з'являтися до ІНФОРМАЦІЯ_2 за повісткою.
Просить суд скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення №2107 від 14.08.2025, винесену т.в.о начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 та закрити справу про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП за відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.
Позиції учасників справи.
11.09.2025 позивач ОСОБА_1 подав до суду заяву, у якій позов підтримав, розгляд справи просив провести без його участі.
Представник відповідача ІНФОРМАЦІЯ_3 у судове засідання не з'явився, відзив на позов не подав, про час, день та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законом порядку.
Заяви, клопотання та інші процесуальні дії у справі
02.09.2025 позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом.
02.09.2025 суд відкрив провадження у справі та призначив судовий розгляд на 11.09.2025.
Фактичні обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин
Суд встановив, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 перебував на військовому обліку з 21.02.2014 в ІНФОРМАЦІЯ_6 . 28.06.2022, будучи офіцером запасу, у військовому званні молодший лейтенант, пройшов медичний огляд ВЛК. За результатами медичного огляду на підставі ст. 19 а графи І Розкладу хвороб, ОСОБА_1 визнаний непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, про що 28.06.2022 внесені відомості до тимчасового посвідчення офіцера запасу № НОМЕР_1 , виданого взамін військового квитка, начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 .
Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 08.04.2025 в справі №560/13027/24 визнано протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо невнесення актуальних даних ОСОБА_1 про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку 28.06.2022 до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 23.07.2024 з урахуванням висновків зроблених судом у цьому рішенні. Рішення суду набрало законної сили 09.05.2025.
01.07.2025 ОСОБА_1 отримав повістку №41382 від 23.06.2025 про виклик до ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 ) на 11.07.2025.
07.07.2025 засобами поштового зв'язку ОСОБА_1 надіслав на адресу ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 ) повідомлення про те, що непридатний до військової служби із виключенням із військового обліку за станом здоров'я. Зазначив, що не має статусу призовника, військовозобов'язаного чи резервіста, а тому не має обов'язку з'являтися до ТЦК та СП по повістці. До повідомлення долучив копії довідки ВЛК, тимчасового посвідчення та копію рішення окружного адміністративного суду.
06.08.2025 діловод відділення військового обліку й бронювання ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_5 склав щодо ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП. Розгляд справи призначений на 14.08.2025.
У протоколі про адміністративне правопорушення містяться пояснення ОСОБА_1 про те, що він виключений з військового обліку, а тому у нього відсутній обов'язок з'являтися до ТЦК.
11.08.2025 ОСОБА_1 надіслав на адресу ІНФОРМАЦІЯ_3 заперечення до протоколу про адміністративне правопорушення, у якому повторно повідомив, що не є військовозобов'язаним, а тому не має обов'язку з'являтися за повісткою до ТЦК та долучив копії документів про стан здоров'я.
Згідно постанови т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 полковника ОСОБА_3 № 2107 від 14.08.2025 військовозобов'язаний ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності по факту неприбуття без поважних на те причин 11.07.2025 о 09 год до ІНФОРМАЦІЯ_3 за повісткою №4138200 від 23.06.2025, що надіслана поштового зв'язку АТ «Укрпошта», для уточнення даних. В зв'язку із неприбуттям ОСОБА_1 за повісткою ІНФОРМАЦІЯ_3 направлене електронне звернення до Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області І 2962239 від 21.07.2025 про розшук та доставлення ОСОБА_1 як особи, що вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП. 06.08.2025 щодо ОСОБА_1 складений протокол про адміністративне правопорушення. Умисними діями, які виразились в неприбутті за повісткою в особливий період, військовозобов'язаний ОСОБА_1 не виконав свій обов'язок, передбачений ч.3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», порушив вимоги ч.2 ст. 17 Закону України «Про оборону України», абзацу 3 ч. 10 ст. 1 та ч.11 ст. 38 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, кваліфікуючою ознакою якого є порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинене в особливий період. Враховуючи вищевикладене, т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 притягнув ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності т а наклав адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 17000 грн.
Копію постанови ОСОБА_1 отримав 25.08.2025.
Встановлені судом обставини підтверджуються довідкою ВЛК, тимчасовим посвідченням офіцера запасу, повісткою про виклик до ТЦК та СП, протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими запереченнями ОСОБА_1 , постановою в справі про адміністративне правопорушення, копією рішення окружного адміністративного суду, іншими матеріалами справи.
Застосовані норми права, оцінка доказів та висновки суду
Відповідно до п.п. 1, 3, 8 ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).
Відповідно до ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.
Нормами КУпАП регламентовано, що відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Як визначено ст. 235 КУпАП територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).
Від імені територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Відповідно до положень КУпАП вищевказані обставини встановлюються на підставі доказів.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до позиції Верховного Суду, викладеної в постанові від 18 липня 2020 року у справі №216/5226/16-а, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише за умови наявності юридичного складу адміністративного правопорушення, в тому числі, встановлення вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними та допустимими доказами.
Частина 3 статті 210-1 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію вчиненні під час особливого періоду.
За визначенням у Законі України «Про оборону України» особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Особливий період в Україні розпочався з 17.03.2014, коли було оприлюднено Указ Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію».
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введений воєнний стан, який триває дотепер.
Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів визначені Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Відповідно до ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (в редакції, чинній з 18.05.2024 згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 № 3633-ІХ) під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися: військовозобов'язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях; резервісти, які проходять службу у військовому резерві, - до військових частин у строки, визначені командирами військових частин; військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку; військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом керівників відповідних підрозділів; особи, які уклали контракти про перебування у резерві служби цивільного захисту, - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту. Інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження. У разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов'язаний з'явитися у зазначені у ній місце та строк.
Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набрав чинності 18.05.2024, під час дії Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого «Про загальну мобілізацію» від 03 березня 2022 року № 2105-ІХ: громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані; у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності); у разі перебування за кордоном - шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
Підпунктом 12 пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" вищевказаного Закону передбачено, що військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов'язку, виданий до дня набрання чинності цим Законом, є чинним та не потребує обов'язкової заміни у випадку (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа.
Відповідно до ч. 9, п. 1 ч. 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії: допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць; призовники - особи, приписані до призовних дільниць; військовослужбовці - особи, які проходять військову службу; військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави; резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період. Громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Згідно ч.ч. 1, 5 ст. 33 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий облік громадян України поділяється на облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно п.п. 2 п. 1 додатку 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджених постановою КМУ від 30.12.2022 №1487 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів», порушення якого інкримінується ОСОБА_6 , призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом. Згідно з ч. 4 ст. 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Суд встановив, що підтверджено відомостями ВЛК, тимчасового посвідчення офіцера запасу, рішенням окружного адміністративного суду, яке набрало законної сили, що ОСОБА_1 виключений з військового обліку за станом здоров'я. Отже, ОСОБА_1 на час вручення йому повістки втратив статус військовозобов'язаного та не мав військового обов'язку, а отже і не міг бути притягнутим до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
В той же час, відповідач відзиву на позов не подав, правомірності оскаржуваної постанови не довів.
За ч. 3 ст. 286 КУпАП за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: 1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; 2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); 3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення; 4) змінити захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
Враховуючи вищевикладене, а також приймаючи до уваги, що вчинення позивачем адміністративного правопорушення не підтверджується доказами, відповідач в ході розгляду справи не довів правомірність винесення постанови відносно позивача, відтак суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, необхідність скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення із закриттям справи про адміністративне правопорушення.
На підставі ч. 3 ст. 210-1, ст. ст. 245, 251, 280, 283 КУпАП, керуючись ст. ст. 77, 246, 268-269, 271, 286 КАС України, суд
ухвалив:
Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення - задовольнити.
Скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення № 2107 від 14.08.2025 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 гривень, винесену т.в.о. начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 полковником ОСОБА_3 .
Провадження в справі відносно ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення до Сьомого апеляційного адміністративного суду.
Учасники справи:
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Відповідач - ІНФОРМАЦІЯ_7 , адреса місцезнаходження: АДРЕСА_1 , Код ЄДРПОУ НОМЕР_3 .
Суддя: Неоніла БЕРЕЗЮК