02.09.2025 Справа №607/7428/25 Провадження №2/607/2794/2025
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі головуючого судді Стельмащука П.Я., за участю секретаря судового засідання Двикалюк І.В., розглянувши в м. Тернополі клопотання представника позивачів адвоката Скакун Марії Миколаївни про заміну відповідача у цивільній справі за позовом представника ОСОБА_1 , ОСОБА_2 адвоката Скакун Марії Миколаївни до Підгороднянської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно,
Представник позивачів адвокат Скакун М.М. звернулась до суду із клопотанням про заміну первісного відповідача Підгороднянської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області на належного відповідача ОСОБА_3 , яка разом з позивачами прийняла спадщину після смерті спадкодавця.
В судове засідання сторони не з'явились.
Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Згідно із ч. 2 ст. 51 ЦПК України, якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до закінчення підготовчого провадження, а у разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження - до початку першого судового засідання за клопотанням позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі.
Частиною 4 ст. 51 ЦПК України встановлено, що про залучення співвідповідача чи заміну неналежного відповідача постановляється ухвала. За клопотанням нового відповідача або залученого співвідповідача розгляд справи починається спочатку.
Таким чином, клопотання представника позивача слід задовольнити та замінити первісного відповідача Підгороднянську сільську раду Тернопільського району Тернопільської області на належного відповідача ОСОБА_3 .
Керуючись статтями 51, 261, 353 ЦПК України, суд
Клопотання представника позивачів адвоката Скакун Марії Миколаївни про заміну відповідача задовольнити.
Замінити первісного відповідача Підгороднянську сільську раду Тернопільського району Тернопільської області на належного відповідача ОСОБА_3 у цивільній справі за позовом представника ОСОБА_1 , ОСОБА_2 адвоката Скакун Марії Миколаївнипро визнання права власності на спадкове майно.
Призначити підготовче судове засідання на 09 год. 30 хв. 16.10.2025, яке буде проводитись в приміщенні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області, місцезнаходження: вулиця Котляревського, буд. 34, місто Тернопіль (зал судового засідання №1, 2 поверх), під головуванням судді Стельмащука П.Я.
Викликати учасників справи у підготовче судове засідання та надіслати їм копію ухвали.
Відповідачу надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення копії даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам, які викладені у статті 178 ЦПК України та додані до нього документи. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, надіслати (надати) копію відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.
Встановити позивачу триденний строк із дня отримання відзиву, протягом якого позивач має право подати відповідь на відзив, до якої застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п'ятою ст. 178 ЦПК України. Копія відповіді на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) відповідачу одночасно з надісланням (наданням) відповіді на відзив до суду.
Встановити відповідачу триденний строк із дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, до якого застосовуються правила, встановлені частинами третьою - п'ятою ст.178 ЦПК України. Копія заперечення на відповідь на відзив та доданих до неї документів повинна бути надіслана (надана) позивачеві одночасно з надісланням (наданням) заперечення на відповідь на відзив до суду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя П. Я. Стельмащук