Єдиний унікальний номер 341/1384/25
Номер провадження 3/341/276/25
11 вересня 2025 року місто Галич
Галицький районний суд Івано-Франківської області в особі судді Гаполяка Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП щодо,
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання якої за адресою: АДРЕСА_1 ,
ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом порушила правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження іншого транспортного засобу, при наступних обставинах.
16 серпня 2025 року о 13 год. 30 хв. у селі Дем'янів, вул. Калуська, 21, ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки Ford Fiesta, д.н.з. НОМЕР_1 , під час (випередження) обгону автомобіля Hyundai Tucson, д.н.з. НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_2 , не була уважна, не стежила за дорожньою обстановкою, не переконалася, що водій транспортного, який рухався попереду по тій самій смузі, подав сигнал про намір повороту ліворуч, та допустила із ним зіткнення.
Водійка порушила вимоги пунктів 14.2.б, 2.3б Правил дорожнього руху, та допустила адміністративне правопорушення, передбачене статтею 124 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, однак подала через канцелярію суду заяву, згідно якої вину визнає в повному обсязі, просить суд обмежитись штрафом та проводити розгляд справи без її участі.
Приймаючи рішення у справі, оцінюючи здобуті у справі та досліджені в судовому засіданні докази, враховую наступне.
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, відповідно до статті 245 КУпАП, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП полягає в порушені учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
Винуватість ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП, вчиненому при вище викладених обставинах повністю доведена дослідженими в судовому засідання доказами у справі, що ретельно перевірені та оцінені судом з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності кожен окремо та у взаємозв'язку для ухвалення даного рішення, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 № 424997 від 16 серпня 2025 року;
- схемою місця ДТП, яка сталася від 16 серпня 2025 о 13 год. 30 хв.;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ;
- рапортом працівника поліції від 16 серпня 2025 року;
- фотографіями з місця ДТП.
Оцінюючи здобуті у справі та досліджені в судовому засіданні докази, суд визнає їх належними та допустимими для використання в процесі доказування, оскільки ці докази містять у собі фактичні дані, які логічно пов'язані з тими обставинами, які підлягають доказуванню в справі та становлять предмет доказування, зібрані у порядку, встановленому КУпАП.
Зазначені докази є узгодженими між собою та іншими доказами у справі та сумніву у своїй належності та допустимості не викликають.
Суд вважає, що під час складення протоколу інспектором повністю дотримано вимоги статті 256 КУпАП, такий протокол складено уповноваженою особою, його форма та зміст повністю відповідають законодавству.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_4 , у вчиненні правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки у відповідності до статей 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Підстав для закриття провадження у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 , складу адміністративного правопорушення, передбаченого статті 124 КУпАП суд не вбачає.
Відповідно до статті 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на суспільний порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління, за які законом передбачена адміністративна відповідальність (ст. 9 КУпАП).
Згідно статті 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Будь-які інші докази, які б свідчили про зворотне до матеріалів справи не долучені.
При цьому, приймаючи рішення по суті справи, суд виходить з вимог статті 62 Конституції України та передбаченого у ній принципу презумпції невинуватості, згідно якого обвинувачення не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до частини 5 статті 4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, до спеціального фонду Державного бюджету України підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605 грн. 60 коп.
Керуючись статтями 33, 247, 283, 284 КУпАП, суд-
ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП України та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп. судового збору в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
СуддяТарас ГАПОЛЯК