Ухвала від 10.09.2025 по справі 260/7059/25

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду

10 вересня 2025 рокум. Ужгород№ 260/7059/25

Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Іванчулинець Д.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якій просить:

1) визнати дії ІНФОРМАЦІЯ_2 незаконними щодо винесення постанови № 2.365/1 по справі про адміністративне правопорушення від 20.06.2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності;

2) скасувати постанову ІНФОРМАЦІЯ_2 № 2.365/1 по справі про адміністративне правопорушення від 20.06.2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності.

Відповідно до частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує серед іншого, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 4 КАС України адміністративний суд - суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.

Судом встановлено, що позивачем оскаржується постанова про притягнення до адміністративної відповідальності відповідно до частини 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Однак, провадження у справах про притягнення до адміністративної відповідальності не належать до компетенції окружних адміністративних судів.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Крім того, пунктом 3 частини другої статті 19 КАС передбачено, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи про накладення адміністративних стягнень, крім випадків, визначених цим Кодексом.

На підставі наведеного, враховуючи зміст та прохальну частину позовної заяви, суд вважає, що позивач помилково звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду, оскільки ним не було взято до уваги приписи статті 20 КАС України, якою розмежовано предметну юрисдикцію адміністративних судів у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Суд зазначає, що чинним процесуальним законодавством, чітко врегульовано, що поданий позивачем позов повинен розглядатися місцевим загальним судом, що виключає можливість розгляду цієї справи Закарпатським окружним адміністративним судом.

Передачу справ з одного суду до іншого суду визначено положеннями статті 29 КАС України.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана (частини 1, 2 статті 30 КАС України).

Статтею 25 КАС України визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Оскільки переметом даного позову є оскарження рішень та дій суб'єкта владних повноважень про притягнення до адміністративної відповідальності, та враховуючи те, що позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , відповідно до оскаржуваної постанови № 2.365/1, дана справа предметно підсудна Хустському районному суду Закарпатської області, як адміністративному суду.

З врахуванням викладеного адміністративну справу № 260/7059/25 належить передати Хустському районному суду Закарпатської області.

На підставі наведеного та керуючись статтями 20, 25, 29,30, 171,248,256КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Адміністративну справу № 260/7059/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та скасування постанови - передати на розгляд Хустському районному суду Закарпатської області за підсудністю.

2. Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.

Суддя Д.В. Іванчулинець